Skocz do zawartości

Filozofia przez duże F


Erast

Ankieta dotycząca utworzenia poddziału ,,Filozofia"  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy poddział w dziele ,,Discorda" powinien zostać utworzony?

    • Tak
      11
    • Nie
      2


Recommended Posts

Witajcie, ludziska!

 

Zbliża się zima, a to najlepszy czas na siedzenie przed kominkiem, picie ciepłej herbaty (np. wzmacniającej ;) ) i rozprawianie o różnych rzeczach, jak egzystencja świata. Cóż, dla nas, pokolenia ,,skomputeryzowanego" równie przyjemne jest siedzenie przed komputerem i rozprawianie (hmm... o kucykach?) o tym i owym. Jakby nie było, jakoś tak wczoraj przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Otóż, zgodnie z tym, co napisałem przedtem, oraz faktem, że dyskusje są ,,fajne" postanowiłem napisać do ,,pewnego administratora" z pytaniem, czy taki dział można by było utworzyć. A właściwie poddział, bo tematów filozoficznych, rozkminowych itp jest tak dużo, że zapewne nie starczy nam życia, by jednogłośnie dojść do pewnych wniosków.

 

To dobrze, bo gdy zabraknie pytanie, zabraknie odpowiedzi, a gdy zabraknie pytań, na które można odpowiadać, świat stanie się nudny jak flaki z olejem.

Od razu uprzedzam, chciałbym, aby był to dział nie w stylu ,,Idźmy na hurrra, bo jest nowy dział i trzeba go zaspamować". Nie. Chciałbym, aby była to naprawdę kulturalna, LOGICZNA i, w miarę możliwości (!), przyjemna dyskusja. W miarę możliwości, bo pewnie poruszymy tematy, które są dla niektórych drażliwe.

 

Osobiście chciałbym utworzyć między innymi ,,Złote myśli użytkowników" (a jak ktoś napisze ,,Ryba o poranku smakuje depresyjnie to odstrzelę to i owo!), spis co ciekawszych filozofów (dodatkowej wiedzy nigdy za wiele, a czytając takie rzeczy zawsze można by było podyskutować ciekawiej) i oczywiście standardowe ,,Co jest po drugiej stronie?", ,,A co jeśli..." itp. Wolałbym nie poruszać tematów religijnych, a jeśli już to jakiś zamknięty temat, bo jest to temat BARDZO, ale to bardzo drażliwy.

 

Jeśli lubisz dyskutować, głosuj na utworzenie. :)

 

Pozdrawiam was wszystkich cieplutko, bo coraz ziemniej na dworze.

 

Erast

 

Ps. Piszcie w komentarzach, jak wy byście chcieli widzieć ten dział. :)

Link do komentarza

Hmmm...

Ja bym widział przyszłość nowego działu z dyskusjami o poglądach,skupiający osoby o ciekawych ideach i wartościach,streszczając-coś w stylu działu humanistycznego.

Brakuje mi takiego tematu.

Bardzo chciałbym coś popisać w tematach np.[Dyskusja]Jak widzisz przyszłość ludzkości,albo-[Dyskusja]Czy naprawdę jesteśmy sami we wszechświecie?

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...