Skocz do zawartości

Który lepszy?


tom98dober

Recommended Posts

Niedługo kupię nowego laptopa, między innymi do gier (właściwie to tylko do tego :P). Byłem niedawno w sklepie i zauważyłem dwa, całkiem fajne laptopy:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-i5-8gb-1tb-gtx860m-fhd-win8-1-i4743624129.html

i:

http://www.mediamarkt.pl/notebook-asus-f550jk-dm019h,id-971135?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

 

Chciałbym usłyszeć od was opinię na ich temat. Osobiśćie wolałbym LENOVO, jednak w przeciwieństwie do ASUS'a nie ma napędu optycznego. Wciąż jednak zastanawiam się nad tym laptopem MSI: http://allegro.pl/msi-gp60-leopard-pro-i5-4200h-8gb-gtx850-win8-gry-i4755154119.html

 

Który według was jest lepszy, lub bardziej warty ceny?

 

Fajnie by było gdyby proponowane przez was laptopy były od razu z Win 8.1

Edytowano przez tom98dober
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić porządną stacjonarkę za tę cenę... będzie wydajnieszy, o większych możliwościach dalszej rozbudowy i jak się zaleje klawiaturę to wymieni się tylko klawiaturę, a nie całego kompa :v

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz lapka do grania, przede wszystkim porównaj wyniki konkretnych modeli osiąganych na Benchmarku. Wiadomo - im więcej punktów, tym większa wydajność. X-Kom o ile się nie mylę publikuje na stronach produktu owe wyniki.

Jeśli chodzi o zaproponowane przez Ciebie kompy. Zarówno Lenovo, Asus jak i MSi są raczej chwalonymi firmami. Różnice parametrów są naprawdę minimalne. Jedynie, co mi się rzuciło w oko, to procesor w Asusie i karta graficzna w Lenovo. One sprawiają, że lapki te są lepsze od MSi, dlatego na wstępie bym go odrzucił.

Jeżeli gry masz głównie na płytach i rzadko korzystasz ze Steam i Origin, to pokusiłbym się o Lenovo. 4GB karta graficzna powinna zapewnić to, że gierki ruszą na bardzo wysokich detalach. Osobiście dla mnie lepszy jest Asus. Procek jest jednak Intel i7, nie wiem czy na laptopy są lepsze procesorki :v . Zapewni to dużą wydajność komputera, co może wpłynąć na korzyść przy graniu.

 

Ale i tak poczekaj, aż może ktoś z administratorów bądź innych osób mocno związanych z kompami się wypowie na ten temat, bo w końcu ja to taki "nie znam się, więc się wypowiem" :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele poniżej są bez zainstalowanego systemu (założyłem, że może tak być ;) )

 

Jak byś był w stanie zrezygnować z napędu optycznego:

http://www.komputronik.pl/product/248372/Elektronika/Komputery/Lenovo_Y50_70_59_433471_.html

3599zł,

procek i7 4-rdzeniowy 2,5-3,5 Ghz,

grafika GeForce GTX 860,

dysk 1000 GB (w tym 8 GB SSD),

8 GB RAM,

matowa matryca.

 

Żeby do tego doszedł napęd, trzeba dać już 3999zł, ale za to blue-ray:

http://www.komputronik.pl/product/246012/Elektronika/Komputery/MSI_GE60_2PE_Apache_Pro_640XPL.html

 

Kosztem wcale nie dużo gorszej grafiki (9 miejsc niżej od GTX 860 - GeForce GTX 850 według rankingu na portalu notebokcheck.pl), pojemności dysku (750 GB) i słabszej baterii, z wbudowaną nagrywarką DVD zejdziesz cenowo do 3199zł:

http://www.x-kom.pl/p/203273-notebook-laptop-15-6-asus-r510jk-dm009-8-i7-4710hq-8gb-750-dvd-gtx850.html

 

(Ostatni laptop razem z windowsem 8.1 i darmową wysyłką za 3399zł - http://allegro.pl/asus-r510jk-i7-4710hq-8gb-fhd-gtx850m-2gb-win8-1-i4746362747.html, została 1 sztuka)

Edytowano przez EmSki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopy =/= gry. Laptop ma słabe chłodzenie, a napędy psują się bardzo szybko (znam z autopsji). Chcesz grać? Kup konsolę, albo stacjonarnego PC. Co do laptopa, to polecam ci albo Asusa, albo DELLa. Z naciskiem na to drugie. Mam staruszka i NIGDY nie było z nim żadnych problemów.

Ale skoro ma być laptop to Dell + podkładka chłodząca. Asus ma wujową kartę sieciową - często zrywa połączenia.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: Który laptop mniej się grzeje? Poszperałem w internecie i zdania są podzielone. Lenovo na testach zaliczane jest do "grzejących się", ale są również użytkownicy którzy twierdzą że temp. nie przekracza 70 stopni, a rzadko kiedy 75-80. Tak naprawdę to teraz mój wybór będzie zależał który laptop dłużej przeżyje. Napędu optycznego za bardzo nie potrzebuję, pożyczę od kolegi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Jak słyszę laptop do gier to dostaję raka. Jak za dużo miejsca zajmuje? Jedynie co zajmuje więcej to jednostka centralna, a to łatwo umiejscowić. Klawiaturę, monitor i myszkę i tak masz na biurku, więc co za problem? Naprawdę nie opłaca się laptopa do grania kupować...

 

I btw PC to personal computer, a tym również jest laptop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę laptop do gier to dostaję raka. Jak za dużo miejsca zajmuje? Jedynie co zajmuje więcej to jednostka centralna, a to łatwo umiejscowić. Klawiaturę, monitor i myszkę i tak masz na biurku, więc co za problem? Naprawdę nie opłaca się laptopa do grania kupować...

 

I btw PC to personal computer, a tym również jest laptop.

 

Popieram w całej rozciągłości. Mobilny laptop nie nadaje sie do gier, a gamingowy nie jest mobilny (waga, zużycie prądu). Za te pieniądze można złożyć porządną maszynkę. która zeżre lapka razem z bateryjką. Skoro granie i tak wymaga osobnej klawiatury, myszki oraz niemałego monitora (19 to minimum, a 22 to standard), to po co upychać bebechy w ciasnej przestrzeni, gdzie złapią tone kurzu i będą się grzały.

Oczywiście normalna skrzynka też potrafi podnieść temperaturę czy nieco się zabrudzić, ale jest cichsza, wydajniejsza, tańsza i w ogóle lepsza. Jeśli nie jeździsz do innego miasta na studia, czy w jakąś trasę (praca) to kup PC. Lepiej na tym wyjdziesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytał czy brać laptopa czy stacjonarkę, to nie wygłaszajcie mu kazań.

 

Generalnie pytania o zestawy komputerowe radzę zadawać na forach o komputerach/grach. Choćby na forum cdaction. Jest dział z doborem sprzętu. Można podać swoje wymagania, zakres pieniężny i na pewno użytkownicy pomogą Ci przy wyborze laptopa/stacjonarki i reszty urządzeń. Ja tam złożyłem komputer i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Nie głoszę kazania, tylko mówię, że laptop do gier jest bez sensu. A nóż zrozumie dlaczego właśnie tak jest i zmieni zdanie. Bo to naprawdę nie opłaca. Nie dość, że za tę samą cenę dostaniesz coś lepszego jeśli chodzi o specyfikację sprzętu (bo nie płacisz dodatkowo za to, że jest to konkretnej firmy złożone), to wiadomo, że komputer będzie o wiele wydajniejszy, gdyż ma wiele więcej miejsca i wszystko może spokojnie pracować.

Gorzej, jeśli musi gdzieś wyjeżdżać, to wtedy owszem, laptopa do grania zniosę. Ale jak na razie napisał że nie chce stacjonarki, bo rodzice tak chcą (wtf?) i nie ma miejsca, co też wyjaśniłam na górze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...