Skocz do zawartości

Zażalenia na moderację.


Bester

Recommended Posts

A więc, temat ten powstał w wyniku rozmów na SB, dotyczących moderacji i zarzutów wobec niej.

Przeniesiono posty z innego wątku, by nie zaśmiecać dyskusji o innej tematyce.

 

nie wiem czy taki temat był i czy WYŻSZE OSOBY na forume go zaakceptują, zamiast wpaść z flamethrowerem, ale póki stoi piszcie, pozdrawiam.

Właściwie to już nie dziwi mnie brak szacunku wobec mojej osoby. Możemy się zamienić, jeśli to WY wiecie jak powinienem wykonywać swoją robotę, jeśli to WY "czytacie we mnie jak w otwartej książce z pustymi stronami", czy jak to tam było, gdzie któryś udawał wielkiego psychologa. Jest nabór, zgłoście się, udowodnijcie WYŻSZYM, że nie znają się na swojej robocie.

 

Umiecie tylko krytykować, ale wpaść na pomysł, żeby założyć temat z zastrzeżeniami i konkretnymi zarzutami to już nie umiecie. Nie umiecie też napisać PW do modka i spytać "Panie, no ale jak, takie warny? Weź mnie pan oświeć, bo chyba się pan zagalopowałeś". To nieeee, lepiej bóldupczyć na SB i przysrać się do każdego warna, nie? Wygodniej, co? Ale co ja się tam znam, jestem tylko drakłesem, "wyższym", książką z pustymi stronami, w której czytacie jak chcecie.

 

Wielcy moderatorzy swoich działów. Ciekaw jestem jak by wam się podobało w moderacji, gdzie z jednej strony dopierdalał się Tarr a z drugiej gównem rzucali userzy. I weź chciej tu coś robić dla porządku na forum.

 

 

Co do samego tematu. Tytuł trochę dziwny, ale niech już będzie. Ja oglądam kolejne sezony, chociaż są zdecydowanie słabsze od tych przez które wciągnąłem się w fandom.

Edytowano przez Draques
  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc chciałbym zgłosić zażalenie na moim zdaniem niesłusznego bana dla użytkownika Krzysiek000. Po rozpoznaniu tejże sprawy związanej z rzekomym propagowaniu nazizmu przez wyżej wymienionego użytkownika. Otóż twierdzę, iż przedstawienie postaci historycznych nawet w pełnym umundurowaniu hitlerowskim razem z symbolami tegoż ustroju w sponifikowanej wersji, nie jest w żadnym stopniu propagowaniem nazizmu, przynajmniej według mnie. Za propagowanie nazizmu i innych zakazanych ustrojów uważam wychwalanie i mówienie o wyższości tegoż zakazanego ustroju nad wszystkimi innymi oraz rzucanie tekstami typu "Hitler robił dobrze paląc żdów/gejów/dewiantów, powinien wrócić i zrobić porządek ze wszelkiej maści dewaintami", czy "Żydzi do gazu Hitler dobrze robił" (to tylko przykłady proszę nie karać :v). Chyba, że się mylę to w takim razie proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Tyle. Dziękuję i pozdrawiam.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za abominacja? Przypominam że od zażaleń jest Cygnus Wniosków i Zażaleń, co pewnie można wykminić po nazwie.

Jest, jest. Ten temat powstał, żeby usernia w końcu mogła pożalić się na moderację, gdzieś indziej niż tylko na SB. Jako, że przez ostatnie dni, wszelaki płacz nasilił się, a nikt z nich nie wpadł na pomysł by wyklarować swoje żale, założyłem ten temat. Ponadto, posty są przeniesione z innego wątku w którym rozwinęła się powyższa dyskusja.

 

Według mnie, niech ten temat sobie zostanie, będzie się tyczył moderki i może w końcu ktoś wysili się na coś więcej niż durne pierdzielenie na SB o tym jaka to inkwizycja jest zua, niedobra, i zaproponuje jakieś rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, jak tak to stawiasz to mnie przekonałeś, ale musisz przyznać że miałem trochę racji, na przykład teraz, do a friendship is magic roll i proszę mnie tu hugnąć, coby ukazać że Inkwizycja też ma serduszko :C
:hug:
Możesz edytowac posta ale proszę o huga :c

[Edit] 
W celu dalszych konwersacji przejdziemy na PW, mam jeszcze coś do powiedzenia na temat kółek wzajemnej adoracji :wow:

Lubię edytować posty :3

 

I trzym huga: :hug4:
~Draques
 

Edytowano przez śnieg po pachy a my w żyto
Bo mogę :v Bo dałem huga.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sami widzicie co stało się ze Spro.

Akurat Sprom był swego rodzaju "modem idealnym", że tak to ujmę. Oczywiście, do idealnych nie należał, ale był w porządku. Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek na niego narzekał. Najważniejsze, że nie przesadził ze sztywnością - kiedy należało wypalić, wypalał, kiedy należało się zaśmiać, śmiał się. Cała filozofia :v. Sytuacja, za którą wyleciał... Na sam widok screena z tym ogłoszeniem parsknąłem głośno śmiechem. A życie mnie nauczyło, że niezbyt różnie się od innych ludzi, więc mogę się założyć, że tak samo parsknęło 3/4 forum. No, ale zgłoszenie od Neona poszło, więc tu nie ma co się kłócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Akurat Sprom był swego rodzaju "modem idealnym", że tak to ujmę. Oczywiście, do idealnych nie należał, ale był w porządku. Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek na niego narzekał. Najważniejsze, że nie przesadził ze sztywnością - kiedy należało wypalić, wypalał, kiedy należało się zaśmiać, śmiał się. Cała filozofia . Sytuacja, za którą wyleciał... Na sam widok screena z tym ogłoszeniem parsknąłem głośno śmiechem. A życie mnie nauczyło, że niezbyt różnie się od innych ludzi, więc mogę się założyć, że tak samo parsknęło 3/4 forum. No, ale zgłoszenie od Neona poszło, więc tu nie ma co się kłócić.

Popieram, zawsze przyjmował zgłoszenia i zawsze odpowiadał na wszelakie pytania. Pomagał też, gdy ktoś miał jakiś problem. Szkoda, że tak od razu dostał wylot, a nie np 80% warna i ostrzeżenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


BiP, akurat teraz panuje zasada, że kiedy osoba z ekipy dobije 100%, to traci kolor, ale nie otrzymuje bana. Doliczmy jeszcze to, że kolorowi dostają podwójnie po łbie, ponieważ mają dawać przykład, więc niestety…

Hmm, nawet nie wiedziałem o tym, myślałem że jest jak dawniej...

a czasami zwykła rozmowa wystarczy, aby wszystko załatwić,

Tu się zgodzę, gdy dostałem pierwszego warna <pozrdo Hell>, to wystarczył jeden post z wyjaśnieniem na PW i procent zmniejszony został o 3/4, bez problemu, bez hejtu, bez jakieś wrogości, jeden zwykły post i po sprawie... Późniejsze warny, między innymi od nowego WA i byłego moda, również zostały załatwione na PW, bez rzucania kałem po ścianach, dlatego zanim zaczniecie pisać skargi na moda, to ułóżcie sobie linię obrony i przedstawcie wszystkie argumenty na PW, często udaje się zlikwidować warna, lub zdecydowanie go zmniejszyć. A jak taki mod, zobaczy kupę hejtu na SB, czy PW, albo w jakimś temacie ze skargami, to zazwyczaj tracicie możliwość dogadania się...  Zatem nie wiem jak Wy, ale ja jeszcze nigdy źle nie wyszedłem na próbie kontaktu poprzez PW...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szkoda, że tak od razu dostał wylot, a nie np 80% warna i ostrzeżenie...

 


BiP, akurat teraz panuje zasada, że kiedy osoba z ekipy dobije 100%, to traci kolor, ale nie otrzymuje bana.

 

Pozwolę sobie uściślić - w przypadku gdy kolorowy dobije do 100% to jest wybór - albo otrzymuje miesiąc odpoczynku albo traci kolor. Wszystko zależy od okoliczności. Przy tym zgłoszeniu reszta moderatorów zdecydowała, iż należała się mocniejsza kara. I dodam jeszcze, iż była to decyzja jednomyślna. Sprom był jeszcze wtedy na konferencji i widział zdanie poszczególnych moderatorów - nic nie było przeprowadzone za jego plecami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden który umiał napisać co mu leży na wątrobie względem moderacji.

 

W zasadzie, masz sporo racji, Irwin. Nie widzę dla siebie sposobu na kontrę, zatem mogę powiedzieć tyle, że postaram się nieco wyluzować. Nie powiedziałbym, że mam jakiś kij od szczotki w dupsku, jednak postaram się bardziej elastycznie stosować regulamin. Wydawało mi się, że już to robię, ale powyższy post przekonał mnie, że może faktycznie tak do końca nie miałem z tym racji.

 

Niech będzie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ważne pytanie: Czemu wszyscy cisną na modów?

Moim zdaniem moderatorzy są spoko, bo wykonują ultra niewdzięczną fuchę. Są jak policja, prawie nikt ich nie lubi, ale są potrzebni.

Ja twierdze, że mod powinien być poważny i zdyscyplinowany i podoba mi się zachowanie naszej kochanej inkwizycji.

High Five Inkwizycjo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie alternatywy - dawajcie spróbujemy, będzie śmiesznie.

 

1. Przez powiedzmy 2 miesiące będziemy mieli kompletnie wywalone na regulamin. Niech się dzieje co się chce, a jeśli forum nie padnie, to się zobaczy.

 

2. Wyp<buysomeapples>dolmy wszystkie tematy nie związane z MLP - skoro to forum o MLP to niech sobie będzie o MLP, wszystko nie związane z MLP niech ląduje gdziekolwiek indziej ale nie u nas. Cel? Będzie śmiesznie(na początek) a jeśli forum nie padnie, to się zobaczy.

 

WY jak to określił Irwin(kimkolwiek są ci WY, dont know = dont care), nie macie nas lubić. Możecie mieć nas gdzieś, możecie mówić co sobie tam chcecie.

Ale rzeczowo i w zakresie regulaminu który - przypomnę wam, zaakceptowaliście?

Mam gdzieś pieprzenie hipokrytów, nie pasuje, idźcie sobie szukać innego forum, albo załóżcie własne - co, przecież nikt nie broni. Moderujcie sobie tam(albo i nie moderujcie <buysome apples> wam w oko) i dajcie nam tutaj spokój ;>

 

Mam gdzieś jak wy to sobie postrzegacie. Moderator jest lekarstwem. Na co, sami sobie dopowiecie, ale jedno jest pewne.

Lekarstwo nie ma smakować, ma działać.

 

Jeśli to co robimy wam nie pasuje, macie dwie opcje( i obawiam się że żadnej innej):

1. Zgłaszacie to do nas zamiast bóldupczyć - wielokrotnie udowodniono(Choćby BiP) że rozmowa z modem może rozwiązać wiele problemów.

2. Wyprowadzić się - tu krzyżyk na drogę, miło było, nie będziemy tęsknić.

 

Możecie sobie cytować co chcecie, ale miejcie świadomość że będę miał to w okolicach jelita grubego o ile nie głębiej, bez najmniejszego zamiaru odpowiedzi.

Bo dla mnie to nie dyskusja, to przedstawienie wam faktów dokonanych.

 

Ah, zapomniałbym.

Jesteśmy dostępni bez recepty.

Doceńcie.

Edytowano przez Irwin von Crettinowitz
literówka :I
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sumie jeden żal, mianowicie jak były te wybory na pomocników lub opiekunów działu, nie ważne jakiego, to nawet nie otrzymałem odpowiedzi. Rozumiem, nie zainteresowało ich podanie to można odpisać, że cokolwiek,a nie po prostu nic. Mam też wrażenie, że to było ustawione i to "każdy ma równe szanse " to mnie wnerwia nieco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irwin

 

Shoutbox ≠ forum

 

Ty i większość osób, która za tobą stoi ma w dupie resztę forum, a żyję jedynie shoutboxem. Jeśli nie umiecie przystosować się do panujących "praw" możecie złożyć grupę na jakimś komunikatorze internetowym czy czacie. Bez ograniczeń, bez inkwizytorów, bez problemów.

Przy okazji dopowiem, że długotrwałe przesiadywanie na SB wyprało wam mózgi. To samo idiotyczne poczucie humoru, identyczny sposób bycia, bóldupienie i debilizm.

Kółeczko wspólnej adoracji... Tfu!

*spluwa na ziemie*

 

 

Zresztą, porównajmy forum do naszej kochanej Polski. Za panowania Jagiełły bądź innych, wcześniejszych królów Polska miała swój złoty wiek. Odpowiedni rządzący, szlachta bez zbędnych przywilejów. kraj kwitnie. Może i taka sytuacja na forum teraz nie jest, ale czy wolicie, aby było tak jak za Sasów? Wszyscy robią, co chcą, szlachta ważniejsza od króla, totalny rozpierdol. Parę wieków później umiera, praktycznie śmiercią naturalną. Jeśli Twoje plany wejdą w życie, Irwin, forum zacznie się staczać i nawet nie zauważysz, kiedy wbije się w dno. Historia nie ma uczyć nas dat, lecz każę przestrzegać się błędów, które ludzkość popełniła.

Edytowano przez Talar
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za krótko na forum by zabierać swój nic nieznaczący głos w ważnych sprawach, ale postaram się. Może i nie do końca rozumiem mechanizm działania tego forum, ba, jego historia jest dla mnie wciąż owiana tajemnicą, którą powoli rozwiewam.

 

Mówicie, że moderacja jest "be, fe, nieludzka, nieczuła, wredna, bezczelna i Bóg tylko wie co jeszcze tam natworzyliście".

Osobiście nie mam żadnych skarg na moderację. Zaraz się na mnie pewnie zlecicie jak muchy do *ekhm, ekhm*, by prostować i podważać moją prywatną opinię. Tak jak wcześniej Talar powiedział, stworzyliście taką grupkę wspólnej adoracji, na której z tego, co do tej pory widziałem, psioczycie na obecną sytuację na forum.

Czasami mam wrażenie, że SB to jedna, wielka bóldupiarnia.

 

 

Z modami da się dogadać, ale najpierw trzeba wejść z nimi w dialog. Wskazać na problem jaki widzicie, co należy zmienić, a nie tworzyć jakąś intygę forumową i mówić jak nam źle.

 

Pewnie i tak połowę nikt nie zrozumie. ;_;

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiecie co? Gdyby Draques nie utworzył tego tematu, to nie mielibyście na tyle odwagi, aby wyrazić swoje zdanie na ten temat i zapewne nadal kisilibyście atmosferę na SB.

Tak naprawdę, wy wszyscy, którzy stanęliście po przeciwnej stronie barykady, macie jeden, poważny problem. Nie potraficie rozmawiać. Nie potraficie używać podstawowej zdolności zdrowego społeczeństwa. Rzucanie brudem naokoło i namawianie wszystkich do rewolucji (no wybaczcie, ale to wynika z waszych postów) jest naprawdę prymitywne. Inkwizytor został po to wybrany, aby karać, jak i pomagać, a jak ma, do ciężkiej cholery, pomagać, skoro mu nawet na to nie pozwalacie?

 

Zgadzam się z Myhellem. Jak już wcześniej wspominałem Inkwizycja jest jak policja, każdy na nią( prawie każdy) wrzuca, ale jest potrzebna, bo bez niej jest chaos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za offtop.

Ogólnie cieszę się, że temat powstał i że w końcu jest jakaś dyskusja - bo narzekać za plecami potrafi każdy, ale napisać wprost co go gryzie już nie.
Gratuluję otwartości tym, którzy jednak zadali sobie trud, by coś naskrobać ;) Z pewnością pomoże to nam wszystkim umilić spędzanie czasu na forum(prędzej czy później)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1. Wybacz bezczelność, ale ze stażem dwóch miesięcy na forum to ty gówno widziałeś.
2. Inkwizycja u nas nie jest jak policja, tylko jak katolickie autorytety moralne - kij że wartości są tylko ich, przestrzegać mają wszyscy, a rozsądek zasadom może furę szorować.
3. Nikt tu nie mówi o zniesieniu modecji. Sam byłem modem jeszcze jakoś tydzień temu, biłem ludzi za spam, bluzganie, trolling i co tam jeszcze. Problemem nie leży w "czy" ale w "jak".

1. Nie jesteś bezczelny i masz rację, mało wiem, ale czytam różne tematy( od tak z nudów)

2. Tu mnie masz, miałem raczej na myśli podanie przykładu, że są inne organizacje, które też nie są lubiane za swoją pracę, ale są potrzebne.

3. Jeżeli wyraziłem się tak, że źle mnie zrozumiałeś, to przepraszam. Miałem na celu wypowiedzenie się na ten temat i pokazanie, że są tacy co nie mają nic przeciwko modom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...