Skocz do zawartości

Zażalenia na moderację.


Bester

Recommended Posts


Inkwizytor został po to wybrany, aby karać, jak i pomagać, a jak ma, do ciężkiej cholery, pomagać, skoro mu nawet na to nie pozwalacie?

To nie tak, że ktoś nie pozwala im pomagać. Tylko wiesz, robisz coś i dostajesz w twarz bez żadnej dodatkowej inicjatywy, ale żeby otrzymać pomoc, to już powinieneś się zgłosić i stanąć w kolejce. W ogóle co masz na myśli przez pomoc?

 


Bez urazy Irwin, ale ludzie odchodzą z forum, nie tylko z winy modów, a także avatarów, którzy zapuszczają swoje działy. Taki stan rzeczy sprawia, że działami nie ma kto się zająć, a ludzie się nudzą

Często to nie jest do końca tak, że zapuszczają, po prostu ambitne zabawy są dla ambitnych userów. Jeśli takich brakuje to zabawa "się nie zwróci". Na pewno rozumiesz. I pewnie rozumiesz też ciąg dalszy, który mógłbym napisać tutaj, ale zamiast niego piszę to coś.

 


Mam gdzieś pieprzenie hipokrytów, nie pasuje, idźcie sobie szukać innego forum, albo załóżcie własne - co, przecież nikt nie broni. Moderujcie sobie tam(albo i nie moderujcie wam w oko) i dajcie nam tutaj spokój ;>

Po czym na forum zostało 10 osób, z czego 4 mają bana xD To nie jest zbyt fajne, że osoba która (tu użyję argumentów Obrońców Sprawiedliwości, uwaga) ma stać na straży porządku, dbać o to by każdy był sprawiedliwie sprawiedliwy i przypadkiem nie zrobił czegoś karygodnego jawnie mówi userom "wypier :yay: aj". Przez ogólne powiedzenie "idźcie", nie wiadomo do kogo się zwracasz, przez co dowolny user może poczuć się urażony. Znaczit skierowałeś to do każdej osoby która tu jest. Nawet ja, któremu wadzi w sumie tylko Cygnus, jestem wybity z tonu, gratulacje xD Kiedy ja dawno temu przesadzałem, Tarr mi napisał, żebym zluzował poślady bo wyrżnę wszystkich. Tobie chyba nikt tego nie napisał, więc sugeruję przeczytanie moich Jakże Ważnych Wypocin i wyciągnięcie ze dwóch wniosków, dziękuję.

Mam gdzieś jak wy to sobie postrzegacie. Moderator jest lekarstwem. Na co, sami sobie dopowiecie, ale jedno jest pewne.

Lekarstwo nie ma smakować, ma działać.

Kiedyś twierdzono, że rtęć jest niesamowitym lekarstwem na wszystkie bóle i smutki. Każdy wie, że to jest czekolada. Nie wiem czym jest wasz moderatron, ale przeczytawszy temat a zwłaszcza to co napisałeś, mogę stwierdzić, że albo komuś władza uderzyła do głowy, albo na prawdę nie lubisz userów. Nawet nie chodzi mi o smaganie batogiem, tylko o sam fakt tego co piszesz. Nikt nigdy nie powinien przyznawać się całym rzeszom do takich rzeczy. Smutek.

Możecie sobie cytować co chcecie, ale miejcie świadomość że będę miał to w okolicach jelita grubego o ile nie głębiej, bez najmniejszego zamiaru odpowiedzi.

To niedobrze. Kiedyś twierdziłem, że Dolar jest maszyną, okazało się że tylko udawał! Gomenasai, Dolar!

 

Bo dla mnie to nie dyskusja, to przedstawienie wam faktów dokonanych.

Faktycznie. Przyszedłeś, pokazałeś, że masz userów gdzieś i stwierdziłeś, że nie napiszesz nic więcej. To nie jest dyskusja, ale zawiniła nie ta strona, która powinna.

Drugi raz w życiu muszę napomknąć o nieprofesjonalnym zachowaniu. Z drugiej strony ta surowość i regulaminowość taki profesjonalizm sugeruje jako coś oczywistego.

 


Bo widzisz, Mad Mike, Warmen i On byli najmniej znienawidzonymi moderatorami. Właśnie przez to, że nie uważali się za stojących wyżej czy próbujących być BARDZO POWAŻNYMI BIZNESMENAMI.

Miło, że ktoś o mnie pamięta. RIP in pepperoni Mad Mike. Ale muszę sprostować, wciąż i zawsze uważałem się za stojącego wyżej. Mam grubą podeszwę w bucie i w razie czego mogę wejść na krzesło. Chodzi o to by pewne rzeczy potrafić zachować dla siebie i jednocześnie nie rezygnować z bycia userem, kiedy stajesz się modem. SRS BSNS.

 

A tak poza tym to nie wiem co napisać, nie lubię murować monumentalnych i świętych, epickich, błyszczących i ociekających najmojszą racją ścian tekstu, więc zostawię wam ten ceglany murek. Spóźniony Warmen Mówi O Wydarzeniach Sprzed Trzech Stron, polecam i pozdrawiam. Wynieście stąd cztery wnioski, będzie fajnie!

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zgadzam się z Gordonem - zamiast zamykać temat, to może najpierw ostrzec, przypomnieć i pokasować offtopowe posty?

 


Czy nie lepiej byłoby, żeby zamiast wywalać cały temat do archiwum, kasować tylko posty off-topiczne i shitstormowe? (to oczywiście do wszystkich tematów, nie tylko do tego co założyłem). Na wielu forach tak jest i moim zdaniem to rozsądniejsze rozwiązanie.

Zazwyczaj tak jest, no chyba, że w takim temacie od kilku stron jest niezbyt merytoryczna dyskusja, do tego nie na temat. I zazwyczaj w takich okolicznościach, usunięcie jest poprzedzone ostrzeżeniem moderatora- ostrzeżenie było od Draquesa.

Edytowano przez Dog in the Fog
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i rusz widzę, jak pojawia się tutaj jedno stwierdzenie - "dokręcanie śruby". Jak to więc wygląda - mniej więcej rok temu sytuacja na forum zrobiła się taka, iż postanowiono nieco zaostrzyć sposób działania moderacji - bezwzględne trzymanie się regulaminu, wysokie warny i tak dalej. Co jest najlepsze? To zadziałało - kilka trolli pożegnało się ostatecznie z forum, bałagan został posprzątany, założone efekty osiągnięto. Mniej więcej dwa-trzy miesiące później akcja została odwołana - nie zrobiono tego publicznie, mimo to takie zdarzenie miało miejsce. Moderacja zastosowała się do tego tylko że zrobiła to bez zbędnego szumu. Tak więc oficjalna polityka "dokręconej śruby" nie funkcjonuje już od naprawdę długiego czasu. To, że część moderatorów jest surowa sama z siebie to już inna sprawa - zależy to głównie od ich charakteru, osobowości i tym podobnych rzeczy.

Ludzie zaczęli wtedy zachowywać się na forum jak ludzie, a nie zwierzęta (wciąż z wyjątkami, ale jednak było o wiele lepiej), bo zniknęli prowodyrzy, a nie dlatego, że bali się warnów. Niestety śruba była przez niektórych "dokręcana" długo po tym, jak administracja zniosła sezon łowny, ale w końcu sam o tym napisałeś, więc nie muszę cię wyręczać.

 

Dalej - słyszę głosy, jak to w moderacji Bester, Zegar i ja tworzyliśmy kółko wzajemnej adoracji. O przepraszam bardzo - czy to, że się z jakimiś osobami dogaduję i mam podobne poglądy na niektóre rzeczy sprawia, iż jest to kółko wzajemnej adoracji? Absolutnie nie. Wielokrotnie przy dyskusjach o warnach (a zdarzały się one często) mieliśmy inną opinię na to jaki powinien on być, jednak zwykle normalna dyskusja pozwalała osiągnąć porozumienie - i nie zawsze znaczyło to, że przyznawano najostrzejszą możliwą karę.

Jako osoba, która na konfie inkwizycji była i się udzielała, i co może być zaskoczeniem, niejedną osobę od bana wybroniła, a nie tylko waliła jak najwięcej, mogę udzielić sprostowania - różnica zdań polegała głównie na tym, czy komuś dowalić jeszcze za głupotę i parę innych podpunktów, tak żeby dostał bana, czy może jednak odpuścić i niech ma tylko te 70-90%. A kryterium niestety nie była surowość przewinienia, tylko popularność danej osoby i jej stosunki z moderacją. Różnica zdań często polegała też na tym, czy dany podpunkt w warnie da się wyjaśnić, żeby w razie czego wybronić warna i żeby, nie daj Celestio, administracja nie zaczęła podejrzewać, że moderacja bynajmniej nie działa w celu poprawy atmosfery na forum, tylko powiększenia swojego e-penisa.

 

Dziwne warny - fakt, zdarzały się warny dziwne, niepotrzebne czy zupełnie bezsensowne. Jak pisałem nie ma ludzi nieomylnych. Jednak każdy, każda osoba ma prawo się odwołać i przy takich błędach te odwołania są uznawane. Żeby  nie było - przy "zwyczajnych" warnach też bywają odwołania i mogą doprowadzić do zmniejszenia procentów czy nawet całkowitego zdjęcia ostrzeżenia - wszystko zależy od okoliczności i od tego jak rzeczone odwołanie użytkownik umotywował. Nie chodzi tu o pisanie referatów na 10 stron - czasami kilka celnie dobranych słów czy zdań w zupełności wystarczy. A ze swojego pobytu wśród moderatorów wiem, że dla nich cofnięcie warna nie jest wielkim problemem - jeżeli ktoś popełnił błąd, to się do niego przyznawał. Może błędem było i jest, że nie robi się tego publicznie? Może to by pomogło i nieco "odbrązowiło" członków inkwizycji zarówno w oczach użytkowników jak i w ich własnych. Trochę pokory bardzo rzadko bywa szkodliwe, a może przynieść zadziwiająco dobre efekty.

Dziwny to jest cały system warnów, więc wszystkie, a nie pojedyncze, były dziwne.

Ludzie tutaj pisali rzeczy typu, że moderacja nie może dopuszczać do łamania polskiego prawa na forum. I znowu z mojego doświadczenia jako moda - bardzo często jakieś warny były uzasadniane "łamaniem polskiego prawa", co było wyciągane prosto z dupy. Niestety fakty są takie, że żeby dorobić się procesu sądowego, to trzeba naprawdę się postarać, a nikt na forum nie był nawet bliski faktycznego złamania prawa. Poza tym to samo prawo jest od samego początku łamane przez moderację i administrację. O czym mowa? O jawności "procesu", której tutaj nie ma. Tak, możemy napisać odwołanie. I co z tego, że napiszemy odwołanie, jeśli i tak nie wiemy, co się dalej z nim stało i jakie argumenty padły za utrzymaniem warna, a co więcej, nie możemy podważyć argumentów moderacji? Niejawność odwołań znowu moderacja wesoło wykorzystuje, a w przypadku jednego z moich warnów zabawili się, mówiąc dosadnie, w Policję Myśli - warna dostałem w praktyce nie za to, co napisałem, tylko za to, co modowi wydawało się, że miałem na myśli. Udało mi się to zobaczyć, bo miałem wtedy jeszcze wgląd do działu - cytat brzmiał mniej więcej "wszyscy go znamy, więc wiemy, co miał na myśli". Wykorzystam tą okazję do przypomnienia co poniektórym gestapowcom, którzy prawu się nie kłaniają, że w polskim sądownictwie obowiązuje, oprócz oczywiście jawności procesu, co powinno zostać wprowadzone jako pierwsze, jeśli kiedykolwiek chcecie poprawić swój wizerunek, także domniemanie niewinności. A to oznacza, że u ludzi powinno się doszukiwać dobrych intencji albo dowodów na łamanie prawa nieświadomie, a nie zakładanie z góry, że sądzony zrobił coś celowo.

Więc niestety warny w wykonaniu niektórych nie służyły w najmniejszym wypadku wychowaniu userów, służyły tylko i wyłącznie pognębieniu nielubianych (Fuks się kłania, z ostatnich czasów) albo nieznanych. Bo co kogo obchodzi, że jakaś 11-latka, co dopiero zarejestrowała się na forum, a nie mając w tym wieku jeszcze wyrobionej e-kultury i nie wiedząc lepiej, zaspamowała jakiś temat? 30% się należy, a następnego dnia ban za recydywę. :kappa: Jednocześnie kręcono w najlepsze wobec osób bardziej znanych i bardziej lubianych (tzn. lubianych przez wyższe kręgi władzy, nie ogół). Wiem, bo sam na tym częściej korzystałem, niż traciłem.

Te rzeczy o moderacji pisałem, jak jeszcze sam byłem modem, niejedna osoba to widziała, ja nicków podawać nie będę, bo te osoby wiedzą, że to prawda.

Oczywiście z powodu tego, że to ja to piszę, cały post zostanie zbagatelizowany i wyśmiany, bo przecież "HUEHUE NAJGORSZY MOD :kappa: i :otaku: ", ale w sumie nie obchodzi mnie to już szczególnie. Forum jest całkowicie zabetonowane, o czym wie każdy, kto był w ekipie na wyższym niż różowy stanowisku, wiedzą też niektórzy szaracy, i oczywiście nic się nie zmieni teraz, bo wszystkie dotychczasowe próby zawiodły, a w przeszłości była większa motywacja do działania, niż teraz. Nie chce mi się dementować więcej kłamstw i nieporozumień na temat moderacji, tym bardziej że i tak w sumie tracę czas, więc...

Dziękuję, dobranoc.

Edytowano przez Syrenka Furfur
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jednak uważam to za zbyt gwałtowne rozwiązanie. Owszem, w tym temacie wywiązał się offtop. Ale czy nie wystarczyłoby usunięcie spampostów?

Inna sprawa, że parokrotnie na tym forum spotkałam się z zamykaniem kontrowersyjnych tematów, pomimo merytorycznych i kulturalnych dyskusji.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar slusznie gada... Kazdy narzeka, ze na forum same sztywne mody, ktore warnuja i banuja non stop. Dziwne, bo jestem na forum codziennie od 2 lat i jakos nie czuje, zeby jakis zielony mnie przesladywal i szczul warnem. Powiem wiecej, grozil mi ban i zostal on zatwierdzony przez wiekszosc zielonych, a mimo to jeden z nich osobiscie mnie o tym poinformowal i dal mi tydzien na poprawe bledow. Nie musial sie fatygowac, ale jednak to zrobil. Ja po 3\4 dniach spelnilem polecenie moda i gdzie ta "ostra moderatornia"? Z innymi modami, doskonale sie dogdalem w sprawie warnow i tez, zaden mod nie kazal mi czytac regulaminu, bo nie chcialo mu sie tlumaczyc dlaczego dal mi warna, tylko cierpliwie wszytko mi wyjasnil. Wiec jesli dacie od siebie minimum szacunu, to i Wy go otrzymacie i zapewniam, ze mod nie bedzie traktowac nikogo z "gory", a bedzie rozmawiac jak rowny z rownym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z zamkniętego przeze mnie tematu nie była w żadnym stopniu merytoryczna. Wyzywanie się od osób autystycznych, pisanie o chęci użycia noża w stosunku do innego użytkownika, filmik zawierające sceny R34 oraz treści mogące wywołać atak u osób chorych na epilepsje, poza tym liczne, ale to naprawdę liczne posty zawierające offtop- żeby zachowany był porządek, trzeba by usunąć z pół tematu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na tym forum bana nie miałam i wiem, że nieco trzeba się postarać, ale czasami mam wrażenie, że niektórzy modzi traktują tę robotę zbyt poważnie i przerywają fajne dyskusje zupełnie niepotrzebnie.

Wielu zielonych naprawdę lubię i nie mam pretensji jeśli mi zwrócą uwagę, w końcu są od tego, ale juz parokrotnie widziałam akcje, które były imho niewłaściwe.

Doggy - filmika nie zauważyłam, do offtopu się przyznaję (inna sprawa, że uważam Sarabi za trolla), groźby? Mi to wyglądało na sarkastyczne żarty, ale niech Ci będzie. Wyzwanie? Nierozpoznawanie sarkazmu jest naprawdę jednym z podstawowych objawów zaburzeń ze spektrum autyzmu i mówi Ci to osoba, która sama ma takie zaburzenia.

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo jestem na forum codziennie od 2 lat i jakos nie czuje, zeby jakis zielony mnie przesladywal i szczul warnem.

Ale ty to nie wszyscy, więc argument wiesz skąd wzięty. W końcu ty go brałeś. Jestem na forum od ~miesiąc po jego założeniu i czasem mi tylko 'ręce opadowywują', ale już nie pamiętam o co chodzi, nabrałem tylko podświadomej niechęci do pewnych osoborzeczy, którą już i tak zdążyłem zapomnieć po tak zwanym urlopie.

 

 

 

Wiec jesli dacie od siebie minimum szacunu, to i Wy go otrzymacie i zapewniam, ze mod nie bedzie traktowac nikogo z "gory", a bedzie rozmawiac jak rowny z rownym.

Kur :yay: wsko zależy od człowieka. Co do szacunu, dodam tylko że pewien user nie szanował kiedyś pewnego moda. Więc mod ten go chłostał pejczem i zaklejał pyszczek taśmą. O dziwo porozmawiali sobie na pewu i po jakimś czasie owy user stał się userem ogarniętym i w ogóle. Ten przykład niczego nie potwierdza, poza tym, że niektórzy nie wiedzą co to internet i przysłowiowy Internetowy Wp :yay: dol osobom, które nie wiedzą jak się zachować w publicznych internetach, się należy. To kwestia niezwiązana z lewem obowiązującym w danych internetach. Po prostu. To coś, co sprawia, że jesteś lepszy.

 

Co do szacunu. Mod to też jest i/lub był user. To nie tak, że każdego musisz szanować. Wystarczy zachować odrobinę przyzwoitości, zamiast pędzlować komuś cholewy śliskim jęzorem. Tak? :3

 

Co do traktowania z góry. Pisałem i powtórzę, bo tak fajnie, zależy to od człowieka. Człowiek nie jest maszyną więc pisanie 'jak go będziesz szanował to on łaskawie spojrzy na ciebie nie-z-góry'. W takim przypadku, ilość szacunu jaki musisz włożyć, sprawi że będziesz zabawką jak z najbardziej perwersyjnych fantazji. Wątpię, żeby wiele osób na to szło.

Taki algorytm nie dziaua. Nie możesz szanować każdego. Powinieneś za to być po prostu grzeczny do pewnego momentu. Jak ktoś pokazuje ile snopków słomy upchnął w swoich butach, to można przestać zachowywać kulturę osobistą. HURRRRRR

 

 

 

 

Od kiedy z liter da się wyczytać ton głosu? W takim wypadku osobą mającą problem jesteś Ty...

Sarkazm to nie tylko ton głosu, panie problemie. Tu chodzi też o specyfikę w formułowaniu wypowiedzi i każdy kto choć raz oberwał internetową mokrą szmatą po swoim nieskazitelnym licu wie o tym doskonale. Chyba, że ma aspergera.

Edytowano przez Neko Miko Warmen
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nimi nie mam problemów - zazwyczaj odwołanie wystarczało by udowodnić wyższość moich argumentów. Rany, mnie się udało to wam powinno tym bardziej. A moderator może sobie mówić co chce, dopóki jego czyny będą w porządku. Fakt, odpowiedzialność za to co pierniczy go nie powinna omijać, ale nie wszystkie groźby są na serio. Nikt nie wziął pod uwagę pustego wyrabiania sobie imidżu na forum, by przynajmniej tam być tym kim chce się być.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt też nie wziął pod uwagę konsekwencji jakie ze sobą niesie ten właśnie wyrobiony imidż. Ktoś chce tak się prezentować - ok, ale niech się liczy z reakcją na to.

Czy ty chciałeś być znienawidzony przez wszystkich? Albo jakiś moderator?

No i ten, nie każdy spędza życie na jak najgłośniejszym gęganiu, by dostać tak zwane cokolwiek :kappa: Odwołanie się 2hard4me. Inna sprawa że ja też nigdy problemów z modami nie miałem, nawet nie musiałem się odwoływać.

Szok x3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałem. A moderatora kij wie co on tam chciał. :v

W życiu należy gęgać jak najgłośniej, gdy wymaga tego dostanie tego, czego pożądasz. To normalne. Chyba że według ciebie pogodzenie się z niesłusznym warnem, a następnie jego przeżywanie przez następne pół roku, zamiast rozwiązanie tego od razu, jest czymś w porządku. W takim razie nie mam zastrzeżeń, oprócz jednego - nie słuchajce Warmena. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest niesłuszny to się nie gęga na prawo i lewo, tylko idzie załatwić sprawę z osobą która dała ci Jakże Niesłusznego Warna. Inną opcją jest "mam na to wywalone, przecież i tak mnie to nie krzywdzi". Jeśli ktoś przeżywa fakt, że w Internetach został Niesłusznie Osądzony i to tak bardzo, że aż ma myśli samobójcze, to gratuluję i życzę szybkiej drogi do nieba.

Tobie również życzę Jak Najbardzodobrzej, skoro to co napisałem zinterpretowałeś jako bycie uległym barankiem. Sprostuję ponownie, tego typu internetowe sprawy mnie nie bolą w żaden sposób. Co innego głupota i chamstwo. I to promuję tymi o to akcjami propagandowymi od jakiegoś tysiąca lat. Ale i tak nie słuchajcie Warmena :kappa:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma GG, a to, że uważam kogoś za znajomego nie znaczy, że muszę mieć do niego bilion skajpajów i innych rzeczy.

No to jest jeszcze FB, Skype?

Ps to, że akurat Ty tak uważasz, nie znaczy, że wszyscy tak uważają...

Ja mam kontakty, także i po za forum, ze znajomymi, jak i WA, modami, między innymi, na takową okoliczność... 

Trza być przewidującym i myśleć o tym wcześniej i jakoś nie pożałowałem tego nigdy.

 

 

Edit...

Fuks, jak chcesz, to dodaj mnie na gg, lub skype, FB, a w razie czego będziesz miał kontakt z kimś z forum...

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jeszcze FB, Skype?

Ps to, że akurat Ty tak uważasz, nie znaczy, że wszyscy tak uważają...

Ja mam kontakty, także i poza forum, ze znajomymi, jak i WA, modami, między innymi, na takową okoliczność... 

Trza być przewidującym i myśleć o tym wcześniej i jakoś nie pożałowałem tego nigdy.

Czyli jeśli TY masz forumowych kumpli to JA również muszę ich mieć?

fwkg.jpg

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No bo w końcu każdy przychodzi na forum i od razu przewiduje, że dostanie bana .

Jak ktoś jest przewidujący...? Zwłaszcza ludzie, którzy przychodzą na forum z zamiarem np trollowania, to raczej powinni takie coś przewidzieć...?


Czyli jednak nici z dogadania się?

Powiedziałem już... 

Chcesz, to możesz mnie dodać do znajomych, tam gdzie Ci wygodnie, jak nie chcesz, to Twój wybór...

Ja za Ciebie go nie podejmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...