Skocz do zawartości

Dyskusja o spoilerach. V sezon.


Bester

Recommended Posts


Słyszałem pogłoski, że ten sezon ma być bardziej przygodowy, kto wie, może ta mapa będzie przez cały sezon kierować Mane6 w różne zakątki świata?

Dostanę jakiś medal forumowego jasnowidza? :D Na najnowszym trailerze jest powiedziane, że mapa kieruje Mane6 w te zakątki świata gdzie są problemy z przyjaźnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostanę jakiś medal forumowego jasnowidza? :D Na najnowszym trailerze jest powiedziane, że mapa kieruje Mane6 w te zakątki świata gdzie są problemy z przyjaźnią.

 

Z tym medalem to nie wiem ale jeeeeeeeeeej podróż po Equestrii! Ja osobiście uwielbiam kiedy pokazany jest nam bardziej świat nie mogę się doczekać jak zobaczymy kraj Gryfów (mimo że twórcom nie wolno czerpać z fandomu to może to rzeczywiście będzie militarny kraj? Chociasz Gustav le Grant...) albo Zebr (chciałbym żeby moja teoria była trafna że znaczek Zecory to nie znaczek tylko rytualny tatuaż).

 

Aha i postać widocznie złej początku sezonu- jej wygląd niezwykle mi się podoba. Dlaczego to chyba pierwszy kucyk który będzie złoczyńcom (zanim powiecie Sombra) który wygląda zupełnie jak normalny kucyk (zanim powiesz Trixie) która faktycznie będzie zagrożeniem bez żadnych wspomagaczy (zanim powiesz jak kolwiek nazywał się ten kucykowy przeciwnik Darong Do) i będzie miała wpływ na fabuł. Taki mały odpoczynek po potworach i innych takich.

 

Ciekawe czy będzie coś za co ją polubią niektórzy? Discorda lubi chyba każdy za bycie...no Discordem. Sombra chyba nawet ktoś lubi za bycie imperatorem. Krysie niektórzy lubią bo pomaga swemu ludowi. Tireka przynajmniej ja lubię za potęgę i chęć po prostu zniszczenia zamiast podbicia,zmienienia, karmienia poddanych. Może będzie jednym z tych diabolicznych umysłów?

 

:pinkieo:  A jak to będzie coś w rodzaju złej diabolicznej Twilight?! Albo może...klasyczna zła baba ze stylem i klasą? Eh bądź już sezonie bo głowa mi wybuchnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest duże prawdopodobieństwo, że Sweetie dostanie swój znaczek bo:

-Serial musi się rozwijać, twórcy trafnie spostrzegli, że gdyby ten sezon był jak poprzednie tzn. akcja dziejąca się na osi Ponyville-Canterlot byłaby nudna więc dla powiewu świeżości M6 będzie zwiedzać nowe krainy

-Motyw Cutie Mark Magic

-Jak to serial dla dzieci musi mieć morał, i tak jak odcinek pokazywany w trailerach ma pokazywać, że równość niekoniecznie prowadzi do szczęścia i że każdy jest inny i wyjątkowy i z tego trzeba czerpać radość, to podobnego motywu spodziewam się u CMC, konflikty na tle różnorodności i tego, że SB ma znaczek a reszta nie.

-Otwiera to nowe drogi dla odcinków o CMC bo kolejny sezon zmarnowany na bezskutecznych próbach zdobycia znaczków byłby zwyczajnie nudny

-No i jesteśmy prawdopodobnie w połowie całego serialu i pewne rzeczy muszą się powoli zacząć zmieniać

Edytowano przez BronySWAG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraźcie sobie jaka byłaby kupo-burza, gdyby w s5 Sweete Belle dostała znaczek, a reszta CMC nie :D

Może i tak, ale danie im znaczków w jednym odcinku to moim zdaniem mordowanie bardzo dobrego wątku, który można by rozwinąć. Co więcej, uważam, że najlepiej by było aby rozbili to przynajmniej na cały sezon, jeśli nie na dwa. Wszak relacje między członkami CMC w takim wypadku mogłyby się zmienić na 100 sposobów, prowadząc do naprawdę dobrej fabuły (można by z tego było nawet zrobić osobny sezon, choć krótki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraźcie sobie jaka byłaby kupo-burza, gdyby w s5 Sweete Belle dostała znaczek, a reszta CMC nie :D

 

Zgadzam się z Sun że najlepiej by było gdyby CMM zdobywały swoje znaczki trzech odcinkach zamiast jednego naraz.

Co do nowej antagonistki nie możemy być pewni czy będzie ona pod koniec sezonu ponieważ taki Sombra był na początku sezonu a wyszły zabawki z serii kryształowe kucyki. Ponad to o ile dobrze pamiętam w pierwszym trailerze (a właściwie ołówkowym wycinku z odcinka) widzieliśmy że Miasteczko = (tak je będę od dziś nazywał) Mane6 zobaczyło na mapie Equestrii która pojawiła się kiedy wszystkie usiadły na tronach, coś wątpię żeby o tej właściwości dowiedziały się na koniec sezonu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczaiłem taką ciekawostkę, aczkolwiek nie wiem, na ile jest to sprawdzone. Przeglądając pewną stronkę będącą swoistym programem tv online, znalazłem oczywiście w kwietniowej ramówce My Little Pony. Dwa pierwsze odcinki Cutie Markless były już nam znane, ale... jak przeniosłem się dalej, okazało się, że odcinki 3, 4, 5 oraz 6 mają podane swoje tytuły! Na ile to wiarygodne to nie wiem, ale cóż... możemy popuścić wodze fantazji i pogdybać na ich temat.

 

03 - Library Blues -- To to raczej oczywiście wskazuje, że będzie to odcinek z Twilight i tym, jak sobie radzi po utracie ukochanej biblioteki.

 

04 - Fall Me Out -- Hmm, jakaś kłótnia i waśnie? Zawód czymś? Dunno.

 

05 - Seal Deal -- jakoś mi to brzmi na odcinek z Flutterką. A i byłoby miło zobaczyć w odcinku foki xd

 

Jednakże szósty brzmi tak absurdalnie i dziwnie, że kompletnie nie wiem czy to serio, czy troll, czy co...

 

06 - Brother, Can You Spare a Duck? -- odcinek o Applach, maybe? :rainderp:

 

 

//Ponoć to fałszywe nazwy odcinków, które niegdyś pojawiły się na imdb, ale to też nie jest pewne//

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tego pierwszego rzeczywiście mógłby sugerować że Twi będzie tęsknić za starą biblioteką, eh czytało się "Spider-Man: Blue" już czuć jaki klimat miałby odcinek

 

Z tymi innymi to nie wiem ale co do szóstego... "Bracie, czy ty zadzidowałeś(?) kaczkę". Hę? Przetłumaczy ktoś to bardziej sensownie.

 

I nie zapominajmy że jeżeli te nazwy są rzeczywiście tytułami odcinków to istnieje możliwość że odnoszą się do amerykańskich przysłów i są mniej lub bardziej metaforyczne (a może tytuł z kaczką to zmieniony cytat z jakiegoś filmu?). Więc w sumie nigdy nie wiadomo. Ale to twierdzenie dodatkowo podtrzymuje o czym, jest odcinek numer 3 (oczywiście jeśli to serio są tytuły odcinków)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tymi innymi to nie wiem ale co do szóstego... "Bracie, czy ty zadzidowałeś(?) kaczkę". Hę? Przetłumaczy ktoś to bardziej sensownie.

 

Dzida to spear, nie spare :P Spare znaczy "oszczędzić", acz też mało sensowny się wydaje. Najwięcej sensu ma, jak dla mnie, trzeci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na EQD pojawiły się tytuły i opisy 3 i 4 odcinka 5 sezonu!

 

S05, E03 Castle Sweet Castle

Opis:
The ponies try to make Princess Twilight's castle feel more like home after finding out she's been avoiding it.

 

S05, E04 Bloom and Gloom

Opis:

Apple Bloom has high anxiety over getting her Cutie Mark and it begins to turn her life into a nightmare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czyli jakby nie patrzeć, fałszywa nazwa odcinka trzeciego była... dość trafna xd Twalot ma weltschmerz po bibliotece i nie czuje się dobrze w nowym domu. Kurde, jak oni to tak utrafili? xd

 

A co do czwartego... Czyżby w końcu to był TEN sezon, kiedy CMC otrzymają swoje znaczki? xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że Starlight Glimmer mogła stworzyć "iluzję" super życia itd., ale nie była ona dokładna i tak wyszło. Oczywiście może być też tak, że gdy ukradnie wszystkie znaczki (czyli te co ukradła + mane 6), to jakby "wchłonie" ich moce i będzie super potężna. Albo ma inne wyobrażenie przyjaźni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Mam teorię co do I odcinka V sezonu.

Na początku trzeba ustalić, czym jest znaczek. Ma on z pewnością powiązanie z zachowaniem i postrzeganiem swoich zobowiązań przez kucyki, jak można było zobaczyć w Finale 3 sezonu. Wpływa więc on też na to, jak kucyki postrzegają same siebie. Może poprzez zmianę znaczków na "=" (tak btw: to chyba jedyny znaczek do tej pory, jaki można znaleźć na klawiaturze ^^ ), kucyki go posiadające postrzegają same siebie za szczęśliwe? Tym bardziej, że nie mają porównania: mieszkają gdzieś na granicy Eqestrii, tego miasta nawet nie ma na oficjalnej mapie (chyba że to Dodge Junction - osobiście obstawiałabym rejony San Palomino), nikt ich nie odwiedza i vice versa. Nie zdziwiłabym się nawet, gdyby nigdy nie słyszały o "Szczęśliwej szóstce". Dlatego nie sądzę, aby kucyki były poddane jakiemuś "praniu mózgów". Chyba, że Starlight Glimmer przyczyniła się do ich utraty kontaktu z resztą świata, aby nie widziały, że można się przyjaźnić nawet pomimo różnic. 

 

Co do reszty... szczerze, trochę obawiam się 100 odcinka. Nie to, że nie lubię Doctora Who, i nie chciałabym, aby wystąpił w mlp, właśnie wprost przeciwnie. Tylko tak pomyślałam... Pamiętacie, co było z Derpy? Za to, że fani nie polubili jej "oficjalnej" interpretacji głosu czy coś takiego, do dziś tego za bardzo nie rozumiem, chcieli usunąć odcinek. Trochę obawiam się, że z setnym odcinkiem będzie podobnie - że nasze "fanfikcyjne" marzenia zostaną zrujnowane, i znowu będzie wojna między fandomem i twórcami. Prawdopodobnie dramatyzuje, przepraszam, ale... no, wolę miłe rozczarowanie niż przykre niespodzianki.

Edytowano przez Battlebird
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battle chyba się mylisz co do Derpy, fani chyba nic nie mieli do jej głosu, z odcinkiem gdzie się odezwała były problemy ponieważ mamusie swoich dzieci nie chciały by ich pociechy oglądały widocznie niepełnosprawnego kucyka. Co do tego jakie w odcinku setnym postacie będą miały głosy to w sumie wszystko jedno, ale fajnie jakby Doktor miał brytyjski akcent

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...