Skocz do zawartości

Quiz Wonderbolts v4


Sosna

Recommended Posts

Witajcie drodzy miłośnicy Wonderbolts!

Właśnie rozpoczyna się 4 edycja kultowego Quizu.

Zasady są niezmienne i obowiązują także w tej edycji.

Dla przypomnienia:

- przy każdym pytaniu podana jest, ile punktów dane pytanie jest warte;

- punkty zdobywa osoba, która jako pierwsza poda prawidłową odpowiedź;

- w każdym poście z pytaniem będzie zawarty spoiler z aktualną punktacją;

- kto zdobędzie najwięcej punktów w tej edycji otrzyma tą oto nagrodę: 56-AwardImgIcon-1376420438.png;

- i uwaga nowa zasada... zwycięzca poprzedniej edycji quizu nie może brać udziału w obecnej. Chodzi o to, żeby dać równe szanse na zdobycie nagrody wszystkim użytkownikom.


Tę edycję Quizu poprowadzi użytkowniczka o nicku: Spring Apricot, wymieniona użytkowniczka... i tylko ona ma pozwolenie na używanie koloru w tym temacie.

Bawcie się dobrze!

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystich ponownie!
Z wielką przyjemnością rozpoczynam nową edycję quizu Wonderbolts - już drugą prowadzoną przeze mnie.

Chciałabym wspomnieć o jeszcze jednej małej zasadzie, której nie wymienił Sosna, mianowicie jeśli ktoś zedytuje swój post (z odpowiedzią) po tym, gdy pojawiły się nowe odpowiedzi jego post zostaje unieważniony.

 

Dobra, dosyć tego gadania, czas na pierwsze pytanie!

Ile było klaczy, a ile ogierów na plakacie Wonderbolts, który Rainbow pokazała Twilight gdy pierwszy raz się spotkały? (2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tergos11 jako pierwszy podał prawidłową odpowiedź (u zacienionych sylwetek wyraźnie widać kształty pyszczków c; ).

Pragnę zaznaczyć, że nie musicie wstawiać odpowiedzi w spoilery (wręcz jest to niewskazane - w końcu pisanie odpowiedzi w spoilerze dłużej zajmuje, a czas ma wielkie znaczenie :P).

 

Aktualny stan punktacji:

Tetgos11 - 2pkt.

 

Jaki był kolor munduru Spitfire w odcinku "Wonderbolts Academy"? (1)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłową odpowiedź podał RexCrusader - punkty wędrują do niego.

 

Aktualny stan punktacji:

Tergos11 - 2pkt.

Sajback Gray - 2 pkt.

RexCrusader - 2 pkt.

Seluna - 1pkt.

Ile razy Wonderbolts pojawiają się w finale 4 sezonu? Bonus: w jakich sytuacjach? (2+1)

 

Edytowano przez Spring Apricot
Sosen służy pomocą :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatarów działu tymczasowo nie ma, poprawna odpowiedź jednak jest, więc RexCrusader dostaje 3 punkty i quiz dzieje się dalej!
Jak zapewne zauważyliście, w roku szkolnym wstawiam pytania "nieco" rzadziej - postaram się te odstępy czasu między nimi trochę zmniejszyć, nie gwarantuję jednak, że mi się uda. Mam nadzieję więc, że nie przeszkadza wam to za bardzo oraz przepraszam za taki stan rzeczy.
 
Aktualny stan punktacji:

RexCrusader - 5 pkt.
Tergos11 - 2pkt.
Sajback Gray - 2 pkt.
Seluna - 1pkt.


 
Kto  zaprasza Rainbow Dash do spędzenia wieczoru z resztą drużyny na Grand Galoping Gala? (2)
(Jakby co udało mi się wreszcie rozpocząć rozmowy na temat spoilerowych problemów e stuffem forum, mam nadzieję, że niedługo się one skończą.)

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tergos11 zdobywa punkt.

 

Ile jeszcze będzie pytań?

Quiz właściwie dopiero się zaczął. zazwyczaj prowadzę quiz około kwarta, zobaczy się jeszcze, jak będzie z tym (jeśli, tak jak w poprzedniej edycji, w pewnym momencie wyłoni się wyraźny lider, którego nikt nie będzie miał szansy przegonić nawet jeśli byłoby jeszcze 10 pytań, to zapewne zakończę quiz nieco wcześniej. Jeśli zaś byłaby sytuacja zażartej rywalizacji i ludzi idących łeb w łeb, quiz może się odrobinę przedłużyć). Generalnie pozostawiam tę kwestię otwartą, jednak jak na razie zakończeniem quizu martwić się nie musicie, jeszcze sporo pytań przed nami c;

Btw. postaram się ograniczyć czas oczekiwania na nowe pytania do 5 dni, mam nadzieję, że nie polegnę w tych staraniach.

 

Aktualny stan punktacji:

RexCrusader - 7 pkt.
Tergos11 - 3pkt.
Sajback Gray - 2 pkt.
Seluna - 1pkt.

 

Jak wyglądał strój Wonderbolts na kwalifikacjach do Equestriańskich Igrzysk? (3)

(Im dokładniejszy opis, tym lepiej!)

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrny strój. Przy kopytach, obiegająca je zygzagowata biała linia z trzema białymi kropkami umieszczonymi nad tylnią częścią kopyta. Rząd białych kropek na piersi i podbrzuszu a także lekko boku. biały kołnierz jako biała obwódka wokół szyi i zapętlona przy piersi gruba biała linia idąca od takowej po boku. (?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...