Skocz do zawartości

Dyskusja o spoilerach. V sezon.


Bester

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj chciałbym się podzielić z wami moimi obawami na temat V sezonu. Jak można zauważyć na końcówce spoilera z SDCC bohaterki zawędrowały do pewnej wioski, gdzie mieszkają kucyki uśmiechające się upiornie, i posiadające taki sam znaczek. Być może jestem lekko przewrażliwiony, ale czy to przypadkiem nie jest nawiązanie do komunizmu? Martwię się, że ludziska dopatrzą się tego typu odniesień do komuny co skończy się ogólnym bajzlem, dramą i aferą rodem z "Sowy i Przyjaciół". Może się to skończyć nawet zbanowaniem odcinka.

Ale przecież komu by się chciało dopatrywać tego typu powiązań?

Tym samym, którzy w zezie Derpy doszukali się dyskryminacji osób z zezem.

Za przykład podam odcinek "Róży Kwiat zmienia Świat" z Atomówek. Tam również zdaniem ludu pojawiło się sporo odniesień do ideologi komunistycznej, co sprawiło, że odcinek ten został zbanowany min. w Ameryce.

Co o tym sądzicie?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMC mogą zdobyć znaczki, może być Starswril Brodaty, może pojawić się Kryśka, Dj Pon , Lyra, Octavia, może info dotyczące rodzicow AJ...

Chyba te cale podekscytowanie odbiera mi HP..!!!

Sądzę ze ten sezon bedzie podsumowaniem wszystkiego do tej pory, oraz zapowiada sie mega bombowo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj chciałbym się podzielić z wami moimi obawami na temat V sezonu. Jak można zauważyć na końcówce spoilera z SDCC bohaterki zawędrowały do pewnej wioski, gdzie mieszkają kucyki uśmiechające się upiornie, i posiadające taki sam znaczek. Być może jestem lekko przewrażliwiony, ale czy to przypadkiem nie jest nawiązanie do komunizmu?

 

A nie bardziej do totalitaryzmu? "1984" Orwella i te sprawy? Komunizm sam w sobie jest tylko utopijnym systemem.

 

No i nie widzieliśmy jeszcze odcinka, więc nie sądzę, aby był jakikolwiek powód do obaw. Równie dobrze te kuce mogą być jakimiś duchami, widmami, czymkolwiek innym. Nie sądzę, aby twórcy zdecydowali się na taki krok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Myślę, że nad spojlerami nie ma co dywagować, bo może się okazać, że będzie całkiem inaczej.

 


Ta wioska z kucykami ze znakiem "=", może faktycznie przywoływać na myśl komunistów, chociaż sama idea "równości" jest tak stara jak stare są pierwsze utopie, gdzie ludzie są sobie równi, żyją w dobrobycie, nic im nie brakuje... itd. Nie wydaje mi się, aby twórcy byli tak tępi, by przez swoją głupotę zamieszczali odcinek nawiązujący do komunizmu, to by oznaczało ewidentne ocenzurowanie odcinka przez prawo amerykańskie. Więc cóż "komunistyczna wioska" wydaje mi się zbyt oczywista. A może król Sombra zniewolił ich, tworząc im znaczki, a oni niby zadowoleni, jak tak naprawdę są zahipnotyzowani, a Sombra ma nad nimi władzę? Może nawet nie Sombra, a Chrystalis. Zauważcie, że są to pierwsze odcinki. A w pierwszych/ostatnich odcinkach od drugiego sezonu zwykle przewijali się antagoniści.

 

To jest taki system, gdzie są równi i równiejsi. Wszyscy mają po tyle samo biedy, a ten, co rozdaje, ma "troszkę" więcej. Już wiemy, że taka równość jest praktycznie niemożliwa. Świat nie jest sprawiedliwy. Ale warto się starać.

 

Tak w ogóle to mi się śmiać chce jak widzę, jakie cyrki odwalali np z tą Derpy. Jakby jeszcze o komunizm uderzyli w mlp, to bym się załamał. Nie należy aż tak tego brać do siebie, że jakiś komunizm, hołota czerwona i Stalin... Ludzie sami sobie komplikują życie.

 

 


Mnie to bardzo cieszy, że pojawi się Luna, postacie z tła czy Chrystalis, dawno jej nie było.

 

Ja najbardziej na Kryśkę czekam. No i żeby Discorda jak najwięcej!   :evilshy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości Discorda bym się nie martwił, twórcy jakoś nas rozpieszczają jego obecnością...

 

Aha, i ten cały komunizm- ludzie błagam, ja rozumiem że skojarzenie i wogule ale czy potrzebujemy polityki? Jak macie racje to odcinek zostanie usunięty w stanach i koniec, przeżyjemy (może)

 

A teraz...Rozkmina Time

 

Ze spoilera rozumiem tyle co nic, jednak komentarze ludzi którym język ojczysty naszych koników jest dobrze znany i ogólny obraz mówi mi co nieco, tak więc...

 

1.Pierwsze i najważniejsze...Pinkie! I ogulnie żarty, sądze że jeśli żarty będą tak dobre jak w tej urywce możemy się spodziewać wielkiej śmiechowości (Pinkie chowające się pod kamieniami, Spike ubrany jak na mecz) ogulnie fajnie

 

2.Dowiedzieliśmy się zę zamek Twily ma opcje wielkiej mapy w formie stołu, nie zrozumiałem do dokładnie bohaterki (i Spike) wyczytały z tego stołu ale mapa fajna (ludzie tworzący mapy geografi Equestrii łączcie się)

 

3.Jakieś nowe miasto, zauważył ktoś że miasteczko (ok, rozłożenie budynków) również przypomina znak równości?

 

4.I same kuce ze znakiem równości...teraz zaczeła się prawidzwa faza rozkminy

 

Osobiście, sądze że to możę byc sprawka nowego orginalnego antagonisty, wyobraście sobie- wszyscy mają znak równości, i uśmiechają sie w niesamowicie wymuszony sposów, istnieją dwie możliwości (według mnie)

 

Jeden- antagonista który nie lubi monarchii i każdej możliwej różnicy w pozycji kucyków (tamci widocznei się nie zgodzili i ich opętał) nawet na zasadzie talentu (to tłumaczy znaczki, wszyscy mają takie same więc nikt nie będzie miał powiedzmy talentu do rozporządzania innymi, ani innych umiejętności które mogą sprawić że ktś będzie miał wysoką pozycje)- ale w tym jest za dużo polityki tak myślę, więc kolejna opcja która mi się bardzo podoba

 

Dwa- antagonista który jest żywym przeciwieństwem Discorda, sądzi że w Equestrii jest za dużo chaosu i chce wszystko uporzatkować (taki Lord Biznes z "LEGO: Przygody")

tak więc...nie ma innych znaczków, niema osobowości, wszyscy są tacy sami, jest porządek (to by również tłumaczyło domki w miasteczku)

Inaczej może byc to antagonista który chciałby zniszczyć jedną z rzeczy którą tak uwielbiamy w kucykach- zróżnicowane osobowości postaci

 

To aż straszne wyobrazić sobie Pinkie, Twily albo całe Ponyville zachowujące się jak tamci- żadnej indywidualności, wszyscy tylko uśmiechają się i wykonują podstawowe czynności życiowe, nie ma muzyków, miłośników sportu, geniuszy, świtnych lotników, interesantów hodowli...NIE MA RYSOWNIKÓW I MALAŻY!

 

Jeśli mam racje w drugiej opcji- bezwzględnie zabić dziada

Edytowano przez SolarIsEpic
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...to mój pierwszy sezon gdzie będę doglądał spoilerów

 

A po za tym- Dlaczego RD ma śpiewać? Prosze was...

 

A i setny odcinek! I Derpy! I morze Doctor... a możę nie, bo wystarczy ze krzyknie "Allons-y" i będzie burza

 

A i rodzice AJ...tak włąściwie to dziwie się że dzieci nie mogły się domyślić pewnych informacji...choć oczywiście to rozkmina fandomu nie musimy mieć racji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash Centry to wróg publiczny nr 1. Nic dziwnego, tylu osobą ich "Waifu" poderwał, że mają prawo go nienawidzić. Ja osobiście jakimkolwiek shippingom w serialu mówię zdecydowane NIE, a sam Flash jest postacią tandetną i irytującą.

 

Jako, że jest to mój 69 post wypadało by napisać coś o seksie. No to może żart:

 

Co mówi Celestia do strażnika, zanim każe mu uprawiać z nią seks:

- Przynieś drabinę.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu by miało się to nie zdarzyć? Zważcie, że obecnie małe dziewczynki lubią, gdy główne bohaterki mają swoich chłopaków. MLP co prawda (na szczęście) nie jest tego typu bajką, ale ślub głównej bohaterki jaką jest Twillight wydaje mi się możliwy. Kiedyś tam, w odległej przyszłości. Być może w ostatnim odcinku G4. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wszyscy mają do Flasha, ale ja go lubię. Czekam na odcinek, w którym zagada do Twilight. :D

Mnie nic już w MLP nie zdziwi. Wyszło na to, że Twilight ma brata, dali jej skrzydła, zmienili ją w człowieka, dali jej zamek, to i ślub może się odbyć. W sumie było mówione, że Flash nie pojawi się w 4 sezonie, a mimo to był w 2 odcinkach, co więcej w jednym z nich miał głos. Jestem za Flashlight (tak, jestem wredna i będę ich shippować).

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam nic przeciwko tego żeby Twi miała chłopaka, to raczej jej partner mi nie otpowiada. No cóż morze jak kucyk Flash będzie mniej stereotypowy

 

PS. Gdyby to chodzenie naprawdę miałoby miejsce w serialu to dostalibyśmy pewnie mnóstwo śmiszno-niezręcznych sytułacji, komentarze reszty kucyków co do tego zwiąsku (i Spike'a :v ) matko już mi się cisną na głowę fanfiki typu "Drodzy rodzice poznajcie mojego chłopaka" (z obowiąskową sceną kiedy ojciec pyta się chłopaka swojej córki gdzie zamierzają iść jednocześnie ostrząc siekierę) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/M_A_Larson/status/451036309042102272

 

Ja wam to przetłumaczę, ponieważ ja sam aż wyskoczyłem ze skarpetek z wrażenia.

 

Twilight Sparkle bierze ślub z Flash Sentry!

 

Ten tekst na ekranie to kwestia zawarcia związku małżeńskiego!

 

Ja aż nie wiem co powiedzieć! Wszystko dzieje się za szybko, pod koniec 3 sezonu koronacja, pod koniec 4 sezonu pojawienie się pałacu, a teraz co? pod koniec 5 sezonu ślub Twilight!

Może coś źle przeczytałem, ale nie mam wątpliwości, że tak jest TAM napisane, zobaczcie, a wam szczęka opadnie.

 

Mi się jednak wydaje, że to fake, tekst przecież zawszę można zmienić.

Najzwyklejszy troll, w jedynym dniu roku, w którym jest to dozwolone. Do tego stare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twilight pewnie do końca pozostanie sama. Będą pewnie utrzymywać ten status quo po reakcji na Flasha. No chyba, że będzie tyle sezonów, że stare broniaki zapomną już o serialu, a nowe będzie się domagać "nowości".

 

Co do tych kwiatów, to MM powiedziała iż tu chodziło o zwykłe przeprosiny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szczerą nadzieję, że w V sezonie będzie kilka dobrych odcinków o CMC np. odcinek z Luną i Apple Bloom, bo tylko ona z gromadki nie miała jeszcze takiego epizodu.

 

Tak swoją drogą, zauważyliście, że twórcy wyraźnie lubią tworzyć odcinki o Lunie i CMC. Jakby nie patrzeć te postacie nieźle do siebie pasują. W V sezonie będzie odcinek o koszmarach Luny. Nie zdziwiłbym się, gdyby fabuła wyglądała następująco: CMC w podzięce za pomoc w pokonaniu swoich lęków, postanawiają pomóc Lunie przezwyciężyć jej własny strach. Udaje się im to, a Pani Nocy w podzięce mianuje je swoimi uczennicami. To dość prawdopodobna wersja, bo w końcu w CMC są przedstawicielki wszystkich trzech ras kucyków, są młodsze od Mane Six, tak samo jak Luna jest młodsza od Celestii. Nie miałbym nic przeciwko takiemu rozwojowi wypadków.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...