Skocz do zawartości

Opowieści z Narnii - Turkish Delight, czarownice i szafy


timber

Recommended Posts

Hej Narnijczycy!

Skoro tu zajrzałeś, oznacza to że wiesz co to Narnia, etc, etc. jesteś Narnijczykiem

Pewnie wielu z was zna cykl „Opowieści z Narnii”, składający się z ośmiu cyklów, opisujących przygody wielu bohaterów. „Opowieści” są również filmem, a właściwie jedynie trzy z ich części, aczkolwiek ciągle są rozwijane.

Postacii w częściach

Opowieści z Narnii tworzy osiem części. „Lew, Czarownica i Stara Szafa” opowiada o przygodach rodzeństwa Pevensie - Edmunda, Łucji, Zuzanny i Piotra, którzy w skutek II Wojny Światowej trafiają do Domu Digory'ego Krike. Przypadkiem odnajdują starą szafę, przez którą przenoszą się do Narnii, magicznej krainy rządzonej przez Białą Czarownicę. W drugiej części („Książę Kaspian”) rodzeństwo wraca do Narnii. W kontynuacji, wracają już jedynie Łucja, Edmund, i, o dziwo ich kuzyn, Eustachy Scrubb. W następnej części spotykamy jedynie Eustachego i jego koleżankę Julię. Dwie kolejne części są kompletnym sequelem z innymi postaciami. Na koniec spotykamy wszystkich, prócz Zuzanny i jesteśmy świadkiem zniszczenia Narnii

UWAGA - WAŻNY SPOILER

Ten na moim avatarze to Skandar, grał Edmunda, najlepszego, najładniejszego i najbardziej epickiego z Pevensie

<3

Edytowano przez Timber Sprawiedliwa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książek nie czytałam więc mogę jedynie wypowiedzieć sie na temat filmów. Cóż..podobają mi się. Nawet bardzo muszę powiedzieć. Dwie części nawet kupiłam sobie na DVD. Trzeciej jakoś tak nie widywałam w sklepach..w sumie dziwne. Chyba przegapiłam premierę, a potem nie było. Może na allegro kiedyś kupię. Się zobaczy. 

 

W każdym razie podoba mi się pomysł na opowieść. Świat strikte fantastyczny, ale z wątkami religijnymi, które nie odrzucają, a wręcz dodają magii całej serii. Na przykład postać Aslana jako Boga. Gdy pojęłam to porównanie byłam nim zachwycona! Następna rzecz to grafika. Piękna. Po prostu piękna. Dla samych widoków i magicznych stworzeń warto obejrzeć wszystkie trzy filmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...