Skocz do zawartości

Rysunkowy Jabłecznik


Recommended Posts

Z lekkim opóźnieniem, ale cóż - oto rozpoczynam rysunkowy jabłecznik!

Jego celem jest polepszanie swoich umiejętności artystycznych i dzielenie się doświadczeniami i radami.

Zasady są proste: co dwa tygodnie (okres ten może ulec zmianie - zobaczymy, jak będzie nam wygodnie) podaję wam nowy temat. Do tego dołączam dla przykładu mój szkic do tego tematu. Wy zaś wstawiacie w temacie swoje szkice i mały komentarz - czy jesteście zadowoleni ze swoich szkiców, czy rysowanie ich sprawiło wam kłopoty, co było najprostsze, co najtrudniejsze, czy było coś, co sprawiło wam wyjątkowy problem lub wyjątkową frajdę etc. Dzięki temu nie dość, że rysujący będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności, to jeszcze inni będą mogli zapoznać się z ich opiniami/radami.

Prace do jabłecznika nie muszą być czymś nadzwyczaj wybitnym - jak już wspomniałam mają być to szkice, nawet najbardziej robocze i "brudne". Oczywiście jeśli chcecie możecie zrobić czystszą pracę - to już zależy tylko od was. Ważne, żeby była ona na temat i rozwijała wasze umiejętności c;

Uh, mam wrażenie, że bardzo niejasno i "masłomaślanie" to napisałam, więc jakbyście mieli jakieś wątpliwości po prostu pytajcie, najlepiej w temacie.

Tak więc do rzeczy - pierwszy temat!

 

1. Emocje (do 17.11.14)

Rysujemy kucowe głowy lub popiersia, min. 3 (jednak im więcej, tym lepiej c; ) z przedstawiające różne emocje. Cel jest chyba oczywisty - przećwiczenie rysowania kucowych pyszczków i pokazywania, co rysowany przez nas kuc czuje.

Przykładowy szkic ode mnie:

jablecznik1_by_esc54-d852q59.png

(Przy okazji chciałam jeszcze raz podkreślić, że co do wykonania macie dowolność - możecie dać kolor, możecie go nie dawać, możecie bardziej lub mniej pocieniować, możecie tego nie robić, możecie narysować OC lub kuca kanonowego - wolna amarykanka! c; )

Jeszcze jedno - wstawiając swoje prace napiszcie, czy wolicie, aby jabłecznik był ot po prostu sposobem na ćwiczenie swoich umiejętności i dzielenie się doświadczeniami, czy może chcecie go przemienić w zabawę z punktowaniem prac i przechodnią nagrodą.

  • +1 3
Link do komentarza

Nie jestem zadowolona. Zazwyczaj robiłam, ze tak powiem. ,,Kuce z wosku''. Bez emocji i widać jak mi teraz powychodziły. O ile będę mogła, postaram się przed zakończeniem terminu wstawić te same emocje i sprawdzić czy coś się poprawiło. Także nawet podpisałam, bo ja bym się nie skapnęła co te mordki przedstawiają.

emotions_by_celly_celly-d85gbi6.jpg

Co do ostatniej sprawy-powiem, że nie mam bladego pojęcia. Za bardzo nie wiem, jak wkręcić w tą zabawę punktację, więc raczej pierwsza opcja.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dobra, pojawiła się nowa odpowiedź, więc zamiast editu - oddzielny post.
Jedna prośba techniczna: wstawiajcie prace w spoilerze "bezpośrednio", czyli nie w formie linku, a za pomocą tagu [ img=. Ułatwi to przeglądanie rysunków.

 
Zacznę od napisania kilku słów o każdym ze szkiców.

Celly - Generalnie szkice wcale spoko. To, do czego mogłabym się najkonkretniej przyczepić to kształt pyszczka - jest nieco za mały, zaś w ostatnim szkicu jest za krótki i ma nienaturalny kształt. Poza tym pomiędzy tired a embarassed mogłoby być bardziej widać różnicę.

WilkU - Masz bardzo fajny styl. Musisz jeszcze trochę popracować nad anatomią pyszczka. W pierwszym szkicu chyba najbardziej widać, że głowa jest trochę zniekształcona. Wiem jednak z doświadczenia, że otwarte pyszczki i pyszczki ogierów potrafią przysporzyć nie lada problemów, więc generalnie rzecz biorąc dobra robota. Jeśli zaś chodzi o ukazanie emocji, to jak na mój gust jest bardzo spoko. Ta ostatnia minka jest trochę nieudana (w sensie poprawności anatomicznej), ale za to drugi szkic jest genialny <3

Lunar_Isbes - Widać, żeś doświadczona. Masz bardzo ładny, indywidualny styl, prace są poprawne anatomicznie, emocje są wyraźne i bez problemu można je odczytać - słowem nie ma co komentować :P

ryma2001 - nie będę się za bardzo rozpisywać nad anatomią, gdyż widać, że szkice robione bardzo na szybko więc rozumiem, że nie przykładałaś temu szczególnej wagi (oczywiście generalnie rzecz biorąc zawsze należy zwracać na to uwagę aby polepszać swój warsztat, ale to szczegół). Jedyne, na co chciałabym zwrócić uwagę to uszy od frontu. Z profilu nie masz z tym problemu, jednak gdy rysujesz kuce od przodu uszy dajesz im zbyt duże i zbyt nisko osadzone. Emocje są generalnie rzecz biorąc raczej łatwe do odczytania i dośc dobrze oddane. Na pewno byłabym w stanie więcej napisać, gdyby szkice były dokładniejsze.

Alciapl v2 - Anatomia generalnie prawidłowa, tu więc nie będę się rozpisywać. Co do emocji: na pierwszy rzut oka klaczki niewiele się od siebie różnią. Dopiero bliżej się im przyjrzawszy zauważyłam różnie ułożone brwi i inne minki. Kiedy już się to dostrzeże emocje są bardzo łatwe do odczytania. W związku z tym przede wszystkim postaraj się rysować miny nieco wyraziściej - szczególnie właśnie pyszczek (na początku bardzo trudno zauważyć różnicę między miną pierwszej a drugiej klaczki).

 

Dobra, czas na nowy temat.

2. Kopytka (do 22.12.14)

Bardzo proste: rysujemy kopytka. Duużo kopytek! Wyprostowane, zgięte, przednie, tylne... Mogą być tylko kopytka, może być widac fragmencik tułowia, na którym są osadzone - jak chcecie. Byleby było jak najróżnorodniej - różne pozy, różne kształty (w końcu filigranowa klaczka z Canterlotu będzie miała inne kopytka niż ogier z rodziny Apple pracujący codziennie na roli, czyż nie?), różne rozmiary.

Przykładowy szkic ode mnie:

borzekopytkanie_by_esc54-d895jhb.png

Coś mi nie wychodzą zbyt dobrze te szkice dla was :P

Link do komentarza
  • 1 year later...
  • 1 year later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...