Skocz do zawartości

Filmy Marvela


Alciapl v2

Recommended Posts

Tytuł tematu może być trochę niejasny, więc pozwólcie że wyjaśnię. Chodzi mi o filmy na podstawie komiksów Marvela. Ewentualnie seriale, jeżeli jakiekolwiek powstały. A teraz pytania do was.

Co sądzicie o tych filmach?

Macie jakiegoś ulubionego bohatera? Jażeli tak to jakiego?

A może ulubiony film?

Byliście ostatnio w kinach na Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki) lub na X-men: Days of Future Past (X-men: Przeszłość która Nadejdzie?) ? Jak wrażenia po seansie?

Jednym słowem zapraszam do dyskusji. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jedynie na Strażnikach Galaktyki. Film osobiście mi się spodobał, chociaż mógłby być dłuższy (dlatego czekam na drugą część). W internecie dowiedzałem się, ze powstały kiedyś dwa komiksy Marvela o tej samej nazwie. W pierwszym z nich głównymi bohaterami były inne postaci niż te z filmu. Dopiero w drugim akcja toczyła się wokół bohaterów znanych ze wspomnianej produkcji filmowej. Chyba skuszę się na przeczytanie parę komiksów od Marvela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja widziałam z Marvela:

Kapitana Amerykę: Pierwsze stracie- bardzo mi się podobał, w najbliższym czasie obejrzę sobie Zimowego Żołnierza, chociaż wydaje mi się, że nie będzie dorastał do pięt Pierwszemu starciu, bo to już nie jest II wojna światowa, więc nie ten klimat. Ale i tak obejrzę, a nóż się miło zaskoczę.

Hulka i Incredible Hulka też- całkiem spoko, ale dupy nie urywa. No ale za potworami pokroju Hulka nigdy nie przepadałam

Spidermany- te pierwsze były całkiem spoko, te niesamowite są do czterech liter, próby zrobienia ze Spidermana kogoś o charakterze Iron Mana to dla mnie wielka głupota.

Iron Man 1&2- postać Iron Mana bardzo mi się podobała, tym bardziej, że z dzieciństwa wynosi się zupełnie inny "rodzaj" superbohatera, który raczej zbyt bogaty nie jest, jest skromny, ale ma dobre chęci, no i jest kiepski w relacjach damsko-męskich, a Iron Man jest zupełnie inny.

Thor

Avengers- to też było spoko jak superbohaterowie o zupełnie innych charakterach muszą ze sobą współpracować. Pomysł był genialny i fabuła też niczego sobie.

I jeszcze dwa filmy, które nie były Marvelowskim komiksami, ale Marvel Studio je zekranizował więc się zaliczają:

Obie częście Kick-ass'a- Hit Girl i jej ojciec w zasadzie byli najlepsi, Kick-Ass był trochę ciapowaty i pewnie dlatego mi do gustu nie przypadł, no ale jakby był inny to by nie było filmu.

Faceci w Czerni (wszystkie części)- epic. I nie trzeba nic więcej dodawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu  temat dla mnie  :pinkie2:

Filmy oglądnięte :pinkiep:  : 

 

Kapitan Ameryka Zimowy żołnierz - OMG to jest ten jeden film w którym się po prostu zakochałam

 

The Avengers - Prosty powód dlaczego ten film mi się spodobał. IRON MAM ! THOR ! HAWKEYE ! :D KAPITAN AMERYKA ! (sory za caps lock'a) 

 

Iron Man 1,2,3 -  Ten gość :3 Koch :pun: .... Tego nie było ;_;

 

Spiderman 1,2,3 i Niesamowity Spiderman 1,2 - Hmmm.. Nie wiem jak to opisać 

 

Strażnicy Galaktyki - Spodobał mi się bardzo XD

 

Thor (oby dwa) - Nic dodać nic ująć PS:Loki 

 

Chyba tyle  :pinkie3:

 

 

(Dziękuje wujku że mi pokazałeś Avengers'ów)

Edytowano przez SpeedMist
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały news. Podobno przeprowadzane są rozmowy pomiędzy Sony a Disney`em w sprawie przekazania praw autorskich do Spider-Mana. Jeżeli zostaną przekazane, Spider-man będzie częścią Marvel Cinematic Universe. Dla Spider-mana wyszło by to na dobre.

Plus w lutym 2016 roku odbędzie się premiera filmu o Deadpoolu (tak dla fanów Deadpoola ;) ).

A może by tak wymienić swoje ulubione postacie? Czemu nie.

1. Magneto (są jeszcze jacyś fani oprócz mnie ;c)

2. Hawkeye

3. Kapitan Ameryka

4. Loki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały news. Podobno przeprowadzane są rozmowy pomiędzy Sony a Disney`em w sprawie przekazania praw autorskich do Spider-Mana. Jeżeli zostaną przekazane, Spider-man będzie częścią Marvel Cinematic Universe. Dla Spider-mana wyszło by to na dobre.

Plus w lutym 2016 roku odbędzie się premiera filmu o Deadpoolu (tak dla fanów Deadpoola ;) ).

A może by tak wymienić swoje ulubione postacie? Czemu nie.

1. Magneto (są jeszcze jacyś fani oprócz mnie ;c)

2. Hawkeye

3. Kapitan Ameryka

4. Loki :)

Z Deadpool'a...... Wow :D  Magneto ? Też go lubię  :P  Wracając do tematu Deadpool'a to na prawdę spoko bo nie mam co robić jak już przeszłam gre i przeczytałam komiksy XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pojawił się oficjalny teaser filmu Avengers: Age of Ultron.

Już wcześniej było zapowiadane że w filmie oprócz Avengers pojawią się Quicksilver i Scarlet Witch. Jak myślicie, jak zareaguje na to 20'th Century Fox? W końcu to oni mają prawa do filmowania mutantów, tym bardziej że ta dwójka pojawiła się już w X-men: Days of Future Past.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh taki mądry i genialny temat tak! Dlaczego Mi on jeszcze umknął? Uwielbiam MARVELa, zarówno filmy jak i komiksy, uwielbiaam! Na Strażnikach Galaktyki oczywiście również nie mogło Mnie zabraknąć, oh tak! Rocket Racoon! <3 Uwielbiam WSZYSTKIE filmy MARVELa :D Najbardziej urzekł Mnie Spider-man i Reimiego i Webba, mam sentyment do dwóch wersji, jednak obie ekranizacje jak zwykle musiały uciąć geniusz Mojej naj naj najukochańszej postaci którą Jest Green Goblin, którego UBÓSTWIAM. Marzę o filmie na podstawie np Dark Avengersów z PRAWDZIWYM Iron Patriotem - Normanem Osbornem! Lubię też Thora, oczywiście AVENGERSÓW, teraz czekam z niecierpliwością na Age of Ultron :D Fanom MARVELa i nie tylko, polecam również serial który też uwielbiam = Agents of SHIELD pokazujący SHIELD jakby od środka, gdzie głównym bohaterem jest Agent Phil Coulson, niedawno pojawił się drugi sezon i jest dużo Mojej ukochanej organizacji - HYDRY tak więc oglądać i  HAIL HYDRA! :D


Z bohaterów to na pierwszym miejscu zajmą 3 postacie które są jedną i tą samą <3
1. Green Goblin (Norman Osborn)
2. Norman Osborn 
3. Iron Patriot (Norman Osborn)

A prócz Normana Osborna lubię wiele, wiele postaci ale nie potrafię ich ponumerować, gdyż perfekcja Normana Osborna przysłania całkowicie stopnie bo góruje kilometrami nad innymi. Więc może po prostu określę po organizacjach :3

>. Dark Avengers (Normana Osborna), Thunderbolts Normana Osborna, Goblin Cult Normana Osborna, Goblin Underground Normana Osborna, OSCORP Normana Osborna, H.Y.D.R.A., to kilka z Moich ulubionych, ale jest więcej więcej, 

4. J. Jonah Jamesona uwielbiam też :D (Z Daily Bugle'a), Barona Helmuta van Zemo( HYDRA), i dużo DUŻO innych np Father Coulmier co oddał życie w imieniu wiary w Normana Osborna :3 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to ja wolę oglądać filmy Marvela (z moim tatą, bo też jest fanem Marvela xd) niż je czytać w formie komiksów. xd Obejrzałam:

- Avengers,

- Iron Man (wszystkie części),

- Thor (obydwie części),

- Punisher,

- Ghost Rider,

- Spider Man (wszystkie części),

- The Incredible Hulk.

A moimi ulubionymi bohaterami są Hawkeye, Thor, Ghost Rider (uwielbiam Nicholasa Cage w tej roli!) i Iron Man.

Mam w planach obejrzeć sobie "Strażników Galaktyki". Aha, i Marvel Polska udostępniło na Facebooku oficjalną listę trzeciej fazy filmowego uniwersum Marvel studios na najbliższe lata: (dla niedowiarków link do posta)

2016:
-Captain America: Civil War
-Doctor Strange
2017:
-Guardians of the Galaxy 2
-Thor: Ragnarok
-Black Panther
2018:
-Avengers: Infinity War - part 1
-Captain Marvel
-Inhumans
2019:
-Avengers: Infinity War - part 2

A poza tym, dołączam do grona osób, niezmiernie oczekujących na "Avengers- Age of Ultron" :)

EDIT: Znalazłam bardzo fajną grafikę, ukazującą pełniejszy plan trzeciego uniwersum filmów (plus filmy od DC Comics)

10712945_664000660382491_290813300705971

Edytowano przez Violett
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusze wszystkich filmów Marvela są takie same, zmieniają się tylko bohaterowie i przeciwnicy. Poza tym to idealny przykład przerostu formy nad treścią, bo treści w nich w zasadzie nie ma - jest tylko latanie, bieganie, skakanie i wybuchy okraszone głupimi żartami i przewidywalnymi do bólu zwrotami akcji.

Czyli w sumie nie różnią się niczym od innych hollywoodzkich produkcji dla młodzieży... :lunathink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom: Carnage. Ten film chętnie bym obejrzał. Tylko że ten film musiał by mieć nieźle podniesiony wiek widzów. By pokazać całą brutalność syna Venoma. A na to raczej niema co liczyć. A szkoda bo synalek Venoma robi naprawdę pokręcone rzeczy w komiksach xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airlick, to obejrzyj Agents of SHIELD, tam jest dużo ciekawych zwrotów akcji :D I mimo, że jestem ogromnym fanem MARVELa to po części (ale nie całkowicie) się zgodzę z Tobą co do filmowych produkcji. Niestety filmy muszą okroić z oryginalnej historii, to zrozumiałe, bo całych serii komiksowych nie da rady przedstawić w tych ok 2 godzinach. Lecz to co przykre okraja się w sposób komercyjny by stworzyć film przeznaczony dla szerszej warstwy odbiorców, co jak dla Mnie odbija się czasem wręcz boleśnie. Szczególnie gdy pomija się wątki naprawdę ciekawe, a miast nich wyolbrzymia się jakieś durne wątki miłosne typu Thor i ta Jane Fosterowa, albo to jak zrobili Green Goblina.. Jakiś Powerranger, a pierwotnie już mieli przygotowaną zajebistą maskę bliższą oryginałowi, ale też musieli zmienic tę koncepcję, bo stwierdzono że dzieci by po nocach nie spały >.< Albo wątek z Iron Patriotem w Iron Manie, EH! tam Norman powinien być! D:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airlick, to obejrzyj Agents of SHIELD, tam jest dużo ciekawych zwrotów akcji

Słyszałem tylko negatywne opinie na temat tego serialu, więc daruję sobie, tym bardziej, że chociaż obejrzałem parę filmów Marvela, to fanem żadnym nie jestem, a przy komiksach nawet nie stałem. I tak nie starcza mi życia na oglądanie rzeczy, które mnie istotnie ciekawią. :drurrp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT: Znalazłam bardzo fajną grafikę, ukazującą pełniejszy plan trzeciego uniwersum filmów (plus filmy od DC Comics)

10712945_664000660382491_290813300705971

Wow. Nareszcie zrobią film z X-Force i z Gambitem. A ta trzecia część Wolverina... Żeby była chociaż minimalnie lepsza od dwóch pozostałych.  :facehoof:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja oglądałem Daredevila! Pozamiatał te wszystkie Flashe i Arrowy bez jakiegokolwiek wysiłku :) 

Co do samego tematu - jestem wielkim fanem MCU, nie uważam, żeby znajdował się w nim chociażby jeden słaby film. Najniższy poziom prezentował jak dla mnie nijaki Niesamowity Hulk no i Iron Man 2 mógłby być lepszy. Poza tymi - wszystko co najmniej 8/10. Agenci Tarczy przez pierwsza połowę 1 sezonu trzymali niepokojąco niski poziom, ale później się rozkręcili i teraz z przyjemnością ich oglądam. Właściwie jedyną rzeczą z całego uniwersum, której nie śledzę jest Agentka Carter

 

BTW widzieliście już teaser Avengers: Infinity War, trzeciego filmu z Avengersami i prawie-finału-MCU? :) (Finałem ma być Inhumans, do którego zdają się nas powoli wprowadzać "Agenci")

https://www.youtube.com/watch?v=Uv2NRpG76Pg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja ostatnio mam ogromny hype na Filmowe uniwersum Marvela co potwierdza moja kolekcja Bluray :fluttershy5:

pqxa8trgqdwy_t.jpg

 

Brakuje mi tylko Thora, Strażników galaktyki oraz Ant-Mana.

 

Trzeba przyznać że Marvel Enterteiment wykonuje plan doskonale, widać jak zgrana jest załoga w Marvel Studios i to widać w kolejnych zapowiedziach hitów (można już tak nazwać) które będą miały ogromną kulminacje w Avengers: Wojna Nieskończoności (zapewne tak będzie się nazywać po naszemu). Sam uwielbiam wszystkie filmy ale jak miałbym kogoś wyróżnić to zarówno trylogia Iron Mana jak i Kapitana Ameryki była ogromnie przyjemna w oglądaniu. Pozostaje czekać na drugą część Strażników oraz na nowego Spider-man'a a także na trzeciego Thora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...