Skocz do zawartości

Kedalskość pucyków, czyli czy nie znudziły Ci się poni poni


Kruczek

Ankieta miszcza  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie jest twoje podejście do serialowych kucyków/ogólnie całego serialu

    • Kucyki 4 evah, dawniej, teraz i na zawsze. One są takie cudowne :3
      48
    • Oglądam, kuce nadal są fajne. Ale nie jaram się nimi jak heretycy na stosie
      98
    • Oglądam kuce, powoli zaczynają mi się nudzić.
      5
    • Oglądam kuce, zmusza mnie do tego sąsiad brony z przerośniętą brodą, brzuchem i dwustrzałową bronią z mountain dew
      6
    • Przestałem oglądać kuce, jakoś nie mam już na to ochoty
      14
    • Nie oglądam kucy już od dawna, strasznie to przereklamowane
      1
    • Puce są kedalskie
      8
    • Przykro mi, nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, jestem Xenomorphem (Odpowiedź inna, koniecznie podać w temacie)
      5


Recommended Posts

Temat iście diabelsko ważny i przemyślany.
Ile osób na forume przestało odczuwać jakąś sympatię do kucyków, a ile nadal tkwi w cukierkowym, baleronowym nałogu. 
Wiem że jest tu troszkę osób, które już nie oglądają kucy i pozostają na forum z przyzwyczajenia.
No to tam na górze macie ankietę czy cuś, nie wiem czy taki temat był i czy WYŻSZE OSOBY na forume go zaakceptują, zamiast wpaść z flamethrowerem, ale póki stoi piszcie, pozdrawiam.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja oglądam kolejne sezony, chociaż są zdecydowanie słabsze od tych przez które wciągnąłem się w fandom.

 

Ja z kolei uważam, że w zasadzie tylko trzeci tak obniżył loty, co też było spowodowane dziwnym okrojeniem sezonu o połowę i natłokiem wątków w Magical Mystery Cure :P Plus dowalili jakże obrazoburczą Twalot alikorna xd S4 był całkiem fajny. Nie jest to może fanatyzm z moich początków w fandomie, acz wciąż lubię pooglądać sobie xd No, tylko to oczekiwanie... Hurr durr... czemu aż tyle czasu musimy czekać ;-;

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię pedalskie koniki. Są urocze i kocham się w ich aktorkach głosowych :D. No i podoba mi się kreska, lubię piosenki. A z sezonu na sezon jest coraz lepiej - one są takie urocze, kiedy się biją.

Jednak zdecydowanie wolę fandom - dojrzalsze i mroczniejsze opowiadania, ładne arty oraz pogadać z niektórymi bronies.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Also Draq... Rozumiem twój żal na userów, którzy na ciebie wjeżdżają jako inkwizytora, jednakże nie sądzę aby ten konkretny temat dotyczył akurat słuszności (lub nie) wszelakich warnów zachowania userów odnośnie inkwizycji, czy konkretnego inkwizytora. To jest temat o znudzeniu (bądź nie) serialem o kolorowych osiołkach. Więc proponuję się tego trzymać tak dla pewności :P. A propos tematu... Serial mi się nie znudził i nadal fajnie się go ogląda tylko czekanie na kolejny sezon przypomina mi czekanie na kolejny sezon Doctora Who :v

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?

Gdyby serial mi się znudził, to raczej nie przynależałbym do fandomu. Wszyscy powiedzą - NO ALE LUDZIE ≠ KEDALSKIE PUCE; PRZECIEŻ WIĘKSZOŚĆ STAROPONIAKÓW JUŻ NAWET SERIALU NIE OGLĄDAŁA PO ŚLUBIE KREDENS, FANDOM I TAK UPADNIE POMIMO TEGO, ŻE UPADAŁ OD 2011 ROKU I PUCYKI ZGINOOO!!!111ONEONE

Nie ukrywam, że ludzie sprawili, że do chwili obecnej nadal siedzę w tym szaleństwie. Wiem, że pisałem kiedyś, że gdyby nie ludzie, to z fandomem nie miałbym nic wspólnego i to od dawna. Tak samo nie miałbym nic wspólnego z fandomem gdyby nie serial. Bo w to MLP mnie motywuje dodatkowo do działalności w fandomie. Serial nie znudził mi się do chwili obecnej. Nawet pomimo słabszego trzeciego sezonu, kontrowersyjnej decyzji (początkowo) o zrobieniu z Twilight alikorna i emisji kiepsko rokującego (też początkowo) Equestria Girls (policzcie sobie ile razy fandom wtedy upadał :rainderp: ). Były wzloty i upadki. Ale serial uwielbiam. Dla mnie jest to nadal świetna odskocznia od szarego świata, który mnie otacza. Odpoczynek od obowiązków dni codziennych. Tak, nadal mi się zdarza obejrzeć jakiś odcinek :x . Czuję, że raczej nieprędko zmieni się moja opinia o serialu. Widziałem mnóstwo ludzi, którzy mieli to słynne I'M LEAVING THE FANDOM. Nie zamierzam opuszczać ani fandomu, ani nie czuję, by serial mnie w pewnym czasie znudził. Za fajni ludzie i za fajny serial. Oznacza to tylko jedno - puce mnie się nie znudziły, zaś to szaleństwo pod nazwą "bycie bronym i oglądanie bajki dla trzyletnich dziewczynek" będzie trwało i to pewnie jeszcze parę ładnych lat :v

Edytowano przez Imesh
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem leniwy więc sam siebie zacytuję z innego tematu :P


Najpierw było takie ,,łaał'' po samym obejrzeniu dwóch sezonów serialu (bo trzeciego jeszcze nie było). Jakie to fajne, mimo całej ,,cukierkowości'' itd.

Później było drugie ,,łaał'' jak odkryłem fandom i jakie cuda ludzie potrafili zrobić w tym uniwersum. A dodatkowo ilu ciekawych ludzi poznałem, których mam w tej chwili w znajomych na skypie.

I trzecie ,,łaał'' gdy założyłem kanał na YT i gdy zdobyłem niewielkie ale jednak stałe grono widzów którzy doceniali to co robię.

Ale jednak czas mijał i jednak kolejne sezony już mnie tak bardzo nie wciągały (mimo że czwarty uważam i tak za najlepszy)

Dodatkowo prawie wszyscy znajomi przestali się tym serialem interesować, i skończyli jego oglądanie na sezonie trzecim co także zmniejszało zainteresowanie także z mojej strony.

I tak naprawdę ten mój kanał jest jedyną rzeczą która mnie jeszcze mocno trzyma w fandomie, by widzieć co moi znajomi którzy jeszcze tam działają robią, lub wyszukiwać jakiś ciekawszych animacji. Ale czuję że jeśli skończą mi się pomysły na niego i go zamknę go to i fandomem przestanę się całkiem interesować.

Więc na razie serial mi się jeszcze nie znudził, tak samo jak fandom, ale wszystko jest pewnie kwestią czasu. I w sumie też kwestią jaki poziom będą mieć kolejne sezony jak i to jak będzie się rozwijać działalność fandomowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Mi koniki znudziły się już dość dawno, a 'foreveh' skończyłam z nimi też pewien czas temu, ponieważ zainicjowaniem totalnego końca była zmiana nazwy na Elfka z Amanu. Teraz są tylko elfy, ale na forumie zostałam... bo tak? Przyzwyczajenie i przywiązanie, szczególnie do niektórych osób.

Edytowano przez Elfka z Amanu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem xenomorphem więc ten tego... Ogólnie nie oglądam MLP: FiM, powiem więcej! nie obejrzałem ani jednego pełnego sezonu, w mojej opinii serial jest po prostu średni. Ale czy patajające hucyki, walące z rogu plus dziesięć mi się znudziły? nie, a dla czemu? A no odpowiedź jest skomplikowana w swej prostocie, po pierwsze jest to miła "odskocznia" oferująca rozmaite możliwości dajmy na to twórcze, to raz. Dwa... ludzie i szeroko pojęty fandom tak, właśnie tak. Sam serial jest taki sobie a mimo to całość nie nudzi właśnie ze względu na fandom i ludzi którzy go tworzą. Czy kuce są kedalskie? zdecydowane i stanowcze nie. Ogólnie jeśli to działa... to niech działa dalej, kręci się gra i buczy tak długo jak da radę, no chyba że koniec serialu będzie oznaczał koniec fandomu wtedy będzie problem. Nie kuce mi sięnie znudziły i nie zanosi się na to, BUM!

Edytowano przez Alder
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie o istnieniu kuców poinformował kumpel, który mnie spamował artami. Ale tak naprawdę w samej kreskówce nigdy się nie zakochałem, a wciągnęły mnie fanfiki :P

Teraz oglądam tylko te spośród nowych odcinków, które dostają dobre noty. Z pozostałych czytam sobie opisy na wikipedii, żeby znać kanon i nie rozjechać się z nim w fanfikach.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dojrzalsze i mroczniejsze opowiadania

Gore Gore Clop :pbat:


ładne arty

Clop Clop Gore :pbft:

 

@thema

Jedyny cały odcinek który obejrzałem to ten numero 1, ale to dlatego że myślałem że mlp to jakaś pochodna władców much :pbrt:

A forumy o kucykach odwiedzam dlatego iż są tam śmieszne ludziiki, które by nerkę oddały za przespanie się z fluttershy :pbpt:

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż powiem sczerze mi się poni raczej nigdy mi się nie znudzą, wynika to chyba z tego że zacząlem oglądać kucyki od skończylem 8 rok życia czyli zanim oglądanie ich stało się modne. Miale oczywsiscie okreś G3,5 podczas którego przestałem się tym jarać, ale G4 znowu obudziła we mnie Poniaka i  nasila się to coraz baerdziej (kolega zaczna mnie nazywać fanatykiem i chba coś w tym jest, bo coraz baerdzej chce jakiś kucykowy gadżet [najliepeij :luna: lub :fluttershy:: do :hug:])

Edytowano przez Schizo Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra kreskówka, choć nie powiem że lepsza niż wiele innych i nadal z chęcią będę oglądać nowe odcinki. Ta pastelkowość i niewinność przypomina mi stan mojego umysłu tak do... 12 roku życia. ^^" Poza tym czasem to daje mi fajny i lekki temat do to rozmòw z moim kochanym bronym. ;) Kreskówka wyszła akurat gdy narzekałam, że wszędzie tylko walą sie po pyskach i gdybym miała dzieci to nie byłoby jednej kreskówki którą z czystym sumieniem pozwoliłabym im oglądać. MLP jest dokładnie tym czego brakowało telewizji. :) Fandom ma dla mnie głównie doobre arty do zaoferowania, dobre gierki flash i może moooże być źródłem znajomości. Chociaż polski fandom jest dla mnie- jak na razie- najbardziej zgorzkniały i rozczarowujący. Do forum dołączyłam tylko by mieć możliwość dyskutowania w offtopie (głównie) i nie miałabym sentymentów przed opuszczeniem go. Forma i przesłania w MLP zdają sie być uniwersalne, dla każdej osoby i każdego wieku. Ludzie nie sąi potrzebni aby to docenić. :)

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Gdyby to wszystko mi się znudziło, wróciłbym do tego. co było wcześniej, czyli tego co jest teraz xD Lubię tą kreskówkę, sam się sobie dziwię, ale zepchnęła ona na drugie miejsce Futuramę. Zakończą na V sezonie? Niech im będzie, ale nie oznacza to, że wyrzucę uniwersum MLP: FiM do kosza. Znudzę się? To nie powietrze...

 

I jeszcze jedno - każde "zauroczenie" przemija. Prawdziwa miłość pozostaje (Gwiezdne Wojny, Park Jurajski, Gorączka, Leon Zawodowiec, dawny trance itp. ) Czy MLP trafi ną listę? Pożyjemy, zobaczymy. Póki co, zauroczenie trwa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam na razie to kręci. Co będzie dalej zobaczymy. Obecnie czekam na piąty sezon, bywam na meetach, nie tylko w okolicy. Z drugiej strony łatwo mi mowić, bo mam dopiero(?) roczny staż w kucykach. Jest to jakiś tam fragment życia, do tego osoby poznane przez kucyki. Czy będą to znajomości na dłużej czas pokaże. Na razie jakoś się to kręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywą czasu zmienia się punkt widzenia. Dorastają wszyscy, uczymy się przez całe życie. I tak samo jest z kucykami. Nikt nie będzie w tym siedział wiecznie. Nie można oglądać serialu przez, dajmy na to dziesięć lat. To się robi nudne, monotonne. Ale niektóre rzeczy pozostaną.

Nie sądzę żeby po zakończeniu kreskówki odbyło się szybkie "Cześć fandomie, pa, pa!". Nie można od razu zerwać z przezwyczajeniem bądź nałogiem. To trwa długo. A na pewno zostaną odłamy, które będą tworzyć fanfiki, fanarty i wiele innych rzeczy. Po prostu związek z uniwersum jest mocny.

Ale wszystko ma swój początek i koniec. Nic nie trwa wiecznie. Nie zostaniemy w tym do końca życia.

Skoro jednak siedzimy w fandomie, to znaczy że nic się nie rozpada.

A jeśli chodzi o moje pojmowanie tematu - nie tak dawno myślałam, że wraz z brakiem kucyków runie moje życie i zainteresowania. Szybko wyszłam z tego przedziwnego stanu. Bardzo lubię wygląd kuców, więc je rysuję i się uczę rysować. Uwielbiam pisać i czytać, więc fanfiki dają mi poczucie spełnienia. Ale porywają mnie też inne rzeczy.

Spójrzmy na Świat Dysku. Terry Pratchett jest wyniszczany przez chorobę i niedługo odejdzie z tego świata. Jednak, fandom tej serii, który przynajmniej w Polsce jest mały nie histeryzuje. Na rozmaitych forach poświęconych Dyskowi nie robią tragedi z tego powodu. Oczywiście wielką stratą dla ich wszystkich będzie śmierć autora, ale na chwilę obecną nie płaczą. A po niej nadejdzie chwila, kiedy i u nich rozwinie się przemysł fanfikowy.

Tak więc, nawet kiedy kucyki by zostały zakończone, nie będę rozpaczać.

Edytowano przez Discordia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdybym odkrył kuce 5 lat temu, gdy spędzałem więcej czasu na forumowych dyskusjach, pewnie i w to byłbym bardziej zaangażowany aż do obecnego czasu, i gdybym nie znał siebie, pomyślałbym, że mlp mi się znudziło, a to po prostu internet już tak nie zaskakuje jak kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na 5 sezon, jeśli będzie słaby (4 mi się nie podobał oprócz naprawdę paru odcinków), to pewnie przestanę w ogóle to oglądać. Za to w fandomie mocno trzymają mnie fiki i cała reszta kucowego stuffu wyprodukowana przez Bronies :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kucyki znudziły mi się już dość dawno. Wszystko z racji tego, że poziom serialu pogarsza się od pewnego momentu 2. sezonu. 

Nawet w fandomie nie za bardzo chce mi się siedzieć, bo postanowiłem w końcu ogarnąć swoje życie, żyć życiem normalnym, a nie tak jak większość fandomu, która ogranicza się tylko do wygodnego kącika czterech ścian plus fandom. 

A jednak wciąż tu jestem. 

Czemu?

 

Dla lol contentu z ludzi. Chamskie, ale prawdziwe. Polubiłem hejtowanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie rozumiem do dziś i nigdy nie zrozumiem,co ma pedalstwo do kucyków   pytam się? co to ma do poniaczy

tak BTW nie wiem czy kiedykolwiek mi się to znudzi już sobie wyobrażam mnie oglądającego 35 sezon w wieku 50 lat,o ile będzie coś takiego jak 35 sezon...

chyba sięgnąłem za daleko z tymi sezonami :G

Edytowano przez Rapid
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...