Skocz do zawartości

Jakie inne seriale oglądacie oprócz MLP?


Seba Zet

Recommended Posts

Dobra, oto co ostatnio zacząłem oglądać:

  • Initial D
  • Pokemon Sun & Moon
  • The Grand Tour
  • Sherlock
  • Doctor Who

Przed kucykami próbowałem się przekonać do m. in. The Walking Dead i Gry o Tron, ale mnie nie wciągnęły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Po obejrzeniu Regular Show (9/10 sam serial, a finał 110/10) przerzuciłem się teraz na Gravity Falls, bo to krótkie, skończone i niby dobre, a po pierwszych 2 odcinkach wnioskuję, że dosyć szybko się za niego zabiorę, bo mocno wciąga.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jako ze wszytko co wyszło z Miraculous mam obejrzane, to postanowiłem obejrzeć Star Kontra siły zła, oglądam nieregularnie i często mieszam odcinki z 1 i 2 sezonu, ale jak na razie ogólna ocenę serialu mam 8 na 10 (sezon 1 przynajmniej dopóki nie pojawia się Toffiee uważam za dosyć sztampowy i prostacki. bo umówmy się Ludo to taka trochę ciota jeśli chodzi o bycie tym "bad" guy, bo niby chce rządzić wszechświatem za pomocą różdżki, ale nie ma planu jak to zrobić, zaś Toffie to niedosć ze ma cel to jeszcze ma plan jak go urzeczywistnić i jeszcze konsekwentnie go realizuje, dlatego to mój ulubiony zły z tego Uni). Sporo w tym serialu nawiązań do klasyki Anime (na pierwszy rzut wybija si oczywiście Sailor Moon, z resztą sama autorka oficjalnie przyznała się do bycia fanka Usagi i spólki, ale są też subtelnisze nawiązania do np DBZ np scena z sprzedawcą z Mewni który pokazuje swoje wyroby rodzicom Marco w sposób ala Bulma). Postacie kobiece mają bardzo rożne i ciekawe charaktery i tworzą z Marco coś w rodzaju harem (fani przez ten nieszczęsny Blood Moon Ball najczęściej łączą go z Star, ale ja nie jestem fanem Starco, bo dla mnie Star jest zbyt słodka i infantylna , aby być jego dziewczyną i bardziej preferuje jego ship z Hekapoo, bo umówmy się że jak ganiasz za dziewczyną nawet jeśli na początku nic do neij nie czujesz to gonitwa sprzyja rozwojowi relacji, a ze Star czegoś takiego nie uświadczyliśmy do tej pory, no chyba że 3 sezon będzie czymś takim )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
9.10.2014 at 19:16 Kuracyja napisał:

Hm... co by tu napisać?

 

-> Katastrofa w przestworzach

-> Ranczo

-> Tabaluga (tak, oglądam nadal, a co! ming.png )

-> Gra o Tron

-> te wszystkie "Apokalipsy..." na NatGeo

 

Spoiler

A dla beki "Jej Wysokość Zosię"

 

 

Przydałby się update tej sytuacji...

 

Ranczo wypadło z łask bo się skończyło, Gra o Tron też spadła z oglądania, Apokalipsy już rzadko. Jak dorwę Katastrofę to oglądam. Tabaluga też wypadł z oglądania (tak naprawdę znam cały serial na pamięć, odcinki mam ponagrywane). Za to Zosia... no, wtedy to oficjalnie było dla beki, skończyło się zupełnie inaczej. Do aktywnego oglądania też się to nie zalicza, jak znajdę czas to obejrzę.

 

A, no i pozostała jeszcze jedna kwestia...
 

Spoiler

7zCxnAo.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już kiedyś w tym temacie, ale może jeszcze coś powtórzę i coś dodam, oglądam:

* Żółwik Sammy i spółka- najlepszy serial animowany świata, kreska i kolorystyka stoją na bardzo wysokim poziomie, ponadto humor- z jednej sceny potrafię śmiać się godzinami, no i jeszcze każda postać oryginalna na swój własny sposób, warto obejrzeć (może uda mi się kiedyś nagrać i udostępnić), a niedługo drugi sezon, na który z niecierpliwością czekam

* Tabaluga- kocham gierki słowne Arktosa, no kurna on potrafi rozwalić system! Mimo wszystko jednak preferuję Tabalugę, bo wg mnie jest przystojniejszy  mądrzejszy i sprytniejszy... i też ma fajne teksty (np. Siadaj na swojego pingwina i żegnaj!), nie znoszę Szwabów, ale serial jest bardzo dobry

* Atomówki- nowe mają spoko odcinki, ale mają też wiele kontrowersyjnych scen, za to stare wg mnie są lepsze, ulubienica to oczywiście Brawurka, ogólnie serial dobry, z chęcią do niego wracam

* Ranczo- najlepsza scena ever: wójt goni Witebskiego z siekierą, a ksiądz z kościoła z krzyżem wychodzi, ogólnie serial świetny, z humorem, postacie są poniekąd karykaturą typowej polskiej mentalności, status: zakończony, a ja wciąż nie mg trafić na ostatni odcinek xD

* Ojciec Mateusz- uszczypliwy Możejko, fajtłapowaty Nocul i ksiądz na rowerze, który z jednej strony odprawia msze, a z drugiej jeździ na rowerze bez kasku jako pierwszy demaskuje winowajcę, wykorzystując swój detektywistyczny talent i zdolności dyplomatyczne; świata przedstawionego dopełnia malowniczy Sandomierz i moi dwaj ulubieni policjanci: Marczak i Gibalski, no i są jeszcze: choć stara, to jednak młoda Babcia i humorzasta, ale troskliwa Natalia 

 

Co do seriali animowanych, które wypisałam: to oczywiście nie są wszystkie, mam narysowane całe swoje TOP10, zastanawiam się nad stworzeniem takiego tematu, ale rysek to trochę niewypał, więc nwm czy jego też tam wstawić...

Edytowano przez GosiElla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jeżeli o kreskówki chodzi to: "Gravity Falls", "Star Butterfly VS The Forces od Evil".

A ogółem z seriali to dwa polskie z TV4: "Policjantki i Policjanci", "Sprawiedliwi - Wydział Krymianlny". :rainderp:

Wilczek na straży prawa to wypada wiedzieć jak pracują koledzy po fachu i jak im uczciwie za to płacą.

Edytowano przez Wilczkowa
Dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Kulipari: Żabia armia, serial animowany o humanoidalnych żabach, wyprodukowany w 2016 r. .Tutaj fabuła jest bardzo dobrze zrobiona, już po paru odcinkach widać bardzo dobrze rozpisane uniwersum, podzielone na wiele krain i pod tym względem może konkurować z MLP. Klimat jest jednak mroczniejszy, główna fabuła toczy się w okół zbliżającej się wojny ze skorpionami i choć puki co nie widziałem jakiejś większej brutalności, to jednak trupy się zdarzają. Są tez elementy slice of life, gdyż jak wspominałem jest to dobrze zrobione uniwersum i możemy dobrze poznać bohaterów.

Po między odcinkami występuje ciągłość fabularna i czasem kończą się one w dziwnych momentach, tak jakby był to pełnometrażowy film podzielony na części.

 

Rick i Morty, to chyba każdy zna, więc szkoda by opisywać. Dodam tylko tyle, że odbiłem się już od kilku nahype'owanych produkcji, jak np. Adventure Time, Bravest Warriors, Gravity Falls, etc. Tu jednak było inaczej i wariactwo tego serialu mi się spodobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gotham, serial o mieście batmana, zanim powstał batman (Bruce jest tu dzieciakiem). Chyba najfajniejszą postacią jest Pingwin (szczególnie jeśli lubi się filmy dokumentalne o psychopatach), ale nie brakuje też innych zwyroli, którzy zamieniają miasto w shithole. Ogólnie taki kryminał, przy czym jest dużo bardziej życiowy i wciągający niż wszystkie pozostałe seriale DC.

 

Lwia Straż, serial animowany w uniwersum Króla Lwa. Niby dobry serial, ale momentami jednak za bardzo bajkowy i biedny fabularnie. Na pewno go obejrzę do końca, aczkolwiek chciałem sobie zrobić maraton całego uniwersum, a najpewniej po tym serialu będę miał już dosyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Gwiezdne Wojny( film prawdziwy - cała seria + historie)

-Star Wars Rebelianci i Wojny Klonów( seriale animowane z Gwiezdnych Wojen)

-LEGO Star Wars Przygody Freemakerów( serial animowany Gwiezdnych Wojen z klocków LEGO)

-Seria Sonic the Hedgehog( głównie oglądam Sonic SATam, Sonic OVA albo Sonic X na stronach internetowych; Sonic Underground czy Boom jakoś nie za bardzo lubię)

-Władca Pierścieni i Hobbit( film prawdziwy - cała seria)

-Świat Według Kiepskich( polski serial komediowy) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziś przez przypadek trafiłem na coś naprawdę dobrego. Mowa o Stranger Things, które "kupiło mnie" swoją intrygą i mrocznym klimatem. Akcja ST rozgrywa się w małym sennym miasteczku w latach 80-tych. Wszystko zaczyna się od zaginięcia pewnego chłopaka. Jeszcze tego samego dnia pojawia się tajemnicza dziewczynka, a jakby tego było mało sprawą zainteresowała się  agencja rządowa. Do obejrzenia na Netflixie (wystarczy założyć darmowe konto na okres próbny).  

 

Zainteresowani? Oto zwiastun:

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Triste Cordis napisał:

Dziś przez przypadek trafiłem na coś naprawdę dobrego. Mowa o Stranger Things, które "kupiło mnie" swoją intrygą i mrocznym klimatem. Akcja ST rozgrywa się w małym sennym miasteczku w latach 80-tych. Wszystko zaczyna się od zaginięcia pewnego chłopaka. Jeszcze tego samego dnia pojawia się tajemnicza dziewczynka, a jakby tego było mało sprawą zainteresowała się  agencja rządowa. Do obejrzenia na Netflixie (wystarczy założyć darmowe konto na okres próbny).  

 

Zainteresowani? Oto zwiastun:

  Odkryj ukrytą treść

 

 

Ja dodam od siebie że kolejną ogromną zaletą serialu jest jego ścieżka dźwiękowa. Robi tu naprawdę, ale to naprawdę dobrą robotę, nie umiałbym tak łatwo wskazać tej cechy w jakimkolwiek innym serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Butterfly Kontra Siły Zła, ogólnie random, momentami podobny do Rick and Morty, ale nie tak hardcorowy. Gdzieś tak po 10 odcinkach postacie zaczynają się rozwijać i pojawia się ciąg fabularny. Bywają tam też (tak jakby) kuce.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fallout152 napisał:

Star Butterfly Kontra Siły Zła, ogólnie random, momentami podobny do Rick and Morty, ale nie tak hardcorowy. Gdzieś tak po 10 odcinkach postacie zaczynają się rozwijać i pojawia się ciąg fabularny. Bywają tam też (tak jakby) kuce.

Zapewniam że serial jeszcze bardziej się rozkręci. :) Na początku trochę kręciłem nosem, ale z czasem się wciągnąłem (antagonista jest świetny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...