Skocz do zawartości

Ku głębinom[Dark][Sad][Horror][One-Shot]


Arkane Whisper

Recommended Posts

A oto i moje krótkie opowiadanie konkursowe z okazji Nightmare Night.
Opowieść o Lunie, samotnie spacerującej pośród zniszczonych śladów przeszłości. To tak w skrócie.
 
Ku głębinom[Dark][sad][Horror][One-Shot]
 
Życzę miłej lektury :giggle:
 
P.S.
Jak się nazbiera więcej takich krótkich opowiadań, to chyba pasuje utworzyć jeden wątek z wszystkimi naraz...

Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zapomniałeś o tagu obowiązkowym. Czas na poprawę - 2 dni.

 

Jeżeli będzie ich więcej, to zdecydowanie nic nie stoi na przeszkodzie, byś zrobił jeden temat - po prostu dodasz mu tag [seria] i będziesz zamieszczał wszystkie w jednym miejscu. Całkiem nieźle się to sprawdza.

 

Co zaś do samego "Ku głębinom", to poważnie się zastanawiałem, czy nie nominować go na 3 miejsce, ponieważ urzekł mnie klimatem. Zdecydowanie najmocniejsza strona tego opowiadania. Można powiedzieć, iż byłeś o włos od podium - takich fików chcemy więcej :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, te tagi obowiązkowe będą mnie po nocach prześladować :D

Szczerze powiedziawszy, póki co jest to "One-Shot", bo nie wiem czy nie będzie mi się chciało kiedyś tego rozbudować lub dalszą część jakąś napisać. Nie wiem. Póki co i tak mam co innego do skończenia, więc jak coś, to poczeka to na lepsze czasy :)

 

Mnie tam na razie wystarczy skok w górę w ocenie :) Na podium być może przyjdzie jeszcze czas :twilight3:

 

P.S.

Jeśli bycie MG pomaga w czymś przy pisaniu opowiadań, to chyba w tworzeniu fajnych opisów. Tak sądzę.

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie jest bardzo dobre i rzeczywiście urzeka klimatem.

 

Niezmiennie mnie zaskakuje, że z czegoś tak banalnego i oklepanego jak wspomnienia Luny związane z dawnym życiem i przemianą w Nightmare Moon można cały czas tyle wyciągnąć. Nie mogę powiedzieć, że fik wnosi jakiś powiew świeżości, że dowiedzieliśmy się czegoś więcej, niż wiedzieliśmy, że autor przewrócił nasz świat do góry nogami - ale dzieło jest solidne, przesiąknięte emocjami... i masz ogromnego plusa za poezję. Najpierw Szekspir, potem wiersz Luny... Przepiękne, dzięki temu tekst nabrał lekkości i takiego artystycznego charakteru. No i zawsze miło, kiedy autor inspiruje się czymś, co jest dobre i wartościowe.

 

(Twój utwór rymowany również prezentuje się na wysokim poziomie. Masz dryg do tego. A to:

 

 

Proszę, zapamiętaj mnie taką, jaką byłam,

Nim pośród cieni w Nią się przemieniłam.

 

stanowi piękne podsumowanie odczuć Luny. Naprawdę bardzo, bardzo ładne.)

 

Klimat utworu jest naprawdę wyborny. Mroczny, trochę ciężki, ale nie w sensie, że ma się wrażenie, że zaraz stanie się coś przerażającego - wręcz przeciwnie, czytelnik powoli odkrywa to, co Luna przez cały okrągły rok trzyma głęboko w sobie i ujawnia w tę jedną, specjalną noc. Wspomnienia bolesne i straszne, z każdym rokiem trochę bardziej przytarte... a jednak księżniczka ciągle "schodzi ku głębinom", żeby pamiętać. Wzruszające i jak sugeruje sam tytuł - głębokie.

 

No i jest jeszcze ostatnia scena, scena spinająca tekst - przybycie siostry i objęcie młodszej księżniczki skrzydłem. Naprawdę ładne i takie... pozytywne. Nie można zapominać o swoich błędach, ale należy wyciągać z nich wnioski. Nie można zapominać o cudzych błędach, ale należy wybaczać.

 

Bardzo dobre, krótkie, ale odpowiednio mocne dzieło ze świetnym klimatem, końcówką i warsztatem. Tylko gratulować.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Madeleine

 

EDIT


Jeśli bycie MG pomaga w czymś przy pisaniu opowiadań, to chyba w tworzeniu fajnych opisów. Tak sądzę.

 

Potwierdzone info, Vertigo też tak twierdzi :D

Edytowano przez Madeleine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...