Skocz do zawartości

Forumowe RPG/Karcianka


Cygnus

Recommended Posts

Cygnus

Karta - Stwór

Rasa - (do uzupełnienia)

Statystyki - Atak: 2 Obrona: 4

Koszt many - 4

Specjalne zdolności:

Reinkarnacja - gdy trafi na Księżyc, na początku każdej tury Cygnus ma 25-procentową szansę na powrót do ręki gracza. Kolejne wystawienie karty nadal wymaga zużycia many.

Brudstock! - jeśli na stole znajduje się stwór posiadający zdolność Woodstockowicz, Cygnus wpada w szał, a jego statystyki odwracają się (np. podstawowe 2-4 zmienia się w 4-2).

Cygnusowanie - co turę, Cygnus ma 25-procentową szansę na samoistne zbanowanie.

Tyle. Jak się podoba, to mogę napisać więcej.

Edytowano przez Generalek
Link do komentarza

Rasa: Łabuńdź

Szansa powrotu powinna być mniejsza, bądź tworzyć serie po cztery powroty.

Brudstock dodatkowo bym powiększył o dwa punkty do statów.

Cygnusowanie i Reinkarnacja (proponowałbym Odwołanie) muszą się ze sobą łączyć.Jeśli już się robię na OP, to powinno się równie łatwo mnie usuwać z talii. W pierwszej turze sznsa na powrót wynosiłaby 25%, w drugiej 50%, w trzeciej 75%.

 

 

Dobra robota Generalku, czekam na więcej. :D

Edytowano przez Cygnus Nieśmiertelny
Link do komentarza

Mechanizm karcianki MLP jest bardzo prosty. W sumie gra jest tak skonstruowana, że można umieścić bardzo dużo różnych postaci(HINT) o zróżnicowanych zasadach i równie ważnych rolach. Ogarniam tę grę.

 

Potrzebujemy jednak 2/4/6/8/.../2k kolorów/ras/rodzajów kart. 2-2k+C(stała hype'owania postaci) grywalnych postaci.

 

Wypadało by wpierw wymyślić kilka równolicznych frakcji na forum. (celem gry było by rozwiązywanie problemów... dawanie warnów? WSZCZYNANIE SHITSTORMÓW? ) [nawiązanie do pierwotnego celu karcianki]

 

 

Karta powinna:

Produkować manę danego koloru/albo niekoniecznie

Wymagać punktu ruchu i/ produkowanej ilości many

Posiadać umiejętności specjalne(LUB NIE!). (przydały by się też umiejętności specjalne związane z kolorem/frakcją)

Posiadać opis

 

 

Przydała by się najpierw lista frakcji i wstępna lista problemów. W celu zapoznania się z dokładnym mechanizmem karcianki MLP odsyłam do  MLP:CCG wiki.

Link do komentarza

Jestem za! Nawet mam pomysł na katę:

 

Karta stwór

Nazwa Tarreth

Rasa: Zbiorowa tulpa

Atak/Obrona: Nieskończone

Efekt: Wystawiając tę kartę na pole bitwy za pomocą boskiej, solarnej światłości niszczy się wszystkie wrogie karty na polu.

Opis: I Tarr rzekł: Niech nastanie internet  - I nastał internet. I Tarr rzekł: Niech nastanie forum - I nastało forum. I Tarr rzekł - Niech nastanie magia przyjaźni - I nastała magia przyjaźni. Ostatniego dnia zrobił sobie wolne i to był błąd - Nastał shitstorm.

  • +1 2
Link do komentarza

Rasa: Łabuńdź

Szansa powrotu powinna być mniejsza, bądź tworzyć serie po cztery powroty.

Brudstock dodatkowo bym powiększył o dwa punkty do statów.

Cygnusowanie i Reinkarnacja (proponowałbym Odwołanie) muszą się ze sobą łączyć.Jeśli już się robię na OP, to powinno się równie łatwo mnie usuwać z talii. W pierwszej turze sznsa na powrót wynosiłaby 25%, w drugiej 50%, w trzeciej 75%.

 

 

Dobra robota Generalku, czekam na więcej. :D

Meh. Nie robisz się na OP, bo masz słabe statystyki oraz duży koszt many. Byłbyś wkurzającym obrońcą, działającym nieco jak Nekron.

 

Brudstock nie może zwiększać obydwu statystyk, bo przecież dostałeś bana za bycie agresywnym.

 

Nie licz. Nie znam się na karciankach i nigdy nie będę się znać, a jak widać inni już przejęli inicjatywę, planując zasady w zupełnie inny sposób, niż bym tego sobie życzył. Nie rozumiem ich i w sumie nie chcę rozumieć.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...