Skocz do zawartości

3d Tempa (może tym razem nikt nie usunie)


Temporal

Recommended Posts

Hejka, jestem Temp i może ktoś mnie jeszcze tu kojarzy. Tworzę grafę 3d, czasami zdarzy się że też jakiegoś poniacza. Jakiś czas temu założyłem tutaj ankietę odnośnie Purple Smart vs Flutterbat. Wygrała oczywiście flutterka, więc w wolnych chwilach od prac komercyjnych tworzę tę postać. Aktualnie prace są na takim etapie:

 

flutterbat_wip2_by_temporal333-d82t96v.j

 

Wcześniejsze moje prace wykonywałem w 3dsmaxie i Vray'u, tym razem zestaw będzie następujący: Blender plus vray. Robiłem tyle podejść do Blendera i zawsze miałem problemy by się przekonać, teraz od wielu miesięcy pracuję w tym sofcie i niewyobrażam sobie powrotu do Maxa. Jak się już pozna blendka, to sama przyjemnośc w nim modelować. Blender posiada wiele wad, ale jeśli chodzi o narzędzia do modelowania, to jest to najlepszy modeler jaki znam.

 

PS. Jak skończę flutterkę, to pierwszy raz w historii upublicznie pliki źródłowe i oddam na niekomercyjne licencji w ręce funów, modderów, animatorów itd. by zalało cały internet.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe komenty. Serio nie musicie aż tak słodzić, na konstruktywną krytykę się nie obrażę. Człowiek sam pewnym błędów nie dostrzega i pomoc z "zewnątrz" często się przydaje. Pamiętam jak modelowałem Derpy i sam z siebie, nie zauważyłem, że na czole ma gigantycznego guza. Dopiero jak ludzie zaczeli mi to wypominać, to poprawiłem. Pamiętam też, że przy Lunie parę osób na tym forum, też pomogła mi poprawić parę błędów. 

 

@Cassidy to nie jest flutterbat, tylko wiewiór... lol :D Co do czasu spędzonego na modelowaniu, to ciężko powiedzieć. Robie to w wolnych chwilach na raty. Raz poświęce pół godzinki, raz z dwie i tak dalej. Ogólnie dużo czasu mi schodzi na poprawianie zawsze jakiś miejsc, bo nigdy nie jestem zadowolony z pierwotnego rezultatu. Nawet jak kształt modelu jest wporzo, to i tak dłubie i poprawiam topologie siatki, by nadawała się bardziej pod animacje. Sam planuje wykorzystać ten model do statycznego rendera, ale jak oddam scene ludziom, to liczę na to, że ktoś wykorzysta to do jakiś animacji, choćby w słynnym już SFM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Final!!!

 

flutterbat_3d_by_temporal333-d89xyvp.jpg

 

flutterbat_wip4_by_temporal333-d89k51c.j

 

Oprogramowanie: 
Blender 2.70a (wiem, wiem, nikt tej wersji nie uzywa ) 
Vray 2.0 standalone 
Photoshop CS3 

Niedlugo udostepnie w sieci pliki zrodlowe modelu i sceny, wiec kazdy amator modowania i innych zabaw bedzie mogl sie pobawic. Model nie jest stworzony pod jakiekolwiek wyznaczniki game artu, ale jak komus bedzie sie chcialo, to zawsze bedzie mogl zooptymilizowac model, wypalic detal na normal mapy itd. 

PS. Model jest zriggowany. Nie jest to nic zaawansowanego, ale na starcie mozna juz bawic sie w animowanie.

  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

BUMP

 

I have something for modders and animators: http://www.mediafire.com/download/86vcq3tjpo10dnt/Flutterbat_by_temporal333.7z

 

img-3396324-1-flutterbat_3d_downloadable




This file has been released by Temporal333 under the following license:
Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0)
http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/

This scene contains:
   - model of Flutterbat
   - textures (color map)
   - simple rig (FK body, IK Hair and Tail)
   - skinned character
   - 1 pose in PoseLibary
   
   
   
Layer1 - Geometry
Layer 11 - Control Bones
Layer 12 - Deform Bones


This scene doesn't includes:
    - fix shape keys
    - face shape keys
    - advance setup of renderer and material (originally scene was created for vray rendering)
    
    
MY LITTLE PONY IS OWNED BY HASBRO

 

PS. Troche copypasta, ale nie chcialo mi sie tego samego pisac od nowa w naszym jezyku :P

Edytowano przez Temporal
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 5 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...