Skocz do zawartości

Zapytaj Lyrę, uzyskaj odpowiedź


Cipher 618

Recommended Posts

Zapytaj Lyrę  :lyrahappy: 

 

Mam swój temat, swój, swój... mój ssskarb!

Mogłabyś, łaskawie nie podskakiwać, waląc łbem o sufit? 

Zamontujesz w dziurach lampki LEDowe. Będzie fajnie!

Wracając do twojego tematu.
 

Jak nie trudno się domyślić, możecie zadawać pytania Lyrze. Jej i tylko jej. Bon Bon ma swój własny temat. 

Będziemy odpowiadać, tak szybko i w miarę sensownie, na ile to możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lyra  :pinkiehappy:

Słyszałaś o nieoficjalnym fanclubie ''Lyra Forever"? 

I tak w ogóle co tam słychać?  :rainpriest:

Co sądzisz o Chrysalis? 

Mogę liczyć na pozdrowienia?

 

Cześć. Piąt... Ups. Triste? Hej Triste! Pożyczysz dłoni? Chcę przybić piątkę!

Przybij w ścianę pięć gwoździ. A przywitaj się :hug3: 

Sknera  :grumpybloom:

 

1. Nieoficjalny klub? Coś jak CMC? Aha, mają tam dłonie na zbyciu? Jeśli tak, to wpadnę. 

 

 

2. Co słychać? Triste słucha jakiegoś tarce, (trance, Lyra, trance) - na jedno wychodzi, Bon Bon grzebie przy piecu - dosłowne. Zepsuł się. Ja piszę książkę o ludziach. Także w sumie bez zmian. No chyba, że liczyć to, że mamy nowego opiekuna :hug3: Bon Bon twierdzi, że to Alicorn z nieznanego jeszcze królestwa, ale ja wiem swoje. To człowiek. Szkoda, że nie wiem jak wygląda  :sab: 

 

3. Szczerze? Współczuję jej. Ciężkie dzieciństwo, brak tego jedynego, samotność i osamotnienie - nie mylić tych pojęć... i co wyrasta? Ktoś pozbawiony uczuć, ktoś kto chce się na kimś wyżyć. Jak dla mnie, to brakowało jej miłości - chciała jej za wszelką cenę. Osamotnienie sprawiło, że postradała zmysły,,, 

 

Kurcze... gadam jak Twilight  :pinkieo: 

 

4. Pozdrawiam i zdrówka życzę  :lyra: 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię Lyro!

Mam do ciebie kilka pytań.

1. Jak wyglądają sprawy między tobą, a Bon Bon? Bo zastanawiam się, czy wynajmujesz u niej, czy ona u ciebie, czy jakoś tak. I wasze relacje.

2. Masz dostęp do jakichkolwiek źródeł informacji o ludziach poza mitologią?

3. Lubisz inną muzykę niż graną na lirze?

4. Jak się dogadujesz z Triste Cordisem?

(nawiasem mówiąc, pokusiłabym się o użycie przetłumaczonej nazwy, ale się powstrzymałam)

Pozdrawiam serdecznie i hugam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię Lyro!

Mam do ciebie kilka pytań.

1. Jak wyglądają sprawy między tobą, a Bon Bon? Bo zastanawiam się, czy wynajmujesz u niej, czy ona u ciebie, czy jakoś tak. I wasze relacje.

2. Masz dostęp do jakichkolwiek źródeł informacji o ludziach poza mitologią?

3. Lubisz inną muzykę niż graną na lirze?

4. Jak się dogadujesz z Triste Cordisem?

(nawiasem mówiąc, pokusiłabym się o użycie przetłumaczonej nazwy, ale się powstrzymałam)

Pozdrawiam serdecznie i hugam!

Hej :) A ja mam dla ciebie, kilka odpowiedzi.

1. Bon Bon miała wolny pokój. Początkowo tylko wynajem, teraz mieszkamy, ale nadal płacę czynsz. A relacje? Jak dwa stare kuce. Raz się drzemy, raz godzimy :)

2. Niestety nie... Ok. Prowadzę własne badania, ale nic więcej nie mam :(

3. Pewnie! Słucham wszystkiego, co wpadnie mi w ucho, a drugim nie wypadnie.

Musi być dobre, skoro wiatr uszami świszcze xD

Triste bo jak się zdenerwuję...  :twiangry: 

4. Po ludzku :lol: A nazwa? Naczytał się Tristana i Izoldy. Odbiło na stare lata. A Cordis? To coś od kabla... chyba. Triste Kabel? :lol: Też bym zmieniła, tak jak "Kredensja" na "Cadance".

 

PS. Nie musisz się powstrzymywać :) Najwyżej będę miała się z czego śmiać. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lyro, a o to moje pytanie/a:

Czy oprócz ludzi wierzysz w:

1.Boga, bogów

2.Demony

3.Duchy

4.Slenderpony

5.Jeff'a The Killer'a

6.Sonic'a.exe

6.Światy równoległe

7.Inne wymiary

8.Kosmitów, w tym:

a.Sayajin'ów

b.Nameczan

9.Magię przyjaźni

10.To że pisze do ciebie demon z innego wymiaru, który dostał się do waszego świata, po walce z 6 klaczami które pewnie znasz został zmieniony w kucyka, a teraz ukrywa się w lesie Everfree?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lyro, a o to moje pytanie/a:

Czy oprócz ludzi wierzysz w:

1.Boga, bogów

2.Demony

3.Duchy

4.Slenderpony

5.Jeff'a The Killer'a

6.Sonic'a.exe

6.Światy równoległe

7.Inne wymiary

8.Kosmitów, w tym:

a.Sayajin'ów

b.Nameczan

9.Magię przyjaźni

10.To że pisze do ciebie demon z innego wymiaru, który dostał się do waszego świata, po walce z 6 klaczami które pewnie znasz został zmieniony w kucyka, a teraz ukrywa się w lesie Everfree?

 

1. Co to jest bóg? Triste, weź no wytłumacz... 

 

Za długo by gadać.

 

Chcę wiedzieć!  :lyra3: 

 

Ech... Co "kraina", to inny bóg.

 

Nadal nie wiem, co to jest ten cały "bóg". 

 

Ech... dobra. Spróbuję. Boga nie widać. Mimo to, ludzie w "to" ewentualnie "nią" lub "niego" wierzą, a inni nie. Ci co wierzą, modlą się o różne rzeczy np. zdrowie. W różnych krainach, ludzie wierzą w różnych bogów. Czasami jest jeden bóg, a czasami cała masa. Ale żadnego nie widać, a większość modli się.

 

Ty już nic nie tłumaczysz.  :crazytwi3: 

 

Masz, poczytaj, ja jestem ateistą, czyli nie wierzę w boga [podaje Biblię] 

 

2. Niestety tak. Niejednego spotkałam w Everfree...

3. Duchy? Tak, ale tylko w Nightmare Night :)

4. Tylko nie to... błagam. Nie wiem skąd się to wzięło, ale najpierw zombie, a teraz to, on, ona... ech.  :eww: 

5. Ke?

6. No ba! A niby gdzie żyje większość ludzi!  :YEtmX: 

7. Nie znam się na matmie. Zapytaj Twilight. To jajogłowa, będzie wiedziała :)

8. Kogo znowu? Yyy... nie kojarzę. 

9. Tak, ale jest strasznie przereklamowana. Vinyl Scratch jest mistrzynią magii muzyki i jakoś nikt o tym nie mówi. Twilight i pozostała piątka to prostu takie celebrytki. :lyraamuse: 

10. Demon, inny wymiar... wiesz, skoro już jesteś w Everfree, to mam propozycję. Znajdziesz prostą ścieżkę - bez problemu trafisz do zebry Zecory. Idź wydeptaną ścieżką. Mieszka tam tyle lat, że to jej ślady. Poproś o coś na... hmm... grzyby halucynogenne?   :lyra: 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej Lyra.

1. Znasz Carot Top?

2. Czy to prawda , że ty i Bon bon jesteście razem?

3. Jaki jest twój ulubiony kolor?

1. W Ponyville każdy, zna każdego. Znam, ale nie jest moją najlepszą przyjaciółką. Aha... CarRot Top - nie cierpi gdy ktoś przekręca jej imię. 

 

2. Oczywiście. W końcu mieszkamy w tym samym domu. Równie dobrze można powiedzieć, że Twilight jest "razem" ze swoim pomocnikiem. Ale z plotkami nie wygrasz. No dobra, jest jeden wyjątek - burza. Panicznie boję się burzy. Wtedy i tylko wtedy muszę się w nią wtulić. W Bon Bon, nie burzę ;) 

 

3. Grzywy Rainbow Dash  :trollface: 

Dobry wybór :lol:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie Lyro. Właśnie wracam od Zecory od której dostałem grzyby o których mówiłaś. Dowiedziałem się po nich jak skutecznie jabłko, jak zrobić z papieru i jak swoje włosy. Co to ja chciałem... a tak pytania:

 

1. Co byś zrobiła gdybyś na 1 dzień została człowiekiem?

2. A co gdybyś spotkała ogiera z takimi samymi zainteresowaniami jak ty (czyt. ludzie)?

3. Chcesz grzybków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie Lyro. Właśnie wracam od Zecory od której dostałem grzyby o których mówiłaś. Dowiedziałem się po nich jak skutecznie jabłko, jak zrobić z papieru i jak swoje włosy. Co to ja chciałem... a tak pytania:

 

1. Co byś zrobiła gdybyś na 1 dzień została człowiekiem?

2. A co gdybyś spotkała ogiera z takimi samymi zainteresowaniami jak ty (czyt. ludzie)?

3. Chcesz grzybków?

 

1. Wszystko co się da... 

 

To raczej niemożliwe... Na pewno nie dostałabyś się np. do okulisty na NFZ. 

 

Pytał ktoś, ciebie o coś, kiedyś o coś? To MOJA zapytajka. Chcesz, zrób własną.  :lyra3: 

2. Umm... byłoby miło... Nawet bardzo. 

 

Lyra, hej Lyra!

 

Tak?  :lyra: 

 

Skoro miło, to finał byłby... :lol:

 

 

 

3. Ja podziękuję, ale za to co odstawił Triste, należy mu się muchomor smrodotnikowy! 

 

Sromotnikowy Lyra... muchomor sromotnikowy. Jest bardzo trujący. Śmierci mi życzysz?  :fluttersad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lyra

Ja mam tylko jedno pytanie czy chciałabyś zmienić gatunek na człowieka (homo sapiens) ?

 

A witam witam! 

Czy bym chciała? No ba, pewnie że bym chciała! Mogłabym robić to co ludzie...  :lyrahappy: 

Chwila... a co tak na co dzień robią ludzie?

 

Qpę  :derptongue:

 

Triste...  Czasami myślę, że pracuję z porządnym gościem, ale wtedy dochodzi do mnie, że to tylko kompletny imbecyl... A co ty byś zrobił po zamianie w kucyka?  :lyra3:

 

Umm... pewnie trafił do cyrku i brzdąkał na lirze. 

 

Jak myślisz, dlaczego inni nie wierzą w "starożytnych super potężnych" ludzi?

 

Sama nie wiem. Wszędzie pełno dowodów, a oni: "nie wiem, nic nie widziałem, nie znam się"  :lie:  Problem w tym, że chcą twardych dowodów - zobaczyć. Skoro tak, to powietrze nie istnieje.  :grumpytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Lyra

Mam jedno pytanko: Czy dobrze znasz się na antropologii i biologii człowieka?

 

Hej! Od dawna nikt tu nie zaglądał. Aż kurzem i pajęczynami zarosło. Triste, do roboty [podaje mopa] 

 

Nie przeginasz? 

 

Nie gadaj, tylko czyść  :hmpf: 

 

Na antropologii tak. Ba, mam absolutnie każe wydawnictwo! Twilight widząc mnie w bibliotece, nagle traci dobry humor. Sama nie wiem dlaczego. Niestety na biologii nie. Twilight ma pełno książek o faunie i florze, ale ludzi tam nie ma. Może dlatego, że nie do końca wiem jak wyglądają?  :rarity5: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Lajro jaki masz kolor futra nie wiem czy to cyjanowy czy jakaś odmiana zielonego ?

 

Triste mówi, że to jakieś krzaczki i cyferki, ale on się nie zna. Co kucyk to inna nazwa: zielony, jasno-zielony, miętowy, akwamarynowy, niebiesko-zielonkawy... sama już nie wiem. Rarity ma spokój, a ja sama nie wiem jakiego koloru jestem. Powie mi ktoś?  :rarity5: 

Lyra, jesteś po prostu chodzącą pastą do zębów :lol:

Dawać siekierę...

 

PS. Sam jesteś "Lajra"  :lyra3: 

 

A ty Triste... Spójrz co mam :lyraaxe:  RUN TRISTE RUN!!!

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Droga Lyro!

 

Piszę ten list, ponieważ mam do Ciebie kilka pytań. Po pierwsze: kiedy zaczęłaś interesować się pozaequestriańskimi formami życia znanymi jako ludzie i co wywołało tą pasję? Jak zareagowali na to twoi rodzice i koledzy?

 

Po drugie: Kiedy poznałaś Bon Bon i jak długo mieszkacie razem? Jaki jest stosunek twoich i jej rodziców do tej znajomości? Lubicie się, bo ona daje ci dom*, czy są ku temu jakieś inne przyczyny?

 

Przepraszający za wszystko, co mogło cię obrazić w tym liście,

Maciej-Kamil

 

*Do Triste Cordis'a: Ten fragment jest dość kontrowersyjny, ale pasuje tutaj jak ulał - w końcu to Pan jako regent podjął decyzje o dostosowaniu się do wyobrażeń fandomu, który uznaję Lyrę za nieodpowiedzialną marzycielkę.

 

Od Triste:

Zapraszam do tematu o uwagach :) Jeśli robię coś źle, dajcie znać. Po to powstał. Nie gryzę, nie kłócę się... :) Moim zdaniem, postacie drugoplanowe, każdy kreuje wedle uznania. Jeśli się mylę - wiecie gdzie o tym napisać. Swoją drogą, nie znam AŻ tak fandomu, ani tym bardziej "oficjalnego" podejścia do niej... o ile takie istnieje.

 

PS. Nie Pan... to określenie postarza mnie :P 

Od Lyry:

1. Piszesz do mnie list? Widzisz Triste? Do mnie, nie do ciebie, ha! Co do pytania... sama nie wiem. Nie pamiętam. Pewnie kiedy byłam mała. W domu mieliśmy okrągłe klamki. Żaden kucyk nie mógł tego wymyślić. Bo niby kto jak nie ludzie? Reakcje były różne. Od machnięcia kopytem, przez :wut:, aż do :lol:

2. Rodzice nie mają nic przeciwko :) W końcu jesteśmy przyjaciółkami. Mam gdzieś plotki o tym, że ja i ona... no ten tego. Aha. Nie daje mi domu. Początkowo wynajmowałam u niej pokój (bo u innych nie było), teraz mieszkamy razem. Ale i tak muszę płacić połowę czynszu :/

PS. Nie ma za co przepraszać. Trzeba się postarać (lub być mną) żeby zdenerwować Lyrę. 

 

Ej, ja to miałam powiedzieć. A co do tej "pasty do zębów"... Powiem, że to samo myślisz o grzywie Rainbow Dash!  :lyra3: 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Można mieć czyjeś kopyto w nosie, ale to taka przenośnia. Ale kurcze, ludzie wkładają CAŁĄ rękę do nosa? Hmm... w sumie chyba się da. Rękę znaczy się. Wydaje mi się, że zależy to do czyjego nosa. Macie jakieś wystarczająco duże zwierzę? Kucyk mógłby włożyć kopyto do nosa smoka, ale byłaby to ostatnia rzecz, którą w życiu zrobi. 

 

Co do drugiego... mam polizać jej bok? Przed czy po tym jak weźmie prysznic? A może gdy uświni go sobie lukrem? Nie byłaby zadowolona, po takim "eksperymencie".  :lyraamuse: 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Który typowo ludzki przedmiot fascynuje cię najbardziej? 

2. Jakiej ludzkiej potrawy chciałabyś spróbować? O ile jakieś znasz. 

3. Jak myślisz, kto sprawuje władzę w świecie ludzi? Mam na myśli królowe, księżniczki i tak dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Który typowo ludzki przedmiot fascynuje cię najbardziej? 

2. Jakiej ludzkiej potrawy chciałabyś spróbować? O ile jakieś znasz. 

3. Jak myślisz, kto sprawuje władzę w świecie ludzi? Mam na myśli królowe, księżniczki i tak dalej. 

 

1. Kiedyś myślałam, że to strach na wróble, ale na dobrą sprawę, może przypominać jakieś bydle z lasu. Nigdy nie zrozumiem jednego - okrągłych klamek. Chwytanie ich dla jednorożca to żadna sztuka, ale pozostałe gatunki? Męczą się z nimi. Albo to ludzie je wymyślili, albo kiedyś żyły tylko Alicorny. Już ja to zbadam...

 

Tja... zabierasz się za to od roku.

 

Prosił cię ktoś o zdanie?  :lyra3: 

 

2. Niestety nie znam, ale Triste wspominał, że nie może jeść jakiegoś tam "suszi". Cokolwiek to jest, chętnie spróbuję.   :lyra: 

 

3. Wydaje mi się, że masz rację. Pewnie kilka księżniczek, ale nigdzie nie ma książki o czymś takim. Kto niby mógłby to robić? Pytałam Triste, ale twierdzi, że to "tajne przez poufne".  :lyraamuse: 

Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa. Nie mogę ci powiedzieć wszystkiego. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witaj to znowu ja :)

Dziś nie mam eksperymentów ale pytanie światopoglądowe. Jest pewne uniwersum zwane TCB w, którym Equestria pojawia się w świecie ludzi. Celestia uznaje ludzi za zbyt destrukcyjne istoty i tworzy eliksir ponyfikujący, który zmienia ludzi w kuce za ich zgodą. Dodatkowo Equestria odgrodziła się od ludzkości barierą, która bez przerwy się powiększa i się nie zatrzyma aż pochłonie całą Ziemię. W tym apokaliptycznym świecie są dwie organizacje POZ (Ponyfikacja dla Odnowy Ziemi) i FOL (Front Obrony Ludzkości). Obie mają paramilitarny charakter POZ rzuca w zwykłych ludzi eliksirem i w brew ich woli ponyfikuje a FOL zwalcza kuce (wszystkie bez wyjątku). W wielu fikach w tle są jeszcze skażenie środowiska spowodowane ostrzelaniem bariery bronią atomową, wojny o tereny jak najdalsze od bariery, głód, załamanie gospodarcze, tajne pracę nad eliksirem humanizującym, część ludzi uciekająca w kosmos , FOL przejmujący władzę w Rosji i itp. Tak więc pytanie brzmi, która strona ma rację FOL broniący naszego kodu DNA i tysięcy lat rozwoju czy POZ, który narzuca innym poglądy i ciała ? 

Ps. Nie patrz na mój awatr

Pss. Co autor to trochę inny świat przedstawiony więc nie wszystko się będzie zgadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Czy chciałabyś mieć demonicznego lokaja?

-Czy zjadłabyś cztery talerze spaghetti?

-Czy wiesz,że jesteś urocza?

-Chciałabyś być sławna?

Edytowano przez SayaSuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...