Skocz do zawartości

[Event] [Zapisy] Chaos in the Equestria


Recommended Posts

"Nadejdzie Schyłek Dziejów, kiedy to zagięte szpony Chaosu drzeć będą na sztuki serce świata,

a Mroczni Bogowie będą ucztować na zagładzie śmiertelników" 
Przepowiednia Van Dire'a, Liber Chaotica 

 

Imperium z pomocą swych sojuszników oraz niespodziewanym atakiem ze strony nieumarłych i zielonoskórych udało się pokonać Siły Chaosu podczas wielkiej inwazji zwanej dziś jako Burzą Chaosu, lecz Bogowie Chaosu nie poddali się tak łatwo śmiertelnym rasom. Bowiem w Starym Świecie pięciu bogów walczy o panowanie nad tym kontynentem. Khorne, bogu krwi oraz Panie Czaszek, którego raduje rzeź zabijania wszelakich istot z rąk twoich sług. Nurgle, tyś trzymasz pieczę nad zgnilizną i wszelkiej choroby rozwojem, który pragnie obdarowywać swe dzieci swymi chorobami. O Slaanesh'u, tyś najmłodszy z Bogów, pogrąż ten świat bezwstydności i pokusach, by mogli Ci służyć jako rozpustnicy. Tzeentch'u tyś jesteś Wielkim Spiskowcem, który zmienia losy wszelakich istnień, którego spryt jest cenniejszy od siły, a magia jest twą potęgą. Oraz ty Rogaty Szczurze, który powstałeś z energii ciał pożartych bogów, uczyń ten świat swym imperium oraz obdarz swe dzieci niewolnikami, którzy umocnią twą potęgę.

 

Discord przybył z Equestrii, żeby obserwować zmagania swoich znajomych w Starym Świecie. Jestem ciekaw, komu kibicuje, bo ja wiem komu. (( :evilshy:  :evilshy:  Chwała Nurglowi) Opps, czyżbym to powiedział za głośno. Ale tak szczerze to będę bezstronny).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od dziś (17.11) do soboty (22.11), zacznie się rytuał, w którym pięć istnień przejmie rolę Bogów Chaosu. Oczywiście każdy może spróbować przystąpić do rytuału, lecz jest jeden warunek. W dniu, którym przychodzi musi przeczytać instrukcję do Chaosu w Starym Świecie ( tu możecie za darmo przeczytać podstawkę oraz dodatek. Natomiast karty dodam kiedy będzie wiadomo ilu graczy będzie dokładnie grało i czy będą chcieli całościowo grać dodatkowymi kartami czy tylko z podstawki (nie obowiązuje to Szczura))

 

b2b77c9f50.png

 

Jeżeli przed 22 listopada zgłosi się cztery do pięciu osób, wtedy wylosuję karty bogów. A potem zacznie się gra, tak jak w wersji planszowej. Oczywiście, ja będę Pradawnym ( po naszemu MG), który będzie wszystko obserwował oraz kontrolował planszę (którą częściowo zmieniłem, ale jeszcze ją poprawię). Oczywiście, pomogę lub wyjaśnię zasady dla osób niewtajemniczonych.

 

Obecni Gracze 0/5:

 

1. Arkane Whisper

2. Uszatka

3. szu

4. Mephisto

5. Sajback Gray Fox

 

Ewentualni gracze rezerwowi:

 

Celem gry jest zdobycie 50 punktów na torze, albo dotarcie na torze zagrożenie do "Zwycięstwo" lub Spustoszenie pięciu krain Starego Świata. Lecz gdy skończy się talia Starego Świata, mieszkańcy tego świata obronili się przed Mrocznymi Potęgami. Dla zwycięzcy będzie odznaka od samego Avatara Discorda.

 

Życzę powodzenia.

 

Ps. Oczywiście do gry potrzebna będzie muzyka dla bogów - Chaos

Edytowano przez PlaguePony
Link do komentarza

Od razu się zapisuję; jako pierwszy, i to jednocześnie obydwiema rękami; a i nogami, jeśli zajdzie taka potrzeba :D

Moja ulubiona gra planszowa :soawesome:

Obym trafił na Tzeentcha lub Szczura, ostatecznie Slaanesh może być; ale na klątwę, byle nie Khorne, nie znoszę tego gościa... :grumpytwi:

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza

Nadszedł czas Chaosu. Do rytuału przystąpiło pięciu graczy, więc pod rozmowach z Mrocznymi Potęgami dokonałem inkantacji (losowania), dzięki której Bogowie Chaosu was wybrali odpowiednio. Jeszcze do jutra wieczorem pozostałe osoby mogą się zapisać do osób rezerwowych.

 

O walkę nad całym Starym Światem, będzie walczyć pięciu bogów.

 

 

Arkane Whisper, wstąpił w Ciebie Pan Przemian, twórz sieć intrug, zmieniaj przyszłość tego świata pod siebie.

 

8c907e07cf.png

 

Uszatka, za sprawą Spaczenia przemieniłaś się w Skaven'a, stając się naczyniem dla Rogatego. Zalej ten świat jego dziećmi.

 

613f118ac8.png

 

szu, zostałeś obdarzony największym darem od Władcy Much, Zgnilizną Nurgla. Obdarz wszystkie istoty jego darami.

 

90f0d23e74.png

 

 

Mephisto, poczułeś w sobie zew krwi oraz żądzę mordu, przelej krew niewinnych dla Khorn'a.

 

27e40bbb15.png

 

 

Sajback Gray Fox, otworzyły Ci się oczy na rozkosze Węża, pogrąż świat ludzi w rozpuście dla Slaneesh'a.

 

b146246de4.png

Edytowano przez PlaguePony
Link do komentarza

Skaven mi się trafił? Co za Skaven? *zagląda jeszcze raz do instrukcji* Aaa, Rogaty Szczur jak mniemam? Cóż, jako, że nadal nie do końca ogarniam tę grę, narzekać nie mogę. I tak jeszcze będę musiała z pięć razy poczytać instrukcję ^^ 

Ale fajnie, że nazbierało się już te pięć osób. 

Link do komentarza

Mniej więcej. Bogów chaosu jest o wiele więcej (w większości bezimiennych i skazanych na zagładę), ale ta czwórka jest najważniejsza i najpewniej, najaktywniejsza (5 z Rogatym Szczurem, oczywiście). Potęga rzezi, zarazy, rozpusty, przemian oraz skavenów. Ci dwaj ostatni to Tzeentch i Rogaty Szczur, i obydwaj hołdują nikczemnym intrygom.

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza

Czy na komputerze działa to nie wiem. Wyślij mi Arkane jeśli możesz ten plik pdf, a może uda mi się go otworzyć. Chodzi mi o wtyczkę Adobe Reader. W internecie nie chce się otworzyć. Jest szara strona z napisem "Wtyczka Adobe Reader jest przestarzała". Nie wiem...może źle coś instaluję, ale myślę, że problem dotyczy tylko internetowego AR. 

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...