Skocz do zawartości

Wszystkie Drogi prowadzą do Equestrii Writer's Cut [NZ][Crossover][Adventure][Human?][Comedy][Violence][Slice of Life][Dark][Alternate Universe][Rewrite]


M.a.b

Recommended Posts

Powiem w skrócie wow. Chociaż myślałem że autor nas dobije tzn nazwie rozdział epilog i wstępik do reinkarnacji np żałobny powrut rozpoczęcie pogżebu i nagle bum zakończenie jak tutaj ale i tu autor się popisał(zresztą jak zwykle)

P.S.skąd ty bierzesz takie koloty kilka/kilkanaście razy musiałem sięgać do słownika by się dowiedzieć jaki to kolor

Edytowano przez plbronies
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy.

Po pierwsze rozdział czytałem rano i już zapomniałem z połowe tego co miałem napisać, ale zawsze coś napisze.

Po pierwsze poprawiona reakcja Mane6 po ostatnie dość pamiętliwej wpadce gdy płakały nie nad kimś dla nich ważnym, lecz jak nad jakimś rozbitym wazonem lub dziełem sztuki "Wielka strata... Sniff..." ale chyba już pora zapomnieć o tamtym rozdziale.

 

Na pewno muszę dopisać się do słów Verarda. Uczniowie, którzy tutaj zaglądają powinni uczyć się od ciebie jak w łatwy i przyjemny dla czytelnika sposób można rozciągać 1 motyw. Cały rozdział skupił się na jednym wydarzeniu i został opisany w sposób jak najbardziej interesujących.

Troszkę padłem przy jednym z nowych alicornów, które tam wprowadziłeś na potrzeby fica. Galaxia brzmiałoby o niebo lepiej od użytego tutaj klawisza :) - Tak wiem nie wykorzystujesz ocków itd.

 

Miałem się też przyczepić wierszyków do zaklęć, ale mi się przypomniało, że też występują w serialu, więc daruje.

Byle tak dalej, a zagości tutaj piękne zakończenie, ze złotym stateczkiem płynącym przez przestwór oceanu. Współczuję jednorożcom w maszynowni ciągnięcia tego całego "żelastwa" z powrotem. Przez twój pomysł kilka ton dojdzie do kadłuba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No cóż to ja zabawię się dzisiaj w spamera. Ech...

Jakie są szanse, że w najbliższym czasie (tygodniu) wrzucisz nam Epilog?

Kolejny weekend i nic, a ponoć już ukończyłeś prace nad tym rozdziałem.

Naprawdę Ja oraz wiele innych fanów tego opowiadania wyczekuję z niecierpliwością na zakończenie.

Prosiłbym w imieniu reszty czytelników o jakieś info :)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

To tak.

Nareszcie po długim oczekiwaniu, jest. Nasz ostatni rozdział i brakujący epilog.

Ostatni rozdział trzyma klimat całej powieści. Końcówka, która mnie zaskoczyła, wielce mnie smuci. Nie rozumiem tej decyzji Marona. Jak widać coś przed nami ukrywa. Wielka szkoda, że Mab nie dał mu trochę SoL, by mógł się w pełni nacieszyć uratowaniem baśniowej krainy i miłością wszystkich klaczy w okolicy :)

 

Możliwy spoiler

Chodź sam motyw po powrocie na ziemie jest tak samo znany i mało odkrywczy jak sytuacja w jakiej tam się przeniósł to mam wątpliwości takie same jak nasz bohater. Gdyby to rzeczywiście było złamanie zaklęcia Discorda to nie powinien zostać po nim żaden ślad.

Teraz gdy będzie chciał powrócić do EQ (jeżeli autor będzie robił kontynuacje), to będzie miał wiele dylematów. Jego dobre serce nie pozwoli by jego rodzice znów cierpieli, oraz czy jeżeli umrze na ziemi to zginie także w Equestrii? Jedynym rozwiązaniem będzie chyba pomoc swojego wiernego przyjaciela.

 

Dziękujemy Ci Mab, że uraczyłeś nas tą wspaniałą opowieścią, która mimo że pisałeś dość długo wyszła naprawdę epicko. Wiele zaskakujących wątków i zmian, jakich doświadczyliśmy stworzyło z tego niezapomnianą historie.

Powodzenia w kolejnych dziełach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

little_present_for_readers_by_mab1-d6r2k

 

Ach... Jakże to jest podniosła chwila, gdyż wreszcie zakończyłem swój autorski fik, który może ciut naiwny, sprawił mi wiele przyjemności. Jako pisarz tego dość krótkiego opowiadanka (badum tss), jestem dumny ze swojego dziecka, które wreszcie zostało ukończone po półtorej roku pisania z przerwami. Dziękuję za wszystkie miłe słowa (na początku, dzięki dość ostrej krytyce eksperymentowałem ze stylami, co widać w dalszej części opowiadania), jak i za słowa uznania.

 

Tak więc zakończyła się przygoda Marona w Equestrii, czy dobrze, czy źle - sami oceńcie czytając Epilog, jak i oceniając całość. Czy był Epic? Troszeczkę... Dziwaczne rzeczy? Oczywiście!. Tutaj, w tym linku daje wam słowo od autora w formie dźwiękowej, którego forma może nie wielce kreatywna, ale przynajmniej coś ciekawego tam powiedziałem:

 

http://w532.wrzuta.pl/audio/170UT1Pui7X/gadanka_by_mab_-_treshold_by_austin_wintory

 

Nie znaczy, że zostawię ten fik samemu sobie o nie! Mam co do niego trochę planów, które mówiłem wcześniej, bądź wspominałem od tak od niechcenia, ale nie będę teraz o nich mówił, bo to jeszcze jest wciąż w strefie planowania. Niedługo, jak wszystko poprawię, wrzucę PDFa z całością i podokańczam też ilustracje oraz dodatki.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję i do zobaczenia ;3

Edytowano przez M.a.b
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Minął miesiąc, ale powoli przygotowuję pewne bonusy ;3 Już niedługo...

 

PS, Czy mógłbym poprosić o recenzję całości? Ja wiem, że koniec fanfika = koniec historii, ale chciałbym wiedzieć, co inni sądzą o tym popełnionym fanfiku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia i głos na tak [Epic];

Opowiadanie przemyślane i bez dziur logicznych, przynajmniej takich nie zaobserwowałem. Główny bohater okazał się kimś więcej niż na początku się by zakładało. To typowe, ale bez tego nie da się pociągnąć historii. Jak zwykle ten autor zaskoczył nas rożnymi scenami i kończył najciekawszych momentach, każąc nam czekać do następnego rozdziału co tyko potwierdza jego dobre wykonanie. Klimat utrzymany na wysokim poziomie owocuje w bogate opisy nadające opowieści pełnego obrazu tego, co się czyta. Wypowiedzi bohaterów i ich myśli wiernie oddają ich odczucia a także obawy w danych sytuacjach, co jeszcze podwyższa kunszt tego dzieła, bo tak należałoby je według mnie nazywać. Z pozoru Equestria=utopia nie okazuje się taka idealna jakby się zakładało spisek i zemsta napędzają całą historie. Zwyczajne i oklepane paliwo zostaje przekształcone w coś więcej.

Za to powinien otrzymać to wyróżnienie i zostać wywyższony nad inne historie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opowiadanie zasługuje na tag [Epic] ponieważ:

1.Żaden moment nie jest naciągany.

2.Bohater zaskakuje nas na każdym kroku.

3.Historia przybiera niespodziewany tok wydarzeń i po prosu zbija czytelnika z nóg, dzięki czemu z niecierpliwością czeka się na kolejny rozdział.

4.Opisy i przemyślenia autora pozwalają lepiej wyobrazić sobie przygody bohaterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...