Skocz do zawartości

[Dyskusja] DD: lepsza, gorsza czy różna od Rainbow Dash?


Burning Question

Recommended Posts

2dirn6o.png

 

Gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy Daring Do było jasne, że jest po prostu kopią Rainbow Dash przedstawioną w innych kolorach i okolicznościach, aby nasza "niebieska brawura" miała bohaterkę z którą może się identyfikować. Jednak w drugim odcinku z Daring Do dowiedzieliśmy się, że prowadzi podwójne życie i niekoniecznie jest taka sama jak RD. 

 

Czy dla was jedna postać jest lepszą lub gorszą wersją drugiej? A może nie należy ich porównywać, ponieważ byłoby to niesprawiedliwe lub są po prostu różne? Piszcie co sądzicie i dlaczego! ^^

Edytowano przez CalevaN
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

DD jest o wiele bardziej dojrzała od RD. RD wcale nie jest odważna, tylko za taką się ma. Nie raz przecież się cofała przed różnymi rzeczami. RD jest bardziej pozerką, DD jest odważną klaczką i idolką tej pierwszej. Rainbow zawsze chciałaby być jak ona, ale niestety - daleko jej do Daring Do.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z panią PervKapitan. Dodam jeszcze, że Daring Do nie bardzo podoba się bycie w centrum podczas gdy RD więc to uwielbia. No i nie przypomina sobie by DD opowiadała o sobie jaka to jest "awesome", raczej się nie chwali. DD po prostu ma klasę, której RD brakuje moim zdaniem. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i nie przypomina sobie by DD opowiadała o sobie jaka to jest "awesome", raczej się nie chwali.

 

Akurat tutaj nie mogłam nie pomyśleć o wszystkich książkach, które wydała, gdzie sama siebie opisuje tak, że trudno mówić o skromności. Jednak z drugiej strony DD zdaje się nie wyolbrzymiać swoich zasług. Po prostu zna swoje mocne i słabe strony i opisuje je tak jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie są one różne. Zaledwie niektóre cechy, zainteresowania się pokrywają co tworzy podobieństwo. Nie powiedziałbym że jedna jest taką wersją drugiej i vice versa. Rainbow jest jej fanką, co też ma wpływ na jej zachowanie, próby utożsamiania się z nią. Tak samo nie uznaję oryginalnych zespołów i cover/tribute bandów jako swoje "wersje". Na przykład Pink Floyd i Australian Pink Floyd na którego koncercie byłem (gdzieś jeszcze nawet okulary zostały, ale znaleźć je może chyba tylko Daring Do). W przypadku zespołu to jest odwzorowanie (w tym przypadku nawet bardzo szczegółowe), a w przypadku RD I DD raczej podobieństwo; (RD zawsze miała niektóre cechy DD, także przed przeczytaniem książki). Dyskusja rodzaju "lepsza czy gorsza" sprowadza się do pokazania którą się bardziej lubi. PrawieKażdy jest oryginalny i ocena taka powinna być bardziej sprecyzowana, tzn. "w czym jest lepsza/gorsza". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, myślałem i wreszcie doszedłem do pewnego wniosku. Mianowicie, pomijając całokształt jej "Indian'o-Jones'owości" (mam nadzieję. że wiecie o co mi chodzi), można śmiało stwierdzić, iż jej charakter jest bardzo podobny do Rainbow. Z jednym, aczkolwiek jak ważnym elementem w serialu - przyjaźni.I jest to nawet bliskie prawdy zakładając, że to właśnie dzięki przyjaźni RD jest taka otwarta, dumna i zachowuje się... tak jak się zachowuje (awesome, awesome und more awesome).

Z drugiej strony to może być kompletna bzdura; Darling Do nie mówi za wiele, jest zamknięta w sobie, więc to wszystko są domysły, a domysły mogą być błedne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...
Gość Ziemowit

Bardzo się różnią. Mają zupełnie inne cechy charakteru (ok, zgadza się to, że obydwie są odważne), ale Daring Do działa sama, ponieważ nie ma zaufania do nikogo innego. Działa sama, bo myśli, iż ona jest jedynym takim kucykiem na całym świecie. Nie działa z kimś, bo myśli, iż zawali wszystko i przez to umrą. Natomiast Rainbow działa z resztą mane 6.Po prostu Daring do musi odnaleźć kogoś z kim dobrze by się pracowało.

 

Jednak Rainbow pokazała tą mega niezwykłość w odcinku Tajemnicza Wybawicielka. Tam przechwalała się i myślała, że jest jedyna taka na świecie. Jak Daring Do. W pewnym sensie niektóre rzeczy się zgadzają.

 

Myślę, jednak, że to są dwie, inne postacie. 

 

DD jest o wiele bardziej dojrzała od RD. RD wcale nie jest odważna, tylko za taką się ma. Nie raz przecież się cofała przed różnymi rzeczami. RD jest bardziej pozerką, DD jest odważną klaczką i idolką tej pierwszej. Rainbow zawsze chciałaby być jak ona, ale niestety - daleko jej do Daring Do.

 

Nie zgodził bym się. RD jest rozważna i wie, że samotna praca może się zakończyć śmiercią, dlatego ratuje Equestrię przed antagonistami. Samemu to nie oznacza, iż odważniej! Czy DD uratowała Equestrię przed takimi jak np. Lord Tirek? Nie! Bo po pierwsze nie ma takich możliwości jak mane6, a po drugie samemu na stówę nie poradziła by sobie.

 

Tak jest moja opinia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gość Kuba Marcinkowski

DD jest bardziej bojowa od RD jeżeli RD miała coś popsuć to wiadomo że wolała pracować sama a zresztą przez RD miała same problemy.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuba Marcinkowski

Daring do i Rainbow dash są do siebie bardzo podobne ale z charakteru to może coś ich łączy. Rainbow Dash znalazła swoją sobowtórkę, albo drugą swoją ja.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... To wcale nie jest takie oczywiste, według mnie. Sama muszę się nad tym zastanowić, toteż rąbnę poniżej ostateczny rozrachunek:

Podobieństwa:

- oczywiście kształt, że tak to ujmę.

- obie są odważne

- obie lubią ratować świat XD

- obie są dosyć brawurowe, lubią wielkie wejścia itp.

Różnice:

- daring jest odpowiedzialna

- ta sama co powyżej, najpierw mhśli, potem robi. Jest mniej postrzelona.

- nie lubi się chwalić.

- działa solo- nie potrzebuje, na, nie chce tłumku wielbicieli, w przeciwieństwie do tęczowej.

- napisała bardzo dobrą serię książek. Nawet jeśli sama przeżyła opisywane przygody, przelanie ich na papier na pewno nie było łatwe.

- jest cierpliwa

- nie gardzi intelektem.

Jak widać, występują podobieństwa, ale zdecydowanie więcej jest różnic. Myślę, że producenci właśnie tak to chcieli rozegrać- nie tylko stworzyć bohaterkę, która na pierwszy rzut oka bardzo przypomina RD, ale i z czasem pokazać jej indywidualne cechy. Pamiętajmy też, że na końcu odcinka DD zaprzyjaźnia się z Rainbow, co współgra z ideą serialu XP

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...