Skocz do zawartości

Dekalog w wersji MLP


Pargus2000

Recommended Posts

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc wcisnąłem do tego działu... a więc... każdy z nas zna 10 przykazań zwanych Dekalogiem nie? A ja ostatnie wpadłem na taki pomysł by zrobić (w FORMIE ŻARTU) dekalog bronych. Ja już mam jedno przykazanie: "Nigdy nie obrażaj Fluttershy". Piszcie swoje pomysły na przykazanie to może razem stworzymy cały deklalog? :D

  • +1 1
Link do komentarza

Tu jednorożce, tam jednorożce. Tu tęcze, tam tęcze. Tu fantastyczne stworzenia, tam też. Tu gadający "wąż rzeczny", tam też. ...w sumie moglibyśmy napisać niezłą parodię. :D Niczego to biblii nie ujmie a wręcz przeciwnie, taka pozytywna wersja. ;D Ale chyba zaraz lud bez poczucia humoru spaliłby nas na stosie. >.>

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza

To nawet dobry pomysł na fanfic. Napisać taką Equestriańską Ewangelię. Tylko pojawiają się kolejne problemy.

Pomijając to co już było tu pisane, to jeszcze kwestia religii w Equestrii, obrzędowości u kucyków, problem z umiejscowieniem tego w czasie (i przestrzeni), podejścia do religii itp. itp. Zresztą ktoś odpowiadający za to musiałby mieć bardzo dużą wiedzę i wyobraźnię. Obywatele Equestrii raczej mają delikatne usposobienie, a więc co z egzekwowaniem ich przynależności do wspólnoty? 

Odnośnie "przestrzeni" o której wcześniej wspomniałem, to jeśli dobrze się orientuję Equestria jest zewsząd otoczona wodą. Więc jak wyglądałaby kwestia religii w innych krainach? Celestia wznosi Słońce, a Luna Księżyc (czy gdzieś była już o tym dyskusja? W końcu słońce w Equestrii cały czas góruje w jednym miejscu i nagle Celestia je spycha za horyzont? Chyba w którymś odcinku był zachód słońca itp, a przecież wschody i zachody walą tam w parę sekund...), tak więc istoty spoza Equestrii mogą nie wiedzieć o siostrzyczkach i tłumaczyć to sobie w inny sposób, tak zresztą jak i ludzie to drzewiej robili. 

A co do Dekalogu, to przecież jest on związany z religią, ktoś go musiał także ustanowić i chyba byłby to ktoś starszy od Celestii, i dlaczego Dekalog?! Jasno to nawiązuje do naszych religii, mianowicie Judaizmu i Chrześcijaństwa.

Co ma Equestria do naszego świata żeby ludzką religię tam wkładać. Następny temat będzie wyglądać tak: " Partie Polityczne w wersji MLP"

Dawno, dawno temu, w czarodziejskiej krainie Equestria, dwie rodzone siostry sprawowały rządy oparte na Prawie i Sprawiedliwości....

Link do komentarza

2w235mr.jpg

 

Nie sądzisz, że trochę za dużo nad tym myślałeś? ^^"""" Była mowa tylko o parodii, która niekoniecznie ma sens, to nie musi być tworzenie nowej wersji Equestrii oddanej w formie jakiejś religijno-historycznej księgi. XD Wystarczyłoby po prostu mądrze i sprytnie pozamieniać imiona, nazwy miejsc i stworzeń w Biblii na equestriańskie. ;D

  • +1 1
Link do komentarza

Mówimy o parodii P-A-R-O-D-I-I książki fantastycznej w której i tak nic nie trzyma się kupy, więc tym bardziej nie ma nacisku, żeby w parodii coś miało sens. To nie tworzenie dokumetu historycznego. Poza tym nikogo nie obchodzi o czym jest a o czym nie jest wspomniane w serialu, gdyby tak było to połowa tworów fandomowych w ogóle by nie istniała, crossovery też poszłyby do kosza. Ale masz problemy człowieku, aż się wszystkiego odechciewa... I'm out.

Edytowano przez Burning Question
  • +1 1
Link do komentarza

Mały wstęp nie skierowany od nikogo konkretnie.

>nazywacie się tolerancyjnymi

>róbcie parodie dekalogu

>mówcie ze szanujecie ludzi

>gardźcie katolikami

>nazywacie się "oświeconymi" naukowcami ateistami

>czytajcie czasopisma pseudonaukowe

>nazywacie każdą religię opium dla ludu

>rzucanie się tylko na Chrześcijaństwo i pochodne

Kek of the day. (żart zawiera sporo sarkazmu, upewnij się ze masz obok siebie cysternę z wazeliną, albo łeb na karku z mózgiem w środku zanim przeczytasz)

A tak wracając do tematu to ja proponuję zrobić coś opartego na starych dobrych zasadach internetu. Jest ich dużo i wrzucam tu link który może was zainspirować do twórczej pracy nad tym "projektem"

http://rulesoftheinternet.com/index.php?title=Main_Page uwaga, ma to śladowe ilości czanomowy i dużo parodii z internetu. Proszę moderatorów o wyrozumiałość. To niczego nie promuje.

Edytowano przez KochamChemie
  • +1 3
Link do komentarza

Mogliście przez połowę tematu nie ubzdurywać sobie że będą o ot bóle dupy i nie pisać w każdym poście wielkimi literami ze jest to parodia. Ogólnie pierwsze posty przypominają bardziej zapis rozmowy rozhisteryzowanych pięciolatków. Więc sami sobie na te "bóle dupy" zapracowaliście. Z tą różnicą, że to boli głównie kilku pierwszych posterów. Dekalog to poza tym trochę zarezerwowana wersja, no i ma ograniczenie do 10 przykazań. Poza tym, przykazania też są trochę za mocnym słowem jak na parodię. Ogólnie myślę, że w 10 punktach to się nie zmieści. => nazwa "dekalog" jest błędna.

No, to można wymyślać.

1. Jeśli w odcinku jest TS to zawsze czyta książkę.

2. Celestia zawsze je ciasto.

3. W każdej kłótni bronies jest wątek "best pony"

4./mlp/ wie co to "dramat"

5."The ride never ends"

  • +1 1
Link do komentarza

Obserwowaliśmy ten temat, dając mu szanse, ale koniec końców wyszło to o czym myśleliśmy, że się stanie od początku. Temat po prostu zaczął wypełniać się niesnaskami między użytkownikami, dlatego też zostaje ZAMKNIĘTY. Jeżeli chcecie dalej kontynuować pomysł "dekalog bronies" to proszę by przy tym nie atakować żadnej z religii. Tyle.

 

Pozdrawiam, Neon Baelish.

  • +1 4
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...