Skocz do zawartości

Dyskusja o spoilerach. V sezon.


Bester

Recommended Posts

A ja ocenię jak zobaczę! I już! :flutterage:

A tak na serio, Puchate Skrzydła poniekąd ma rację; nie jest dobrze kiedy władzę nad serią przejmuje fandom (ekhemDragonBallGTkhem) bo seria to przede wszystkim wizja twórcy. Jednak nie martwiłabym się tak tym jednym odcinkiem, jak już wspomniałam takie ukłony w stronę fandomu już się zdarzały w przypadku innych seriali, tym bardziej jeden odcinek temu poświęcony na pewno nikomu krzywdy nie zrobi. Zresztą kto wie, może te postacie drugoplanowe okażą się być nieco inne niż dotąd postrzegali je fani ;)

Edytowano przez Magrat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę w tym nic złego. Problem zacząłby się, gdyby cała reszta odcinków zawierała w sobie 3/4 fandomu i 1/4 tego, co twórcy wymyślili. Jeśli zrobi się jeden odcinek pod fandom (trzeba dodać, że młodsza widownia raczej ucieszy się z nowych kuców) i czasem podrzuci fandomowym tekstem...no ja wciąż czuję klimat MLP. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej zdania, że ten odcinek będzie dość kiepski.

 

Nie chodzi mi o animację czy o pojawienie się nowych kucy, a o same motywy fandomowe. Ja mogę zrozumieć, innuenda i nawiązania są fajne i dodają smaku animacji, ale weźmy przykład Ren & Stimpy. Sama seria jest ciemna, pokraczna i odstraszająca, przyznam, ale dopiero jak się zaczęło robienie pod publikę odcinki "dla dorosłych", zaczynało to być coraz bardziej niesmaczne. To powoli dzieje się z nowymi filmami animowanymi, jak i z MLP. 

 

Sama akcja w tym spoilerze jest od razu łamiąca wszelkie prawidłowości. Po pierwsze całość wygląda tak kiczowato i w ogóle, jakby to napisane było przez napalonego shippera. Oczywiście wygląd tego domu plus relacje Octavia-Vinyl to również bezpośrednio walnięcie patelnią "tak, to wasz pomysł, cieszycie się?!" Ponownie nie ma ciągłości historycznej, bo jak przyjrzymy się okablowaniu i sprzętowi DJki, widzimy nowoczesne sprzęty, podczas gdy nawet nie mają TV czy komputerów. No i oczywiście jeżdżący na muzykę Bass Canon z miejscami do stania. Overkill z każdej strony.

 

Czekam teraz na Tardis i nalot wszystkich doktorów, Sweetiemash w jednej z ciemnych uliczek, dwóch hydraulików z komiksów, Księżniczki Molestii w rogu, polującą na Gamer Lunę no i oczywiście jakiegoś urwanego znikąd OC Alicorna o zajebistej mocy przejechanego przez backgroundy podczas szarży. Może Nyx się pojawi, przelatując i dając wszystkim piękne, tęczowe kolory, a Nightmare Moon powie, ze jest dobra i będzie miała romansa z Chrysalis i Sombrą w Trójkącie Zła.

 

Tak, tak widzę ten odcinek póki co. Uśmiech do fanów - ok, może być, ale nie walić tym tak bezpośrednio po oczach! Trochę delikatności i stonowania...

Edytowano przez M.a.b
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


, bo jak przyjrzymy się okablowaniu i sprzętowi DJki, widzimy nowoczesne sprzęty, podczas gdy nawet nie mają TV czy komputerów

 

Screen z odcinka, który nie był robiony pod publikę. Wniosek? Elektronika w MLP istnieje.

IzeYrtk.png

 

I jeszcze jeden screen. Z sezonu drugiego o ile pamiętam. Bynajmniej nie pod fandom.

 

Gamer_colts_S2E17.png

 

 

I zapomniałeś dodać, że Derpy i Whooves są parą, Minuette to TARDIS i dentystka w jednym, a Sombra i Fluttershy mają się ku sobie. A właściwie będą mieć jak źli i okropni twórcy zrobią jeszcze coś pod fandom. 

 

Ja rozumiem, że komuś może się nie podobać. Rozumiem, że ktoś może być sceptycznie nastawiony do tego typu odcinków. Ale hejcić odcinek nim w ogóle wyjdzie? Srsl?  :grumpytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, czemu przewracacie moje słowa od razu w Hejt?

 

Po prostu wyrażam swoje obawy, że skończy się to tak, jak akcja Ren i Stimpy oraz "rżnięcie drewna" (ten, kto oglądał, wie o co chodzi). Dla mnie lepiej by było nie grzmoceniem fandomowymi rzeczami bezpośrednio po oczach, tak, dla pokazu, a raczej jak było do tej pory - szukanie, odnośniki, ciche gagi. To tak samo jak w kawałach mówić puentę natychmiast po zadaniu pytania, nie dając zastanowić się słuchaczom.

 

Co do technologi, nie powiedziałem, że jej nie ma, ale sprzęt, jakim operuje tu DJka jest za zaawansowany w porównaniu do reszty Equestrii. Komputer Button Masha to typowa pucha Arcade, co już w latach 60 ubiegłego wieku się pojawiała, podobnie jak i talerze DJa. Ale Sampler pod jej kopytami już np jest ewidentnie z lat 90 jak nie 2000 r. co dziwnie wygląda przy braku silnika spalinowego, komputerów wyższej generacji (ciągle liczą abakusami albo prostymi kalkulatorami), telewizji czy nawet cholernych taksówek na Manehattanie. Po analizie wszystkich motywów (w tym wycieczkowca również z Manehattanu). uważam, że kuce zatrzymały się gdzieś w latach 55-65 r. Dlatego ten sampler z początków XXI w kompletnie mi tu nie pasuje, tak samo jak ten system nagłaśniający. Ewidentny ukłon ku fanom i to tak oczobolący, że aż mi trochę było żal widząc to. 

 

Jakbym hejcił to, to bym od razu powiedział "DO D&^%^*&* ODCINEK, WY(*&*(&(*& Z TYM!", ale jednak staram się trzeźwo spojrzeć na to wszystko co nam podają i po prostu nie jestem napalony na takie coś. Mnie to odrzuca i nawet nie chodzi o to, że kiedyś było lepiej. Po prostu zero wyczucia i prób stonowania odcinka jest dla mnie rzeczą odpychającą. Coś jak Human In Equestria u wielu. Nieważne jak napisany, i tak będą podchodzić jak do jeża. I ja podchodzę do tego odcinka tak.

Edytowano przez M.a.b
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie świata kuców do świata ludzi jest po prostu bez sensu i było to wymieniane nie raz chociażby ze względu na dyskusje o wzroście kucy... Jak patrzysz na jeden aspekt to ich wielkość jest taka, na drugi to jeszcze inna. A jak będziesz patrzeć po sprzęcie, którego używają tym bardziej nie znajdziesz jednego, konkretnego wieku. Tym bardziej, że Vinyl pojawiła się w pierwszym sezonie ze swoim sprzętem i zawsze w tle z nim była. Chyba, że się mylę, ale jak tak to poprawcie.

 

Sama się cieszę z tego odcinka, bo poznam  te kucyki tła, bo tak to znałam ich raczej mało i nie sądzę, by miało to psuć klimat bajki dla dzieci. Dzieci zobaczą "nowe" postaci i się ucieszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie, próba zrównania tego do ogółu. Ja tylko mówię to, CO MNIE drażni, nie mówię tego JAKO WSZYSCY!

 

Co do sprzętu grającego, to  jest starszy niż myślisz. Sam ten sampler jest tu problemem, nie kolumny czy keyboard i maszyna do miksowania. No i to jeżdżące coś, co nie wiadomo jak zasilane, sobie jedzie, grając. Silnik elektryczny? Magia? Muzyka? Po prostu się gryzie w moim przekonaniu, Po prostu do ogółu nie pasuje i jest to dla fanów pokarm, co się napalają. Ja przeleciałem wszystkie sezony i analizując to z książkami historycznymi plus encyklopedią i dyskusją po prostu doszedłem do tego wniosku. Ale to mój headkanon, każdy ma swoje wyobrażenia. Nie narzucam swoich, więc proszę, przestańcie narzucać mi swój.

 

Co do poznania kucy tła, to też jest dwustronnym ostrzem, bo póki były kucami tła, były plastyczne i można było stworzyć z nimi wszystko. Były jak czysta kartka papieru, którą można było modyfikować tak, jak sumienie podpowiadało. Teraz, jak zostaną one "poznane" od strony tego odcinka, może być ciężko cokolwiek już z nimi zmieniać, bo będą "ustabilizowane" i wielu będzie tego broniło jak lwy - tzw Puryści. Ktoś widział Punk Fluttershy? Oczywiście, ktoś może ją stworzyć, ale jej "ustabilizowany charakter" będzie wchodził w drogę i od razu noty za pomysł idą w dół. To samo tu się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, spokojnie. Ty mówisz co Ty uważasz, więc daj też mi powiedzieć co ja uważam. Nigdzie niczego Ci nie narzucam. No i to, że wykreowałaś sobie swój headcanon to już druga sprawa, bo taki Michał Mac również sobie swój kanon RD wymyślił. Można, ale po co na siłę negocjować z faktami... 

Drażni mnie to, że Ty uważasz, że możesz napisać co twierdzisz, ale jak ja już napiszę i wdam się w dyskusję to "PROSZĘ PRZESTAŃCIE NARZUCAĆ MI SWOJE OPINIE", w moich oczach tak to wygląda. Po to jest forum DYSKUSYJNE, żeby podyskutować z kimś, kto uważa inaczej. A nie napisać swoje, a potem jak ktoś powie że myśli inaczej to jest źle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powtórzę tego błędu, co pan Mac, ale próba przerobienia moich myśli od razu na Hejt raczej nie jest dyskusją, a próbą storpedowania. I tak właśnie odczuwam, w tonie wypowiedzi zarówno Uszatki, jak i twoim. Dobrze, jeśli to co staram się przekazać, jest narzucaniem się, ok, to będzie moja ostatnia wypowiedź. Nie podoba mi się idea odcinka, dziękuję, koniec dyskusji.

 

Ad Littlepip - w którym dokładnie miejscu masz pokazany silnik? Bo ja nie widziałem, a jeśli chodzi o smar, to i parowe potrzebują smarowania.

Ad down - A aluzja o komunie i jaskiniach? Nacechowane negatywnie zdanie ewidentnie sugerujące w/w sprawę z hejtem. Nie trzeba mówić bezpośrednio by to wyrazić.

Edytowano przez M.a.b
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejceniem jest (między innymi) całkowicie niepochlebne ocenianie czegoś, czego się jeszcze nie widziało, bądź widziało się jedynie urywki. Nikt nie widział tego odcinka, ty też nie widziałeś. Po urywkach można się jedynie domyślać. Problem w tym, że z tego co widzę tobie (i paru innym osobom tutaj) odcinek już się nie podoba, bo jest pod fandom. Jeden odcinek na sto.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończmy tą dyskusję, bo do niczego nie doprowadzi, a do niepotrzebnej wojny. Nie podoba mi się, bo wali po oczach motywami fandomu, a nie robiąc to bardziej sublimowanie. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ale wolałbym delikatniejsze ukazanie tego wszystkiego. Jeśli się nie podoba moje zdanie - wasza wola, każdy ma własne zdanie. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Littlepip - w którym dokładnie miejscu masz pokazany silnik? Bo ja nie widziałem, a jeśli chodzi o smar, to i parowe potrzebują smarowania.

W trakcie parady słychać w pewnym momencie odgłos jego pracy oraz wibracje platformy, kiedy silnik pracuje na biegu jałowym. Czy silnik parowy lub elektryczny tak się zachowuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad up

 

Tak, każdy silnik tłokowy może mieć takie odgłosy. Ja miałem tak z silnikiem Stirlinga, a on w ogóle nie ma w sobie nic ze spalin. Każdy silnik wibruje i to zależy od wytłumienia czy są wibracje czy nie. Silnik elektryczny tego problemu nie ma, bo nie ma jako tako tłoków, ale on w ogóle inaczej wygląda i zachowuje. Ja tu jestem raczej przekonania, że to jest zmodyfikowany silnik parowy albo Stirlinga na parę niż spalinowy. Inną sprawą jest to, że nie ma pokazane po pobojowisku części i ciężko tu stwierdzić. Jednak, jeśli to byłby silnik spalinowy, dlaczego kolej jest parowa? Jak i sterowce, o ile nie na nogi?

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci drudzy także kochają kucyki za ową pastelowość i ciepły humor. Tylko nie widzą niczego złego w jakiś tam mniejszych dawkach nawiązań. W ich mniemaniu jakieś tam nawiązanie  do "Gry o tron" nie niszczy serialu. Wciąż mamy pastele i ckliwe morały jak w "Castle Sweet Castle" i "Tank of the Memories". Oprócz dwuodcinkowych epizodów w serialu od drugiego sezonu niewiele się zmieniło.   

 

          Co do nowego odcinka.Twórcy chcą okazać swoją radość z tego, że ich praca zainteresowała tylu ludzi. Podziękować za mentalne wsparcie i w pewnym sensie uczcić w nim to co najlepsze, fakt, że zwykła kreskówka trafiła do serc tylu ludzi. I nie będą tworzyć kolejnych odcinków w tym duchu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oczywiście, ktoś może ją stworzyć, ale jej "ustabilizowany charakter" będzie wchodził w drogę i od razu noty za pomysł idą w dół

 

Z pomocą przyjdą ci zawsze: dobre wykreowanie takiej postaci, tag [Alternative Universe], tudzież odpowiednia historia wyjaśniająca taki stan rzeczy :P

 

 

Also, dyskusja o silnikach :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ślubu o podobno nie Twilight bierze ślub, podobno oni, linka wam nie podam, bo zgubiłam xD  

W sumie to ja wątpie że Twilight, bo to w okół niej sie cały serial kręci. Moze czas na przerwe?

 

post-7412-0-04245400-1433610694_thumb.jp

Edytowano przez FluffyPony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mają prawo tak zrobić. To znaczy, że fandom został doceniony przez twórców. Tak jakby :lie:

Cóż, pocieszyć się możecie tym, że to najprawdopodobniej będzie tylko ten jeden odcinek po czym wrócimy do Twilight i przyjaciółek robiących różne rzeczy, jedne bardziej interesujące a inne mniej ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w lubieniu takiej nawet trzecioplanowej postaci? Takie bywają nawet bardziej interesujące bo na takim kimś z tła możesz odbić swoją własną wizję postaci. To są właśnie takie typowo fanowskie rzeczy, właśnie dzięki temu głupia czapka z serialu o detektywie ma swoich własnych fanów. Osobiście uważam to za niezwykle fascynujące, no ale mnie niezmiernie interesuje fandom in general, jako społeczność. To głownie z tego powodu zarejestrowałam się na tym forum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...