Skocz do zawartości

Puff Smarts - Moje OC


Recommended Posts

Imię, pseudonimy: Puff "Puffy" Smarts
Wiek: 2 kucykowe lata
Płeć: Ogier
Znaczek: Nutka
Obecne miejsce zamieszkania: Stacja kolejowa w Ponyville
Rasa: Kucyk ziemski
Kolorki: Biała sierść lekko wchodząca w szarość, grzywa i ogon w trzech odcieniach fioletach
Znaki szczególne: Mała fioletowa gwiazdeczka pod okiem 
Zdjęcie:

n5YMFfh.png

 
Co mówi znaczek: Znaczek mówi o jego uwielbieniu do muzyki i śpiewu, choć głos ma lekko mówiąc... jak zażynane prosię. Często przyprawia pasażerów pociągu o ból głowy swoim jazgotem. Próby uciszenia go powodują tylko, iż podnosi wyżej swój głos.
 
Charakter: Puffy jest dosłownie przepełniony energią. Zawsze musi gdzieś biec z otwartym pyskiem, niczym pies. Skutkiem tego często są połamane meble, potknięcia, wpadki, rozbite nosy i siniaki. To go jednak nie zraża i dalej gna przed siebie. Często był także przyłapywany i karany za swoją nierozwagę.
 
Historia: Puffy od początku wychowywał się w domu dla małych źrebaków. Nie pamięta ani swoich rodziców, ani rodziny. Codziennie wmawiano mu, że ten dom jest teraz dla niego rodziną a jego biologiczni rodzice dawno już umarli. On jednak im nie wierzył. Pewnego dnia postanowił uciec i na własne kopyto poszukać informacji o swoich rodzicach. Nie trwało to zbyt długo, gdy do jego małego łepka dotarło, że sama ucieczka to nie wszystko. Bity nie wpadają z nieba do torby a życie nie jest tak łatwe jak się mogłoby wydawać. Puffy był zmuszony do żebrania i grzebania po śmietnikach w poszukiwaniu strawy. Właśnie podczas jednej z takich "wypraw" został nakryty przez kucyka który odmienił mu życie. Początkowo bał się, jednak pozwolił się przygarnąć i nakarmić. Tak powstała więź, która trwa do dziś, Oboje postanowili, że mały przejmie jego nazwisko. Od tej pory zwał się Puff Smarts.
 
Kilka informacji o przyszywanym ojcu: Jego ojciec nazywa się Book Smarts. Wcześniej pracował jako bibliotekarz w Ponyville ale odkąd pojawiła się tam Twilight, Book został niemalże zmuszony do porzucenia swojego dotychczasowego zajęcia. Zamknął swoją bibliotekę zaraz po tym, jak w jego życiu pojawił się Puffy i oboje przenieśli się na stację kolejową. Mieszkają niedaleko niej, jednakże wolą spędzać tam całe dnie, gdyż Puff kocha pociągi tak jak śpiew a Book może w spokoju (mniej więcej) rozkoszować się książkami które czyta od deski do deski z pasją i zamiłowaniem.
Zdjęcie:

Tutaj Puffy występuje w starszej wersji. Obrazek wyżej jest tym aktualnym. 

8TDKSgT.jpg 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten OC byłby całkiem dobry, gdyby nie kilka rzeczy: 

 

1. Nie wiadomo, jak zdobył swój znaczek, i...

 

 

 

2. Jak dwulatkowi mogła udać się ucieczka? 

3. Okres między opuszczeniem sierocińca, a przygarnięciem musiał być naprawdę krótki, skoro nie wysłano po niego żadnego pościgu.

 

 

 

4. Rozumiem, że jego ojciec tam pracuje.

 

To tyle. Nie, żebym sam był dobry w tworzeniu OC, ale te błędy trzeba wytknąć.

 

1. Sorry, że kazałem się domyślać w tej kwestii. Znaczek zdobył jeżdżąc pociągami z ojcem, naciągając swoje struny głosowe dla "kochających go" pasażerów. Cóż on uważa się za świetnego śpiewaka, inni mają jednak trochę odmienne zdanie. Może ma coś z Trixie?  :begone:

2. Nie wiem jakie są przeliczniki między kucykowymi a ludzkimi latami dlatego wpisałem 2. Jeśli miałbym dać mu nasze, ziemskie lata, miałby około 8. Dzieci w takim wieku są dość cwane :P

3. To nie tak, po prostu pomiąłem ten wątek bo wydawał mi się zbyteczny. Mogę go dopisać jeśli kłuje w oczy

4. Pracuje jako konduktor, czasem przejmuje rolę maszynisty.

 

Dzięki za uwagi, doceniam je   :)

Edytowano przez Puffy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC dość ciekawy. Myślę, że powinieneś zapełnić lukę w jego.

 

Może Puffy po raz kolejny odkryje swój talent do śpiewania?

Puffy przesiaduje całe dnie na dworcu i/lub w domu, czy chodzi też do szkoły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC dość ciekawy. Myślę, że powinieneś zapełnić lukę w jego.

 

Może Puffy po raz kolejny odkryje swój talent do śpiewania?

Puffy przesiaduje całe dnie na dworcu i/lub w domu, czy chodzi też do szkoły?

Do szkoły chodzi, owszem. Jednak zaraz po szkole biegnie na stację, do swojego ojca  :cadancetwi2:

Czy odkryje, to zależy od roleplay'u który prowadzę. Historia nadal się toczy, więc ciężko coś wyrokować na ten moment. Może ktoś go nauczy porządnie śpiewać  :soawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Tak, tak, wiem, post pod postem. Jednakże aktualizacja jest dość spora do mojego OC. Według mnie, wydaje się teraz bardziej kompletny. Zacznijmy może od początku:

 

Pełne imię i nazwisko: Puff Smarts

Imię, pseudonimy: Puffy, Puffs, Puff Puff, Puffles, Ciołek, Kołek, Mądrala

Wiek: 8 lat

Płeć: Ogier

Znaczek: Żarówka, zapisana jak na rysunku technicznym

Obecne miejsce zamieszkania: Bibliotekoksięgarnia w Ponyville / Biblioteka w Little Briddle

Rasa: Kucyk ziemski

Kolorki: Biała sierść lekko wchodząca w szarość, grzywa i ogon w trzech odcieniach fioletach

Zdjęcia:

Spoiler

5Nvx3cB.jpg

EEAuU13.png

sDv72KB.jpg

 

Co mówi znaczek:

Znaczek otrzymał podczas tworzenia swojego pierwszego, prostego urządzenia, którą była lampka wpinana na książkę dla swojego ojca, który narzekał, że ciężko mu się czyta książki wieczorami. Świeczka nie zawsze daje dużo światła a także jest niebezpieczna. Puff stworzył i sprezentował mu malutką lampkę na baterię, którą mógł zawiesić na górny brzeg książki i ze spokojem je czytać. Gdy wręczył mu prezent i zobaczył jak bardzo drobny gest ucieszył jego tatę, na jego boku pojawił się znaczek. 

 

Charakter:

Puffy jest dosłownie przepełniony energią. Zawsze musi gdzieś biec z otwartym pyskiem, niczym pies. Skutkiem tego często są połamane meble, potknięcia, wpadki, rozbite nosy i siniaki. To go jednak nie zraża i dalej gna przed siebie. Często był także przyłapywany i karany za swoją nierozwagę.Jest głupiutki, lecz gdy trzeba, potrafi błysnąć intelektem, powiedzieć coś sensownego i mądrego a za razem sprawnie zarządza z ojcem sklepem w Ponyville.

 

Historia:

 Puffy od początku wychowywał się w domu dla małych źrebaków. Nie pamięta ani swoich rodziców, ani rodziny. Codziennie wmawiano mu, że ten dom jest teraz dla niego rodziną a jego biologiczni rodzice dawno już umarli. On jednak im nie wierzył. Pewnego dnia postanowił uciec i na własne kopyto poszukać informacji o swoich rodzicach. Nie trwało to zbyt długo, gdy do jego małego łepka dotarło, że sama ucieczka to nie wszystko. Bity nie wpadają z nieba do torby a życie nie jest tak łatwe jak się mogłoby wydawać. Puffy był zmuszony do żebrania i grzebania po śmietnikach w poszukiwaniu strawy. Właśnie podczas jednej z takich "wypraw" został nakryty przez kucyka który odmienił mu życie. Początkowo bał się, jednak pozwolił się przygarnąć i nakarmić. Tak powstała więź, która trwa do dziś, Oboje postanowili, że mały przejmie jego nazwisko. Gdy jego nowy tata przyniósł pewnego poranka papiery adopcyjne, znalazł w nich swoje nowe imię: Puff Smarts. Od tej pory, razem podróżowali, przeżywali życie i bawili się jak nigdy. Book Smarts i Puff Smarts razem postanowili założyć Bibliotekoksięgarnię w Ponyville, jednak domem jego ojca nadal pozostawała mała skromna biblioteka w Little Briddle, małym miasteczku nieopodal Kryształowego Królestwa. Jako że sklep który prowadzą razem w Ponyville jest także ich domem, Book Smarts często tęskni za swoim miejscem w małym, cichym miasteczku. Razem podróżują w tamte strony, gdyż Puff do tej pory nie wyzbył się uwielbienia do pociągów. 

Puff nie wierzy w magię kucyków ziemskich, ponieważ uważa, że do tego wymagany jest róg. Nawet gdy owa magia była prezentowana mu dosłownie przed oczami, on, jak uparty osioł, mówił, że kucyk prezentujący ową magię musi być po prostu bardzo silny lub wie, gdzie uderzyć, by skała rozpadła się na kawałki. Nawet nad wyraz szybko rosnące kwiaty uznał za sprawę świetnego nawozu, regularnego podlewania i miłości do roślin.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...