Skocz do zawartości

Dendrio Alicorn [NZ][Dark][Adventure]


Dendrio Alicorn

Recommended Posts

Witam! Przedstawiam mój pierwszy fanfik z głównym udziałem mojego OC.

Będzie to... hmmm... zależne od mojego humoru. Albo będzie długi, albo krótki. (Decyzja o tym należy także do Was, gdyż ponieważ to Wasze opinie wyrażają mój fanfik.
Tak więc zapraszam do czytania i komentowania mojej chorej wyobraźni. :crazy:
Dendrio Alicorn

Prolog, rozdział I i (później) rozdział II

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy fanfic. O własnym OC'ku. Który jest alicornem.

Zabrzmiało strasznie, ale na szczęście prolog i erste rozdział takie nie były ;)

"Jednakże Dendrio

dotarło wroga szybciej, niż zdołał się uwolnić. " - What?! Co, taki z niego "postępowy" bohater, że sobie płci nie wybrał? :lol:

Dobra, żarty na bok. Ogólnie rzecz biorąc jest nieźle. Niecodzienne spojrzenie na alicorny i sytuację z Discordem, to rzuca się w oczy przede wszystkim. O samym bohaterze, poza podstawowymi informacjami, wiemy niewiele, jednak zawsze coś - zakładam, że chwilowo to kwestia do rozwinięcia.

W zasadzie głównym elementem rozdziału jest bitwa alicornów z Discordem. Była tak porywająca jak wiązanie butów czy nalewanie mleka do szklanki... :P Serio. Za szybko, ubogo ze szczegółami... Niby walczyli, niby ginęli... Ale mnie, jako czytelnika, niewiele to obchodziło. Zdecydowanie brakowało mi tutaj jakiejś niesamowitej akcji, polotu, czegoś, co zaprze dech i wciągnie tak, że nie będzie się można oderwać - takie powinny być w moim wyobrażeniu sceny batalistyczne.

Tak więc, jest nieźle. Przede wszystkim ma to potencjał, trzeba go tylko wykorzystać :rdblink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeczytałam. Mam 2 wiadomości i zacznę od dobrej: Twój język polski nie jest tragiczny. Formatowanie też ok, ale nie stosujesz dywiz.

 

A teraz ta zła: tekst jest koszmarnie naiwny. Braki opisów, braki wszystkiego... Nie wygląda to jak opowiadanie. Sam główny bohater wygląda jak parodia. Mocno. Złote i srebrne zbroje, mieszka w lesie i żyje z ogródka, nie wiadomo skąd ma babeczki truskawkowe w głuszy, nie ma uczuć, ani emocji.

 

Akcja pędzi zdecydowanie za szybko, a tekst jest za krótki by można to było nazwać pierwszym rozdziałem i prologiem.

 

Musisz nad tym popracować i to mocno. Polecam poszukać sobie prereaderów i konsultantów oraz poczytać trochę poradników o pisaniu. Poczytaj parę książek, poczytaj inne fanfiki i spróbuj od początku.

Edytowano przez Cahan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za krytykę :) Człowiek istota brzydka więc nie umie robić nic raz a dobrze ;f

Btw Gray mi trochę pomoże, gdyż jest empatką ;p Ja się zajmę akcją i językiem a ona opisami i uczuciami więc będzie coraz lepiej.

A na zakończenie dodam iż znam zasady dobrego OC. Przecież ten alicorn nie może latać czy czarować, c'nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady dobrego OC i tworzenia alikornów w fanfikach? Można je sobie między bajki włożyć, naprawdę. To, że nie może latać ani czarować to całkiem niezły wątek, ale kompletne pozbawienie mocy i nie bycie psychopatą dobrego alikorna nie czyni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...