Skocz do zawartości

Windows wymusza instalację 8.1


Bester

Recommended Posts

Mnie wystarczy słowo laptop. Tam zazwyczaj wszystko jest utrudnione, nie mówiąć, ze producenci na siłę wpychają mnóstwo syfiastych i najczęściej bezużytecznych programów. Jednak patrząc po cenie (liczy się jeszcze data zakupu), to wcale nie taki najgorszy sprzęt. Dlatego moim zdaniem słabe działanie win 8.1 było spowodowane albo jakimiś brakami w oprogramowaniu dodatkowym, albo faktem, ze producent/sklep wepchnęli coś co nie chciało z win 8.1 współpracować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

No tak, ale jeśli sformatował całkowicie cały system, to już nie ma tych pierdół od producenta, bo potem instaluje sam system, a potem sam sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiem wam, że piszę już z Windows 8.1 :yay:

Instalacja chwilę trwała, chyba nieco ponad godzinę, łącznie z konfigurowaniem i przywróceniem NetLimitera do życia.

 

I muszę przyznać... jestem zaskoczony :v System zapierdziela jak dzik w kartoflisku :derp2: Odpala się chyba szybciej niż W8, ale dłużej weryfikuje hasło. Raz na dłużej komputer zamyślił się podczas startu i przejściu ekranu BIOSa, mam nadzieje, że mu tak nie zostanie. Póki co jestem pozytywnie zaskoczony :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość przechodzenia ekranu biosa zależy podobno nie tylko od systemu, ale też od płyty głównej. Nie wiem jak bardzo jesteś oblatany i jaki sprzęt masz, ale ustaw w biosie kolejność bootowania tak by dysk systemowy był pierwszy. Ogólnie główną zmianą 8.1 w stosunku do 8 była chyba właśnie optymalizacja pod katem szybszej pracy. Więc gratuluje sukcesu i życzę stabilnej pracy.

A ja właśnie aktualizuje sterowniki do grafy i zaraz puszczę test 3d markiem 11

Edytowano przez Nightmare Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam win8 z classic shell i po przymusowym update nie zauważyłyam większych problemów oprócz tego, że czasami nakładka nie działa mi tak jak trzeba i zamiast robić za przycisk start, przenosi mnie do widoku metro czy jak to się tam zwie. A z aktualizacją to było tak, że windows postawił mnie przed faktem dokonanym, czyli kliknij aktualizuj teraz, albo za 15 minut zrobię to za ciebie XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUE, ano nie było :D

 

Nieco irytują mnie różne kolory każdego kafelka, no ale cóż :v

Tak jak w Win 7 można mu dać konkretnego kopa, wyłączając zbędne bajery. Trochę to trwało zanim dotarłem do odpowiednich funkcji (mają inne nazwy, są w innych miejscach etc). Warto jednak pokombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam win8 z classic shell i po przymusowym update nie zauważyłyam większych problemów oprócz tego, że czasami nakładka nie działa mi tak jak trzeba i zamiast robić za przycisk start, przenosi mnie do widoku metro czy jak to się tam zwie.

Poprostu usunęło Ci zapewnę tą nakładkę, w W8.1 jest tak, że został dodany przycisk "Start" który przenosi do MetroUI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie usunął właśnie, bo dalej działa. Po prostu nie załapuje, muszę chwilę kursorem pojeździć w tym miejscu, żeby znikł symbol odpowiadający za przeniesienie do metro, a pojawiła się muszelka (która, tak swoją drogą, podczas pracy przy komputerze cały czas jest tam gdzie była). Nie wiem, może powinnam jeszcze raz zainstalować tę nakładkę? Albo może jest opcja "wyciągnięcia" tego przycisku metro na pasek obok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeinstalować nakładkę, o ile wiem pobrałaś poprostu nakładkę odblokowującą shell, tak? Bo w 8.1 nie zostało usunięte menu start, po prostu ukryte.

Windows 8 ma mniejsze wymagania od 7 btw. Kiedy dla W7 64bit 3gb ramu to było minimum, to W8 działa na 2gb bez zarzutu.

Jeśli chodzi o szybsze włączanie się W8/8.1 jest to spowodowane tzw. hibernacją kernela. Nie będę tutaj tego rozwijał, jak ktoś jest ciekawy to wygoogla (choć sam korzystam z duckduckgo :v)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...