Skocz do zawartości

Zrewitalizowana Reduta Oriona [Oneshot][Poetry][Sad]


Recommended Posts

Dawno temu, w czasach zamierzchłych, bo w zeszłym roku, Foley wpadł na pomysł napisania historii znanej z „Rainbow Factory” wierszem – tak powstała „Reduta Oriona”. Ja tę koncepcję podchwyciłam i napisałam własną wersję, która nie jest poprawionym utworem Foleya, tylko całkiem nowym tekstem. Ponieważ bezczelnością byłoby przypisanie sobie tak wyśmienitej idei, zachowałam poprzedni tytuł.

 

Tekst nie zawiera treści nieodpowiednich dla dzieci. Można czytać spokojnie.

 

Dla porządku zaznaczę, że Foley zgodził się na publikację, a nawet był pierwszym czytelnikiem.

 

Dla jeszcze większego porządku:

Oryginał Foleyowski znajduje się TUTAJ.

Oryginał Mickiewiczowski znajduje się w sercach i głowach (mam nadzieję!).

 

Opis: Masakra w Fabryce Tęczy z punktu widzenia Oriona.

Zrewitalizowana Reduta Oriona [One-Shot] [Poetry] [sad]

 

Na marginesie: uznałam, że skoro „Rainbow Factory” jest powszechnie znane, pewne cięcia fabularne nie będą z mojej strony niewybaczalnym grzechem.

 

Wszelkie komentarze mile widziane :3.

 

Tym, co działa na kobietę,

zapewniając jej podnietę,

jest zabawa w wierszokletę.

 

 

EDIT.

 

Nie lubisz czytać? Brakuje ci czasów, kiedy mama czytała ci do poduszki? Możesz do nich wrócić za sprawą:

„Reduty…” w doskonałej interpretacji Miśka

 

Dziękuję, Misiek :*. Twoi słuchacze z YT (ci milczący również) będą na ciebie czekać.

 

A może wolisz wsłuchać się w męski, inkwizytorski głos Dolara?

 

Bardzo dziękuję, Dolar :hug:.

Edytowano przez Dolar84
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc - obiecany komentarz :)

Na wstępie powiem, że Madeleine zaskoczyła mnie aż trzykrotnie. Raz, że w ogóle zainteresowała się tak starym, kiepskim i zapomnianym tekstem. Dwa, że zapytała czy nie mam nic przeciwko. A trzeci raz, gdy dostałem jej tekst jeszcze przed publikacją. Cieszę się, że w dzisiejszych czasach są jeszcze tacy ludzie :rd6:

No i cieszę się również, że postanowiłaś napisać własną wersję "Reduty...". Nie ma co ukrywać - o niebo lepszą niż moje stare bazgrołki. Podziękowania i gratulacje :brohoof:

Teraz coś więcej o samym tekście: czyta się go przyjemnie, jest rytm i porządne rymy. Sama treść też jest przejrzysta a nie, jak to czasami bywa, ukryta, że bez wyższego wykształcenia humanistycznego nie ma co podchodzić. Mi (jako ścisłowcowi i osobie nie przepadającej za poezją) czytało się bezproblemowo oraz, o czym już wspomniałem, przyjemnie. To drugie podkreślam, bo rzadko kiedy mogę się tak wypowiedzieć o tekście poetyckim.

SPOILER ALERT!

Spodobał mi się też powtarzany motyw wspomnień Oriona, dotyczących matki. Ciekawe rozwiązanie - zagłębienie się w bohatera i umotywowanie jego działania, szkoda że ja nie wpadłem na coś takiego, bo teraz widzę, że dodaje to "uroku" temu tekstowi.

Raz jeszcze ogromne gratulacje :rd7: Utwór przewyższający o kilka klas starą (tzn. moją, nie oryginalną) wersję, lepiej przeczytać go sobie kilka razy niż sięgać do tamtej :D

Polecam, mimo iż za poezją (teorytycznie) nie przepadam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się pięknie czytało...

 

Szczerze mówiac brak mi odpowiednich słów (co się za często nie zdarza), żeby dobrze opisać to jak się czuję po tej lekturze. Nie powiem, aż sobie tekst wyrecytowałem - nadaje się do tego wprost idealnie. Rymy pasują, rytm mi się wszędzie zgadzał... no po prostu cudnie. I do tego świetnie przedstawiona fabuła - jeżeli mamy czytać takie rzeczy, to muszę przyznać, iż cieszę się, że AuroraDawn napisała oryginalną "Rainbow Factory".

 

Lektura obowiązkowa dla każdego kto ceni wiersze Mickiewicza :D

 

Bezwzględnie polecam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę porządny kawał tekstu. Brawa dla Foleya za koncepcję i pierwowzór, a dla Madeleine za ten świetny poemat. Bardzo dobre rymy, tekst dobrze rozplanowany, wszystko logiczne. Tylko deklamować! Dobra robota!!

 

No to ja... ten tego...

Dorzucam moją beznadziejną recytację, nie bijcie http://goo.gl/waet3R  :ming:

Edytowano przez miskof
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa, panowie i pani.

 

Dorzucam moją beznadziejną recytację

 

 

Twoja nienaganna dykcja i piękny głos zawsze napawały mnie zazdrością.

Już dołączam do pierwszego posta, dzięki :hug:.

Edytowano przez Madeleine
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Misiek :*. Twoi słuchacze z YT (ci milczący również) będą na ciebie czekać.

Zawsze gdzieś się w internetach po cichutku będę kręcił. :)

 

Twoja nienaganna dykcja i piękny głos zawsze napawały mnie zazdrością.

Już dołączam do pierwszego posta, dzięki .

Z czytaniem na głos może się każdy zmierzyć, jak najbardziej zachęcam do takich zabaw, bo dają sporo frajdy. ^^

Czekam w takim razie, droga Madeleine, na kolejne wyśmienite teksty. :hug3:

Edytowano przez miskof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z czytaniem na głos może się każdy zmierzyć, jak najbardziej zachęcam do takich zabaw, bo dają sporo frajdy.

 

Właśnie przesłuchałem. Czysta radość dla uszu. Przyznaję, iż kusi mnie by samemu spróbować swych sił z tym utworem, Co prawda na pewno nie będzie to poziom Miśka, ale może uda mi się nie zbłaźnić zupełnie :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Odcinanie kuponów od przecenianego fanfika o fabryce tęczy, który to popularny stał się tylko dlatego, że był jednym z pierwszych opowiadań z dosyć nieprzyjemną, krwawą oprawą i akurat udało mu się wybić.

 

Ale te parę rymów na krzyż i nudnawy trzynastozgłoskowiec i tak są lepsze niż całe Rainbow Factory. I tym pozytywnym akcentem zakończę, nie przyznawszy oceny, bo pisanie dwudziesty raz "2/10" nie jest już (niestety) śmieszne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą przedstawiam własną wersję recytacji. Miśkowa jakość to nie jest, ale chyba udało mi się nie zbłaźnić :crazytwi:

Moje serdeczne podziękowania dla Flyghtninga, który usunął z pliku znaczącą część szumów i innych wynalazków :D

 

LINK

Edytowano przez Dolar84
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...