Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

W opozycji do pogawędek dlaczego Spika lubimy i jaki to super odcinek z nim w roli głównej chcielibyśmy zobaczyć, otwieram wątek, w którym wszyscy ci, którzy za smoczym asystentem Twilight nie przepadają mogą opowiedzieć o tym, dlaczego darzą tę postać szczególną antypatią. Albo umiarkowaną, zależy.

 

Zatem moi drodzy, z jakich powodów NIE lubicie Spika, co Wam się w nim nie podoba i co byście na to poradzili, gdybyście mogli?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jedna z tych postaci, których po prostu nie trawię. W wielu odcinkach jest nie dość, że bezużyteczny to jeszcze bardzo często robi więcej złego, niż dobrego. Jak dla mnie nawet Owlicious jest bardziej inteligentny i rozgarnięty od, ponoć inteligentnego, Spike'a.

W 4 sezonie twórcy zrobili z niego kompletnego kretyna. Niby dziecko/gimbaza, ale jednak bardzo irytuje.

No i denerwuje mnie też jego zalecanie się do Rarity. Sparity to najgorszy ship tego fandomu i nigdy nie powinien powstać, nigdy. 

Według mnie jedyne, na co zasługuje Spike to politowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anekito

Spike teraz to dzieciak. Nie ma większej roli w serialu (nie jest mu to z mojej strony poczytane za coś złego), jak już coś robi, to więcej przeszkadza. Nie jest asertywny, być może to przez jego męską smoczą dumę.

 

Nie mniej, Spike jest wiernym towarzyszem ludzi z friendzone. Och, tak.

Mało tego, jest on bardzo niedoceniany przez wielu!

Jednak ship Spike'a i Rarity byłby... Ludzie przeżyli jakoś Equestria Girls oraz uskrzydloną Twilight.

Są jakieś granice.

 

Owszem, czasem zachowuje się jak idiota i widocznie ma mentalność kolegi z podstawówki, albo pierwszoroczniaka gimnazjalisty.

 

Nie stwierdzam, że go nie lubię. Sympatii też jakiejś szczególnej nie odczuwam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo z roli Pierwszego Podnóżka Jaśnie Twalot zrobili z niego bezużyteczną popierdółkę. No i jest potraktowany nielogicznie. Raz służy jako pomocnik Twilight i jest w tym dobry, ugotować coś umie (vide. Twilight Time), posprzątać, poukładać, a raz o tym wszystkim zapominają i jest kompletną pierdołą (Spike at your service).

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie tyle nie lubię Spike'a co nie lubię tego jak ludzie piszący odcinki marnują jego potencjał. -.-" Zawsze mam wrażenie, że cokolwiek knoci to rzadko jego wina, tylko wymuszone przez "siłę wyższą" pechowe zarządzenie losu. Tak, ZARZĄDZENIE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja powiem, że osoba Spike'a jest bardzo intrygująca; Jest on bardzo ważną postacią, i to nie wepchniętą na siłę(w całokształcie fabularnym), ma on swoje bardzo dobre odcinki, zwłaszcza w pierwszych sezonach. 

I właśnie o to chodzi; Spike został wprowadzony jako nieodłączny element przyboczny Twilight. Nasz mały smok stał się dla mnie jak głos sumienia/osoba-której-można-wszystko-powiedzieć Twi, co jeszcze bardziej zobrazowało jej przemianę w "księżniczkę przyjaźni".

No, a teraz, po tych wszystkich przemianach Spike stał się, trudno mi to mówić, bezużyteczny.

Nie. stop, wróć.

Spike stał się o wieeeele mniej użyteczny w fabule, a że poświęcają mu tyle samo (lub nawet więcej) czasu stał się dla mnie trochę(bardzo) irytujący.

Ship z Rarity pomijam znaczącym milczeniem.

Reasumując: dla mnie Spike jest postacią świetnie napisaną, z rozbudowaną osobowością, ale postacią 2-giego planu, a podczas odcinków ze smokiem na czele czuję się trochę tak jakby wrzucili na scenę średnio-rozgarniętego 12-latka i powiedzieli "improwizuj".

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spike jest jedną z nielicznych postaci, które w strasznie irytują mnie w tym serialu. Po pierwsze, nie za bardzo podoba mi się jego desing, ale to już kwestia gustu, nie mogę stwierdzić, że zrobiony jest beznadziejnie, po prostu jego kształt do mnie mało przemawia, chociaż fakt faktem, wygląda na bardzo małego smoczka, którym przecież jest. Po drugie, twórcy zrobili z niego typowe piąte koło u wozu (w tym przypadku siódme, ale różnicy to żadnej nie robi) przeszkadza, irytuje, wchodzi w paradę, pakuje się w tarapaty. Chociaż na początku muszę przyznać jedno, był całkiem spoko pomocnikiem, potem zrobili z niego taką straszną ciapę. I pewnie dlatego na początku byłam w stosunku do niego neutralna.

Sam motyw platonicznej miłości do Rarity zły nie jest, dzieci na podobnej zasadzie zakochują się w aktorach, celebrytach, piosenkarzach, czy nawet nauczycielach. Jest to więc coś naturalnego, a twórcy nie pójdą o krok dalej, gdyż byłoby to nie logiczne i w pewien sposób propagowałoby pedofilie, a przecież mamuśki z Ameryki czuwają (choć w przypadku pedofilii miałyby racje).

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujmę to tak:

<a hate=on>
- Imię nie pasuje do wyglądu
- Jest bardziej animacją w tle
- Ten "design"
- NIE PRZYNOSI MI ŚNIADANIA DO ŁÓŻKA!!! :octcry:

- Małe kuce rosną szybciej niż on

- Nie ma skrzydeł i nie umie ziać ogniem

- Jak chce coś zrobić od siebie to tylko większy bałagan

</a>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spike daje sobą pomiatać. Ma za małe jaja żeby pokazać kobietą gdzie jest ich miejsce. Nie wolno szanować faceta, którego nawet kobieta traktuje jak murzyna.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię Spike'a, bo czasem mnie irytuje jego dziecięca, naiwna osobowość. Do tego z niego jest, lekko mówiąc, pierdoła. Owszem, raz wykazał się uratowaniem jaja, czasem dobrze poradzi, czy zrobi to, co trzeba, ale on też często przez swoją głupotę i zaślepienie, w które potrafi łatwo wpaść, wywołuje kłopoty. 

Już nie wspominając o odcinku z ostatniego sezonu, gdzie Spike dosłownie został murzynem AJ, bo ta go ocaliła i ten był gotów zrobić najmniejszą pierdołę, nawet przy nie najlepszym traktowaniu. 

Ja rozumiem pomagać w obowiązkach domowych, ale też są pewne granice i czasem mam wrażenie, że Spike to po prostu element układanki gender - Spike jako facet sprząta, usługuje, zaś kucyki jako kobiety, zajmują się swoimi pracami i ratowaniem świata. 

No i jak już to zostało przez kogoś wspomniane - Spike jest nawet dobrą postacią, ale do tła, czy epizodycznej postaci. Mnie samego irytują odcinki poświęcane jemu, bo uważam, że na ich miejsce mógłby być dużo ciekawszy odcinek uzupełniający pewne wątki o kucach, np. odcinek z motywem Pinkameny. 

 

Zaś co do shipu Rarity x Spike - ja zawsze to traktowałem jak moją dziecięcą miłość do kuzynki, bo była ładna. Od takie zabujanie się, liściki, nic groźnego, bo ona i tak dużo starsza ode mnie jest i miała faceta. Z czasem z tego wyrosłem. I mniej-więcej tak samo powinno to wyjść tutaj, bo obstawiam, że różnice wiekowe są spore - nie wiadomo co prawda ile lat miała Twilight w momencie testu, ale na pewno to nie były 2-4, poza tym różnice w osobowości, dojrzałości są po prostu za duże. To jest tak, że z Rarity wyczuwa się kogoś pokroju maturzystki, ze Spike'a dziecko. I wiem, że teraz przesadzę, ale ich ship postawiony na serio przywołuje wrażenie pedofilii w pewnym stopniu, nie wspominając już o barierach gatunkowych. 

Edited by Linds
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz, serial na początku był cholernie feministyczny, dcopiero potem trochę im przeszło, więc w ogólnym zarysie to... racja, tak to wyglądało. Wraz z rozwojem czasu (przypominam, że pierwszy odcinek I sezonu i pierszy IV to rok różnicy) Spike mógłby w końcu troszkę wydorośleć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale on jest od nich co najmniej dwa razy młodszy... i jest na utrzymaniu Twilight lub osoby/instytucji, która utrzymuje Twilight :P To na pewno trochę ogranicza pole manewru :)

Tresowanie kobiet należy zacząć jak najszybciej. Ja zacząłem mając 3 lata. Wtedy dostałem kozackie auto którym woziłem się po dzielnicy. Moja jazda nie kończyła się na wyczerpanym akumulatorku. Miałem ludzi od popychania wozu. W najgorszym wypadku moja najlepsza kumpela (która zazwyczaj jeździła ze mną) wyskakiwała z wozu i pchała (no, może "starała się" jest lepszym określeniem. Ale czego wymagać od rówieśniczki oFVPHz8.png). Nie ma zmiłuj się, na bycie samcem alfa trzeba ciężko pracować już od gówniarza.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię Spajka, bo ta mała fioletowa (lawendowa [szlag - mam wpisany daltonizm w książeczce wojskowej]) menda, dostanie skrzydła i będzie latać, a Scootaloo latać nie potrafi :lyraaxe: (centralnie w Spajka tą siekierą!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, tak, wszyscy nienawidzą Spika... oprócz mnie. Ale i ja paru rzeczy w nim bardzo nie lubię, np. nieporadności i naiwności. Uważam jednak, że nie jest to jego wina. Po prostu autorzy serialu z jakiegoś powodu zauważalnie "na siłę" robią z niego zazdrośnika, durnia, miernotę, albo po prostu piąte koło u wozu. W wielu odcinkach przedstawiany jest właśnie w taki sposób (np. w "Owl's Well That Ends Well/ "Sowa mądra głowa", "Power Ponies"/"Superkucyki", "Spike at Your Service"/"Spike do Usług", "Just for Sidekicks"/"Tylko dla pomocników", "Princess Spike"/"Księżniczka Spike" i innych). A tymczasem Spike potrafi przecież być dalekowzroczny i zaradny (np. w docinku "Lesson Zero"/"Lekcja Zerowa"), odpowiedzialny (np. w odcinku "A Flurry of Emotions"/"Dzień pełen Flurry"), czy pomocny (np. w odcinku "The Crystal Empire"/"Kryształowe Królestwo" albo "The Times They Are a Changeling"/"Przemiana Podmieńca"). Nie jego więc nienawidźcie (ani żadnej innej postaci). Nienawidźcie słabe odcinki z kiepskim scenariuszem.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja do Spika nic nie mam, owszem czasem jego zachowanie bywa irytujące, głupie i nieprzemyślane jak w czwartym odcinku czwartego sezonu. Jednak Spike potrafi być również inny... odpowiedzialny, rozsądny i pomocny, o czym wspomniał już Youkai20 wymieniając między innymi odcinek "Dzień pełen Flurry" czy "Lekcja Zerowa". Smok potrafi również pokazać się od strony osoby, która jest w stanie poświęcić niemal wszystko, co ma dla swojego przyjaciela co pokazał w odcinku "Przemiana Podmieńca" ryzykując całą swoją reputacją dla Thoraxa. Podsumowując... choć Spike często pokazywany jest jako postać, której zachowanie irytuję widzów lub jako zwykłe popychadło Twilight (i takie określenia się słyszy) to jednak całe jego zachowanie wprowadza nieco pozytywnego zamieszania do przygód kucyków, za co na pewno nie powinno się go nienawidzić.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...