Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja XII "Nightmare Night"


Dolar84

Recommended Posts

Miła wiadomość - całkiem szybko udało nam się uporać z wszystkimi opowiadaniami i jesteśmy gotowi do ogłoszenia wyników. Tym razem wysłaliście nam 16 prac, o łącznej wartości powyżej 15 000 słów i co miło mi powiedzieć, reprezentowały one zwykle wysoki poziom. Przejdźmy jednak do meritum:

 

I miejsce zdobywa Johnny z opowiadaniem "Lanternjack"

II miejsce zdobywa Poulsen z opowiadaniem "Ciemny Romans Pełen Smutku"

III miejsce zdobywa Advilion z opowiadaniem "Gdy Śmierć puka do twych drzwi"

 

Serdecznie gratulujemy zdobywcom trzech pierwszych miejsc, jak również wszystkim pozostałym uczestnikom. Naturalnie do każdego z opowiadań przygotowaliśmy stosowne mini recenzje, które można poznać tutaj: Recenzje Hoffmana. Recenzje Dolara84.

 

Tym akcentem kończymy XII edycję Konkursu Literackiego i już zapraszamy na kolejną, która zostanie ogłoszona za jakiś, bliżej niesprecyzowany czas.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów nic. Mówi się trudno i trzeba wyciągnąć wnioski. Fajnie, że wyniki pokazały się tak szybko.

 

Zwycięzcom gratuluję :fluttershy4:

 

Osobiście najbardziej podobały mi się fiki Made i Adviliona - wisicie mi przeponę :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne opinie na temat mojego fica. Spodziewałem si ę raczej tekstów w stylu, nudne, proste i do bólu przewidywalne, bez polotu. A tu proszę, nie było aż tak źle. Może następnym razem będzie już miejsce na podium, kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... To gratulacje dla zwycięzców i czekamy na kolejną edycję :rdblink:

PS dla Hoffmana:

Czemu dałem tag Slice of Life? Cóż... W moim mniemaniu oznacza on "tak jak w odcinku serialowym", a że uznałem, że to coś (bo inaczej mojego fanfika nie określę) się w to wpasowuje... To uznałem ten tag za adekwatny. Ponadto, rozumiany jako "życie codzienne" pasuje (IMO) do kwestii tradycji - a za takową uznałem Nightmare Night.

Przyznaję, nigdy nie byłem dobry w tagach i zawsze mam z nimi dylematy. Będę musiał sobie znalezć od tego człowieka :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za krytykę. Następnym razem postaram się żeby było znacznie lepiej. Co do błędów typu literówki, to normalnie mam niewolnika osobę od poprawiania tekstów, ależ że była to praca na konkurs to uznałam, iż zaprzątanie jego do pracy byłoby nie fair. 

Pozostaje tylko starać się bardziej i nie pisać całości w noc przed datą końcową.

 

I gratulacje dla zwycięzców!

Edytowano przez Gray Picture
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdziwienie - mistrzyni fanfikcji wszelakiej nie ma na podium. Drugie zdziwienie - znajdujący się tam mój nick. To teraz trzeba przeczytać dzieła reszty konkurencji. Z tych co przeczytałem, najbardziej podobało się mi opowiadanie Foleya. I zgadzam się z Hoffmanem, tag „comedy" byłby idealny.

 

Wiem, mieszanie czasu przeszłego z teraźniejszym jest moją piętą achillesową. No, ale jak na fika napisanego w dwie godziny, nie poszło mi źle.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię być nieoryginalny, ale cóż - tym razem nie mogę inaczej:

shocked_moriarty.gif

Naprawdę nie spodziewałem się takiego rezultatu... Jesteście absolutnie pewni, że nie namieszaliście?

Nie zmienia to jednak faktu, że jestem wdzięczny za takie wyróżnienie a także szczerze gratuluję pozostałym zwycięzcom. Chyba zaczynam nabierać wprawy w pisaniu skoro tematyka którą pierwszy raz wziąłem na warsztat tak dobrze trafiła w gusta jury.

A gdyby tak pisać więcej...

Edytowano przez Johnny
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, Johnny, pisz "Ścieżki...", niezaspokojone kobiety czekają.

 

Serdecznie gratuluję zwycięzcom, podium obsadzone bardzo prawidłowo ^^. Z wygranych czytałam tylko opowiadanie Adviliona - swoją drogą, genialne, uważam tak samo jak Cahan, na końcu zaczęłam się śmiać jak głupia, doskonałe nawiązanie! - ale widzę, że trzeba to prędko nadrobić.

 

Przegrać z wami to był zaszczyt, panowie.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcom. Liczyłem się z tym, że moje opko zostanie uznane za średniaka. Zsumowane końcowe noty od recenzentów dają taki przekrój:
 

1. Johnny                    10 + 10 = 20

2. Poulsen                 9,7 + 10 = 19,7

3. Advilion                    9 + 10 = 19

4. Cahan                        9 + 9 = 18

4. Madeleine                  9 + 9 = 18

6. Arkane Whisper      8,8 + 9 = 17,8

7. Nightmare Sun        8,7 + 8 = 16,7
8. M.a.b.                        7 + 9 = 16

9. Scootaller               6,3 + 9 = 15,3

9. SPIDIvonMARDER  7,3 + 8 = 15,3

9. THEKOSZMAR77    7,3 + 8 = 15,3
12. Foley                        9 + 5 = 14
13. Bodzio                   6,5 + 7 = 13,5

14. Sakitta                   8,8 + 4 = 12,4

15. OneTwo                 5,3 + 6 = 11,3

16. Gray Picture          4,8 + 4 = 8,8
17. Rex Crusader        1,3 + 3 = 4,3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, Johnny, pisz "Ścieżki...", niezaspokojone kobiety czekają.

I to się nazywa motywacja! "Ścieżki będą kiedy będą... a będą, mam wielką nadzieję, przed dwudziestym - zprężę wszystkie siły by wyrobić się w następnym tygodniu, ale nic nie obiecuję i jednocześnie ślę przeprosiny że wystawiam cierpliwość co poniektórych na próbę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jednocześnie ślę przeprosiny że wystawiam cierpliwość co poniektórych na próbę

 

Ano wystawiasz, wystawiasz, jednak sądzę, że wszyscy jesteśmy gotowi poczekać i Cię nie popędzać za bardzo - jakość jest wszak najważniejsza :D Te opisy.... jaram się jak Kartagina :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy; łap w nagrodę :muffin: i coś do przepicia :cydr:  :D

"Lanternjack" był moim osobistym faworytem tego konkursu i liczyłem właśnie na to, iż wygra :)

Klimaty Lovecrafta rządzą. Jeśli można, to poproszę o więcej tego typu opowiadań i dłuższe.

No i wielkie brawa dla pozostałych zwycięzców :)

Ten tekst o CV Lyry, powalił mnie na ziemię i przez dobrą chwilę nie pozwolił się pozbierać :D

A co do mojego, niezbyt oryginalnego opowiadania, to podobno każdy fan Luny musi choć jedno dzieło poświęcić temu tematowi; tak więc, ja już mam ten obowiązek za sobą :lunathink:

Natomiast zaobserwowałem duży postęp w ocenie mojego opowiadania, w porównaniu z poprzednim konkursowym, więc pozostaje jedynie się cieszyć. Czegóż więcej chcieć od wysokiej noty recenzentów... chyba tylko zwycięstwa :D

 

Aha. Co do składni zdań, to nawet moja promotorka mówiła mi, że mam dziwaczny szyk tychże. Ale ja tego nie dostrzegam. Od zawsze mówiłem oraz pisałem swoją własną składnią, więc dostrzec tego typu błędy z mojej strony jest praktycznie niemożliwe :grumpytwi:

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuki teatralnej mi zachciało... poczekajcie, mam jeszcze ,,lepszy" pomysł na opowiadanie w oryginalnej formie, ale jeśli tag nie będzie pasować, przerzucę jego realizację na później (a jaki to pomysł, zaskoczę).

 

Do zobaczenia w następnej edycji, i widzę was tam wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...