Skocz do zawartości

Problem odnośnie nowego nabytku.


Marcinek

Recommended Posts

Witam.

Prośbę mam do was taką, aby te osoby co są dobrymi informatykami pommogli mi w rozwiązaniu problemu w nowym nabytku.

 

Chodzi oto, iż komputer Fujitsu Siemens z intel pentium 4 Odpala mi biosa z takim oto polecenie:

 

 

fn7o5h.jpg

 

Przepraszam za rozmiar ale taka jakoś wyszło. Na dysku jest już zainstalowany system xp ale go nadal nie widzi.

 

Biosa posiada Phoeniks`a (czy jakoś tak) i ni w ząb nie wiem jak go rozgryźć. Więc proszę o pomoc, by mógł być sprawny komputer.

 

Z góry dziękuję.

 Marcinek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ustawien biosu zapewne wejdziesz przyciskiem del lub f2, sprawdz w biosie sekwencje bootowania, ustaw na 1: dvd 2: hdd.

jesli nadal bedzie to samo (operating system not found), przeinstaluj windowsa (upewniajac sie ze masz hdd gdzies w sekwencji bootowania)

bootowanie z eth (pxe) mozesz w ogole wylaczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Problem dotyczy nie biosu a systemu/dysku. Być może masz źle zainstalowany system i bios go niewidzi lub os jest uszkodzony.

Polecam reinstalacje systemu, jak nieruszy to zrobyć jakiś dysk z systemem (np. Z komputera kolegi czy cus) i sprawdzić czy wtedy ruszy, jeśli tak, to trzeba zainwestować w nowy dysk. Jeśli dalej bedzie ten sam error polecam przeinstaloać bios, jak nic nieda to wymiana płyty głównej chociaż wtedy taniej będzie kupić nowy komputer ;D

I tak jak up, sprawdz czy przez przypadek nienamieszałeś w biosie najlepiej go zresetuj (wyjmij cmos lub złącz styki nwm wygoogluj sobie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś dysk z systemem (np. Z komputera kolegi czy cus) i sprawdzić czy wtedy ruszy

To chyba najgorsza porada jaką widziałem. Włączenie systemu z innego komputera, o innej konfiguracji, może pomoże Marcinkowi w diagnozie, lecz ja podejrzewam, że jest po prostu źle ustawione bootowanie w biosie i po poprawnym ustawieniu powinno być dobrze. Gdy uruchomi się system z innego kompa, to on się uruchomi w 85% przypadkach, lecz to co się z nim stanie idzie o pomstę do nieba, szczególnie jeżeli przerzucasz z AMD do Intela lub na odwrót. Zostanie zainstalowanych tyle nowych sterowników, tak namiesza w ustawieniach, że system będzie się nadawał wyłącznie później do reinstalacji na kompie kolegi.

Rozwiązanie problemu jest dość proste, ustawienie bootwania na dysk, na którym został zainstalowany system, jeżeli są dwa to trzeba sprawdzić lub zgadywać. Jeżeli został zmieniony w samym dysku partycja i sektor bootowalny trzeba najlepiej przywrócić go przez instalator systemu, albo od razu dla pewności zainstalować go odnowa.

Można do tego użyć programów takich Partition Magic, który potrafi przywrócić zmieniony sektor bootwania z innej partycji.

Edytowano przez Chief
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dziękuję wszystkim za pomoc. Okazało sie że system sie wgrał i był sprawny. Przypomniałem sobie że niekiedy pomaga też wyjęcie zworki z tyłu dysku. I ppwiem wam że to pomogło. Oczywiście musiałem przestawić w biosie na pierwsze bootowanie z dysku. Dziękuję serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...