Skocz do zawartości

Książkowe wydanie Past Sins


Sun

inne fanfiki  

109 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie inne fanfiki chcielibyście zobaczyć na pólce

    • Eque Trip
      8
    • Antropologia
      21
    • Silent Ponyville
      30
    • Relikt (o ile autor wpierw skończy)
      0
    • Inne piszcie w komentarzach
      4


Recommended Posts

  • 2 years later...
Dnia 11.07.2018 o 21:56, Hippek1991 napisał:

Past Sins oraz Silent Ponyville czy da sie jakoś zamówić jeśli oczywiscie będzie Dodruk interesuje mnie paczka pobraniowa.

Co do Past Sins... Na VI Twimeecie miałem przyjemność usłyszeć, że wersja 2.0 się tłumaczy. Info od jednego z 2ch przy tym pracujących. To może zająć im podobno miesiące, ale osobiście bym ci radził czekać. Gdyż ponad 100 stron różnicy w wydaniach jest.

Edytowano przez Trikster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trikster Nie wiem czy jest sens czekać. Nawet jeśli wyjdzie, to przypuszczam, że najwcześniejszej pod koniec 2019. Z różnymi tłumaczeniami w naszym fandomie różnie bywało, i dosyć często nie udawało się ich doprowadzić do końca. Moim zdaniem, najlepszą opcją jest zebrać osoby na dodruk, zrealizować go i ewentualnie jeśli wyjdzie nowe tłumaczenie to w tedy zrobić wersje 2.0. Jeśli dobrze pamiętam to, na to tłumaczenie czeka już kilka lat Misiek200m  :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... jako, że to ja jestem jedną z tłumaczących osób to się wypowiem. 

I jedno mogę wam zagwarantować - ono będzie doprowadzone do końca. Nawet gdyby to miało potrwać i do końcówki 2019. 

Generalnie tym tłumaczeniem zajęły się niedawno Królewskie Archiwa Canterlotu - grupa tłumaczeniowa, której jestem członkiem i w zasadzie głównym inicjatorem i koordynatorem tego projektu. Razem ze mną tłumaczy Accu, korektą na pewno będą zajmować się Midday Shine i Nightmare Xeno oraz Sunset Forever, którzy niedawno przybyli do Archiwów w celu pomocy z korektą w tym projekcie. 

Tłumaczenie jest już w toku, prolog został oddany do korekty, a pierwszy rozdział jest w trakcie tłumaczenia, przetłumaczony jest mniej więcej w połowie (nieco ponad) - a na dobrą sprawę do niedawna prace kompletnie stały w miejscu. 

Generalnie powiedziałbym, że jeden rozdział na 3-4 dni to wykonalne tempo... co daje jakieś 84 dni 

O ile otrzymalibyśmy takie w jakim to ostatnio postępowało. Obawiam się jednak, że mogłoby to być trudne (zwłaszcza gdy zacznie się rok akademicki... no i mam też parę poprawek na wrzesień niestety) - ale wciąż wydanie tego jeszcze w tym roku wydaje mi się wykonalne. Nie wcześniej jednak niż w październiku. A mówiąc ściślej ukończenie tego wcześniej niż w październiku nie wydaje mi się wykonalne, jeśli praca faktycznie ma trzymać poziom.

Past Sins jest w mojej opinii największym arcydziełem fandomu - i choć słyszałem wiele słów krytyki pod jego adresem nadal tak uważam - odkąd dowiedziałem się o wersji 2.0 myślałem o jej przełożeniu. A więc nie ma opcji, bym nie ukończył tego projektu i nie zrobił wszystkiego by wyszedł jak najlepiej.

  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lyokoheros Cieszę się, że reprezentujesz takie energiczne podejście do tego :rdblink: Jeśli uważasz, że jest możliwe wyrobienie się z tłumaczeniem do końca roku to tylko pogratulować wam organizacji. Zrozum też moje sceptyczne podejście do tłumaczeń fanowskich i jakichś większych projektów, które spowodowane jest tym, że bardzo dużo projektów jest zostawianych w połowie po gorących zapewnieniach, że będą zakończone ( w całości ). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... takie rzeczy to nie w Królewskich Archiwach Canterlotu! :twilight4:

No dobra, parę komiksowych projektów nam się nieco przedłużyło...  :twiblush:

Ale komiksy to nieco inna sprawa. Tam jest jeszcze obróbka graficzna i masa tych czasem kompletnie bez sensu wstawionych onomatopei, które są bardzo problematyczne(chwałą autorowi La Magi, za to, że ich praktycznie nie używa!). 

Co prawda Past Sins to dopiero drugi nasz opowiadaniowy projekt tego kalibru... właściwie to możnaby nawet powiedzieć, ze pierwszy bo poprzednie dzieło, z którym się mierzyliśmy było krótsze i prostsze. Ale mamy doświadczenie, mamy zapał, więc prace powinny iść dość szybko. Oczywiście końcówka roku to jest dość optymistyczne oszacowanie, niemniej jednak wciąż całkiem realne. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W kwestii dodrukum Sinsów. Ten fandom mnie coraz bardziej zaskakuje. Rozeszło się już ponad 140 egzemplarzy sinsów i ludzie ciągle chcą więcej. Na wszelkie pytania, czy będzie, jest tylko jedna odpowiedź: Raczej nie w tym roku. To samo dotyczy opowiadań. Obecnie na tapecie jest wydanie Twilight Sparkle's Secret Shipfic Folder (zachęcam i polecam, bo naprawdę zacna gra karciana). Jak się z nim uporam, to przyjdzie pora na zastanowienie się, jaki fik wypuścić.  i kiedy. Polecam śledzić dział z projektami i FGE, bo tam na pewno będzie info

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...