Skocz do zawartości

Potrzebne mapy i arty lokacji na kucykowe forum PBF


Skrzynek

Recommended Posts

Witam artystów wszelakich w kucach zainteresowanych! 

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest (współ)prowadzić forum, gdzie sporo zabawy opiera się na łażeniu po miasteczku pełnym klimatycznych lokacji? Jeśli nie to podpowiem wam - z ładną mapą, gdzie wszystkie takowe łącznie z mieszkaniami postaci są zaznaczone, jest to o niebo przyjemniejsze i łatwiejsze. Dlatego taką mamy.
A co dzieje się, kiedy murzyn syryjski emigrant rumun uczynny brony jaki wykonywał wcześniejsze wersje zniknie bez śladu? Kiedy stara mapa przez rozrost ilości lokacji, przemyślenie infrastruktury ponownie, nowe miejsca, a nawet dodanie zupełnie świeżych, odległych obszarów staje się przestarzała i użyteczna jak karabin skałkowy na II Wojnie Światowej?

Wtedy moderator pisze w miejscu, gdzie zagnieździli się artyści zdolni, przynajmniej w teorii, wykonać kolejną.

 

Okej, a teraz do konkretów.

Sprawa dotyczy forum lostalesofequestria.type.pl , a dotychczasowa mapka miasteczka Maretine (miejsca akcji), znajduje się Tutaj. Potrzebujemy jednej w takim rzucie, ale która byłaby bardziej konsekwentna w rozmieszczeniu budynków, zawierałaby nowe oraz (byłoby miłe, jeśli) z urozmaiconym nieco zaznaczeniem miejsc bardziej wyróżniających się od innych. Do stworzenia tej potrzebowalibyśmy kogoś z wyobraźnią przestrzenną, umiejącego dokładnie oddać plan miasta, a na pewno cierpliwego zważywszy ilość głupotek jakie by się napotkało po drodze. Przy czym nie będzie to nudne robienie "tego samego z nowymi prostokątami", a jakby Maretine 2.0, więc nie ma co się martwić o pole do popisu artystycznego.

Dodatkowo potrzebujemy mapy wychodzącej poza to, pokazującej dalsze okolice. Od razu uprzedzam, że na to drugie mamy więcej planów i końcepcji niż byśmy chcieli. To oznacza większą swobodę dla artysty oraz pole do tworzenia własnych ciekawostek, których znaczenie (i stojące za nimi lokacje) dopiero czekałyby na naszą interpretację.
 

Oczywiście, wszelakie szczegóły dotyczące tej drugiej są spoilerem dla na szych forumowiczów, a więc linki do szkiców koncepcyjnych i spisy tych "pomysłów" będę wysyłać na PW. 

UWAGA
Wpadłem też na kolejny pomysł już po wysłaniu - Jeśli kto chciałby się poćwiczyć w rysowaniu lokacji charakterystycznych dla portów, małych miasteczek, a może krajobrazów, to niezwykle chętnie przyjmiemy także arty ukazujące widok na lokacje, fragmenty Maretine lub cały krajobraz z lotu pegaza. Wszelkie szczegóły będę dawał... mogę nawet w temacie, jak już będę miał obgadane z resztą ekipy jakie kadry by nas interesowały. Niekolorowe szkice, kredusie, farby, komputerowo, to akurat weźmiemy jak będzie lecieć, o ile utrafi w klimat (szczerze, to chyba łatwiej zmienić tekst niż rysunek, soooł...)

Edytowano przez Skrzynek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good. To pierwsza dusza już jest. Dziękuję, Discordia, prześlę ci dokładniejsze dane jak mówiłem - kiedy uradzimy co dokładniej chcemy, szczegóły charakterystyczne jakoweś itd. Oraz czy z widoczkiem miasta i gór w oddali, czy sam właśnie port. Chyba, że coś o tak dalekiej perspektywie sprawiłoby ci problem. 
Przyjmiemy z otwartymi ramionami arty uszkodzonego statku (naprawianego w stoczni?) dla zgrai NPCów jakie mają przybyć do miasteczka, oczywiście samego widoku nabrzeża, może widoku na jeden sklep, KARCZMĘ (możliwe że też w środku, nawet to by się bardziej przydało), rynku z targiem i ładną fontanną z delfinami (martwymi, of course... znaczy, takimi co nigdy nie były żywe!), parku chyba nawet nie bo każdy wie jak wygląda cholerny park... 
To tak w ramach sprecyzowania naszych preferencji. Najpilniejszy chyba byłby statek, ale ten musimy jeszcze jakoś realistycznie zbudować i realistycznie uszkodzić w samym tekście. Na razie wiem tylko że to nie jest galeon, nie jest karawela, a jednostka mniejsza. 


Ach, i czy moderacja może zmienić tytuł tematu na "Potrzebne mapy i arty lokacji na kucykowe forum PBF"?

 

Proszę bardzo, zmienione~Doggy in the Fog

Edytowano przez Doggy in the Fog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podesłać dane a propo rzeczy innych niż port także? Bo ja mam sporo czasu nawet we wrześniu i bardzo chętnie pomogę w wielu lokacjach, pomnikach itp. Fontannę mogę maznąć, karczmę i może sklepy, domy... Po prostu podeślij o miasteczku i proponowanym stylu wyglądu, OK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zgłaszają się tylko ludzie z Discordem w avatarze? :v

 

Podeślę tutaj, do tematu, ogólny wygląd miasteczka jak podsumujemy go w formie zrozumiałej dla przeciętnego śmiertelnika. Może dzisiaj, może jutro, zależy. Nie mam też za wiele czasu na ten staff, bo jestem na wyjeździe integracyjnym organizowanym przez samorząd wydziału. Taki żłobek studencki... W każdym razie postaram się to w miarę szybko załatwić. Jeśli byłybyscie zainteredowane, dziewczyny, konkretnymi budyneczkami, to razem z opisem ogólnym podeślęlinki do wątków na naszym forum, w których pierwszych postach są opisy wyglądu. Do tego jeszcze prawdopodobnie dojdzie kilka moich komentarzy co do tego czy ma być komin czy nie ma być kominu, czy takie tam duperele (o ile będą istotne). Ale właśnie potrzeba na skomponowanie tego CZASU. So stay tuned, ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dane potrzebują ustaleń, bo ostatnio na mapie zrobiły się pewne przetasowania. Jednak sądzę, że niedługo powinny się pojawić.

Zrobiłem kiedyś widok tego miasteczka z punktu widzenia statku wpływającego do zatoki. Pytanie, czy jednak wygodniej tak, czy z lotu ptaka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...