Skocz do zawartości

Ćwiczenie Leonarda DaVinci ma kreatywność


Michalski9

Recommended Posts

Cześć, ostatnio znalazłem filmik na youtube, który jak dla mnie jest bardzo ciekawy, więc postanowiłem rozpocząć zabawę.

 

 

Jeszcze dla rozwiania wszelkiej wątpliwości.

W gwoli wyjaśnienia, zabawa  polega na tym, że np

user A: Jaki może być związek między książką i dywanem.

User B: możemy np. zrobić dywan ze stron książki

 

Wszystko jasne? Więc zacznę

 

Jaki może być związek między szafką i latarnią uliczną?

Edytowano przez michalski9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... ludzie. To my ostatnio z bratem wymyśliliśmy właśnie taką grę, ale nazwaliśmy ją "co ma piernik do wiatraka". Podawaliśmy pary przedmiotów i szukaliśmy tego, co je ze sobą łączy. Ta zabawa jest identyczna.

 

Hm, no cóż, jakiś stolarz może mieć zakład przy ulicy. Kiedy pracuje do późna, tworząc najwymyślniejsze meble, w tym szafki, mdły blask latarni, przelewa się przez okno do wnętrza jego pracowni.

Może być, czy nie trafiłam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam chyba, źle się wyraziłem. Chodzi mi o to co na filmie, jak te rzeczy możemy łączyć ze sobą np. możemy zbudować latarnię z szafek, chodzi o takie, trochę abstrakcyjne , kombinacje. Zresztą myślę, że na filmie jest to dość jasno wytłumaczone. Choć to co napisałaś, możemy pod to podciągnąć. Dobra, nie podałaś następnych rzeczy, więc ja podam.

 

Jak się łączy lampka na biórku z pagórkiem?

Edytowano przez michalski9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można chmurę poobwieszać kubkami z podobizną chmurek, albo można zrobić tak żeby chmura wirowała wokół kubka.

 

Co można zrobić z gwiazdą (taką w kosmosie) i stołem?

Edytowano przez michalski9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można założyć gitarze perukę i grac na tym wisząc do góry nogami. Mozna też wziąść peruki, naciągnąć z nich włosy i szczelnie owinąć nimi gitarę, żeby orginalnie wyglądała, i zrobić z nich struny.

 

 

Co można zrobić z lodem w kkostkach i winem?

Edytowano przez michalski9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatykajmy dziury w ulicy skarpetkami, żeby jeździło się lepiej autami. Następnie posklejajmy skarpetki razem, żeby stworzyć dywanik do okrycia samochodu na zimę, by mu nie było zimno. Możemy jeszcze zrobić tapicerkę do auta ze skarpetek, albo skleić skarpteki  tak by wyglądały jak ozdoba w kształcie auta, podwieszana pod sufitem.

 

Co łączy komputer i śnieg?

Edytowano przez michalski9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wrzucić mentosy do puszki. Można na puszce narysować mentosy. Postawić puszkę na mentosie lub mentosa na puszkę. W sklepie puszki mogą stać obok mentosów. Może je robić ta sama firma. Ktoś może kupić puszkę piwa z mentosami. Albo narysować oba te przedmioty. 

 

Co łączy wampiry z papierem toaletowym? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć papier toaletowy w małe wampirki, albo owinąć wampira papierem i udawać, że jest mumią. Można umoczyć papier toaletowy krwią i nęcić nim wampira prowadząc go prosto w stos rolek papieru toaletowego Velvet, żeby miał mięciutko.

 

Co łączy fajerwerki i diabła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...