Skocz do zawartości

[Event] W czas świąteczny, przy kominku... - WYNIKI


Sowenia

Recommended Posts

1626430-bigthumbnail.jpg

 

...wśród prezentów co bez liku

Przyniósł Święty wam Mikołaj 

Więc radośnie każdy wołaj 

Merry Christmas~! 

 

Taak~ Moje ulubione święto. Nie ma to jak przyjemna, ciepła atmosfera, prezenty, choinka, śnieg za oknem i oczywiście ciasteczka z mlekiem dla Mikołaja~ 

 

Też bardzo lubię święta. Ale głównie kocham je za atmosferę i karpia. Mmm, nie ma to jak świąteczny karp~ 

 

Ja tam wolę ciasteczka. Ale do rzeczy. Jako, że zbliża się tak lubiane przez wszystkich święto trzeba je uczcić jakimś eventem. Razem z Uszatką i Timber doszliśmy do wniosku, że powstaną dwie konkurencje: pisanie i rysowanie. Każdy z was może się zapisać do jednej z tych dwóch kategorii.

Ale co narysować bądź napisać zapytacie. Otóż wyjaśnię. 

 

Jeśli chodzi o rysowanie to waszym zadaniem będzie narysowanie TARDIS - z Doktorem lub bez - w świątecznym wydaniu. Pamiętajcie, że moja ulubiona budka telefoniczna jest zepsuta więc nie może zmieniać kształtu, ale nie znaczy to, że nie może zostać na ten czas pomalowana lub wymodelowana w bardziej świąteczny sposób. 

 

Natomiast w kwestii pisarskiej będziecie musieli opisać święta obchodzone w dowolnie wybranym przez was uniwersum, w którym znalazł się Doktor. Władca Pierścieni? Harry Potter? Gothic? Dark Souls? Może...no nie wiem, Minecraft? Ogranicza was jedynie wyobraźnia! Aha. I w tej kategorii nie musicie oczywiście trzymać się tradycji świąt obchodzonych w Polsce. To raczej jasne, ale lepiej napisać. 

 

Termin do 1 stycznia godz. 20:00

 

Prace wysyłać na pw 

 

Brak limitu słów, ale proszę by było to conajmniej 5 stron czcionką 12 Times New Roman w Wordzie. 

 

Zero gore i clopów/saucy! 

 

Rysunek

1. Gray Picture

2. Alciapl v2

3. Luna the Moon

4. PervKapitan

5. Szeregowa WWhite Fox

6. VileRaven

 

Proza

1. Advilion

2. RexCrusader

3. Seluna

4. Arkane Whisper 

5.

 

Dodatkowo każdy, kto napisze świąteczną rymowankę bądź kolędę zdobędzie punkty extra.

Nagrody rzecz jasna będą. Zapewne klepsydry.

 

A więc Wesołych Świąt i Powodzenia~!  

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza

Być może zgłosiłbym się do napisania opowiadania, ale muszę wpierw rozwiać wątpliwości.

Uniwersum owo może być autorskim? Chodzi mi o to, że ja od dłuższego czasu... bardzo długiego czasu; tworzę świat fantasy, w którym prowadzę gry RPG i czy mogę na przykład w nim umieścić opowiadanie?

Po drugie, czy ma to być Boże Narodzenie obchodzone w innym świecie, czy raczej może być to święto posiadające pewne cechy wspólne, ale o zupełnie odmiennych podstawach i założeniach?

Po trzecie, i ostatnie natomiast, czy Doktor musi być uczestnikiem, czy może być biernym obserwatorem wydarzeń tudzież narratorem?

Link do komentarza

Być może zgłosiłbym się do napisania opowiadania, ale muszę wpierw rozwiać wątpliwości.

Uniwersum owo może być autorskim? Chodzi mi o to, że ja od dłuższego czasu... bardzo długiego czasu; tworzę świat fantasy, w którym prowadzę gry RPG i czy mogę na przykład w nim umieścić opowiadanie?

Po drugie, czy ma to być Boże Narodzenie obchodzone w innym świecie, czy raczej może być to święto posiadające pewne cechy wspólne, ale o zupełnie odmiennych podstawach i założeniach?

Po trzecie, i ostatnie natomiast, czy Doktor musi być uczestnikiem, czy może być biernym obserwatorem wydarzeń tudzież narratorem?

 

Uniwersum może być twoje własne. Ważne by nie było to uniwersum MLP lub podobne. 

Chodzi o cechy wspólne. Np. choinka. Poza jednym bądź paroma podobnymi szczegółami wszystko może być inaczej. 

Tak, może być obserwatorem i nie brać w tym udziału. Ważne by w pewnym sensie grał poważniejszą rolę, a narrator do takowej pasuje. 

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Nieciekawa sytuacja, jeśli chodzi o moje opowiadanie.

Napisałem jedno, całkiem przyjemne i fajne, po czym usunąłem, bo... aż takie przyjemne i fajne to ono nie było, i w ogóle to wcale mi się nie podobało :grumpytwi:

Powiedziałem sobie: "Kilka dni przerwy i zaraz coś wymyślisz dobrego...", i wtedy to dopiero się zaczęło...

Dzwoni kumpel, cytuję: "Zrób na święta przygodę "Zew Cthulhu", ale taką... sam wiesz jaką. Żeby mózg rozwaliła". Ja mu na to: "Jasne, już się biorę". I od trzech dni przeglądam zakazane mordy psychopatów i morderców (niektóre po nocy mi będą zapewne się śniły), wczytując się kogo, gdzie i ilu zabili. Robię zestawienie katastrof, wraz z listami ofiar od 1890 do 1920 roku, a także wszelkich niewyjaśnionych zjawisk, zaginięć, słucham odpowiednio mrocznej, klimatycznej muzyki, pobieram Necronomicon, itp., aż tu dzisiaj zbłąkana myśl: "Miałeś napisać świąteczne opowiadanie. Czas ucieka", a w ślad za nią kolejna: "No pięknie, i jak tu odzyskać świąteczny nastrój?".

Oto właśnie mój dylemat. Pomysł mam, ale po ostatnich dniach prędzej napiszę kolejną część "Silent Ponyville", niż coś świątecznego...

Łatwo nie będzie, ale mimo to postaram się coś napisać, choć ostrzegam, że może nie wyjść tak, jak zamierzałem :twilight3:

Wtedy najpewniej znów to usunę...

Link do komentarza

Rozumiem cię w pełni. Powiem tak: nic na siłę, ale kto powiedział, że święta muszą mieć świąteczny nastrój? Co prawda gore jest zabronione, ale świątecznym horrorkiem nie pogardzię więc jeśli napisanie czegoś w takich klimatach byłoby obecnie lepsze to proszę bardzo ^^

Link do komentarza

Oto właśnie mój dylemat. Pomysł mam, ale po ostatnich dniach prędzej napiszę kolejną część "Silent Ponyville", niż coś świątecznego...

Welcome in my world :)

Powiem Ci jak ja to zamierzam zrobić: Crossover z Warcraft III i w trakcie fabuły opowiadania zrobić święta, przerwę od rzezi itp.

Tyle chyba powinno starczyć.

Link do komentarza


Tyle chyba powinno starczyć.

 

Zasady mówią jasno: Whooves, inne uniwersum (może być straszne = horror), święta (ukazanie tradycji, która choć częściowo pokrywa się z naszym Bożym Narodzeniem/ kucykową Wigilią Serdeczności.

Nie jest powiedziane, że mają to być koniecznie wesołe święta. Choć trochę radości oczywiście być powinno. 

Link do komentarza

To jest intrygująca koncepcja, Uszatko :twilight7:

Początkowo chciałem taką świąteczną komedię napisać, ale fajny pomysł ciężko na "papier" przelać. Gore nie lubię; choć parę takich opowiadań czytałem; gdyż dla mnie to nie horror, ponieważ ten ma straszyć klimatem, a nie litrami ketchupu i resztą zawartości przeciętnej lodówki :D

Dobry horror bardziej przestraszy cieniem na ścianie, niż tym, co po tym cieniu się pojawi... a jeszcze lepiej, aby nic się nie pojawiło, a i tak groza jak Europa długa. W końcu tu ma pracować wyobraźnia czytelnika  :)

Horror świąteczny w klimatach Mitów Cthulhu? Doprawione lekko czarnym humorem? Coś mi się zdaję, że dzisiejszej nocy będę długo rozmyślał :giggle:

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza

No, to napisałem. Wieczorem jeszcze ostatnie sprawdzenie, aby wyłapać ewentualne błędy, ale ogólnie jest dobrze. Teraz mi się podoba, choć może coś jeszcze usprawnię później. Górnej granicy słów nie ma, jak rozumiem? Pytam, bo mam jakieś prawie 8000, a nie wiem czy jeszcze trochę nie przybędzie przed zamieszczeniem.
Ale ważniejsze to jest to, czy będzie się opowiadanie kwalifikować. To bardziej horror komediowy; a przynajmniej takim starałem się go zrobić (fuzja dwóch różnych pomysłów; nowego i starego :) ); z świętami w tle. Raczej nie ma tam czysto opisanego święta, czy w jaki sposób się go obchodzi, ale jest częściowo na temat organizacji pierwszego święta wśród... no, tego już nie zdradzę. Więc, jeśli opowiadanie nie jest opisem tradycji świątecznych, lecz czymś innym z tymi tradycjami w tle, to czy to się kwalifikuje do konkursu?
Jeśli tak, to dziś wieczorem zamieszczam już ostateczną wersję.

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...