Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Dayan

Ogólne opinie o Windows 8.1 - czy warto go kupić?

Recommended Posts

Wypróbowanie windows 8.1 na maszynie wirtualnej

Po przeczytaniu paru postów z tematu Draquesa o jego problemie z "wymuszoną instalacją Windows 8.1" i o tym jak bardzo jest zachwycony tym systemem, obalając mity internautów, zaciekawiłem się tym i chciałem się rozeznać z tym nowym Windowsem, kto wie? Może się na niego przerzucę za jakiś czas?

Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

Czy jest jakaś instalka demonstrująca możliwości Windows 8.1? Chciałbym go wypróbować, instalując go na wirtualnej maszynie, jakby dało radę, a nie od tak na dysk. Utraciłbym wiele bezcennych danych (rodzinne zdjęcia, praca dyplomowa itd.). Na razie bym myślał o wypróbowaniu na wirtualnej maszynie.

W chwili obecnej nie palę się do tego, ale poszperam coś o tym na Internecie. Może się da, a może nie? Nie wiem, zaraz zobaczę.

[email protected]: W chwili obecnej widzę, że to wygląda tak: Trzeba mieć zakupionego Windows 8, aby uaktualnić do Windows 8.1, a musicie wiedzieć, że nie chcę piracić oprogramowania. 

Edited by Dayan

Czy jest jakaś instalka demonstrująca możliwości Windows 8.1? Chciałbym go wypróbować, instalując go na wirtualnej maszynie, jakby dało radę, a nie od tak na dysk. Utraciłbym wiele bezcennych danych (rodzinne zdjęcia, praca dyplomowa itd.). Na razie bym myślał o wypróbowaniu na wirtualnej maszynie.

Poszukaj na odpowiednich i LEGALNYCH stronach odpowiedniego pliku ".iso"

Wiesz wpisanie  "Windows 8.1 iso" w formularzu powinno pomóc. [Ale gdzie wpisać? Tego ja nie powiem, użyj wyobraźni]

Coś niby znalazłem, filmik na Youtube z instrukcją, ale nie jestem co do niego pewien. Gość nawet podarował ludziom klucz produktu, choć wydaje mi się, że to zwykłe piracenie.

[email protected]: Dziękuje, wersja trial też może być, mi chodziło właśnie o wypróbowanie. Na dobrą sprawę, konto Microsoft mam... może któregoś dnia spróbuje.

Ja mam za darmo ze szkoły, w porównaniu do siódemki nie jest zły, ale nie sądzę, by opłacało się go kupować. Wydajniejszy nie jest, a niczego nowego nie wprowadza, poza interfejsem, który może jest lepszy dla ekranów dotykowych, ale dla zwykłego komputera/laptopa nie warto za to płacić. Jedynie trochę szybciej startuje, to jest jakaś zaleta, ale jak dla mnie to nad przenosinami na nowego Windowsa wypada się zastanawiać jeśli kończy się wsparcie dla tego co mamy, a dopiero co dla xp wygasło. A jeśli lubisz testować, to preview Windows 10 możesz zainstalować.

Ja uważam że się nie opłaca , zwłaszcza na maszynę wirtualną. Poczekaj na Win 10, albo ściągnij wersje beta Win 10.

Sam myślę o zakupie laptopa , ale czekam aż wejdzie Windows 10 (W win 8 lub 8.1 wkurzają mnie te kafelki a Win 10 na szczęście tego nie będzie.)

Edited by KamilPL 94

Też spotkałem się z taką negatywną opinią na temat kafelków.

Kafelki w Windows 8.1, też ich nie lubię, brzydko to wygląda i faktycznie na ich widok przychodzi na myśl ekran dotykowy.

Ale dla mnie ważniejsza jest wydajność systemu. Czy szybko działa? Czy się zacina? Czy zużywa dużo zasobów komputerowych? Jaki jest czas wyłączenia, włączenia? 

W Windows 7, jest dużo bajerów co spowalnia komputer, dlatego niektóre opcje, mające tylko wgląd estetyczny (aero, przezroczystość, animacje przewijania) powyłączałem i zdecydowanie działa szybciej.

Dlatego ważniejsze od kafelków jest dla mnie szybkość systemu oraz bezpieczeństwo. Zapory systemowe, antywirusy itd. Ponieważ zawirusowany, zbugowany system jest nie wart swojej ceny. Dlatego skanuje komputer, czyszczę rejestry, inne śmiecie, defragmentuje co jakiś czas i nie narzekam. Ale wiecie, że systemy się zmieniają i potrzebna jest zmiana systemu co jakiś czas, (choćby z powodu wsparcia systemu).

Zastanawiam się między Windows 8.1, a Windows 10. Tylko czy 10, aby nie będzie tym gorszym systemem?

windows-zestawienie-ocena-gizmodo_660.jp

A jeśli lubisz testować, to preview Windows 10 możesz zainstalować.

Nawet nie czujesz, jak rymujesz.  :ajawesome:

Edited by Dayan

W Windows 7, jest dużo bajerów co spowalnia komputer, dlatego niektóre opcje, mające tylko wgląd estetyczny (aero, przezroczystość, animacje przewijania) powyłączałem i zdecydowanie działa szybciej.

Dlatego ważniejsze od kafelków jest dla mnie szybkość systemu oraz bezpieczeństwo. Zapory systemowe, antywirusy itd. Ponieważ zawirusowany, zbugowany system jest nie wart swojej ceny. Dlatego skanuje komputer, czyszczę rejestry, inne śmiecie, defragmentuje co jakiś czas i nie narzekam. Ale wiecie, że systemy się zmieniają i potrzebna jest zmiana systemu co jakiś czas, (choćby z powodu wsparcia systemu).

Właśnie dlatego mam ustawiony "klasyczny Windows". Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to Polecam Linuxa zwłaszcza Ubuntu, szybki i wirusy się go nie imają. Sam bym go zainstalował , lecz mam takiego neta CDMA co bez aplikacji z rozszerzeniem .EXE nie działa, więc jestem skazany na Windowsa.

Edited by KamilPL 94

Miałem Win7, kupiłem (za niebotyczną cenę 30$) aktualizację do win8/8.1 gdy był jeszcze świeży prosto ze strony Microsoftu i jestem bardzo zadowolony.

Niby ostatnio komputer mi się psuje, ale to już wina biosu, który nagle po kilku latach przestał ogarniać bootowanie...

Aktualnie po formacie mam w10 i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Choć niektóre programy odmawiają współpracy z nieznanym systemem.

Ubuntu też lubię, ale u mnie strzelił focha i nie chce instalować części sterowników i programów, nawet po Reinstalu, więc zmieniłem go na w10.

Sam w8/.1 wydaje mi się bardziej wydajny, szczególnie na mojej konfiguracji. Generalnie działa znacznie szybciej od w7 poza mocno zacinającym ModernUI (czyli nasze kochane kafelki, które są naprawdę fajne i wygodne, ale tną się z niewiadomych powodów na ekranach nie-dotykowych, co sprawdziłem na kilku komputerach), ale wielu producentów daje na swoich stronach programy tworzące sztuczne Menu Start (np. Mój Samsung).

Edited by CarnifexLunaris

I (czyli nasze kochane kafelki,

Mnie właśnie najbardziej wkurza ten element Win 8/8.1 . :pinkie4thwall:

Ja osobiście wolę klasyczny wygląd z menu Start. Może dlatego że zostałem wychowany na Windows 98 i Windows XP :pinkie3:

Edited by KamilPL 94