Skocz do zawartości

[Dyskusja] Manehhatean jak go sobie wyobrażasz ?


Paladyn Zanderson

Recommended Posts

Powiemm szczerze zę zastawsze sie na tym się zastanawialem na tym jak wyglada to miasto, gdyż w seriau pojawia się ono właściwie 2 krotnie i  za każdym razem wygląda inaczej, choć nie da się zauważyć w obu przedstawieniach nawiązań do Nowego Yorku, ale czy jest to w 100 proicentach jego kalka, moim zdaniem nie, gdyż pokazano nam zaledwie, te najbaerdziej znane dzilince i miejsca z "Big Apple" i nie zamyka drogi do własnego wyobrażenia miasta, z którego pochodzi jedna jakby nie było z CMC - Babs Seed. Ja wyobrażam sobie często jej miasto w stylu hip-hop lata 30 Ameryki, czli oboko co świeci i przyciaga oko jest też ciemna strona- gangi kucu, wszelkiego rodzaju mafia i zapuszczone podwórka, które rodzą kuce bezlitosne, twarde i z początku nie ufne. 

 

Ciekwie myślisz o moim miescie Zandy, aż się zstanawiam co myślą na jego temat inni ~ Babs

 

Zaprszamy zatem do dyskuji i uruchomienia własnej wyobraźni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, opiszę z grubsza wizję tego miasta, jaka tkwiła w mojej głowie, gdy pisałem EqueTrip.

Przede wszystkim Manehattan to wielka, wielomilionowa metropolia. Z wyglądu przypomina z grubsza Nowy Jork lat trzydziestych z wysokimi wieżowcami w centrum (midtown i downtown), tak jak w oryginale przetykanymi niższymi, czasem zaledwie kilkupiętrowymi budynkami. Architektura jest bardziej cukierkowa i ozdobna niż w prawdziwym Nowym Jorku, ale wciąż bardzo surowa w porónaniu z architekturą innych equestriańskich miast, takich jak chociażby Canterlot. Ulice oświetlone latarniami gazowymi, Time Square (odpowiednik Times Square) pełen reklam, pośród których nie ma neonów ani ekranów LED, ale za to są liczne magiczne iluzje, w tym interaktywne. Do tego miasto wciąż się rozrasta, więc na peryferiach na obszarze całych kwartałów trwają intensywne prace budowlane, zwłaszcza wzdłuż linii metra.

Właśnie, metro. Manehattańska podziemna kolej tworzy szeroko rozgałęzioną, mocno poplątaną sieć, w centrum w całości schowaną pod ziemią, ale poza nim bardzo często poprowadzoną po estakadach, a z rzadka - w poziomie terenu. Na odcinkach podziemnych wagony ciągnięte są przez kuce, tak jak pociąg w odcinku Over a Barrel, na nadziemnych przez niewielkie parowozy. Trwa modernizacja odcinków podziemnych na napęd linowy, który ma polegać na tym, że pomiędzy szynami będzie się przesuwać ze stałą prędkością lina, do której wagony będą podczepiane przy pomocy specjalnych kleszczy (tak działają tramwaje w San Francisco).

Aha, i czworonożna Statua Wolności stoi tu przy samym brzegu (pisałem to jeszcze przed odcinkiem Rarity Takes Manehattan).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm całkiem ciekawy opis i nawet swego rodzaju metro podoba mi się to naprawdę

Mhm widać że mamy tu do czynienia z prwdziwym podróznikem, jestem ciekawa czy zwiedził Bucklin i Sirlem  - Babs

Babsi nadal masz do mnie żal ze nie opisałem tych miejsc weź dorośnij

Powiedzał mądrala, a świata niezna

EH nevemind czekamm na kloejne wyobrażenia  użytkowników no i na dyskusję owocną na temat tego co tu już się pojawiło 

(jeśli czujecie ze macie talent plastyczny mozęcie przedstawić wasze wyobrażenie w formie obrazka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...