Skocz do zawartości

[Dyskusja] [Propozycje] II Turniej Magicznych Pojedynków i starcia drużynowe


Hoffman

Recommended Posts

  Jeśli poniższe zapytania ukradną komuś na darmo minutę i sześć sekund życia, z góry przepraszam, jednakże nie zadawałbym ich, gdybym ze stuprocentową pewnością znał odpowiedź (Bywa ze mnie dość niepewna osoba) bądź nie próbował jej szukać uprzednio przynajmniej czas jakiś (nie znalazłem zadowalającej, może źle szukałem lub czegoś nie zrozumiałem).

 

  Ośmielę się zadać najpierw jedno pytanie, dla uzyskania pewności (z pozoru może przypominać jedno z tych "oczywistych", ale stwierdziłem, że lepiej będzie na wypadek wszelki wprzódy spytać, niźli się potem dziwować).

   A mianowicie: jeśli chodzi o postacie to czy mają to być kuce, czy też istoty ludzkie (powiedzmy), a jeśli jest teoretycznie dozwolone zarówno jedno, jako i drugie, to czy starcia "konikowatych" z humanoidami też są teoretycznie możliwe?

   Zapytanie to wzięło się z raczej błahej sprawy, a mianowicie rzecz w tym, że chociaż forum nasze jest poświęcone głównie MLP, to w niektórych pojedynkach zauważyłem użycia terminu "dłonie". Nie chodzi mi o żadne "błełdy", bo wiem, że nasza społeczność czasem używa nazw ludzkich części ciała do opisania końskiego odpowiednika tychże fragmentów dla większej wygody - ale tu bierze też czasem początek dwojaki sposób zrozumienia treści (generalizując: walczy kuc czy człowiek?). A przynajmniej, jeśli nie podano innych cech wskazujących na kuca (np. pyszczek, grzywa itp.).

 

   Właściwie, pytanie do zadania w podobnym celu miałbym też i drugie, związane z tematem samej używanej magii (ale, ostrzegam, nadal zadawane przez "greenhorna").

   Forma zaklęć i ich efekty, jeśli niczego nie przeoczyłem, są >>>W PEŁNI<<< dowolne, pod warunkiem, że nie kładą od razu oponenta na łopatki bez jakiejkolwiek teoretycznej możliwości responsy z jego strony, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A mianowicie: jeśli chodzi o postacie to czy mają to być kuce, czy też istoty ludzkie (powiedzmy), a jeśli jest teoretycznie dozwolone zarówno jedno, jako i drugie, to czy starcia "konikowatych" z humanoidami też są teoretycznie możliwe?

 

Z tego co mi wiadomo - obie "rasy" są dozwolone :D I tak, zdarza się że kuc staje naprzeciw humanoida(nie zawsze człowieka).

 


Forma zaklęć i ich efekty, jeśli niczego nie przeoczyłem, są >>>W PEŁNI<<< dowolne, pod warunkiem, że nie kładą od razu oponenta na łopatki bez jakiejkolwiek teoretycznej możliwości responsy z jego strony, tak?

Owszem - i staramy się unikać opisowych jednostronnych masakr.

Znaczy się - nie możesz palnąć "To ja go strzeliłem kulą ognia i on spłonął. The End." Bo to właśnie jest takie cuś czego regulamin woli nie widzieć.

 

Z drugiej strony już dawno tłumaczyłem komuś - to że napiszesz litanię jak trafiasz przeciwnika i rzucasz nim po arenie przy akompaniamencie łamanych kości nie robi na nikim wrażenia. No chyba że na młodszej widowni.

ALE - jeśli napiszesz wszystko tak, że czytając cię przeciwnik sam ci opisze jak rzucasz nim po arenie przy akompaniamencie łamanych kości - to gwarantuję że cała publika doceni twoje starania ;>

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal - po to mamy ten temat :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Wiem, że jestem jedną z najmniej kompetentnych osób do pisania tutaj, jednak czytając wypowiedzi nie mogę się nie zgodzić z wypowiedzią Fiska. Ładnie wszystko ujął.

Co do mojej opinii. Turniej wart drugiej edycji, a walki drużynowe to świetny pomysł, godny dobrego zrealizowania. Życzę powodzenia :3 Dziękuję, przepraszam, pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Ze wszystkich rzeczy, który się ostatnio zajmowałem ta była najprostsza, toteż zabrała mi najwięcej czasu ;P Tak czy inaczej, chciałbym przedstawić pierwszą wersję zmienionego regulaminu na II Turniej... I małe rozwiązanie kompromisowe.

 

 

Podobnie jak w sekcjach Casual i Epic, tak i tutaj obowiązują wszystkie zasady ujęte w ogólnym regulaminie Sali magicznych pojedynków. W skrócie, oznacza to, że:

 

  • Zwracamy uwagę na jakość postów, na ich poprawność pod względem ortografii, interpunkcji.
  • Skupiamy się na walce, nie na off-topowaniu. Oczywiście, dozwolone są wątki poboczne, mające na celu urozmaicenie starcia, lecz nie mogą one przysłaniać samej walki.
  • Zaklęcia zabijające rywala, bądź też uniemożliwiające mu działanie NIE są dozwolone. Niedopuszczalne jest zastosowanie ruchu, który ma w założeniu odebrać moc rywala, lub go całkowicie zablokować. Tego typu działania zostaną wyedytowane, jeżeli jednak będą się one nagminnie powtarzać ze strony tego samego uczestnika, może on zostać zdyskwalifikowany.
  • W trakcie pojedynku nikogo nie obrażamy, nie stosujemy wulgaryzmów, dbamy o język. Obrażanie jednego uczestnika przez drugiego i wszelakie wycieczki osobiste mogą skończyć się dyskwalifikacją obu stron.

 

Posty nie muszą być specjalnie długie, najważniejsza jest ich jakość. Staramy się o jak najbardziej pomysłowe, tudzież efektywne zaklęcia. Wczuwamy się w pojedynek, swoją obecnością staramy się wraz z rywalem współtworzyć klimat danego starcia.

 

Turniej składa się z rund, które obejmują pojedynki między uczestnikami, jak również komentarze publiczności i ankietę, dzięki której wyłaniany jest zwycięzca starcia. Pojedynki trwają 19 dni, zaś ankiety 2 dni. Oznacza to, że jedna runda turnieju trwa dokładnie trzy tygodnie. Między rundami nie ma przerw.

 

W pierwszej rundzie odbędzie się szesnaście pojedynków, w drugiej osiem , w rundzie trzeciej zaś odbędą się cztery pojedynki. W rundzie czwartej, czyli w półfinale rozegrają się dwa pojedynki, natomiast finał rozegra się między dwoma uczestnikami którzy do tej pory nie przegrali ani razu. Finałowy pojedynek wyłoni zwycięzcę turnieju.

 

Nie obowiązuje żaden limit postów, jedynie limit 19 dni. Jednakże, w przypadku niewystarczającej aktywności w wątku, istnieją inne sposoby wyłonienia zwycięzcy:

 

  • Minimalna liczba postów na uczestnika w danym pojedynku wynosi trzy posty. Jeżeli nie zostanie ona osiągnięta, wówczas zwycięzcą jest ten, kto odpisał jako ostatni.
  • Jeżeli w ciągu 7 dni od rozpoczęcia pojedynku oponent nie odpowie ani razu, zostaje on zdyskwalifikowany, zaś na jego miejsce może dołączyć osoba spoza zapisów, tym samym podejmując udział w turnieju. Możliwe jest to jednak jedynie w rundzie pierwszej – w dalszych etapach nieaktywny uczestnik po prostu odpada, zaś starcie wygrywa walkowerem jego aktywny przeciwnik.

 

W pojedynkach biorą udział użytkownicy, jednakże dozwolone jest stworzenie własnej, oryginalnej postaci która będzie walczyć w imieniu danego uczestnika. Nie trzeba tworzyć całej karty postaci, jedynie w swoim pierwszym poście w pojedynku trzeba wspomnieć, że walczyć będzie taka i taka postać, można też przy okazji opisać jej wygląd, czy nawet załączyć obrazek. Jeśli ktoś stworzył postać do sekcji Epic może ją wykorzystać w turnieju.

 

 

Jednocześnie, jakby widział Wam się równoległy do rozpoczęcia turnieju start pojedynków drużynowych? (Tj. samo wprowadzenie tego i otwarcie zapisów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Cóż, nie brałem udziału w poprzednim Turnieju Magicznych Pojedynków, toteż brak mi pełnego zasobu informacji odnośnie zastosowania podobnego modelu zasad w praktyce, jednakże na chwilę obecną ten aktualnie prezentowany przypada mi do gustu i nie wywołuje żadnych obiekcji z mojej strony.

   Co zaś się tyczy starć drużynowych, śmiem twierdzić, że tkwi w tym pewen potencjał sprawiający, że pomysł wielce trafionym może się okazać, jeżeli tylko będą chętni i nie będzie problemów z organizacją. Ale równoległe wprowadzenie ich z turniejem może (ale niekoniecznie) dostarczyć chwilowych problemów z jednym i (lub) drugim. Może byłoby lepiej wprowadzić je tuż po Turnieju albo w jego póżniejszej fazie dla sprawniejszego przeprowadzenia samych zawodów. Oczywiście, jeżeli nie sprawiłoby to jednak żadnego kłopotu, myślę, że możnaby je spokojnie wprowadzić równolegle z samym turniejem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wow, dawno mnie tu nie było...

 

Wpadłem, by obwieścić, że temat zostaje tymczasowo zamknięty. Regulamin został już zaktualizowany, w oparciu o to, co zaprezentowałem Wam kilka postów wcześniej. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś zastrzeżenia, czy uwagi, może napisać na PW. Jeżeli jednak z własnej inicjatywy wprowadzę do nowego regulaminu poprawki, na pewno Was o tym poinformuję.

 

Jednocześnie, zapowiadam rychłe otwarcie zapisów do II turnieju. Dziękuję za wszystkie opinie, rady i spostrzeżenia, Wasza pomoc znów okazała się niezastąpiona ;)

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...