Skocz do zawartości

Windows wymusza instalację 8.1


Bester

Recommended Posts

Witam,

 

Od kilku dni w Windows 8, codziennie pojawiał mi się monit o wymogu instalacji Windows 8.1. Zawsze klikałem "Przypomnij później", ponieważ naczytałem się, że aktualizacja do Win 8.1 przynosi sporo problemów.

 

Dzisiaj, znów pojawił się monit o instalację tego cholerstwa, ale już bez opcji "Przypomnij później". Najdalszą opcją było "Zainstaluj i zrestartuj za 4 godziny".

 

I teraz tak: Jak mam to zatrzymać? Nie chcę aktualizować systemu do 8.1. Nie mam za bardzo opcji, żeby ściągnąć obraz Win 8.1 i instalować na czysto a wiem, że aktualizacja rozpirzy mi wszystko co mam. A mam kilka rzeczy które są mi potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam "seryjnego" WinZgrozę 8.1. Nie potrafię dogrzebać się do opcji, autoaktualizacji ponieważ:

 

a) polskie poradniki są do De (dzięki jednemu z nich, reinstalowałem windowsa)

b) niby coś tam odznaczyłem, ale i tak uaktualnia :/

 

Najlepiej gdy robi to wieczorem, przed wyłączeniem PC gdy chcę iść spać... no po prostu piękna rzecz. A do Win7 wrócić nie mogę. 

 

Póki co, Win8.1 nie jest zły (co nie oznacza, że dobry). Także zalecam backup najważniejszych danych i próbę pobrania tej przeklętej aktualizacji. Może nie będzie tak tragicznie? 

 

Swoją drogą, do poprzedniego ASUSa dostałem 5 płyt (2x Windows 7 Home Premium, sterowniki, płyta z programami trial, pełna wersja Power Director  6). Do nowego? Żadnej. Bo kopia bezpieczeństwa na HDD, a numer seryjny w BIOSie. Hurra postęp...

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? :D

W internetach :v

 

Aktualizacja chyba już się pobrała i jest gdzieś na dysku i tylko czeka by móc się zainstalować. Właśnie robię sobie kopię bezpieczeństwa systemu, może jak coś pójdzie nie tak to przywrócę sobie system.

 

Jeśli aktualizacja nie rozpierniczy mi niczego i wszystko będzie działać tak jak działa teraz, to mi to nawet pasuje, będzie w końcu z tym spokój, ale jeśli mam mi wszystko posypać, to dziękuje bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprawdza  się klątwa windowsów - co drugi do "D". Ja przymknąłem oko na te aktualizacje. Mam kopię na zewnętrznym HDD. Mikromiękki coś popsuje? Odłączę internet, wrzucę kopię i wygrzebię (o ile jest opcja "sam zaktualizuję" czy coś takiego). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem odrazu
Windows 8.1 > Windows 8

Nie wiem gdzie naczytałeś, że Windows 8.1 jest pełny błędów etc. itp.   Jest dużym progresem w stosunku do W8.
A co do rzeczy, polecam zrobić mały backup, czy wysłać najważniejsze pliki do chmury czy coś. Wątpie, by dziś ktoś nie miał pendrive'a (w sumie mam na nich 40gb xD) lub płytek DVD (jedna ma pojemność 4,7gb), więc do backup zrobisz spokojnie. Ja osobiście bardzo polubiłem W8.1, nie widzę w nim żadnych problemów. No może poza tym, że linux zawsze lepszy :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na komputerach więc, gdy pojawiła się przymusowa instalacja 8.1...cóż, po prostu zainstalowałam. Nie mam żadnych problemów, może nawet system działa lepiej. Także myślę, że nie masz się czego obawiać. Zrób sobie kopie, dla spokoju ducha, i zainstaluj to cholerstwo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam windows 8.1 i jest dobry. Lepszy od 7 (o wiele bardziej zoptymalizowany, mniej zużywa procesor) a te funkcje nadprogramowe w menu start można usunąć, więc nie trzeba się bać, ludzie narzekają na 8 a jeszcze bardziej na 8.1 ale nie ma po co. To dobry system. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Mephisto ma absolutną rację. Ludzie narzekają tylko dlatego, że jest coś nowe i taka jest reguła, że trzeba hejcić. Jedynym niewypałem windowsa moim zdaniem była vista. Potem 7 była lepsza, w 8 wiele też naprawili, a 8.1 nie ma żadnych zmian wizualnych, więc ludzie nie wiedzą co powiedziec. Prawda jest taka, że jest o wiele bardziej zoptymalizowany. Najbardziej mnie boli, że nawet ludzie którzy idą na infe mówią, że 8 kijowa. Rozumiem jeszcze, że powie to ktoś kto się nie zna, ale kurde... informatyk...? Oby nie zdali, bo nie umieją się przyzwyczaić do nowego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8.1 od roku i szczerze mówiąc chwalę go sobie.

-Format C + instalacja systemu około 5 minut.

- Czas uruchamiania bardzo krótki 

- Czas wybudzania z uśpienia ekstremalnie krótki.

- Płynność działania olbrzymia.

Owszem, doszukiwanie się niektórych opcji potrafi wnerwić, ale pod tym względem wcale nie jest dużo gorzej niż w 7. 

Osobiście powiem jak wyżej, backup i lecisz z aktualizacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 8 nie jest zły... co i tak nie przeszkadza mi go nie lubić. Może i jest wydajniejszy ale ta cała dotykowość nieco mnie irytuje.

 

Bardziej zresztą mnie martwi, że MS postanowił pominąć 9, co, zgodnie z sinusoidalną teorią jakości Windowsów może prowadzić do nieciekawych rezultatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 8 nie jest zły... co i tak nie przeszkadza mi go nie lubić. Może i jest wydajniejszy ale ta cała dotykowość nieco mnie irytuje.

 

Bardziej zresztą mnie martwi, że MS postanowił pominąć 9, co, zgodnie z sinusoidalną teorią jakości Windowsów może prowadzić do nieciekawych rezultatów.

W zasadzie to 9 będzie ale jako darmowy update do 8.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Windows 8.1 lepszy od 7? :derp:

 

Brat kombinował jak koń pod górkę i w końcu wrócił do Win7. Jakimś cudem komputer dostał kopa w zadek. Niby ten sam komputer, a jakby inny - szybszy. 

W takim razie po prostu ma słabego kompa który nie umie udźwignąć dobrze systemu. Albo dał za mało miejsca dla systemu, albo coś źle zainstalował, sterowniki czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie czy stawiasz windowsa 7, 8 czy xp, po formacie zawsze masz boosta do prędkości działania. Ja nie ukrywam, że mam dobry sprzęt, który jest w stanie uciagnąć 8.1 i najnowsze tytuły w full HD (choć nie sprawdzałem na titanfalu). Każdy system wymaga więcej zasobów sprzętowych od poprzednika (poza win 7, który na słąbym sprzęcie bije Vistę na głowę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po prostu ma słabego kompa który nie umie udźwignąć dobrze systemu. Albo dał za mało miejsca dla systemu, albo coś źle zainstalował, sterowniki czy coś.

To był nowy laptop. Dell za +/- 900$. Niestety objęty "nową polityką" - nowy BIOS. Stąd to kombinowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia. I właśnie ze sterownikami miał największy problem. Ale dało radę (na win 8.1 miał je w standardzie). To laptop do pracy, pokazywania projektów efektu końcowego remontu (pracuje w budowlance) i podstawowych rzeczy: Skype, internet etc. Ma też PCta - 3000$ (o specyfikację nie pytaj, non stop coś zmienia i dodaje - program do tworzenia projektów, ma ogromne wymagania) Przerzuca efekt końcowy (interaktywną prezentację 3D) na laptopa i jedzie z tym do potencjalnego klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...