Skocz do zawartości

Barrfind V.

Recommended Posts

Wakfu, taktyczne RPG z Sim.

Runescape i anime RPG w jednym. Przyjemna grafika ciesząca oko i cudna muzyka pieszcząca uszy. Taktyczne pojedynki dla lubiących turową walkę i możliwość wydobywania surowców czy sadzenia roślin na późniejsze zebranie plonów dla fanów rzemieślnictwa. Darmowa z minitransakcjami, które są raczej tylko dla wyglądu raczej.

 

Ja w sumie wydałem na nią 45 zł SMSem. Z 12 na suknię dla mojej Enripsy i kilka innych rzeczy dla niej, rozpieszczam ją.

 

Gra przez Steam i nonsteam.

 

Dla ułatwienia, recenzja z MMoRPG.org

Wakfu Online to gra mmo będąca połączeniem gry RPG ze strategią turową. Eksploracja świata odbywa się tak jak w każdej grze RPG, zaś po zaatakowaniu przeciwnika przechodzimy na turowe pole bitwy podobne do tego z serii gier Heroes.

Gra jest oparta na francuskim serialu anime "Wakfu". W grze mamy do dyspozycji 14 ras z przypisaną, charakterystyczną klasą postaci, opartych na tych występujących w serialu anime. Gra posiada rozbudowany świat z unikalnym systemem Wakfu oraz Ekosystemem. System wakfu jest niczym innym jak systemem karmy, tzn. jeżeli robimy złe uczynki to nasze Wakfu spada, zaś jeżeli robimy dobre uczynki, to nasze wakfu rośnie. Ekosystem jest mechanizmem regulującym florę i faunę świata gry, np. jeżeli wycięliśmy las, musimy odczekać pewien czas na wyrośnięcie nowych drzew, ale możemy ten proces przyspieszyć sadząc sadzonki nowych drzew.

Gra posiada rozbudowany system craftingu, który podzielony został na dwie dziedziny:
Harvesting professions - pozwalają na zbieranie surowców (drwal, farmer, rybak, itp.), ogółem 6 profesji.
Crafting professions - pozwalają na produkcje przedmiotów (armorer, specjalista od broni dystansowej, jubiler, itp.), ogółem 8 profesji.

W grze rola NPC jest ograniczona do minimum, tzn. jedyną ich funkcją jest nauczanie gracza profesji oraz podawanie informacji o grze. Wszystkie inne funkcje zajmowane są przez graczy. Przedmioty są produkowane i sprzedawane tylko przez graczy innym graczom. W grze istnieją cztery nacje, zaś na czele każdej nacji stoi gracz, który został wybrany przez pozostałych reprezentantów danej nacji większością głosów, władca może nadzorować politykę nacji poprzez przyjmowanie sojuszy czy rozpoczynanie wojen.  Poza normalną mapą istnieją także dungeony, po przejściu których można zdobyć skarby, zaś przed wejściem do lochów stoją postumenty, na których są rzeźby przedstawiające graczy, którzy ukończyli dany dungeon z najlepszym wynikiem. Ciekawe rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest oparta na francuskim serialu anime "Wakfu".

Właśnie że zupełnie odwrotnie. To serial był oparty o  świat gry MMO i miał być reklamą do nowej gry o tym samym tytule.

 

Skoro jest darmowe i to działa pod SteamOS  to sprawdzę z czystej ciekawości, ale nie oczekuję za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałam w to już kiedyś, ale nie chcę wydawać na to pieniędzy przy ograniczonym budżecie. Za 45zł wolałabym dobrą książkę albo bluzkę. Ale jeśli ktoś ma kasę do wydania, to będzie mu się grało świetnie. Gierka uzależnia, turowe walki prowadzi się przyjemnie a nie zawsze lekko, grafika i muzyka są dla mnie idealne. Polecam bogatym, heh.

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola, jakim bogatym?

Przecież na grę nie trzeba wydawać ani złamanego grosza, bowiem wszystko co dobre można uzbierać/stworzyć/wydropić/znaleźć poza sklepem. Fakt że w sklepie masz szybciej, ale co z tego?

A poza sklepem nie ma żadnych płatności. Żadnych. Koniec tematu.

 

Gram w tą grę już spory kawałek, najpierw na ogólnie otwartej becie, potem trochę na globalu(wtedy sromotnie płatnym przez co zrezygnowałem z gry) a teraz przez steam pomykam, zawsze dwie postaci na koncie - wierny Pandawa i szybkostrzelny Cra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup - zakładasz steam(jeśli jeszcze nie masz) idziesz w sklep i jazda :D Wszystkie możliwe postacie są odblokowane, żadnych płatności wewnątrz gry które ograniczają samą grę(jest sklepi, tek ale nie potrzeba go żeby sobie pograć). Na co jeszcze czekasz i czemu cię tu jeszcze nie ma? :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w końcu zmusiłem się przetestować. To co słyszałem się potwierdziło, gra jest masakrycznie nudna i pożera czas. Na początek rozgrywka, no cóż mnie akurat nie przydała do gustu rozgrywka turowa i mógłbym właściwie na tym zakończyć, ale powiem że system rozwoju postaci też jest fatalnie nudny. Nie mamy za dużo wyborów i mimo masakrycznego stopnia komplikacji możemy rozwijać postać tylko w kilku oczywistych kierunkach. Aha skile się same rozwijają więc musimy uważać czego używamy podczas walk. Walk które niestety są nudne bo w danej lokalizacji mamy tylko kilka biegających sobie wolno mobów. W ogóle wybór walki z przeciwnikiem to bardzo śmieszna dla mnie sprawa, bo wchodząc w tryb walki wszystko co się dzieje do o koła przestaje istnieć, a dla nas pojawia się oddzielna arena. Mało tego jeszcze nim zaczniemy walkę to możemy się teleportować w różne miejsca. Nie mam nic do systemu turowego np. z jRPGów ale tutaj jest system jest co najmniej poplątany i totalnie bez sensu.

Ledwie co przeszedłem kilka misji a tu każą mi mieć nagle poziom 15, więc zostało mi tylko nudna walka z mobami.

Ok może gra nie została zrobiona pod misje, które tu są kompletnie bez sensu i fabuły, no ok ale tak czy siak nie spotkałem się jeszcze w ogóle z PvP, zresztą niema w grze nic co mogło by powodować chęć do walki PvP.

 

Co do wyglądu to grałem w ładniej narysowane gry, może nie tak rozbudowane, ale np możliwość modyfikacji graficznej postaci w takim Cloudstone była dużo dużo większa.

 

Jak dla mnie gra jest mocno nie grywalna, i mimo sporej rozbudowy świata i różnych systemów, uważam że całość nie trzyma się kupy. Nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...


Właśnie że zupełnie odwrotnie. To serial był oparty o świat gry MMO i miał być reklamą do nowej gry o tym samym tytule.

 

Szczerze to wakfu to tylko kontynuacja i wyjaśnienie tego co działo się w anime o nazwie " Dofus - skarby keruba "

Ale wiesz mimo wszystko wychodzi na to że gra wakfu powstałą tak na prawdę po to aby przeciągnąć poprzednika a konkretnie grę Dofus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hejka! Dwóch niedoświadczonych graczy ma zapytanie dla was. Czy ktoś jeszcze gra w Wakfu?

Ja sacrier, poziom 23, a kolega suberuberduberjupijajej zabójca, z poziomem 29.

Ja gram postacią tak, jakby ona rzeczywiście żyła. Tzn. na wakfu piszę jako ona, zachowuję się tak jakby się zachowywała itp. (ale nie zawsze mi się chce to robić ;P)

Szukamy jakiejś polskiej gildii, bo w kupie siła. I ogólnie tak jakoś raźniej jest.

 

24wgajp.jpg

Mikkena i Sleepingrage was pozdrawia! ;3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...