Skocz do zawartości

Zażalenia na moderację.


Bester

Recommended Posts

Szczęść Boże.

 

 

Dawno, dawno temu, kiedy byłem młodszy, ale nie aż taki piękny jak teraz, udzielałem się na pewnym forum o pismach. Brzmi nudno, ale zabawa była przednia. Otóż cała egzystencja zarówno moja, jak i pewnej grupki użytkowników na tym jakże pięknym kawałku internetu polegała na zabawie "Jak Dzisiaj Kogoś Obrazić I Nie Dostać Za To Bana". Długie godziny spędzone na obrażaniu cudzej wiary, gusty muzycznego, ulubionej drużyny piłkarskiej, a nawet czasopisma, które ktoś prowadzi (bo na forum było dwóch naczelnych poczytnych pism)... Powiedzieć o tamtejszej moderacji, że nie była lubiana, to skłamać - ich nie szanował NIKT. Prawdopodobnie z tego powodu nie bawili się w ostrzeżenia słowne, bo to długo się pisze i nikt nie czyta, więc dla rozluźnienia walili miesięczne bany od forum, nawet jak draka była tylko na esbe. 

Krótko mówiąc - było fajnie. Póki forum nie upadło.

 

 

Lecz pewnego dnia, odnalazłszy w sercu Łaskę Pańską (pięknie zwaną Drugim Permabanem), odrzuciłem takie praktyki i znalazłem kolorowesalcesoniki.pl. To była inna strona. Pełno nowych osób, ta niepewność - czy mnie przyjmą? Przyjmą, spokojnie, przecież wszyscy jesteśmy bronies, tęcza, przyjaźń, te sprawy. Nawet esbe jakieś inne - bardziej szalone, jacyś ludzie z kolorowymi pogrubionymi nickami prowadzą ożywione dyskusje, witają się jakimiś emotikonkami z kucykami w uścisku, piszą coś o jakiś meetach, spotkaniach...

Ups, ktoś z zielonym nickiem wszedł na esbe. Komuś pogroził, z kimś się trochę posprzeczał, ale po chwili jakby reszta się ogarnęła i zrobiło się spokojniej. Nawet sam mod zaczął śmieszkować. Takie forum mi się podoba, takiej społeczności chcę być częścią.

 

Mijały miesiące, kolory zaczęły odchodzić. A to ten kawalarz w peruce postawił dziewczynę ponad koniki :eww: , a to tej innej miłej nie chce się już rysować na zamówienie, bo kredki drogie albo po prostu im się już znudziło. Tamci odeszli, przyszli nowi, ilość zastąpiła jakość. Paradoksalnie na początku była Harmonia, a potem zaczęło zbliżać się widmo Chaosu.

 

 

But then, everything changed, when the newfag nation attacked.

 

 

Profesjonalny dział fanfików? Wybornie, uwielbiam czytać te zacne opowiastki!*

Moderatorzy ze starych, dobrych czasów się nie sprawdzają? Cóż, zatrudnijmy nowych!

Użytkownicy się rozbestwili? BAM, NOWY REGULAMIN! Cudnie! Ach, mimo zmian forum bawi jak dawniej! Gdzież indziej można poczuć się jak w polskim gimnazjum?

Co? Że jak? Szanowna klaso, wasz wychowawca się rozchorował, a trudno było znaleźć innego nauczyciela w tak krótkim czasie (i za taką pensję...), zatem popilnuje was ten oto zegarmistrz z pobliskiego zakładu. Bądźcie grzeczni!

Po czym klasa zachowywała się jak zwykle, to znaczy wyśmiewali klasowego kozła ofiarnego, nazywając go pałką, klasowy śmieszek proponował wszystkim tfaruk, a reszta zaśmiewała się z najnowszego hitu internetu grup wiekowych 12 - 99, powtarzając beniz, średnio co dziesięć sekund. Było to takie zabawne za pierwszym razem, to za trzydziestym też można zrywać boki, nieprawdaż?**

A biedny fachmistrz nie wiedział, jak ma działać z kwiatem młodzieży polskiej, więc po prostu kazał im wszystkim się zamknąć.

 

 

Dlaczego przytaczam to całe pierdololo o niczym? To proste - przybliżam całą sytuację, otoczkę. Czy czas na nieśmiertelne kiedyś było lepiej? W sumie... tak. I nie. Ale po kolei. Nie twierdzę, że dawniej nie było skarg na modów czy też aferek z taką, a nie inną decyzją, bo były (Delfinek <3). Rzadko. No, rzadziej niż obecnie, to na pewno.

I teraz tak - Kochana Moderacjo, sama chyba nie wiesz, jak chcesz prowadzić to forum. I tu są dwa wyjścia:

 

Pierwsze - luźno. Luźniej. Bez wywodów o tym, jak ja to jako zielony nawet nie wchodzę na esbe, bo tam tylko michałek17 i madzia_dash rozmawiają o wyższości szafy nad Applejack, obrażając się przy tym, a to przecież bez sensu, bo do takich rzeczy jest dział "Meble i inne przedmioty lepsze od Applejack", co nie?

No nie. Shout to po jest, by sobie pogadać. O wszystkim, czego nie zabrania regulamin. I co z tego, że na złość piszą "beniz". I tak napiszą jeszcze raz.

Beniz.

Beniz.

I beniz.

Jak w gejowskim trójkącie.

Trudno, lepiej tam niż w którymś z tematów. A jak michałek17 przegnie pałkę, to na księżyc i jest to sprawa tylko między nim a zielonym. I co z tego, że jego trzech kumpli go poprze, obroni, bo to dobry chłopak jest, czasem coś przeskrobie, ale i tak zawsze jest z nim beka xD

Luźno, ale z respektem. Nie my, elita (i w to wliczają się nie tylko zieloni, ale nie chce mi się pisać o kółeczkach wzajemnej adoracji, bo ile można), ci lepsi, a po drugiej oni, niesforni, czekający na bana. Rejestrując się tu, widziałem społeczność. Teraz widzę grupki.

 

 

Drugie - kondominium zegarowo-besterowe pod słonecznym zarządem powierniczym. Czyli co? Proste. Nie ma żadnych dyskusji, żadnych tematów o złej pracy moda, buhuhu - słowo moda to słowo święte, odwoływać się możesz, ale i tak nie przeczytamy. Obrażać nikogo nie można, za życzenie komuś raka procenciki za obrazę, nieważne, że druga strona nie czuje się obrażona, bo my i tak wiemy lepiej. Za głupie dyskusje poniżej poziomu na esbe kara. 5% za każdego beniza. A co. Ma być kultura. Recenzje odcinków po pół strony A4. Z wstępem, rozwinięciem i zakończeniem.

 

 

Kończąc - zastanówcie się nad kierunkiem, w jakim chcecie prowadzić to forum. Pierwszym - spoko, tęcza i żelki dla grzecznych, a dla niedobrych pręgierz - brzmi fajnie. Drugim... cóż, można. Na pewno będzie porządek, a ostatni zgasi światło. Na razie jest miszmasz i niezdecydowanie, bo jak nazwać sytuację, w której nie można przecież nikogo obrażać, a jedną z emotek jest Arłuk pauka?

 

Że to żart? Ja za nazwanie kogoś kiedyś "suchym plackiem" dostałem 30%. Pałka plackowi nierówna...

 

Do nazywania mnie parówą zapraszam niżej. Ciao.

 

 

*he he he

** To jest bardzo skomplikowana analogia, co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie że dawniej nawet modzi byli lepsi. Shitbox był lepszy, userzy byli lepsi, trawa była bardziej zielona niż czerwona a i ciastka smakowały lepiej. Dodaj że wina tuska i będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak.

 

Że tak spytam, co Ty pierdzielisz? Wspominasz sprawy sprzed dobrego roku, o których wszyscy zapomnieli, zarzucasz, że nie wiemy jak prowadzić forum... na podstawie czego? Stało się ostatnio coś ciekawego z naszym udziałem? Ostatni warn jaki wystawiłem było 30% za spam, a mój ostatni ban był dla jakiegoś bota/spammera, cholera wie co to było, jakieś sklepy reklamował, ale wracając: o co Ci chodzi?

 

Prowadzimy forum tak jak uznajemy to za stosowne. Pilnują nas dwaj admini: Myhell i Dolar, ważne decyzje są zawsze konsultowane, nie zauważyłem żadnych wyskoków z %% dla ludzi. Nie zauważyłem też żadnych uchybień w naszej pracy. Jeśli teraz jakieś widzisz - wskaż. Ale nie przywołuj starych spraw o których każdy zapomniał.

 

Reasumując: wspomniane zostały jakieś stare rzeczy, bez przytaczania obecnych uchybień (jeśli są), niepodparty w sumie niczym rzeczowym post. Przypomnieć chyba muszę, iż temat ten służy zażaleniom, które mają jakieś podstawy a nie są wyssane z palca.

 

Ponadto:

Z naszej pracy niezadowoleni są Ci sami ludzie, którzy byli z niej niezadowoleni od zawsze, a przynajmniej od czasu wymiany moderki na nową. Nie wiem, dla zasady? Z tego co kojarzę tylko Irwin zarzucił mi coś rzeczowego i konkretnego, reszta tylko sobie pitoliła w swoim gronie. A pozostali userzy? Jakoś nie widzę niezadowolenia z ich strony.

 

Zatem, albo doczekam się rzeczowych podstaw marudzenia na nas w chwili obecnej, albo uznaję tę dyskusje za zamkniętą.

  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja z kolei twierdzę, iż treść warnów dostępna jest moderacji oraz bezpośerdnio zainteresowanym nie bez powodu - to zapobiega niekończącym się dyskusjom nad poszczególnymi ostrzeżeniami. Gdyby miała być to publiczna wiedza, to każdy miałby do nich dostęp.

 

I owszem - można je czasami pokazać. To słowo klucz - "można". Nie "trzeba". Zwykle wtedy, kiedy są do takiego postępowania powody - ciekawości do nich raczej nie zaliczymy.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręgierz został zaktualizowany, przyznaję, moja wina, zapominam o nim.

 

Ponadto:

http://puu.sh/iFHjS/1a52f991f8.png

 

Za obrazę kogokolwiek na tym forum, admina, moda, usera, avatara, będą takie same kary. Nikt nie jest i nie będzie faworyzowany. Rozumiem, że według was można obrazać Airlicka do woli? W takim razie, was może też? Tylko czemu potem niektórzy biegną z płaczem do nas "mode, mode, banuj, bo mie obrażajo ;-;"

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Za obrazę kogokolwiek na tym forum, admina, moda, usera, avatara, będą takie same kary

To akurat jest bójda. Za obrazę szarego ludka dostaję 1 - 3 punktów, a za coś takiego 3 miechy, tylko dlatego że padło słowo "tarreth" 45px-Bobby-Bomb_Icon.pngstill worth it.

 


To, że ty się zgadzasz wcale nie oznacza, że reszta forum ( np. ja ) ma takie same zdanie jak ty.

Oj maciuś maciuś, nie nudzi ci się spinanie o wszystko? Zacznij chociaż wyczuwać ironię...

 


Ej, ale ta dyskusja to jest na serio, czy dla jaj? Bo trochę nie kumam pointy żartu, żeby zalegalizować publiczne obrażanie airlicka lub kogokolwiek...

 

Liżący powietrze to taka specyficzna osoba, która wielu zalazła za skórę. Trzeba piętnować typa aby nowi wiedzieli z kim mają do czynienia. Problem w tym że niektórzy troszkę przeginają paukę i zachowują się zwyczajnie chamsko.

 

Co do sb:

Jestem za dobry aby udzielać się na shoutboxie, ale zdążyłem zauważyć że są tam śmieszni ludzie, śmieszkujący sobie we własnym gronie. Raz na rok wejdzie jakiś wielki zuy mod, wlepi każdemu po bloku, a następnie wsiada na swojego magicznego jednorożca aby w chwale opóścić mroczne odmęty sb. W sumie to fajna sprawa jest, bo owocem tego są bekowe szitstormy, ale tak na dłuższą metę, to po co to? Dobrym wyjściem było by stworzenie nowego szczepu kolorowych, których to zadaniem było by nadzorowanie tego forumowego tartaru.

 

A co do syskola

60% za obrazę jest git. Nie ogarniam tego dzikiego łączenia warnów w jeden. Inkwizytor nie złapał za rączkę na gorącym uczynku? Jego wina, panu złemu się upiekło. Następnym razem czea być szybszym 40px-The_Necronomicon_Icon.png

 

PS

@Sir Hugholic :3

Dobrze że nie jesteś modem 55px-Guardian_Angel_Icon.png

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zażalenie na moderację. Właśnie je usunąłeś. Nie martw się, jak nie umiesz go przywrócić to mogę je napisać jeszcze raz.

Mój błąd, poleciało za dużo.

 

Zatem:

Miało też zwrócić uwagę na gafę Draqa, który najwyraźniej próbował jednym argumentem, dodajmy że emocjonalnym a nie logicznym, uzasadnić wyrąbanie 100%. Za obrazę, bo ta prowokacja i głupota są oczywiście dodane z rzyci, piękna tradycja trójcy dwójcy świętej adoracji.

Decyzję o wystawieniu takiej ilości punktów podjąłem sam. Nie było żadnej "dwójcy" czy "trójcy". Nie kierowałem się jakimikolwiek emocjami. Nie znam Syskola, widziałem co zrobił, złamał zasady panujące na forum, więc zebrał za to punkty. Wypada przypomnieć, że wrócił z permbana z deklaracją "zmiany". Widać jak mu to wyszło.

 

Powiedz mi zatem, jak inaczej nazwać kilkukrotny najazd na innego użytkownika, jak nie zachowaniem prowokacyjnym? Co to miało na celu? Głupota wypowiedzi? A widzisz jakikolwiek sens w tych wypowiedziach? Wszystkie oparte są o bezpodstawne śmieszkowanie z innego użytkownika, sprowadzające się do uwielbianych przez waz "benisów". Zaiste, wyśmienity pocisk po kimś, czuję się oświecony tymi wypowiedziami...

 

Boże, jaki ten warn jest bez sensu. Wiecie co Syskol robi na tych screenach? Obraża. To tyle. To będzie 40, czy tam 60%, nie pamiętam już ile już za to szło. Koniec interesu.

Proponuję Ci zerknąć w historię SB z tego okresu i prześledzić inne wypowiedzi Syskola. Zauważysz tam na przykład to:

http://puu.sh/iESdZ/9772847ca8.png

 

I jaki według Ciebie ma to wydźwięk? Bo według mnie pejoratywny. Doskonale przedstawia postawę Syskola na sb, jego lekceważący stosunek do ekipy forum, w tym przypadku do admina wspierającego. W szerszej perspektywie jasno można stwierdzić, ze Syskol próbował prowokować swoimi bezsensownymi wpisami. Jak widzisz, warn póki co broni się doskonale.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wypada przypomnieć, że wrócił z permbana z deklaracją "zmiany". Widać jak mu to wyszło.

 

W tej właśnie chwili temat powinien się skończyć. Zadeklarował poprawę, a robił na sb większy syf, niż pozostali bywalcy tego miejsca razem wzięci. Najlepsze jest to, że nie był to jakiś długi czas po unbanie, ale kilka godzin.

Wybaczcie, ale jeśli ktoś się tak zachowuje zaraz po tym, jak poprosił o odbanowanie, to coś chyba jest nie tak.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nic nie wiem o deklaracjach Syskola. Załatwiałem z Myhellem jego powrót na forum, pośredniczyłem między obydwoma, jednak ani razu z obu stron nie padło to, że Syskol ma być grzeczny, że Syskol postanowił się zmienić.


I wypad mi z mojego posta.

Edytowano przez Cygim Łabędziowitz
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i się wtrącę. Wydaje mi się, że między ludźmi z ekipy brak SPRAWNEJ komunikacji. Ktoś to oceni? Skomentuje? Czy to tylko moje wrażenie, czy faktycznie coś zgrzyta? Wnioskuję między innymi po tym, co tu czytam.

 

Można powiedzieć, że trafiłaś w sedno. ~ MH

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i się wtrącę. Wydaje mi się, że między ludźmi z ekipy brak SPRAWNEJ komunikacji. Ktoś to oceni? Skomentuje? Czy to tylko moje wrażenie, czy faktycznie coś zgrzyta? Wnioskuję między innymi po tym, co tu czytam.

 

Kilka razy podczas całego tego czasu, kiedy jestem w moderacji się zdarzyło, ale ogólnie dość dobrze się dogadujemy.

 

 

Można powiedzieć, że trafiłaś w sedno. ~ MH

 

Powiedziała to osoba, o której planach dowiedzieliśmy się przypadkowo z shoutboxa, która ma kompletnie wywalone na zdanie zarówno moderacji jak i części administracji, a do tego sieje propagandę niczym pan Goebbels. Bądźmy, proszę, poważni.

 

 

Dowiedzieliście się o wszystkim po fakcie, gdyż rozmowa z odpowiednią osobą odbyła się i koniec kropka. Nie mam też wywalone na opinię moderacji, ale są sprawy, do których nie powinna się wtrącać, a paranoja o propagandzie jest już chyba całkowicie wyssana z palca. Chyba, że ktoś inny podsunął wam taką myśl, hm? ~ MH

Edytowano przez Myhell
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myhell przestań edytować posty i pisz normalnie. Przypominam, iż za takie rzeczy gonimy więc dostajesz ostrzeżenie słowne. Następna edycja skończy się warnem.

 

A co do treści - akurat przy takiej decyzji jak odbanowanie kogoś tak znanego z siania fermentu i trollowania jak Syskol moderacja powinna być powiadomiona, a jej opinia wzięta pod uwagę. Więc tak - jasno i dobitnie pokazałeś, że masz wywalone na opinię moderacji.

 

Co do propagandy - nie do końca trafne określenie. To co robiłeś można uprzejmie nazwać dezinformacją a normalnie kłamaniem w żywe oczy - przykładem niech będzie to, iż na SB stwierdzałeś, iż Syskol nawet nie został zgłoszony.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetnie się czyta wasze posty z popcornem pod ręką, ale proszę, miejcie wy choć trochę instynktu samozachowawczego i bijcie się poza widokiem przeciętnego użytkownika, który coraz to bardziej zaczyna wątpić w sprawną i kompetentną administrację.

Edytowano przez Cygim Łabędziowitz
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy warn był wystawiany pod czyimś bacznym okiem,

 

A może napiszesz wprost o co Ci chodzi zamiast bawić się w półsłówka? Z tego co piszesz widzę, iż sugerujesz że ja kazałem Besterowi dać mu bana. Piękne insynuacje, wprost cudowne. Cóż, jak już mówiłem moja ingerencja w tego bana ograniczyła się do zgłoszenia Syskola i to wszystko jest na konferencji.

 

Poza tym już Ci tłumaczyłem, ale widzę, że nie dotarło. Sprawdź sobie za co został zgłoszony, zanim zaczniesz będziesz dalej opowiadał bzdury. Jeżeli Syskol uzna, iż ostrzeżenie jest niesłuszne to może się odwołać - cóż, odwołania jakoś jeszcze nie widziałem.

 

A jeżeli mowa o nadużyciach, to w mojej ocenie odbanowanie Syskola po zlekceważeniu opinii innych było nie tylko nadużyciem, ale i działaniem na szkodę forum. 

 

PS: Zajrzyj do działu moderacji - czeka tam na Ciebie temat.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieloni mają obserwować każdego, a nie poszczególne osoby, na które można się uwziąć.

I na pewno to robią. Tyle że niektórych obserwuje się bardziej, bo wiadomo, że są toksyczni.

 

Od dawna było mówione, że kara się, jeżeli obraza została zgłoszona przez osobę obrażoną. Tak jak się przyznałeś, zgłosiłeś Syskola, ale nie ciebie on uraził.

Co jest oczywistym idiotyzmem. Są obrazy i obrazy. Może być obraza subtelna, której nie sposób rozpoznać, nie będąc w temacie. Wtedy faktycznie modzi powinni reagować po zgłoszeniu. Z drugiej strony są obrazy jawne i oczywiste, a taką było to, co odwalał Syskol. Zatem modzi mają siedzieć i patrzeć, jak ktoś robi burdel, bo "hurr durr obraza niezgłoszona, nic nie możemy"? Bynajmniej zgłosić bym nie mógł, bo jak tylko dowiedziałem się, że macie mu zdjąć bana, to dostał prewencyjnego ignora. I to by było na tyle z mojej strony.

 

Po prostu to wykorzystałeś i tyle, bo kiedy doszła informacja, że Sys MOŻE zostać odbanowany, to podniósł się taki harmider, że szkoda o nim gadać.

I słusznie. Z jakiej racji zdjęto mu perma, zwłaszcza mimo sprzeciwu części (jaka by nie była) modów? Drugiej tak toksycznej osoby na forum nie było i nie będzie. "Bo na forum nudno i działy umierają", jak napisałeś? Więc rozwiązaniem jest powrót osoby, po której można się spodziewać tylko i wyłącznie shitstormów? Logika godna PO. Grypę leczyć rakiem. W dodatku, jak się dowiedzieliśmy, powrót bez żadnej chęci poprawy.

>chcesz unbana?

>chcę

>ale nie będziesz trollować?

>będę XDDDDDDD

>ok, masz unbana :kappa:

"Może się czegoś nauczył." :ming:

Edytowano przez Airlick
  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sprawa tutaj już troszkę pozamiatana, więc wpadłem tylko dodać coś do tematu komunikacji. Nie wiem jak wy tam oceniacie te wasze relacje, komunikacje i inne acje w ekipie, ale od 13 sierpnia nowe sb, więc można będzie zrobić "Mobilne sanktuarium" z dostępem dla wszystkich kolorków. Znaczy, wiadomo, macie to swoje admińskie podforum i tam sobie przebiegają jakieś tajniackie narady wysokiej wagi, ale shoutbox jest bardziej mobilny i sporo kolorowych tam zagląda, a oprócz tematów na forum i konferencji na gg, skejpach mielibyście takie gniazdo tęczowe, do obgadywania takich spraw jak ta z unbanem, na forum wszystkich członków "ekipy", żeby uniknąć nieporozumień i pomówień :derp6:
Taki luźny pomysł.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Doświadczenie nauczyło mnie, że ważne sprawy nigdy nie są zamiatane pod dywan. Tak jak i użytkownicy - niektórzy są przykładni i ich się pilnuje, by im włos z głowy nie spadł.

Inni wolą sprawdzić, jak bardzo można mieć regulamin gdzieś co i tak czasami spotyka się z pobłażliwością - mogłeś za teksty ciup niżej dostać warna - nie dostałeś go tylko dlatego, że Sosna to mimo wszystko uprzejme drzewo.

 

Tak jak i ja ci wyżej napisałem - masz konstytucyjne prawo wolnej wypowiedzi. Ale nigdzie w tej samej konstytucji nie masz zapisane że zachowasz wolność po tej wypowiedzi ;)

 

Koniec końców, czytając teraz SB, wychodzi na to, że chciałeś "hur dur" pokazać jaki to ty pokrzywdzony walczysz, a publika uznała twoją walkę za pośmiewisko.

Nic dodać, choć wiele można by ująć.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...