Skocz do zawartości

Wiek mane 6


pepeh

Recommended Posts

  • 9 months later...

Trudno zgadywać wiek bohaterów jeżeli nie wiemy nawet jaka linia czasowa obowiązuje w uniwersum kucyków. Czy u nich rok też wynosi 365 dni? Jeżeli tak to ilu lat dożywa standardowy kucyk? Kiedy osiąga dojrzałość płciową? Czy skoro kucyki są istotami samoświadomymi z rozwojem umysłowym i ekonomicznym porównywalnym do ludzi to czy fizycznie rozwijają się tak samo jak ludzie?

 

Pozostaje jeszcze kolejna bardzo ważna kwestia. To jest serial dla małych dzieci. Nie oczekujmy od twórców, że dokładnie określą wiek bohaterów bo te postacie cierpią najwyraźniej na syndrom Asha Ketchuma - nie starzeją się aby serial przez cały czas obowiązywał ten sam przedział wiekowy. A, że są kucykami, nie ludźmi, nie trzeba z nich robić (tak jak z Asha) nieśmiertelnych dzieci :)

Edytowano przez Magrat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial nie daje zbyt wielu dokładnych informacji więc przedziały muszą być dość szerokie, w każdym razie mój headcanon jest taki:

 

Rarity i Fluttershy: ustawione życiowo young adults, czyli 25 - 35. Fluttershy ma kilka cech osoby #potrzydziestce i tyle bym jej dawał, Rarity raczej bliżej 25.

Twilight świeżo po studiach, albo na ich końcowym etapie, więc 21 - 23.

Applejack odziedziczyła farmę po rodzicach, więc IMO nie mniej, niż 20 (wcześniej farmą zarządzałaby Granny Smith), ale raczej 25 na podstawie cech charakteru.

Pinkie 19 - 20: pierwsza praca, albo świeżo po jakiejś szkole gotowania i pieczenia.

Rainbow Dash: cholera wie. Niby mentalnie bliżej dwudziestki, ale pozycja społeczna sugerowałaby więcej. Chyba jednak trzeba policzyć te świeczki na torcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobrze, że dokładny wiek bohaterek nie jest ustalony w serialu. Ja osobiście zawsze traktowałem je jako nastolatki ( 16-18 ), może trochę młodo je oceniam, ale takie myślenie mi pasuje, bo sam jestem w tym przedziale wiekowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu przestałem się zastanawiać ile kto ma lat w bajce(jakiejkolwiek). Wiek rozróżniam trochę jak w simsach, to jest: dzidziuś,dziecko,nastolatek,młody dorosły, dorosły,staruszek,starzec(poza wyglądem mentalność też ma znaczenie). Jak dla mnie mane6 zalicza się do grupy "młody dorosły", nie zastanawiam się ile dokładnie bo z rozpoznawaniem wieku po wyglądzie jest u mnie kiepsko :stare: .

A inni?

-Spike:  pomiędzy nastolatkiem a młodym dorosłym.

-babcia Smitch: staruszka

-Celestia: dorosła (wiem że ma tysiące lat, ale na pewno nie zachowuję się jak wesoła staruszka ani zmęczona życiem starszyzna)

-Cadence: pomiędzy młodym dorosłym a dorosłym

-Flim  i Flam: młodzi dorośli

-CMC: pomiędzy dziećmi a nastolatkami

 

Dla mnie ta klasyfikacja ma sens i nie mam później zmarnowanego czasu nad zastanawianiem się ile dokładnie mają lat, widzę na 2 rzut okiem i jak się najczęściej okazuje, widzę dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę mistrzowie kilofa/łopaty.Szczerze to myślałem,że temat został już dawno zamknięty.A co do Celestii to mi się nasunęło skoro w każdym wieku można zostać alicornem (patrz Twi) Czy to znaczy,że babcia smitch stanie się młodsza czy tylko przestanie się starzeć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To może wróćmy do faktów z serialu i poddajmy je analizie.

 

Najpierw założenie: zakładamy, że rok w Equestrii to rok na Ziemii. Bez tego nie mamy nawet co bawić się w jakiekolwiek spekulacje.

 

Ok. Według odcinka "For Whom the Sweetie Belle Toils" kucyki mają biologiczny cykl życiowy zbliżony do ludzkiego. Wyjątkiem są niemowlęta, które już po miesiącu swobodnie się przemieszczają i całkiem dobrze rozumują, czego można spodziewać po rocznym dziecku ludzkim.

 

W odcinku ze Sweetie Belle widzimy małą SB pięcioletnią (po raz drugi w serialu padła jakakolwiek liczba dot. wieku) i nieco starszą. Widać też Rarity, która pomimo cofnięcia się w czasie o parę lat, nie zmieniła się. To zapewne lenistwo animatorów, ale jeśli weźmiemy to na poważnie, to można uznać, że musiała w przeszłości być w wieku, kiedy już dorosła i zmiany nie biegły zbyt dynamicznie. Różnica między 10, a 15 latka jest kolosalna, między 15 a 20 już niekoniecznie.

 

W odcinku "Pinkie Pride" widzimy małego brzdąca naprzeciwko tortu urodiznowego z cyfrą "5". Zatem to pięciolatek. Jest mały jak Pipsquick. Sweetie Belle w retrospekcji również jest o wiele mniejsza, niż obecnie.

 

Mane 6 jest już po szkole, ale w I sezonie Rainbow występuje w konkursie juniorów. Zatem według wszelkiej logiki musiała tę pelnoletność minąc niedawno temu (czasami kategoria "senior" zaczyna się dopiero po 21 roku życia). Twilight poszła na studia. Pinkie zaczyna karierę zawodową w cukierni (mówi o tym w odcinku "Applebuck Season"), Rarity już dobrze prosperuje, a RD jest na etapie wstępowania do wojska. To wszystko potwierdza, że chodzi o przedział wiekowy 18-21. pamietajmy, że w USA kończy się szkołe w wieku 18 lat, a nie 19, jak u nas.

 

WCHODZIMY W SFERĘ MOICH DOMYSŁÓW

 

CMC musza być gdzieś pod koniec podstawówki. Dobrze piszą i czytaja, dobrze rozumują, lecz ofc nie są jeszcze typowymi nastolatkami. 10 rok zycia? Coś koło tego.

 

To wszystko ładnie pokrywa się w IV sezonie i wspominanym odcinku, który dzieje się nieco ponad rok po poczatku sezonu.

 

Jeśli w I sezonie Mane 6 miało 20 lat, to CMC 10. 10 lat różnicy to dużo, ale uznawalnie.

 

Zatem SB mając 5 lat w retrospekcji cofałaby się o 6 lat. 21 letnie Mane 6 - 6 =15. Rarity mogłaby już wtedy wyglądać tak jak dzisiaj. Oczywiście rok w te czy we wte nie robi róznicy. Tyczy się to też tego magicznego starszeństwa Fluttershy, które wciąż nie ma żadnych konsekwencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Fluttershy nie wspominała kiedyś, że jest o rok starsza od Pinkie Pie (która i tak jest jedną z najmłodszych MS), to by czyniło ją również rok starszą od Rainbow Dash co raczej nie stanowi zbyt wielkiej różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Fluttershy nie wspominała kiedyś, że jest o rok starsza od Pinkie Pie (która i tak jest jedną z najmłodszych MS), to by czyniło ją również rok starszą od Rainbow Dash co raczej nie stanowi zbyt wielkiej różnicy.

A skąd możemy wiedzieć, że Rainbow Dash jest idealnie w wieku Pinkie Pie? :P 

 

JEDYNA, absolutnie jedyna uwaga dot. wieku Mane 6 to właśnie "jestem o rok starsza" wypowiadana przez Fluttershy wobec Pinkie Pie w "Boast Busters". 

 

To był początek pierwszego sezonu, a wtedy wiele takich losowych faktów padało bez konsekwencji. Niektóre były zbijane w późniejszych sezonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


JEDYNA, absolutnie jedyna uwaga dot. wieku Mane 6 to właśnie "jestem o rok starsza" wypowiadana przez Fluttershy wobec Pinkie Pie w "Boast Busters". 

 

No tutaj można jeszcze dodać pośrednią informację dotyczącą wieku z odcinka "Huraganowa Fluttershy", gdzie w retrospekcji widać różnicę we wzroście i budowie FS i RD

 

ujair43gz30z.png

 

 

Hmm wydaje mi się,że w "For Whom the Sweetie Belle Toils" podczas urodzin Sweetie,Rarity wyglądała młodziej oczywiście głowy nie dam.

 

Na oko wygląda na trochę niższą ;) więc możliwe jest, że była wtedy pod koniec nastoletniego wieku

 

image.jpg

 

Też ciekawa jest kwestia upływania czasu. Na polskiej wiki MLP jest napisane, że... 

 

 

Młoda uczennica ma raz w tygodniu (jeden odcinek) przesyłać księżniczce raport o tym czego się nauczyła o przyjaźni.

 

Więc od pierwszego odcinka miałyby minąć już dwa lata. Choć pewnie sami twórcy nie stosują się już do tego... Twi miałaby zostać księżniczką jedynie po niewiele ponad roku pobytu w Ponyville? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj można jeszcze dodać pośrednią informację dotyczącą wieku z odcinka "Huraganowa Fluttershy", gdzie w retrospekcji widać różnicę we wzroście i budowie FS i RD

Ludzie dorastają w różnym tempie, kucyki być może też, co byłoby widać też po innych młodych pegazach. No i nie wiadomo, czy Fluttershy nie jest po prostu "inna".

 

Więc od pierwszego odcinka miałyby minąć już dwa lata.

 

Nikt nie powiedział, że nie pisała częściej :)

 

No i:

 

W Powrocie do Harmonii 2/Return to the Harmony 2 mamy pewną scenę, przy której chciałbym zatrzymać się na dłużej. Otóż jak wiemy, Celestia nakazała Twilight pisać list na tydzień, w którym opisywała czego nauczyła się o przyjaźni. Na tej scenie widać Spike’a, który brzydko mówiąc, porzygał się tymi listami. Skradacz z podsunął mi myśl, że jakby je policzyć, to wyjdzie ile tygodni Twilight spędziła w Ponyville! Jeden list na tydzień!

Tylko tych listów jest wolno licząc 76. 76 tygodni to prawie półtora roku, wliczając listy wysłane w dni wolne od pracy, święta i tak dalej. To bardzo dużo, a mamy podstawy sądzić, że tyle czasu nie minęło. Jak mówiłem wcześniej, zaledwie kilka odcinków wcześniej Celestia dopiero poznaje swoje poddane. Przez półtora roku miałaby nie zainteresować się nowymi reprezentantkami Klejnotów Harmonii?

Druga sprawa, to teoretycznie każdy odcinek odpowiada jednemu listowi. Dotychczas mieliśmy tylko 25 takich odcinków [po III sezonie - dopisek dzisiejszy], czyli listów powinno być 25. 25 tygodni to 5 miesięcy, pół roku. To brzmi już bardziej logicznie, pół roku od przybycia do Ponyville do potyczki z Discordem jest już bardziej wiarygodnym okresem.

Jednak zasieję tutaj dwie wątpliwości. Pierwsza, to przecież Celestia korespondowała z Twilight nie tylko na temat przyjaźni, ale na bardzo szeroki wachlarz tematów. Kto wie, czy te listy to nie są też właśnie te listy. A po drugie, to jest to prosty rysunek 2D, nie wiemy ile ich jest tak naprawdę w głębi. Sądzę, że mogłaby być to przynajmniej dwukrotność albo trzykrotność. 210 tygodni to 3,9 roku. Potwornie dużo czasu jak na tę kreskówkę.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moim zdaniem wygląda to tak :

Jeżeli Rainbow ma 21 lat (wynika ze świeczek na torcie) to Fluttershy ma też 21 lat, bo była na obozie lotniczym z Rainbow,

lecz miała dłuższe nogi i skrzydła, więc liczmy ,że Fluttershy jest starsza od Rainbow o zaledwie kilka miesięcy.

Jeżeli Fluttershy ma 21 lat to znaczy ,że Pinkie ma 20 lat(bo jest o rok młodsza od Fluttershy).

Reszta to kwestia wybraźni, lecz raczej jak te 3 klacze mają po 20, 21 to raczej applejack nie ma 30.

Co do Applejack, moim zdaniem powinna być najstarsza. Jeżeli ma własną farmę i utrzymuje rodzinę.

Może Rarity co tam niektórzy mówią. Możliwe. Ona ma zakład swój i szyje ubrania na zamówienie,

lecz ja bym została przy kwesti Applejack. Moim zdaniem zachowuje się najdojrzalej.

Rarity powinna gdzieś być o rok młodsza od Applejack.Jeszcze kwestia Twilight. Fakt ,że ona studiuje jest ważny. Moim zdaniem

jest na najmłodsza, ale już pełnoletnia. Niektórzy mówią ,że Pinkie Pie jest najmłodsza, bo zachowuje się jak na najmłodszą,

ale może mieć nawet 30 lat i się tak zachowywać(zależy kto ma jaki charakter). Wracając do Twilight. Powinna być gdzieś o rok

młodsza od Pinkie czyli ma gdzieś z 19 lat.Została Applejack i Rarity. Jeżeli Fluttershy z 4 wymienionych klaczy jest najstarsza,

to Rarity powinna być starsza o jakieś 2 lata (ze względu na nieśmiałość Fluttershy) to wychodzi 23 lata. W takim razie jak powyżej

napisałam o rok starsza Applejack(prawdopodobnie) czyli Applejack 24. Czyli z tego wszystkiego mówiąc:

Twilight-19       Fluttershy-21 (starsza o kilka miesięcy od RD)      Applejack-24           Rarity-23           Rainbow Dash-21 (młodsza o kilka miesiecy od Fluttershy) Pinkie Pie-20

Oczywiście to tylko przypuszczenia, a wieku mane 6 dokładnie nie da się ustalić  :pinkie:

Edytowano przez Pinkiee Piee !
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
7 godzin temu SPIDIvonMARDER napisał:

 widzimy tort tylko z jednej strony :P

Więc mogłoby to oznaczać,że jest dwa razy starsza.:ajawesome:

7 godzin temu SPIDIvonMARDER napisał:

No i nie zawsze liczba świeczek odpowiada wiekowi jubilata.

Tak,jasne niech Hasbro od razy da te świeczki liczby,żeby wszyscy wiedzieli.Po co komu dwadzieścia jeden świeczek jak wystarczą dwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz pepeh napisał:

A tak przy okazji,serio nie wiem czemu się niby kobiet o wiek nie pyta? Co to jakaś wielka tajemnica?:portalface:

Ach to prosta zagadka. Nie pyta się ich o wiek ponieważ zawsze starają się wyglądać na młodsze niż są w rzeczywistości. Dlatego używają makijażu, żeby zamaskować swój wiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby TW studiuję, ale może mieć i 50 lat... np najnowszy bibliotekarz tuż przed staniem się nim studiował że hoho i wcale nie miał 20 lat(chodzi oczywiście o film "Bibliotekarz") Jak dla mnie Twilight ma mniej więcej tyle lat co reszta m6

Edytowano przez Silicius
Onomatopeja też chcę mieć przyjaciela!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...