Skocz do zawartości

[dyskusja] Czy Discord może budzić strach?


Sajback Gray

Recommended Posts

Znamy Discorda jako wesołego duszka dysharmonii który wszędzie rozprzestrzenia chaos. Budzi w nas przedewszystkim śmiech. A co z jego złą stroną? W końcu gdyby nie kreskówkowa otoczka, sam Discord wyglądałby nieco przerażająco. Chodzący na 2 nogach (?), zbudowany z kilku zwierząd i nieobliczalny z mocą jaką posiada. Gdy na siłę zmienił Fluttershy i gdy chciał odebrać mane six elementy wyglądał na zdenerwowanego, a takiego Discorda spotkać byśmy nie chcieli. Głównie dlatego że mógłby z nami dosłownie zrobić wszystko a te jego żółte białka z czerwonymi źrenicami na pewno potęgowały by poczucie lęku. Więc jak uważacie? Czy Discord pitrafi być straszny? Gdyby uwolniła się w nim jakaś zła energia to jakie z tych mało przyjemnych rzeczy mógłby zrobić kucykom? Czy jego chaos może wymknąć się spod kontroli czyniąc go bardziej demonicznym? Zapraszam do dyskusji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Discord nie jest ani specjalnie dobry ani specjalnie zły. Tak jak my raz dobry dzień: cześć, cześć, jak leci etc. Czasem zły dzień i... no zresztą sam wiecie. Raczej nie był by zły bo po co zło do chaosu? Co mu za różnica czy powie: "jako zły i okrutny władca chaosu zaleje to miasto wrzącym kiślem" czy powie "topimy miasto w kiślu cieszycie się!?" i tak sprzątania będzie na tydzień :/ Jeśli zaś chodzi o wygląd. Do Discord, ten od nieograniczonej mocy, może ze sobą zrobić co chce i z innymi też, może zmienić Chrysalis w Discorda i siebie w Chrysalis, może być czarny w czerwone paski lub czerwony w czarne paski. Pamiętajmy że Discord jest istotą zrodzoną z chaosu a chaos nad chaosem kontroli nie traci jeśli w ogóle jakąś kontrolę posiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discord POWINIEN budzić strach. Ludzie boją się (często nawet nie zdając sobie z tego sprawy) zmian. A czym jest chaos, jeśli nie ciągłą, kompletnie nieprzewidywalną zmianą, utratą porządku w życiu, zanikiem kontroli?

Ale czy sam Discord budzi strach? Na pewno już nie. A czy kiedyś budził? Oczywiście z jednej strony jest to kwestia formuły MLP, przeznaczonej przede wszystkim dla małych dziewczynek. Z drugiej jest to wina scenarzystów. Discord w prologu 2 sezonu był właśnie tym, co napisałem powyżej. Można było się nawet bać, nie tyle jego samego, co tego, co wymyśli. Im dalej w las, tym było gorzej. Ciągle był zabawny, ciągle był do pewnego stopnia chaotyczny, ale pojawiła się też doza przewidywalności w jego działaniach - a jest to coś, czego na początku 2 sezonu ja osobiście nie czułem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie same możliwości Discorda budzą strach. Co prawda to co robi jest zabawne. Ale postawić się na miejscu kucyków. Pojawia się nagle istota która może zrobić dosłownie wszystko. Zmienia wszystko wokół siebie jak mu się podoba. A jemu samemu nie można nic zrobić. W tym właśnie wypadku nie tyle wygląd by wzbudzał strach a bezradność wobec jego potęgi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Discord dla swoich wrogów na pewno byłby straszny jak Amnesia i Silent Hill (plus kilka innych psychologicznych [lub niekoniecznie] horrorów) razem wzięte. Gdyby nie to, że jest kolorowy, posiada wyraźną osobowość oraz lubi gadać, to porównywałabym go z Valtielem z SH3 (nie mylić z SH: Revelation, bo to dziadostwo to jawna kpina nie tylko z serii Silent Hill, ale także z między innymi Devil May Cry, serii "Obcego" oraz ".flow". Tylko pokemonów nie było gdzie wcisnąć). Poza NMM kucyki najbardziej bały się Discorda. Chrystalis takiego strachu nie budziła, a wygląda zdecydowanie bardziej upiornie niż dwoje pierwszych antagonistów razem wziętych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo Chrysalis (literówka się zakradła)

Ona nie wyglądała... Tak wiem nonsens ale fakt że zmienia wygląd co 5 sekund oraz to że do dziś nie mam pewności czy to jej prawdziwe wcielenie sprawia że kwestia wyglądu jest nie rozwiązana.

Nightmare to po polsku koszmar a Discord... Nie jego wygląd jest straszny tylko jego umiejętność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że się zbyt chaotycznie wypowiadam, z czego ludzie myślą, że piszę odwrotnie niż w rzeczywistości, ale nie twierdzę, że Discord ma przerażający wygląd i zgadzam się z tym, że jego umiejętności czynią go najpotężniejszą istotą w historii animacji (jedynym ograniczeniem jego mocy jest niemożność przeciwstawienie się mocy harmonii, więc takiego Galactusa mógłby powalić kiwnieńciem małego palca u nogi). Tamto pierwsze zdanie nawiązywało do sytuacji, w której ktoś mógłby Discorda wkurzyć (co jak wiemy, nie zdarzyło się).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discorda nie da się wkurzyć, wybaczył Celce że go w skale zamknęła, wybaczył to Twi (bzdur nie piszę prawda? nie oglądam mlp :P co ja tu robię?!) więc.

Można próbować go zdenerwować, prawiąc mu soczyste hejty przez 13 godzin, ale po drugiej minucie odlecą Ci usta, można go dalej szturchać patykiem, wtedy zjawi się Chrysalis i zapakuje w kokon i tak dalej. Po za tym wkurzanie go to zły pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sądzę że najbardziej niebezpiecznym antagonistą jak do tej pory jest Tirek, on niszczy a nie zmienia tak jak Discord. Jednak Discord jest wyjątkowo potężny- na pewno bardziej od Sombry czy Chrysalis.

 

Ale czy może budzić strach? O tak, według mnie mógłby. Discord jest właściwie wszechmocny, kto wie może jest nawet potężniejszy od Celestii (i ogólnie Alicornów, wygląda wszagrze na to iż Alicorny i jednorożce czerpią energie magiczną z własnej, że tak powiem, many. Discord wydaje się ją czerpać z samego chaosu, samej siły natury). Jednak Discord byłby zapewne gorszy gdyby nie jego nastawienie, on raczej jest czymś w rodzaju istoty która lubi wprowadzać zamęt, nie unicestwiać. Lecz gdyby stał się gorszy to byłby wręcz potworem! Mógłby zmienić wszystko i wszystkich! Nie spodziewałbys się a zmienił by twoje serce w...cokolwiek! A to cokolwiek mogłoby nie pompować krwi. Nie Discord nie może być przerażający teraz, ale gdyby jego nastawienie zmieniło się w bardziej destuktywne byłby moźr nirbrspieczniejszy od Tireka. Discord wszagże nie potrzebuje się ładować by być potężny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...