Skocz do zawartości

Problem z internetem - nie ładują się niektóre strony.


Bester

Recommended Posts

Witam,

 

Mam dziwny problem z domowym internetem.

 

Otóż, nie działają mi takie strony jak: wkipedia, joemonster i puush. Puush nie jest w stanie wysłać żadnego zrzutu ekranu, po kilku informacjach o błędach wyświetla informację o nieudanej autoryzacji. Natomiast przy próbie wejścia na wiki albo monstera pojawia się komunikat przeglądarki o nieodnalezieniu serwera.

 

Internet mam z neostrady, router to 8level AWRT 150. Restartowałem go do ustawień fabrycznych, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. Dodam, że sprawdzając działanie powyższych stron na Aero2, nie było z nimi problemu, zakładam zatem, że w ustawieniach PC nic nie jest pomieszane.

 

Problem wystąpił nagle. Niemal z godziny na godzinę przestały działać wspomniane strony. Być może jest ich więcej, te rzuciły mi się w oczy.

Spytałem inną osobę, również mającą neostradę - nie ma tego problemu. Wszystko działa.

 

Zatem moje pytanie:

Czy jest możliwym, że to lokalnie, w mojej okolicy, neostrada coś sknociła, czy wina leży gdzieś po mojej stronie?

 

P.S

Jutro wracam sztudiować dalej, więc do ewentualnych rad będę mógł się zastosować tylko dziś. Jeśli problem się utrzyma przez dłuższy czas, planuję skontaktować się z pomocą TP.

 

A być może rozwiązanie jest bardziej prozaiczne, dlatego pytam tutaj.

Edytowano przez Draques
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w obu przypadkach wyłącz tryb programistyczny w Rozrzerzeniach w Ustawieniach. Ja to samo miałem, ale z YT, lecz po tej akcji wszystko działa tak jak powinno. Samo to się włącza, a potem robi problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem ten sam problem, nie odpalały się strony takie jak joemonster, mozilla.org, animesub i kilka innych. Po krótkiej diagnostyce błędów, doszedłem, że to wina DNS'ów, które nie przetwarzały wszystkich adresów (oczywiście wina po stronie Orange)

 

Rozwiązanie:

Panel sterowania-> Wyświetl stan sieci i zadań (przy kategoriach lub centrum sieci i udostępnień przy widoku ikon)->kliknij na Połączenia:Połączenie lokalne (prawy środek) ->właściwości-> dwa razy lewym przyciskiem myszy na protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) (chyba że używasz v6 to analogicznie-> zaznacz pole użyj następujących adresów serwerów DNS-> i wpisz: 208.67.222.222

Po zatwierdzeniu powinno wszystko wrócić do normy.

Podałem DNS'y serwerów OpenDNS

Pozdrawiam

Edytowano przez Chief
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania-> Wyświetl stan sieci i zadań (przy kategoriach lub centrum sieci i udostępnień przy widoku ikon)->kliknij na Połączenia:Połączenie lokalne (prawy środek) ->właściwości-> dwa razy lewym przyciskiem myszy na protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) (chyba że używasz v6 to analogicznie-> zaznacz pole użyj następujących adresów serwerów DNS-> i wpisz: 208.67.222.222

Po zatwierdzeniu powinno wszystko wrócić do normy.

Podałem DNS'y serwerów OpenDNS

Pozdrawiam

 

Dziękuję Ci dobry człowieku! :yay:

 

Niby wyczytałem, że to problem z DNS, ale uparcie szukałem opcji ich zmiany w routerze :derp2:

Wpisałem też DNSy podane przez Orange, ale to nie pomogło, nie wpadłem na to, by użyć openDNS.

 

Problem rozwiązany, jeszcze raz dziękuję :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zamknięciem tematu napiszę, że miałem identyczny problem (pewnie identyczne źródło, bo mam Liveboxa, czyli Orange). Z tym, że... problem sam zniknął :drurrp: . Ale miło wiedzieć, że jako jedyny nie miałem kłopotów z Wikipedią, Joemonsterem, Anime-Shinden itp. :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...