Skocz do zawartości

Dyskusja o spoilerach. V sezon.


Bester

Recommended Posts

  • 1 month later...

Pojawił się kolejny spoiler - ponownie nawiązujący do tajemniczego znaczka "=". Widać na nim, jak Rainbow Dash, która posiada ten znaczek, straciła swój talent do latania. Ludzie na necie już zaczynają szeptać o komunizmie. Jeżeli ten odcinek będzie taki jak myślę tzn. nowy villan chcę, aby wszystkie kucyki były równe i odbiera im indywidualne talenty, to kiedy ten odcinek wyjdzie skończy się to bajzlem jakiego fandom nie widział od czasu Twilikorna. Oczywiście na domiar złego ludzie mogą zrobić burdę, że odcinek zawiera nawiązania do komuny, co najprawdopodobniej skończy się zbanowaniem odcinka. Przykra sprawa.      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się kolejny spoiler - ponownie nawiązujący do tajemniczego znaczka "=". Widać na nim, jak Rainbow Dash, która posiada ten znaczek, straciła swój talent do latania. Ludzie na necie już zaczynają szeptać o komunizmie. Jeżeli ten odcinek będzie taki jak myślę tzn. nowy villan chcę, aby wszystkie kucyki były równe i odbiera im indywidualne talenty, to kiedy ten odcinek wyjdzie skończy się to bajzlem jakiego fandom nie widział od czasu Twilikorna. Oczywiście na domiar złego ludzie mogą zrobić burdę, że odcinek zawiera nawiązania do komuny, co najprawdopodobniej skończy się zbanowaniem odcinka. Przykra sprawa.      

 Poza tym wchodzi nowa kolekcja gdzie wszystkie kucyki mają pełno znaczków i naszyjniki z ich podobizną. Szykują się zastępcze klejnoty harmonii ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli ten odcinek będzie taki jak myślę tzn. nowy villan chcę, aby wszystkie kucyki były równe i odbiera im indywidualne talenty, to kiedy ten odcinek wyjdzie skończy się to bajzlem jakiego fandom nie widział od czasu Twilikorna. Oczywiście na domiar złego ludzie mogą zrobić burdę, że odcinek zawiera nawiązania do komuny, co najprawdopodobniej skończy się zbanowaniem odcinka. Przykra spraw

Twilicorn bajzlem? Część fandomu była niezadowolona takim rozwojem sytuacji, z czego większość w sumie machnęło na to kopytkiem, a tylko nieliczni naprawdę głośno i stanowczo na to psioczyli (choć to wystarczy, by stworzyć pozory, jakoby miałby się tworzyć bajzel).

Nie ukrywam, uczynienie z Twilight księżniczki było moim zdaniem świetnym ruchem, a jedynym lepszym było nie zrobienie alicornami pozostałych dziewczyn. Brawa dla autorów.

 

Fakt, jeśli fabuła potoczy się zgodnie z powyższym konceptem, to znów się kilku krzykaczy zbierze, ale sam fakt, że pojawi się tam nawiązanie do komuny nie oznacza, że ma być to coś złego. Przecież takie nawiązanie zapewne zostanie przedstawione jako coś złego, z czym Mane6 zapewne będzie walczyć i nie ma tu czego banować (co i tak nie powstrzyma ludźmi przed psioczeiem...).

 

Ja osobiście lubię odcinki, gdzie porusza się ciężką dla dzieci tematykę w łopatologiczny sposób (nie mogę się doczekać ewentualnego odcinka o nawiązaniu do śmierci rodziców AJ) zamiast jej unikać, tworząc iluzję kolorowego i przyjaznego świata. Póki co MLP zagłębiało się w takie rzeczy tylko malutkimi kroczkami, ale nadzieja umiera ostatnia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt, jeśli fabuła potoczy się zgodnie z powyższym konceptem, to znów się kilku krzykaczy zbierze, ale sam fakt, że pojawi się tam nawiązanie do komuny nie oznacza, że ma być to coś złego. Przecież takie nawiązanie zapewne zostanie przedstawione jako coś złego, z czym Mane6 zapewne będzie walczyć i nie ma tu czego banować (co i tak nie powstrzyma ludźmi przed psioczeiem...).

 

Fakt, że "znak równości' będzie czymś złym jest oczywisty, jednak obawiam się, że nie za dużo to da. Za przykład podaje Atomówki - w odcinku "Róży kwiat zmienia świat", również "kreskówkowa" komuna była czymś złym, a mimo to odcinek ten został zbanowany min. w Ameryce. Pozostaje jedynie nadzieja, że czasy i ludzie się zmienili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam, to Róży kwiat zmienia świat (see me feel me gnomey) nie został oficjalnie zbanowany (przynajmniej nie w Ameryce), po prostu CN z własnej woli nie wypuściło go w telewizji, choć wciąż można go kupić. Poza tym tam nawiązania do "wojny" kapitalizm vs komuna były tak oczywiste, że szok (co widać najwyraźniej w występie Profesora). Sam odcinek był dość niepokojący (zwłaszcza końcówka, gdy ten czerwony krasnal się unicestwia... czy jakoś tak, sama nie wiem co to było), mroczny i do tego bardzo, bardzo kiepski (te piosenki były fatalne). Nie dziwię się, że nie zdecydowali się go wypuścić w TV.
 
Jeśli sezon 5 MLP miałby wystartować z równie pozbawionym estetyki i wyczucia gniotem, to może nawet i lepiej jakby go mieli zbanować :P
 
Z drugiej strony nie można jednak zlekceważyć krzykaczy (głównie rodziców, którzy widzą nawiązanie do zła i niegodziwości niemal wszędzie, poza samymi sobą). W końcu tak niemal na dobre załatwili Derpy... Ta cała poprawność polityczna kiedyś wszystkim wyjdzie bokiem, podobnie jak niegdyś komunizm - y'all mark my words.
 
Jak ktoś jest ciekawy, to tu macie omawiany odcinek Atomówek (niestety po angielsku):

Edytowano przez Mystheria
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludzie! Ja rozumiem że nawiązania ale dlaczego od razu do komunistów? Jeżeli nagle nie pojawi się czerwony kucyk ze sierpem i młotem na boku oraz zacnym wąsem to osobiście nie będę szukał żadnych nawiązań. Jak na razie to chyba tylko nasze spekulacje. I z tego morze wyjść burza. Co z tego ze komunizm opierał się na czymś takim? Może twórcy chcieli dać delikatną aluzje, nie wiem, ale na razie wole sądzić że to kolejny wątek jak każdy inny i przy okazji pewnie z morałem "Że będać różnymi jesteśmy wyjątkowi". Gdybyśmy tak patrzyli na wszystkie odcinki to by nam wyszło że odcinek "Ślub w Canterlocie" był aluzją do...infiltracji szpiegowskiej przez wrogie siły w celu podbicia i splądrowania tamtejszych zasobów naturalnych, albo że odcinek "Lekcja stanowczości" jest w polskiej wersji propagandom na to że Rosjanie sprzedają po zbyt wysokich cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szansa istnieje...ale mam nadzieje że to nie będzie na tyle zauważalne i rozdmuchane przez fandom żeby odcinek został zbanowany

 

PS. Głupi dowcip mi wpadł do głowy- a może to miasteczko to Staliongrad?

Ta bum tss....

 

Raczej nie nazwali by tak tego miasteczka/państwa. W końcu Ha$bro chyba wolało by uniknąć jeszcze mocniejszych powiązań z sowiecką Rosją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, w sumie w tych filmikach narrator nie za wiele zdradza. Opisuje tylko każdą z bohaterek i na koniec dodaje, że każda będzie musiała coś tam zrobić albo się z czymś zmierzyć, np. Rarity wie, kiedy trzeba ruszyć do działania i ubrudzić sobie kopytka, o Twilight, że nic nie może jej przygotować na to, co się wydarzy, o Fluttershy, że dobroć nie wystarczy by zmierzyć się z tym co przed nimi... takie tam w sumie typowe gadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ludzie, ludzie! Ja rozumiem że nawiązania ale dlaczego od razu do komunistów? Jeżeli nagle nie pojawi się czerwony kucyk ze sierpem i młotem na boku oraz zacnym wąsem to osobiście nie będę szukał żadnych nawiązań. Jak na razie to chyba tylko nasze spekulacje. I z tego morze wyjść burza. Co z tego ze komunizm opierał się na czymś takim? Może twórcy chcieli dać delikatną aluzje, nie wiem, ale na razie wole sądzić że to kolejny wątek jak każdy inny i przy okazji pewnie z morałem "Że będać różnymi jesteśmy wyjątkowi". Gdybyśmy tak patrzyli na wszystkie odcinki to by nam wyszło że odcinek "Ślub w Canterlocie" był aluzją do...infiltracji szpiegowskiej przez wrogie siły w celu podbicia i splądrowania tamtejszych zasobów naturalnych, albo że odcinek "Lekcja stanowczości" jest w polskiej wersji propagandom na to że Rosjanie sprzedają po zbyt wysokich cenach.

Komuchy za bardzo wpłynęły na historię świata i to w tym bardzo negatywnym sensie. Przez to każdemu będzie się to kojarzyć z czerwonymi. Co innego używać pięknych haseł, a po uzyskaniu władzy zabijać i mordować tych którzy pomogli im przejąć władzę. Idei równości wszystkich nie da się wprowadzić, bo trzeba by zrobić każdemu lobotomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy tylko mi alfa-filmik skojarzył się z Unią Europejską, a nie komuną. Mam 24 lata (od maja) i komunę znam tylko z opowiadań rodziców. Za to śledzę co sie dzieje w parlamencie europejskim i to co tam nie jest pokazywane w oficjalnych mediach bardziej mi się kojarzy z tym prototypem odcinka sezonu piątego niż "Alternatywy 4".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że to dziwne.... Twilight jest księżniczką... a jej przyjaciółki zwykłymi kucykami.. a jak wiadomo księżniczki żyją tysiąc lat a może więcej... 

Jak myślicie.. czy przyjaciółki Twilight też staną się alikornami??? :flutterblush:  :squee:

 

 

 

mane_6_alicorn_collection_by_linamomoko-

Edytowano przez FluttershySweet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżniczki Przyjaźni... hmmm... całkiem dobra nazwa dla nowej serii zabawek, a jak wiadomo zabawki = pieniądze, a Hasbro bardzo lubi kiedy hajs się zgadza, więc...

Ogólnie jest to możliwe, w końcu serial ma też za zadanie promować zabawki wypuszczane przez Hasbro, a dołożenie rogów i skrzydeł do głównych bohaterek to dobry patent na sprzedanie tego samego po raz drugi w trochę zmienionej formie. Uważam, że wszystko jest możliwe i nie wiemy co twórcy przygotowali dla nas tym razem więc pozostaje nam siedzieć i cierpliwie czekać na nowy sezon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie według mnie raczej one nie całkiem się nadają na księżniczki, jako doradczynie to OK ale jako księżniczki? Nie trochę za dużo Alicornów by się zrobiło.

Co do wieku to myślałem o tym i sądzę że istnieje możliwość że Alicorn sztuczny (To jest Twi albo Cadance) chyba żyją normalnie (gdyby było inaczej Cadance raczej by nie wychodziła za mąż) a Celestia i Luna które są Alicornami "czystymi" że tak powiem są nieśmiertelne (bądź prawie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa i jedyna - tu ma się dawać spoilery i na ich temat rozmawiać, nie dyskutować na temat czegoś, co nie jest w żaden sposób potwierdzone (Od tego są inne tematy) i jest tylko gdybaniem nadpobudliwych fanów. Proponuję skończyć, bo może się to skończyć źle...

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę, że ludzie z ich studia nie są tacy głupi, żeby dawać tak jasne nawiązanie do komunizmu. Równie dobrze mogli nawiązać do nazizmu, w co też bardzo wątpię.

 

Zauważmy gdzie są atomówki, a gdzie kucyki. W atomówkach była jasna aluzja polityczna, mieliśmy doktora z flagą amerykańską, czerwonego krasnoludka jak Lenina, utopijną wizję świata, która okazała się systemem totalitarnym. W kucykach natomiast jedyne co wiadomo, to to, że ich królestwem rządzi monarchia, żadnej polityki, jedynie mogliśmy Celestie zobaczyć jak podpisuje papiery. Straż królewska natomiast zachowuje się stereotypowo, w taki sposób jak mogą to sobie wyobrazić dzieci. No i właśnie idziemy do sedna sprawy. Nie mam pojęcia skąd ten pomysł z komunizmem, skoro to jest kreskówka dla dzieci. Gdyby, owszem, grupą docelową byli nastolatkowie, może byłyby jakieś nawiązania do dyktatury, jakieś lekkie zahaczenia o drugą wojnę światową (jak to miało miejsce chociażby w animowanych X-menach, albo animowanym Spidermanie), ale nawet tam nie można byłoby się dopatrzeć czegoś podejrzanego, ponieważ treść odcinka była odpowiednia do grupy docelowej. Inaczej trzeba politykę wytłumaczyć dziecku, a inaczej nastolatką.

 

Nie wiem co sobie twórcy wymyślili, ale nie sądzę aby zrobili takie poważne nawiązanie w taki sposób jak to zrobili w atomówkach. 

 

A co jak mane6 utraci znaczki na dobre i będzie musiało je znaleźć jeszcze raz przez cały 5 sezon?

 

Zauważyłem pewną analogie.

 

W sezonie 1, w odcinku o biletach, była mowa o Gali Grand Galopu, sezon kończy się przyjęciem na zamku. W sezonie 2, w odcinku jak Twilight zaczyna wariować na punkcie terminu napisania listu do księżniczki, dowiaduje się, że Celestia wie, że ona ją nie zawiedzie (w sensie, że jest pilną uczennicą), sezon kończy się atakiem na zamek i pod koniec Celestia przyznaje Twilight rację, "Warto słuchać swoich przeczuć". W sezonie 3 w odcinku poświęconym Kryształowym Królestwu, co mamy? Książkę Starswirla Brodatego, tą samą która się pojawia pod koniec sezonu, kiedy to Celestia wita się z Twilight w zaświatach (jak te gwiazdy, tą sferę inaczej nazwać?). W sezonie 4, na początku o czym jest mowa? O drzewie harmonii. A pod koniec sezonu 4? Dostają tęczowe moce z drzewa harmonii (o ile dobrze zrozumiałem). Myślę, że i ten 5 sezon będzie miał analogiczne do siebie ramy początku i końca. Znaczki równości na początku? To może pojawią się na końcu?

 

Tak się jeszcze spytam, czy ktoś może przetłumaczyć te filmiki od Hasbro? Na pewno w tym co mówi narrator jest jakaś wskazówka.  

Ja uważam, że po prostu propagują kapitalizm. A to, że taka treść znalazła się w akurat w tej bajce wskazuje na to, że twórcy wiedzą, że ogromna większość odbiorców jest w wieku, w którym ją zrozumie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam zwiastun bardzo wnikliwie, poczytałam trochę o nim i oto kilka rzeczy, które wywnioskowałam:

-Mapa, która pokazała się w zamku Twilight, pokrywa się ze znaną wcześniej mapą Equestrii, ale pokazuje też nowe miejsca: na zachodzie kawałek nowego lądu za morzem (mi to przypomina prerię, może z tamtych rejonów pochodzi Zecora?), na południu dokładniej zobrazowano jakieś mrocznie wyglądające góry z wielką czachą na szczycie, oraz widzimy nowy ląd pełen gór na wschodzie, choć te już nie wyglądają tak nieprzyjaźnie (czyżby kraina gryfów?).

-Biblioteka Twilight leży w strzępach, wszyscy widzieliśmy jak do tego doszło, ale jakie to będzie miało konsekwencje w przyszłości? Znajdujące się tam wcześniej książki nieraz pomagały kucykom w rozwiązywaniu problemów, a teraz cała ta skarbnica wiedzy poszła z dymem. Coś czuję, że autorzy podsuną nam taki wątek.

-Choć RD marzy się jakiś straszliwy potwór, to nową antagonistką najprawdopodobniej zostanie nowa klacz, która z wyglądu przypomina kucykową wersję Arii z Rainbow Rocks (choć po bliższym przyjrzeniu widać, że nie zgadza się kolor oczu; Aria ma fioletowe, a nowa klacz niebieskie).

-Tajemniczy "tablet" ze znaczkami-kafelkami (so much Windows 8!) ma kilka pustych miejsc, w tym sześć w bezpośrednim sąsiedztwie na samym środku (so much Mane6!)

-Między nową antagonistką, a skradzionymi znaczkami stoi tajemnicza laska. Czyżby to ona pomagała w kradzieży znaczków?

-Nasze bohaterki zostają osaczone przez pozbawione znaczków kucyki... i to co najmniej dwa razy! Raz w jaskini, a drugi raz w jakiejś piwnicy (choć w trailerze zobrazowane jest to jako jedna scena, widać wyraźną różnicę lokacji).

-Nasze bohaterki również stracą swoje znaczki (a przynajmniej z pewnością stracą je Rarity, RD i Twilight).

-Po osaczeniu w jaskini Twilight używa teleportacji, by uciec. Jednak przez ułamek sekundy widać, że ratuje tylko siebie, pozostawiając resztę przyjaciółek na pastwę wiecznie uśmiechniętych kucyków.

Edytowano przez Mystheria
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 5 sezon faktycznie będzie się opierał na podróżach głównych bohaterek po Equestrii i okolicach, to czuje w kościach, że będzie to mój ulubiony sezon. Uwielbiam odcinki, które wnoszą coś do uniwersum  np. poprzez pokazanie nowej lokacji. Zaczęło mnie już trochę nudzić to, że  wszystko działo się w Ponyville, Canterlocie i innych ogranych miejscach. Innymi słowy - jaram się i wyczekuje z utęsknieniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bo mogliby nieświadomie wykorzystać pomysły w nich zawarte, i jakby puścili odcinek z zerżeniętym pomysłem to Hasbro oberwałoby mniej lub bardziej, straciliby w oczach fanów za korzystanie z cudzych pomysłów, autor pomysłu mógłby się domagać udziałów z odcinka, pozwać ich etc. więc Hasbro woli dmuchać na zimne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawy jest ten najnowszy zwiastun (http://www.equestriadaily.com/2015/03/new-season-5-trailer.html). Szczególnie ostatni moment trzymający w napięciu a tu .. bum.. technical difficulties ;)

Szkoda, że nie pokazali więcej z odcinka 100 bo naprawdę nie mogę się doczekać tego, jak będą te kucyki tła ogólnie przedstawione :D

Przynajmniej wiemy więcej o pierwszych dwóch odcinkach. Starlight Glimmer okazuje się być interesującą postacią.

 

<3

 

a5e4b26b04.png

Edytowano przez Arturro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...