Skocz do zawartości

HP Compaq 6720s wymiana procesora


sloyth 06.0

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym wymienić procesor w laptopie wspomnianym wyżej ale nie wiem jaki dokładnie powinien to być, jaki model, czy będzie pasować itd. Wyczytałem, że jakiś Core 2 Duo powinien pasować ale jest niejeden model Core 2 Duo. Nie wiem jakie informacje o laptopie są potrzebne więc możecie pytać a ja postaram się odpowiedzieć.

Z góry dziękuję za pomoc :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dowiedzieć się jakie gniazdo procesora masz w płycie głównej i kupić procek pod to gniazdo. Najlepiej wpisz w google dokładną nazwę obecnego modelu procesora i poszukaj w opisie/właściwościach pod jakie jest gniazdo. Ewentualnie (a nawet lepiej) to samo z płytą główną.

I nie zapomnij ubabrać nowego procesora pastą termoprzewodzącą.

 

A jeszcze bardziej najlepiej zapytać na forach o komputerach dla pewności :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkiego to jest socket P czyli 478 pinów

Według producenta -> http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01293339.pdf obsługuje tylko część procesorów, co jest spowodowane odpowiednim mostkiem północnym jaki był montowany w tych płytach głównych, czy coś takiego...

Proponuje zajrzeć także do tego tematu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1563234.html

Edytowano przez Chief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sprawa wygląda tak:

1. Nie mogę sprawdzić modelu płyty głownej ani procesora (wiem tylko że celeron) bo po kilku minutach laptop sie wyłącza z powodu przegrania

Może da sie jakoś sprawdzić po numerze seryjnym? ;P

2. Na obudowie nie ma naklejki ze specyfikacją

3. Zamierzałem wymienić pastę termoprzewodzącą ale pomyślałem że mógłbym od razu wymienić procesor bo ten jest do niczego

Edytowano przez sloyth 06.0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biosie nie znalazłem inf o płycie głównej a model procesora to "Intel® Celeron® 560 @"


Ale w linku na elektrode który podał Chief ktoś, kto też zamieniał procesor w tym modelu opisał cały problem.

Tylko u mnie jest jeszcze taki problem że procesor tak mocno sie grzeje że po kilku minutach pracy komputer sie wyłącza

Edytowano przez sloyth 06.0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...


1. Nie mogę sprawdzić modelu płyty głownej ani procesora (wiem tylko że celeron) bo po kilku minutach laptop sie wyłącza z powodu przegrania
Może da sie jakoś sprawdzić po numerze seryjnym? ;P
2. Na obudowie nie ma naklejki ze specyfikacją

 

a jest naklejka z nazwa modelu/typem laptopa? po tym powinno dac sie dokladnie okreslic, co w srodku siedzi. najlepiej wrzuc fotke wszystkich naklejek ze spodu. nie jestem na 100% pewien jak to jest w przypadku hp, ale po numerze seryjnym tez powinno sie dac zidentyfikowac konkretny model.

 

 

lista 'teoretycznie' kompatybilnych procesorow jest w linku Chiefa, w pdfie.

 

poza tym, na 99% problemem jest uklad chlodniczy - sprobuj najpierw wyczyscic i wymienic paste termoprzewodzaca (zastosuj cos konkretnego, ja zawsze uzywam gelid gc-extreme i szczerze polecam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...