Skocz do zawartości

Kilka problemów z forum


Sowenia

Recommended Posts

Od dzisiaj godziny około 1:00 w nocy mam problemy z forum. W nocy chciałam się zalogować na kom, ale się nie udało. Nie wiem czy to wina mojej komórki czy forum bo pisało, że albo nie może się połączyć z serwerem, albo forum ma problemy z szyfrowaniem cokolwiek to znaczy. 

 

Ponadto mimo iż jestem na forum mój status to niedostępny, a informacja o ostatniej wizycie się nie pojawia. Pisze "informacja prywatna". Nie ustawiałam prywatności bo nawet nie wiem jak. Tym samym nie wiem jak zmienić by z powrotem było widać, że jestem dostępna. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego błędu - tak naprawdę, pojawia się to zawsze przy „logowaniu anonimowym” (jeśli raz zaznaczyłaś logowanie anonimowe i opcje zapamiętania ciebie będzie tak bodajże póki się nie wylogujesz i zalogujesz ponownie, tym razem odhaczając tą opcję). Nie masz się więc czego denerwować, co do drugiej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój statusem, ale już wszystko jest OK, to pewnie jakieś chwilowe, czy coś...

 

 

Nie jest chwilowe. Nadal tak mam. 

 

Edit: Spokojnie j~Zegarmistrz

 

No to spokojniej. 

Odkąd odszedł Tarreth z forum jest coraz gorzej. Błąd na błędzie. Problem z brakiem możliwości zalogowania się na komórkę to jedno (może to być wina komórki), ale automatycznie włączająca się anonimowość? Reputacja, której czasem nie da się podejrzeć? Crach mający miejsce niemal CODZIENNIE? Ja rozumiem, że administracja może być zajęta. Ale to trwa od miesięcy, a jakby nie patrzeć technicy są od tego by takie rzeczy załatwiać. Może coś załatwiają, ale problem z zamułą jest stały i niezmienny. Dlatego z łaski swojej weźcie się do roboty, albo niech ktoś zajmie miejsce Tarretha i zacznie trzymać wszystkich w ryzach. Tyle. 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, to Tarreth był administratorem technicznym? Bo ja myślałem, że to rola Skaja i Sipera, i że to oni jako tako utrzymują forum w całości.

U mnie na komórce da się spokojnie zalogować, zarówno przez Tapatalka, jak i przez Dolphina, więc problem leży najpewniej w Operze. Nie miała ona ostatnio jakiejś aktualizacji? Spróbuj skorzystać z innej przeglądarki, może zadziała.

Edytowano przez Advilion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Advilion

 

WA nie pilnują kodu, to sprawa należąca do Czerwonych, a im się najzwyczajniej nie chce robić i nie dziwię im się. To relikt przeszłości, taki ma nadany, ale nadal jest WA, tylko ograniczono jego autorytet przez niedawne przekroczenie(a) uprawnień. Zapraszam do "Pręgierza" po więcej informacji.

 

Wracając do problemu:
 

Czyściłaś dane przeglądarki, pliki cache? U mnie nie występują te problemy, a niedawno również się borykałem z nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pobrałem Operę, sprawdziłem, czy da się normalnie zalogować. O dziwo, da się. Czyli problem na pewno nie leży po stronie przeglądarki, po stronie forum też pewnie nie. Nie instalowałaś może ostatnio żadnej aplikacji czy coś? A może coś się zaaltualizowało. A jeśli nie masz nic przeciwko, odinstaluj przeglądarkę i zainstaluj jeszcze raz, może to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakby wiedział w czym problem to bym to naprawił w 5 minut

 

Głównie chodzi o to, że automatycznie zmienia mi się status na anonimowy. Jest też problem w zalogowaniu się mobilnie na forum, ale z tego co widzę może to być wina mojej przeglądarki. Odinstalowywałam ją, instalowałam na nowo, nie pobierałam aktualizacji...tylko zalogować się tam nie da. 

 

A te żale to tak przy okazji wylałam :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma najmniejszych problemów z forum zarówno na wersji mobilnej, jak i normalnej. Wszystko działa na Chrome i Firefox, więc to raczej Twoja wina i nie ma co narzekać na administratorów technicznych, którzy w tej sytuacji są bogu ducha winni.

Co do Tarretha, nie został on wyrzucony, nie jest on technicznym, ma wyrąbane z własnej woli, a bana dostał zasłużenie za nadużycie władzy. Więc proszę nie wozić się po czerwonych za coś, czego nie zrobili.

Pozdrawiam, Gold.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra bo zaczyna się tu robić śmiesznie i groźnie.]

Może odrobinkę pomogę. Albo doradzę.

A rada będzie dość prosta - czytaj to co się do ciebie pisze. Jak ktoś wspomniał, skoro niewiele osób ma ten problem to można zawęzić obszar poszukiwania usterki do momentu aż Sky albo Sip nie będą dokładnie wiedzieli co ci nawala i w czym będą mogli ci pomóc. Poza tym, w porównaniu z niektórymi błędami, fakt że nie wiadomo kiedy jesteś a kiedy cię nie ma na forum nijak nie ogranicza ci dostępu do samego forum.

To tyle jeśli idzie o forum, teraz pora na ciebie.

 

I lepiej żebyś to też potraktowała jako dobrą radę.

Tarreth może i być sobie założycielem blablabla, ale obowiązuje go ten sam regulamin co mnie oraz, tak tak, ciebie. A jeśli ci się wydaje że nie mogę nic zrobić z twoim offtopem tutaj(to dział pomocy technicznej a nie wyżalania się na to kto i kogo zwarnował) to jesteś w grubym błędzie.

To czy Tarreth jest czy pójdzie w diabli ani o jotę nic nie zmienia, ponieważ zwykle nic on nie robi(jego własne słowa) a za stan forum są wyłącznie odpowiedzialni Siper i Skysplit i to dzięki nim możesz tutaj być razem z nami, tak jak i ja oraz wielu innych.

 

Jeśli jeszcze raz w tym temacie, albo jakimkolwiek innym, zobaczę offtop z twojej strony taki jak powyższy, to daje ci gwarancję, na słownym się nie skończy - uznaj to jako przestrogę słowną.

A jeśli zobaczę ją tutaj i będzie równie agresywna co twoje obecne wpisy które zamierzam skasować, to nie tylko będzie to offtop, ale też prowokacja i potraktuję ją z całą dostępną mi surowością w tym zagadnieniu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam kiedyś ze Skajem. Starsze wersje Opery Mobile (przed przeniesieniem na nowy silnik, a więc np. 12.10) nie są kompatybilne z zabezpieczeniami forów - jedyne wyjście to zainstalować nowszą wersję tej lub innej przeglądarki.

EDIT: @down - a to dziwne wtedy. Inne strony działają?

Edytowano przez Ylthin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra bo zaczyna się tu robić śmiesznie i groźnie.]

Może odrobinkę pomogę. Albo doradzę.

A rada będzie dość prosta - czytaj to co się do ciebie pisze. Jak ktoś wspomniał, skoro niewiele osób ma ten problem to można zawęzić obszar poszukiwania usterki do momentu aż Sky albo Sip nie będą dokładnie wiedzieli co ci nawala i w czym będą mogli ci pomóc. Poza tym, w porównaniu z niektórymi błędami, fakt że nie wiadomo kiedy jesteś a kiedy cię nie ma na forum nijak nie ogranicza ci dostępu do samego forum.

To tyle jeśli idzie o forum, teraz pora na ciebie.

 

I lepiej żebyś to też potraktowała jako dobrą radę.

Tarreth może i być sobie założycielem blablabla, ale obowiązuje go ten sam regulamin co mnie oraz, tak tak, ciebie. A jeśli ci się wydaje że nie mogę nic zrobić z twoim offtopem tutaj(to dział pomocy technicznej a nie wyżalania się na to kto i kogo zwarnował) to jesteś w grubym błędzie.

To czy Tarreth jest czy pójdzie w diabli ani o jotę nic nie zmienia, ponieważ zwykle nic on nie robi(jego własne słowa) a za stan forum są wyłącznie odpowiedzialni Siper i Skysplit i to dzięki nim możesz tutaj być razem z nami, tak jak i ja oraz wielu innych.

 

Jeśli jeszcze raz w tym temacie, albo jakimkolwiek innym, zobaczę offtop z twojej strony taki jak powyższy, to daje ci gwarancję, na słownym się nie skończy - uznaj to jako przestrogę słowną.

A jeśli zobaczę ją tutaj i będzie równie agresywna co twoje obecne wpisy które zamierzam skasować, to nie tylko będzie to offtop, ale też prowokacja i potraktuję ją z całą dostępną mi surowością w tym zagadnieniu.

 

Niekoniecznie był to offtop. Nawet jeśli wyraziłam się zbyt dosadnie to powiedziałam to, co czuję. I nie tylko ja. Znajdę przynajmniej jedną osobę, która podziela moje zdanie. Tak, offtop to nie był. Bo czyż, jak wspomniałeś, nie jest to dział problemów technicznych? Oh tak, jest. Mogłam więc przytoczyć pare problemów dorzucając do tego szczyptę oskarżeń i własnych odczuć w - podkreślam - tym temacie. 

 

Moja wypowiedź nie była aż tak rażąca żeby uznawać ją za jakąś prowokację czy coś. Proszę przytoczyć choć jeden cytat, który by potwierdzał, że próbuję wzniecać bunty czy coś takiego. Oh wait, nie możesz. Przecież usunąłeś wpis. Chyba, że masz go gdzieś zapisanego. 

Prowokacja mogła być jedna - wzięcie się do roboty co poniektórych osób. Co poniektórych potwierdzam bo są tacy co swoje robią. 

 

O tym, że obowiązuje mnie regulamin wiem bardzo dobrze i - niespodzianka! - nie złamałam go. 

 

Nie wiem czy pamiętasz wspomniałam o codziennym crachu forum, który dotyczy nie tylko mnie. To jest solidny przykład tego, że ktoś olewa swoją pracę. Jeśli nie olewa to miłoby by było jakby napisał dlaczego takie coś ma miejsce, ile potrwa naprawa tego i czemu trwa tak długo. Jeśli taka informacja istnieje, proszę o wskazanie jej. 

 

Następna sprawa. Mdli mnie od tego politycznego podejścia forum. Większość modów i adminów ma się za nie wiadomo kogo, ale nieważne. 

 

Przypominam: To nie offtop! Dotyczy tematu na litość grzyba. Powyższe zaś dotyczy twojego postu, na który MAM PRAWO odpowiedzieć. 

 

Pisałam kiedyś ze Skajem. Starsze wersje Opery Mobile (przed przeniesieniem na nowy silnik, a więc np. 12.10) nie są kompatybilne z zabezpieczeniami forów - jedyne wyjście to zainstalować nowszą wersję tej lub innej przeglądarki.

 

Tylko, że ja miałam nowszą operę. Ale zainstalowałam mozillę i chociaż ten jeden problem mam już z głowy. Przynajmniej na razie. 

 

 

 

EDIT: @down - a to dziwne wtedy. Inne strony działają?

 

Tylko zalogować/zarejestrować na mlppolska.pl nie dało rady. Przeglądać się dało normalnie. Ale już mam mozillę i tam działa. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...