Skocz do zawartości

Książkowe wydanie Past Sins


Sun

inne fanfiki  

109 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie inne fanfiki chcielibyście zobaczyć na pólce

    • Eque Trip
      8
    • Antropologia
      21
    • Silent Ponyville
      30
    • Relikt (o ile autor wpierw skończy)
      0
    • Inne piszcie w komentarzach
      4


Recommended Posts

No to spor tego. A co do długości, to poczekaj aż przebijecie Smocze Łzy, albo Project Horizons. Zawsze można podzielić takie fanfiki na ileś tomów, ale to generuje wyższą (zdecydowanie Wyższą) cenę. Licząc, że będzie 60-70 chętnych na komplet, składający się z 4 tomów po jakieś 400-500 ztron (Wszyscy piszą na A4, a książka ma A5, ewentualnie B5) to daje koszt około 100+ zł za komplet i jeszcze do tego ponad 15zł za wysyłkę.Nie wspominając ile przy tym jest roboty, żeby to przygotować, sprawdzić i dorobić okładkę (to ostatnie to nie do mnie, nie rysuję). Ergo, wykonanie takiego projektu to naprawdę spore przedsięwzięcie  wymagające już więcej niż 1 czy 2 osób oraz czasu. (a jeśli jeszcze ma w to wejść poprawa literówek, czy jakaś edycja tekstu to czas znów rośnie). Lubię wyzwania, ale to już chyba podpada pod masochizm, pomijając fakt, że nie sądze żeby znalazło się tylu chętnych oraz by autor wyraził na to zgodę. Skończmy pierw Sinsy, potem się co nieco pomyśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest, znaczy PB nie jest. Ale twórcy fanfika muszą wyrazić zgode na masowy druk :) Sorka, "masowy"... Jakbym wydrukował sobie 1 egzemplarz dla siebie, to nie powinni się rzucać...

Okej, spoko, bo gdybyś mi nie powiedział, to bym szukała w tysiąc księgarniach gdzie ta książka aż wreszcie jak skończę szukać wejdę na forum i zobaczę ten komentarz i pomyślę, że po nic biegałam wszędzie :awesomeface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, za pojedynczą sztukę nikt nie będzie chyba robił wiochy i marudził. Poza tym, kto mówi, że musisz się taką książką chwalić na lewo i prawo. No i w wypadku 1 sztuki nie warto w ogóle zaprzęgać drukarni niskonakładowej bo to będzie droga sztuka, lepiej zrobić samemu. Na ten przykład, posiadając dobrą drukarkę laserową w domu, koszt wykonania Past Sins wynosi około 10-12 zł za 1 sztukę (Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że nie kupimy porcji kleju, czy kawałka tektury, na dokładnie 1 sztukę, nie wspominając o papierze czy tonerze). Kolejnymi wadami tego rozwiązania jest olbrzymi nakład pracy, mniejsza dokładność spasowania, i niska trwałość grafiki na okładce. (Chyba, że by ją najpierw powlec jakąś folią albo czymś takim, jeszcze nie próbowałem). W efekcie otrzymamy książkę w twardej oprawie z szyto-klejonym grzbietem, która na 100% nie będzie gubić stron, (prędzej się okładka urwie) I to wszystko bez czekania, uzależniania się od innych itepe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, za pojedynczą sztukę nikt nie będzie chyba robił wiochy i marudził.

 

O, to już wiem do kogo bym się zgłosił o tego fika w wersji drukowanej :)

 

A może wydamy drukiem Legendy Początku i Wszystkie Drogi Prowadzą Do Equestrii?

 

W takim razie musisz prosić MABA(wszystkie drogi...) Tego drugiego nie czytałem i nie kojarze nawet, choć pewno na hdd mam :D

Edytowano przez Night Shade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do innych fanfików znalazłem dzisiaj dość ciekawy tytuł, ale jeszcze nie ukończony. Mowa o skrytobójczyni. Mam nadzieję, że jak autor skończy go pisać to pojawi się książka :fluttershy4:

 

Nie przesadzaj, to wcale nie jest taki dobry fic, ale cieszę się, ze są na tym świecie masochiści, którzy to czytają  :pinkie2: . Niemniej, nie będę spojlerował, że akcja zbliża się do końca, ani jaki ten koniec będzie.

 

O, to już wiem do kogo bym się zgłosił o tego fika w wersji drukowanej :)

 

 

Możesz spróbować, ale nie obiecuję, ze będę miał czas.  Swoją drogą, może warto by dodać ankietę jakie inne fiki chcielibyście zksiążkować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Night Shade - brawo, zawaliłeś dwa testy na raz. Test na wykrywanie ironii oraz test na posiadanie szczątkowego gustu literackiego.

 

Szczątkowego gustu? Czy to, że powiedziałem, że jestem chętny na posiadanie 1 egzemplarza na własny uzytek, bez matactw i ukrywania się, to źle? To się nazywa szczerość :)

 

Co zaś sie tyczy szczerości, którą wyznaje" bo Prawdomówność(tudzież szczerość z innymi :) ). Wolałbym przyjaźnić się z największym chamem, który jednak nie bałby mi się powiedzieć nawet najstraszniejszej o mnie czy o nim prawdy, niż bojaźliwą lizusowatą świnką, która ma mnie totalnie gdzieś, ale powie wszystko, by znieść podejrzenia."

 

:)  Niby szczerość nie zawsze sie opłaci w dzisiejszym świecie, bo lepiej kombinować, ale cóż... TO JUŻ OFFTOP :(

 

Tak jak bycie idealistom i SPOŁECZNIKIEM, się podobno nie opłaca :(

Edytowano przez Night Shade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie zgodnie z planem (oby nie zapeszyć). Do wtorku do 22:00 czekam na resztę spóźnialskich i w środę idę zamówić. Następnie będzie okres oczekiwania na telefon z informacją o odbiorze (umilony kilkudniowym wyjazdem) i w najlepszym wypadku 19:09 nastąpi wysyłka. (W najgorszym przesunie się o kilka dni) Dlatego możecie zachować spokój, wasze zlecenie jest w dobrych kopytach.  :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Niczego nie obiecuję, ale już ludzie pytają czy zrobię ta lub inną ksiazke. Za każdym razem odpowiadam, nie wiem. Pierw muszę mieć nieco czasu, do tego dochodzi odpowiednia ilość chętnych, zgoda autora i największy dla mnie problem okładka. Nie umiem rysować i mam mizerne pojęcie o grafice wiec nie zrobię grafiki na okładkę. Więc jeśli kolejny produkt dojdzie do skutku będę potrzebował pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już powinno być dobrze. Zamiast dodawać pytanie 2 powinienem wpierw usunąć stare. Dlatego marudził.

Jeśli nadal jest z tym problem, to nie wiem.

 

Niestety głosy trzeba wpierw usunąć, a potem głosować jeszcze raz. 

Edytowano przez Nightmare Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wydamy drukiem Legendy Początku i Wszystkie Drogi Prowadzą Do Equestrii?

 

 

@Night Shade - brawo, zawaliłeś dwa testy na raz. Test na wykrywanie ironii oraz test na posiadanie szczątkowego gustu literackiego.

 
 

Offtop (wybaczcie rage, ale już nie mogę wytrzymać)

Czy muszę być wciąż kozłem ofiarnym wszystkich "wielkich pisarzy" tutaj? Czy naprawdę to, co napisałem jest tak koszmarne, żeby straszyć innych i wyśmiewać mnie, bo dopiero wchodziłem w fandom, jak i w pisarstwo? Może porównajcie od razu do "Aniołka" czy całej "Trójcy"?! A może to z powodu Epica, bo nie jest to fik WASZYCH marzeń?

 

WY wszyscy jesteście ignorantami, którzy wolą kopać leżącego niż pomóc... Jesteście tak niepokalani, szczególnie ty, że masz prawo do wyśmiewania się z czegoś, czego nie przeczytałaś?! A nawet jeśli przeczytałaś, chociaż w to wątpię, to nie miałaś odwagi powiedzieć mi prosto w twarz to, co szwankowało? Lepiej nabijać się w innych postach, nie związanych z tematem? Jedynie to, że chcę poprawić to, co mam poprawić oraz przychylni i pomocni ludzie mający wiarę w możliwość poprawy błędów z przeszłości, trzymają mnie tu jeszcze w tym, nie będę szukał wyrafinowanego słowa, rynsztoku doskonałości...

 

Czuć jad mych słów? Pewnie, bo mnie boli to, że pastwicie się nad kimś, kto próbuje coś osiągnąć, ciężko pracując nad warsztatem, lecz zamiast sprawdzać nowe pozycje, wracacie i rozkoszujecie się czymś, co było pierwszyzną, co ma znamiona "protoplasty" wszystkiego? Sienkiewicz od razu Trylogię napisał, idąc z kopyta? Ulysses powstał od tak, bo Joyce wziął piórko i wyrżnął od razu piękny okaz sztuki? Nie - każdy jakoś zaczynał i nie wszystkie starty były dobre.

 

Zacytuje pana Dickeya... Ekhem... "Tak wygodnie jest się pławić w ciepełku własnej ignorancji."

 

End of Offtop

 

By nie spamować swoim żalem bycia tym, na kogo się uwzięło forum, powiem ad tematu, że sam pomysł wydruku jest ciekawy, lecz niestety z powodów finansowych nie jestem w stanie zakupić swojego egzemplarza. Co do innych książek, jak i ankiety nie biorę udziału, ze względu na to, że jest tu typowe promowanie czyjejś pracy bez tantiemów. Oby to się nie odbiło potem czkawką.

Edytowano przez M.a.b
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...