Skocz do zawartości

"Game of Ponies"


Verlax

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ej, psst, teraz rozpatrujemy najazdy, nie marsze.

 

W tym wypadku akurat Marsze Starków nie czynią różnicy. Stark rusza się przed Greyjoy'ami, zaś Marsz Lannisterów ich nie sięga. Ponieważ Stark nie wydaje żadnej bitwy oraz nie zajmuje prowincji do odwrotu Greyjoy'a mogę uznać te Rozkazy i dać je na mapę wbrew kolejności Żelaznego Tronu. Jednak na przyszłość proszę pamiętać, że jeśli chcę się ktoś ruszyć przed innym graczem (przykładowo Greyjoy chce się ruszyć przed Martellem, pomimo, że Martell jest pierwszy) to musi spełnić dwa warunki :

 

a) Ruch Martella nie może wpływać na Rozkazy Greyjoya (to jest bardzo szeroko rozumowane)

b) Gdy Greyjoy rozpisze swoje Marsze musi dodać taki tekst "nie oglądając się na ruch "wpisz gracza" wykonuję ruch X"

 

Najazd Lannistera spala wsparcie Greyjoy'a. Najazd Baratheona nie ma żadnego celu, więc jest usuwany z planszy. Czekamy na Marsz Lannistera.

 

Dodam tylko jeszcze jedną rzecz do Rozkazów Starka. Zgodnie z zasadami gry Stark może zostawić żeton władzy na polu Moat Cailyn (bo opuszcza go jedną ze swoich armii), ale już nie na The Twins (bo się z tego obszaru nie rusza).

 

Edit. A oto mapa :

 

7106de5258.jpg

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BITWA!

 

Lannister vs Greyjoy

 

Lannister - Atakujący

 

+4 - Armia (Wieża Oblężnicza)

+1 - Rozkaz Marszu (Spec. Rozkaz)

+3 - Wsparcie (Dwa Okręty + Spec. Rozkaz)

+0 - Miecz z Valyriańskiej Stali

+? - Dowódca

 

Niższa pozycja na Torze Lenników, Lannister przegrywa remisy.

 

Łączna Siła - 8

 

 

Greyjoy - Obrońca

 

+2 - Armia (Dwa Piechury)

+0 - Rozkaz Obrony

+0 - Wsparcie

+? - Miecz z Valyriańskiej Stali (możliwy do użycia)

+? - Dowódca

 

Wyższa pozycja na Torze Lenników, Greyjoy wygrywa remisy.

 

Łączna Siła - 2

 

 

Obydwaj uczestnicy bitwy muszą teraz do mnie na PM napisać jakiego dowódcę wysyłają do bitwy. Greyjoya proszę również by w wątku oficjalnym, przed wysłaniem mi dowódcy napisał czy używa Miecza z Valyriańskiej Stali (daje on +1 do jednej bitwy, można go użyć raz na turę).

 

 

 

 

Edit. 

 

RexCrusader, to nie jest błąd. Zaopatrzenie się zmienia dopiero, i dopiero wtedy gdy zostanie wyciągnięta karta Wydarzeń - Zaopatrzenie

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PlaguePony, niestety nie mogę przyjąć tych Marszów, ponieważ wykonanie obydwu Marszy naraz stawia ruch Tyrella w zupełnie innej sytuacji. Możesz wykonać tylko jeden Marsz, gdy reszta się ruszy możesz wykonać inne ruchy. Konsolidacje Władzy w Sunspear przyjmuje, natomiast w Prince's Pass i The Boneway nie, ponieważ Tyrell w tym ruchu może cię powstrzymać w tych prowincjach.


BITWA!

 

Lannister vs Greyjoy

 

Do bitwy stanie :

 

Cersei Lannister 

 

2abad6dca0.jpg

 

Cersei Lannister [0] Jeśli wygrasz tę bitwę, możesz usunąć z planszy jeden dowolny żeton Rozkazu pokonanego przeciwnika.

Przeciwko...

 

Aeronowi Mokrej Czuprynie

 

8781cc9664.jpg

 

Aeron Mokra Czupryna [0] Możesz natychmiast odrzucić dwa ze swoich dostępnych żetonów Władzy, aby odrzucić Aerona Mokrą Czuprynę i wybrać z ręki inną kartę Rodu (jeśli jakąś jeszcze posiadasz). 

 

 

 


Lannister - Atakujący
 
+4 - Armia (Wieża Oblężnicza)
+1 - Rozkaz Marszu (Spec. Rozkaz)
+3 - Wsparcie (Dwa Okręty + Spec. Rozkaz)
+0 - Miecz z Valyriańskiej Stali
+0 - Cersei Lannister
 
Niższa pozycja na Torze Lenników, Lannister przegrywa remisy.
 
Łączna Siła - 8

 

Greyjoy - Obrońca
 
+2 - Armia (Dwa Piechury)
+0 - Rozkaz Obrony
+0 - Wsparcie
+0 - Miecz z Valyriańskiej Stali (możliwy do użycia)
+0 - Dowódca
 
Wyższa pozycja na Torze Lenników, Greyjoy wygrywa remisy.
 
Łączna Siła - 2

 

 

Lannister wygrywa bitwę!

 

Wojska Greyjoy'ów zostają zmuszone do odwrotu (gracz Greyjoy'ami musi teraz podać mi gdzie wycofują się jego oddziały).

 

Lannister deklaruje, że Cersei Lannister używając swej zdolności usuwa Żeton Marszu z pola Seagard.

 

-------------------------------------------

 

Martellowie już się ruszyli. Powinien się ruszyć teraz Greyjoy, ale Cersei usunęła ostatni żeton Marszu (cholera, ona jest równie irytująca w książce, jak i serialu jak i w grze planszowej!). Dlatego teraz rusza się Tyrell, a potem lecimy od nowa.

 

Edit. Mapa : 

 

096d3f7cca.jpg

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...