Skocz do zawartości

Gość Flyghtning

Recommended Posts

Gość Flyghtning

Program rysujący idealny znaczek Twilight Sparkle, napisany w C++, korzystający z bibliotek SDL i OpenGL.

Nie ma tu żadnych wczytywanych obrazków, wszystko liczy się na bieżąco.

 

Kod:

10678841_343142045862762_146752020964287

 

Wynik:

10364039_343142759196024_337739867389750

 

Wsystko to powstało po wczesniej przeprowadzonej analizie znaczka, dzięki której wyprowadziłem wzory:

10514557_316028188574148_667590874313199

 

10340135_316028191907481_911269749094029

 

Rezultat pokazany na układzie współrzędnych:

10460448_316028178574149_410127655176809

 

Wszystkie wzory i niektóre notatki podane są w moim utworze dla Twi:

https://www.youtube.com/watch?v=h3Vw5PFta2s

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł na spędzenie chwili wolnego czasu, przyznaję, efekt zaskakujący dla osoby nie zaznajomionej z programowaniem i tym podobnymi rzeczami.

 

Słuchając utworu zacząłem się zastanawiać jak mógłbym wykorzystać shit który studiuję do stworzenia czegoś podobnego, i naszło mnie kilka pomysłów.

 

Najdurniejszy:

Wykorzystać elektroforetyczny rozdział białek, dobrać taki materiał, który w rozdziale ustawi się na żelu w taki sposób, by uformował znaczek Twi. W pierwszej chwili pomysł fajny, ale zaraz pojawia się kilka problemów:

  • Rozmiar stosowanego żelu - uniemożliwia stworzenie znaczka w odpowiedniej "rozdzielczości". Sądzę, że taki żel powinien być wielkości minimum kartki A5, a najlepiej A4. Z tego co wiem, takich się nie stosuje.
  • Wymagane materiał musiałby być wysokiej czystości. koszt wzorców przekreśla wszystkie marzenia o tym pomyśle...
  • W mojej grupie nigdy te doświadczenia nie wyszły perfekcyjnie :twilight3:

I tyle by było, jeśli chodzi o wykorzystanie elektroforezy.

 

*Owszem, ludzie z ogromnym samozaparciem, cierpliwością i nieco większą widzą, byliby w stanie coś takiego zrobić. Zajęło by to sporo czasu, pewnie nie wyszło by od razu, ale efekt końcowy byłby zdumiewający.

 

Zatem jak najprościej wykorzystać nauki przyrodnicze do stworzenia znaczka?

Narysować go wzorcową kolonią, ezą, na płytce agarowej. Wymaga to precyzji, wyczucia tego cholernego drucika, cierpliwości i ostrożności przy pracy z palnikiem. Chyba, że użyczą laminakrę :twilight2:

 

Pamiętam jak ludzie z SKM rysowali na jakiś piknik naukowy na płytkach łódki, słoneczka, czy nawet jakieś widoczki :v

 

Reasumując:

Pomysł świetny, wykonanie bardzo mi się spodobało, zakrawało to o czarną magię dla mnie, no ale cóż... :ohmy: Pikne to jest! :godpony:

Edytowano przez Draques
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w programowaniu nie ma rzeczy niemożliwych. Jest to dobry przykład, akurat niedawno miałem kilka lekcji o współrzędnych :D

A co do współrzędnych to je ustawiałeś tak samo jak na obrazku czy korzystałeś z współrzędnych w programie? Z tego co pamiętam to programy mają swoje "współrzędne", dzięki którym można określić np. położenie paska zdrowia, ale to chyba zależy od biblioteki graficznej. Po kodzie widzę ślady SDL :kappa: będę musiał kiedyś poczytać o niej, bo zbytnio się nią nie interesowałem, bardziej się zainteresowałem biblioteką Allegro ;p

Mógłbyś udostępnić pliki projektu, jeśli to dla ciebie nie jest problemem ani nic innego takiego? Chciałbym poznawać nowe rzeczy dotyczące programowania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Gość Flyghtning

Możliwości techniczne pozwalają na przeróżne cuda.

Odpowiednio obliczony, a następnie przeprowadzony sygnał dźwiękowy pozwoliły na wyświetlenie znaczka Twilight Sparkle na... 60-letnim oscyloskopie lampowym.

Dołączony obrazek oraz wideo prezentują wygląd oraz brzmienie.

 

Sound of Twilight Sparkle's cutie mark [oscilloscope view]

 

 

oscilloscope twi cm.jpg

Edytowano przez Flyghtning
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacna praca. Nie powiem nie.
 

Obstawiam, że była wyjątkowo paskudna, gdyż najpierw przeliczenie znaczka na sygnał dźwiękowy łatwe nie jest.

To oznacza, że jesteś bardzo dobry w sferze dźwięku (nie znam Twoich piosenek, więc wybacz) ale to udowadnia Twoje umiejętności.

Podpisano: słaby gość z technikum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Świeży rekrut napisał:

To oznacza, że jesteś bardzo dobry w sferze dźwięku (nie znam Twoich piosenek, więc wybacz) ale to udowadnia Twoje umiejętności.

 

To pora się zapoznać :>

Ale ten tego, piosenki jak piosenki, ale to w technikaliach Flaju trzaska mocno, wciąga dźwięki jak Tłalot książki :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...