Skocz do zawartości

Król i księżniczka [Oneshot][Comedy][Random][Crossover]


Foley

Recommended Posts

Witajcie ponownie :)

Ostatnimi czasy sporo osób twierdzi, że dobrze mi idzie pisanie krótkich, "heheszkowych" SoL'i. Zatem, żeby wyprowadzić Was z błędu, prezentuję ten oto krótki (5-6 stron) fanfic.

Podziękujcie za niego Miśkowi, bo gdy zobaczyłem jego komentarz pod "Pinkie i Mózg", to coś mnie tknęło, żeby zerknąć na swoją listę pomysłów... i tak oto coś, co raptem godzinę/półtorej temu było ledwie zalążkiem opowiadania, tak teraz jest już całym. Cieplutkie, świeżuteńkie, nawet sam jeszcze dokładnie nie czytałem :rainderp:

 

Aha, myślałem czy by nie dać tagu [Comedy], ale nie jestem co do tego przekonany, więc uznałem, że go sobie daruję, żeby nikt nie poczuł się oszukany... Moja wina, że jestem słaby w tagach? :rd4:

 

Król i księżniczka

 

Enjoy or not! :suspicious:

 

Edycja: Zmieniłem tag SoL na Comedy i dodałem Crossover.

Edytowano przez Dolar84
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dałbym [comedy].

 

Bardzo dobrze napisane! Uśmiech nie schodził z twarzy od pierwszej do ostatniej strony, a zakończenie ze Skipperem było idealne. Genialnie połączyłeś te dwa światy i to zachowując ich urok i charakterystyczny, szczególnie dla Pingwinów z Madagaskaru, humor.

 

Ogólna ocena: 5/5. :fluttershy4:

 

Pozdrawiam :badass:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zdecydowanie dałbym [comedy].

Nawet bym powiedział że [comedy] bardziej tu pasuje niż [slice of life], bo fanfików z tym drugim tagiem z reguły nie czytam. Ale tutaj zainteresował mnie ten [random] i opis który dałeś. I naprawdę wyszła ci bardzo sympatyczna komedyjka. Bardzo dobre połączenie dwóch światów, a zwłaszcza przedstawienie Króla Juliana który jest dokładnie tak jak byśmy tego oczekiwali.

Jedyne czego mi brakowało to jakiegoś większego na końcu ukazania miłości Szeregowego do jednorożców :P

Także dobra robota i powodzenia z kolejnymi komediowymi opowiadaniami :aj5:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jakoś ostatnio zdarza mi się wpadać na "oczywiste" pomysły :)

 

Największym minusem są dywizy zamiast półpauz, lub myślników, ale cóż - jestem ostatnią osobą, która powinna się do czegoś takiego przyczepiać.

A nie, spoko, to u mnie normalne :aj3: Zawsze tak robię, wbrew wszelkim zasadom i upomnieniom :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mi Foley, że późno zabrałem się za ten tekst, ale uczelnia skutecznie odbiera mi chęci do czegokolwiek :v

 

Ale do meritum :3

 

Kurde, to jest świetne xD Kozacko Ci takie crossovery wychodzą, naprawdę! Przecież zmiksowanie tych dwóch uniwersów wydaje się oczywistością to nikt na to do tej pory nie wpadł :v Nikt poza Tobą :yay:

 

Naprawdę doskonale oddałeś charakter króla, a jeszcze jego eskorta na końcu :D No piękne!

 

Uśmiałem się z pomysłów króla, był jak wyjęty z serialu. I wiesz co Ci powiem? Wiesz co Ci powiem :megusta:

Skipper + Szeregowy + Kowalski + Rico + Equestria = KABOOOOOOOOOOOOM! BUHAHAHAHA!

Czaisz?

 

No, to wiesz co masz robić :yay:

 

Tekst polecam każdemu! Bez wyjątku!  :godpony:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No paaaaaaanie :v

 

Rico ze swoimi bezdennym bebzonem i arsenałem, i jego chęć do destrukcji :v Słodziaszny Szeregowy który wielbi jednorożce, który przykleiłby się do Twi albo Rarity i Kowalski kłócący się z Twi o to jak wysadzić wszechświat! Panie, przecież to nie może się nie udać! PISZ!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

FOOOOOLEY, dlaczego przeczytałam to opowiadanie dopiero teeeeeeraz, zamiast przeczytać go w dniu publikacji i pozwolić, żeby mój dzień stał się piękniejszy już wtedy?

 

To. Jest. Mega. Coś cudownego! Pomysł rzeczywiście jest tak oczywisty, że nikt o zdrowych zmysłach by na takie cudo nie wpadł. Nie cierpię Crossoverów, ale to jest piękne! I śmieszne! Dawno się tak nie uśmiałam, a to tylko głupie pięć stron. No i jest Julian, weeeee, największa zaleta tego tekstu, Juuuuulian *.*

 

Zaraz zacznę piszczeć z zachwytu.

 

Nasz ulubiony król, znaczy, TFU, KRUL jest absolutnie Julianowy, Twilight Twilightowata, wszystko na swoim miejscu, tekst jest taki fajny i lekki i pocieszny i można z niego cytować i cytować i cytować...

 

- To nie był mój sługus, tylko przyjaciel i pomocnik! -zaoponowała alicorn.

- Nie musisz mnie okłamywać, wiem jak to jest

 

- Ależ ty jesteś wybredna... - Julian przypatrzył się klaczy. - To bardzo dobrze, zaliczyłaś już krok piąty, choć jesteśmy przy drugim.

 

- To nie jest żaden dywan, tylko moja przyjaciółka, Rainbow Dash (…)

- W takim razie dokonajmy podboju, łącznie z grabieżą, gwałtem i nieludzkimi podatkami

 

Foley, to jest boskie, Foley, to jest wspaniałe, Foley, pisz tego więcej. Ja proszę, ja żądam, ja wymagam!

 

(A tego komentarza tak naprawdę nie ma. Nic tutaj nie widziałeś, jasne?!)

 

Zrobiłeś mi dzień, dziękuję,

Madeleine

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie przeczytałam już dawno temu, a z braku czasu nie skomentowałam. Dopiero komentarz Made mi przypomniał o istnieniu tego fika.

 

Tekst jest lekki, przyjemny i megazabawny. Pomysł cudny, podobnie jak wykonanie. Kreacja postaci to mistrzostwo.

Napisałabym coś więcej, ale nie ma potrzeby.

 

Dobry fik, Cahan approves.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jest lekko i zabawnie ale mimo wszystko nie mogę powiedzieć że naprawdę mi się spodobało. Po pierwsze - nie lubię crossoverów, po drugie - nie lubię Juliana, po trzecie - jest aż zbyt prosto. Wiem, że ten tekst z założenia miał być szybką, tanią rozrywką, ale osobiście uważam, że trochę z tym przesadziłeś. Sam chyba nie zrobiłbym tego lepiej, więc trudno mi precyzyjnie określić co bym zmienił, ale faktem pozostaje, że czegoś mi w tym brakowało.
Faktem pozostaje również to, że doceniam sam pomysł. Jak już wspomniałem, nie lubię Juliana ale wrzucenie go do uniwersum kuców jest wręcz genialne w swojej prostocie. Udało ci się odtworzyć jego irytujace zachowanie i przekonanie o własnej wspaniałości, wplotłeś kilka nawiązań do jego świata, a co poniektóre żarty rozbawiły nawet mnie.
Powiem tak - jeśli ktoś szuka łatwostrawnej komedii, nie rozczaruje się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Witam!

 

Kolejna prosta komedyjka, ale tym razem prosta w dobrym sensie tego słowa.

 

Technicznie mamy tu danie z braku dolnych cudzysłowów i myślników. Styl radzi sobie… no właśnie, tak sobie. Jest nijaki.

 

Fabuła toczy się niedługo po końcu 3 sezonu, kiedy Twi zastanawia się jak być księżniczką. W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytanie pomaga jej, nie kto inny, sam Król Julian. Czym to się skończy?

 

Postacie, zarówno Twi i Juliana są spoko oddane, chociaż dano nie oglądałem nic związanego z Julianem, więc ciężko mi powiedzieć.

 

Cóż, nie nazwałbym tego randomem, ale komedia jest to spoko. Nie wywołuje napadów śmiechu, ale uśmiech nie schodził mi w trakcie czytania. Raz zaledwie się roześmiałem. Nie jest to więc komedia wybitna, ale daje rade.

 

Fanfik umiarkowanie polecam.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...