Skocz do zawartości

Ciekawostki muzyczne


Recommended Posts

Witajcie. Zapewne wielu z was może pochwalić się wiedzą na temat instrumentów, wykonawców, kompozytorów, ścieżek dźwiękowych... mówiąc krótko - ciekawostkami muzycznymi.

 

Wybacz, że się wtrącam, ale co ty możesz wiedzieć o kompozytorach?

 

Więcej niż ci się wydaje, moja droga. Czy mogę kontynuować?

 

Skoro musisz.

 

Mam nadzieję, że dzięki niemu dowiecie się czegoś nowego, interesującego, nawet jeśli nie słuchacie metalu czy dubstepu. Kto wie, czy nie narodzi się tu jakaś ciekawa dyskusja (na co po cichu liczę). 

 

Również na to liczę. Może zaczniesz? Zakładając ten wątek, powinieneś podać jakiś przykład.

 

Skoro nalegasz. 

 

Uprzejmie proszę, jeśli już... 

 

###

 

Zacznę od bardzo popularnego utworu, ale nie napiszę wszystkiego. Mam nadzieję, że ktoś uzupełni informacje. Najczęściej przypisywany DJowi Tiesto utwór "Adagio for Strings" to tak naprawdę remix. Oryginał doczekał się ogromnej ilości przeróbek (o dziwo dominuje tu trance), trafił do wielu filmów, a nawet gier. Jest też uznawany za jeden z najsmutniejszy z utworów w historii muzyki. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja też coś od siebie dodam.

Na pewno każdy zna Obławę Kaczmarskiego. Utwór kultowy i szeroko rozpoznawalny, jednakże z tego co się zorientowałam mało kto ma świadomość, że utworu tego Kaczmarski nie napisał. Jego wykonanie to interpretacja Охота на волков Wysockiego. Dodam jeszcze, że piosenka ta, jak zresztą prawie każdy utwór Wysockiego doczekała się mnóstwa interpretacji. Najzabawniejsze jest to, że bardzo często gimbofanki Obławy pod właśnie innymi interpretacjami oskarżają często wykonawców o plagiat.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że dokładnie to samo będzie z "I want to the love is" Foreignera, który sprofanowała swego czasu Jennifer Lopez. Każdy zapamięta jej skowyt do Księżyca, ale nie wielu będzie znało oryginał. Moim zdaniem w ogóle nie powinno zapisywać się utworów na zasadzie: 

 

- Jennifer Lopez - "I want to know the love is" - tak jak w muzyce elektronicznej powinno być:

- Foreigner - "I want to know the love is" (Jennifer Lopez cover)

 

Jedyną znaną mi wpadkę zaliczył Tiesto, który nazwał "swój" utwór, po prostu "Adagio for Strings". Powinno być tak jak powyżej. Wystarczył by nawias (Tiesto remix). Mój kumpel był święcie przekonany, że to jego kawałek, a taki Ferry Corstern go "zgapił" (od Tiesto... a że obaj inspirowali się Barberem to inna sprawa). Dopiero wikipedia otworzyła mu oczy. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań i chciałabym prosić o jak najdokładniejszą odpowiedź. 

 

Z grubsza chodzi o to, że poproszono mnie o zostanie DJ-ejką na dyskotece rozpoczynającej rok szkolny. Dlaczego ja - tego nikt nie wie. Może dlatego, że przyuważyli w mojej szafce szkolnej słuchawki i MP3… Wracając do tematu, chciałabym spytać tych bardziej doświadczonych  w tym temacie.

Po pierwsze, jaki wybrać sprzęt. Chodzi tu i o dobrej jakości słuchawki, jak i konsolę DJ-ejską. Niezbyt drogą, bo budżet ograniczony, jednak porządną. Do obsługi normalnych dysków z muzyką, nie winylowych oczywiście.

Po drugie, sama muzyka. Nie wiem, jaki zestaw wybrać. Ułożyłam sobie mieszankę z rockiem, elektroniką, popem i kilkoma alternatywami, jednak nie wiem, czy to trafi w gusta klas 4-6. Jakieś wskazówki?

Po trzecie, jak obsługiwać te wszystkie konsole itd? Miał ktoś kiedyś z nimi do czynienia i wie jak to zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań i chciałabym prosić o jak najdokładniejszą odpowiedź. 

 

Z grubsza chodzi o to, że poproszono mnie o zostanie DJ-ejką na dyskotece rozpoczynającej rok szkolny. Dlaczego ja - tego nikt nie wie. Może dlatego, że przyuważyli w mojej szafce szkolnej słuchawki i MP3… Wracając do tematu, chciałabym spytać tych bardziej doświadczonych  w tym temacie.

Po pierwsze, jaki wybrać sprzęt. Chodzi tu i o dobrej jakości słuchawki, jak i konsolę DJ-ejską. Niezbyt drogą, bo budżet ograniczony, jednak porządną. Do obsługi normalnych dysków z muzyką, nie winylowych oczywiście.

Po drugie, sama muzyka. Nie wiem, jaki zestaw wybrać. Ułożyłam sobie mieszankę z rockiem, elektroniką, popem i kilkoma alternatywami, jednak nie wiem, czy to trafi w gusta klas 4-6. Jakieś wskazówki?

Po trzecie, jak obsługiwać te wszystkie konsole itd? Miał ktoś kiedyś z nimi do czynienia i wie jak to zrobić?

 

1. Potrzebujesz ich? Jeśli tak to Reloop - RH3500 Pro - polecałem je gdzieś. Używane codziennie po kilka godzin. Pod żadnym pozorem NIE kupuj  AKG

 

2. Konsola DJska, tania i porządna... nie istnieje. Coś za coś. Polecam zabawki typu "all in one" z możliwością podpięcia do laptopa. Sam bym kupił gdybym miał kiedyś laptopa -  Pioneer DDJ ERGO V (tani nie jest, ale ten filmik pokazuje, że warto) Większość, w tym ten zaproponowany, współpracuje z programem Virtual DJ (złącze USB). Mam go. Program ma spore możliwości - w zupełności wystarczy na szkolną dyskotekę. (Wersja 7 Broadcaster ze Steam'a, czy co tam Ci dadzą) Co prawda są takie urządzenia, które działają samodzielnie, mają wbudowaną kartę dźwiękową, ale kupiłem taką (nie miałem wówczas laptopa) i 2000zł poszło w piach (nie szło nałożyć jednego utworu na drugi ponieważ wyświetlał błędne BPM).

 

3. Muzyka - Weź absolutnie WSZYSTKO i obserwuj reakcję ludzi. Podoba się pop? Idziesz z popem. Od czasu do czasu zmień repertuar. Pod żadnym pozorem: leci heavy metal... "a teraz coś wolnego". NIGDY!!! Jeden z DJów wytłumaczył to na YT w porąbany sposób, dlatego ja postaram się, żeby było "po naszemu". Widziałaś kiedyś mecz ping ponga pomiędzy dwoma Japończykami? Jeden z nich to ty. Drugi to publika. Jeśli muzyka pasuje nakręcacie się wzajemnie. Jeśli puścisz coś nie pod gusta... to tak jakby ktoś zabrał wam piłeczkę :P

 

4. Obsługa. Skoro poleciłem ci sprzęt z Virtual DJ "na pokładzie" to załatw sobie ten program już teraz. Nie wiem jakie ograniczenia ma wersja trial. Z drugiej strony możesz kupić lub... no wiesz... wersję 7. Wypuścili 8, ale nie sprawdzałem jej w praktyce. Dzięki temu nabierzesz wprawy. I jeszcze jedno. Od obsługi konsoli ważniejsza jest umiejętność robienia przejść, a NAJWAŻNIEJSZA wyjścia z twarzą gdy coś spierniczysz ;) 

 

Jakby co - nie jestem ekspertem, ale grałem na sprzęcie All in One, używam Virtual DJ od lat. Jeśli cię to interesuje - zapraszam.

PS. Ja chcę zagrać na tej dyskotece :octcry:

PS2. VDJ pozwala na wrzucenie dowolnych sampli. "LOUDER!!!" powiedziane przez Rainbow, pasuje idealnie.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nietypowa ciekawostka... raczej dźwiękowa. Wiecie jak powstały odgłosy dinozaurów w Parku Jurajskim?

To odpowiednio zmieszane i poddane różnym efektom odgłosy... kopulowania różnych drapieżników

:derp:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...