Recommended Posts

Jestem "nieco" zdziwiony, że nie ma tematu o tej pięknej grze RTS. Od razu dam informacje o tej grze bo znając życie mi się dostanie.

"Company of Heroes 2 to druga odsłona serii strategii czasu rzeczywistego, rozgrywających się w realiach II wojny światowej. Kontynuacja została stworzona przez studio Relic, czyli autorów całej serii. W drugim Company of Heroes wracamy do czasów II wojny światowej, aby jeszcze raz stanąć do walki jako dowódca oddziałów. Tym razem przenosimy się na Front Wschodni i wojskami Armii Czerwonej, która próbuje odeprzeć atak nazistów. Gra rozpoczyna się od Operacji "Barbarossa" wiosną 1941 roku, a kończy na zdobyciu Berlina w 1945 r."

To ta ogólniejsze informacje...  A tu o mechanice.

"Company of Heroes 2 oparte jest na tych samych fundamentach, co pierwowzór. Ponownie mamy do czynienia z RTS-em, w którym nacisk położono na elementy taktyczne, podczas gdy rozbudowa bazy odgrywa rolę drugorzędną."

Krótko i zwięźle, szkoda, że to CTRL + V ale nie chce mi się pisać. Ostatnio dodatek "Armie Frontu Zachodniego" zachęciły mnie do grania, szczególnie po kupieniu tegoż dodatku.

Co ktoś myśli o tej grze, oraz może kiedyś urządziłoby się partyjki w multiku?

Screeny z gry:

Company-of-Heroes-2-The-Western-Front-Ar

Company-of-Heroes-2-02.jpg

61681945.jpg?800

coh2-screenshot-12-2.jpg

image_304734_940.jpg

company-of-heroes-2-the-western-front-ar

WFA%20Screenshot%20%282%29.jpg

Obrazki się trochę "spłaszczyły" ale nie szkodzi.

• Upvote 1

Też się zastanawiałem czemu tego tematu jeszcze nie ma. :wut:

Czy ktoś poza mną jeszcze tak miał, że dostał wszystkie biuletyny i maskowania?

Edited by krzysiok

Raczej był taki temat bo przed chwilą przeszukiwałem czy na pewno nie ma, był ale w archiwum. Co do pytania miałem tak po wprowadzeniu tego dodatku, dostałem też 3/4 dowódców dla Sowietów i Wehrmachtu. Nie narzekam oczywiście.

Dodatku zapewne nie kupię (nie w tej cenie). Jeśli chodzi o singiel to pierwsza część niszczy i wdeptuje w ziemię sequel. Czternaście misji w podstawce, a dodatek do multi dodaje parę map i 2 nowe armie (jak dla mnie żenada :grumpytwi: ). Poprawili za to piechotę. Już nie latają i nie wykonują masy uników, tylko strzelają.

Edited by krzysiok

O ile jedynka do dzisiaj gości u mnie na dysku z modem Blitzkrieg o tyle dwójka to bubel totalny...

Grafika fajna, są ruskie ale reszta to syf, bieda i ubóstwo... na dodatek z chęci zarobku na gównianych dlc zablokowali modowanie i to był ostatni gwóźdź do trumny.

Wszystko w temacie.

Jedynka była piękna, na Blitzkrieg modzie to mi znajomi wrzeszczeli, że to nie realistyczne aby Sherman na strzała rozwalał Nashorna. Dobre czasy, chyba muszę zainstalować od nowa Tales of Valor którzy kurzy się na Steamie. A dwójeczka to bardziej do multika przypasowana, podobno jeśli ten dodatek odniesie sukces będzie dodatek w którym będą walki w Afryce Północnej lub na Wyspach Pacyfiku.

Mam tą grę przeszedłem tylko 4 misje powiem jedno dużo realizmu,ale za dużo jak na mój komputer XD karta graficzna nie wyrabia i trzeba grać niższych ustawieniach a tego się wogóle nie spodziewałem.Nie grałem na multiplayerze,musi być pewnie wspaniały :D

Trochę czasu minęło i wróciłem do COHa2... są mody i jest coś na wzór blitzkriega! :yay:

Jest ktoś chętny pograć na modzie spearhead?

Z tego co się orientuje to Spearhead mod, to jest jakby genialny Blitzkrieg mod? Bo jeśli tak, to mogę zagrać. Choć na pewno nie dziś. Szkoda tylko, że dawno nie grałem i moje umiejętności gry prawdopodobnie są niskie :l. 

Tak, to ten następca legendarnego BK moda. Dzisiaj odpada bo jutro do roboty na rano, ale od 15 jestem wolny :P

Guest Maniek

Jeśli ktoś chciałby pograć w multi to piszcie śmiało, 350 h już na steamie nabiłem chociaż do pro gamera mi daleko ;) Gra jest jaka jest ale mnie akurat przypadła do gustu, może dlatego, że nie grałem w CoH1.

Edited by Maniek116

#Wskrzeszam

Jedynka > Dwójka. W niemal każdym aspekcie. Od grafiki przez design frakcji po politykę wydawcy. Jedyne, w czym CoH2 jest lepszy, to żywotność. Sowieci Sowietami, gram praktycznie wyłącznie nimi, ale to trochę masochizm, bo praktycznie każda inna frakcja jest silniejsza w tym, w czym Sowieci są całkiem spoko, a że to frakcja z serii "jack of all trades, but master of none", to jest śmiesznie, zaś dzięki regularnie dobijającym ich patchom jeszcze śmieszniej.

Po około dwóch miesiącach przygody odrzucił mnie ten grinding i mapy faworyzujące Oś na multi, dodaj do tego schrzanioną optymalizację i dominację taktyk Sowietom niesprzyjającym a otrzymasz jednego gracza mniej. Może kiedyś wrócę, ale wciąż czuję, że te 50zł za DLC, które i  tak już miałem na dysku, nie było dobrym wydatkiem. W przeciwieństwie do Jedynki.

Ktoś z miłych forumowiczów chętny na wspólną grę w CoH? Mam na myśli pierwszą odsłonę z dodatkami. :) 

Edited by Voltiur2